Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil

Alt 01.10.07, 02:18   #71
y|a|L|n|i|z|kurt
O Artik Bizden

y|a|L|n|i|z|kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 38
Tesekkür almis 66 -> 30 Konu
Exclamation

Al***305;nt***305;:
SAHmerdan´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
özümün Özü su olsun Herkes Kendi inancini kendi bildigi gibi yada dede ocaklarinindan aldiklari ile yasasin dursun Tek Kaynak Olan Kuran_i Kerimdir ??

İsteyen herkes dede olamaz. Öz manasıyla dede olmak için Evladı Resul olmak gerekiyor. Yani soyunun Hz. Muhammed ve Hz. Ali´den olması gerekiyor. [u]Ancak hemen belirtelim ki Alevi inancında Yol, yolu kuranında üstündedir. Eğer [/U]bir bölgede Evladı Resulden bir dede yoksa ve durum zamanla Yolun bozulmasına sebebiyet verecekse durum değişiyor.

Cevap Vermeyim daha da Saygilar.

Konu y|a|L|n|i|z|kurt tarafından (01.10.07 Saat 02:37 ) değiştirilmiştir..

Alt 01.10.07, 02:23   #72
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
sevgili arkadaşım.bende yazıların gibi binlerce sayfa yazıyı alır burada yayınlarım.elbette kabul ettiğin,inandığın Dede Ocağı'nı ifade edeceksin.Ben diyorum ki bu kaynaklar,kitap,risale,broşür her ne ise bunun adını yaz diyorum.kalan kitap,falan site vs.vs...kaynağın,alıntının yeri.Benim bilgiye ihtiyacım var.sen kaynağını gizlersen yazmazsan bu suç olur.iktibas yaptığın yani alıntı yaptığın yeri yazmak zorundasın.Ha bu senin için geçerli değil sadece herkes için.baksana yayınladığım yazılara...altına not düşmüşsüm falan site,falan dergi diye.bilisellik bunu emreder.formumuz,konumuz,tartışmamız,panelimiz her ne denir ise kaliteli olur.sevgi ve saygı bendende can kardaş.
bak kardes ben bu yayinlari okuyali ögreneli hani hani oldu cünkü görevim.. babamdan.. ve bunlar covaltildi gidersin bir kitapciya abi bana alevilik ve anadolu veya alevilk kitap verirmisin de adam sana cikarir 30üstünde kitap..yok ben almam alevi kitapi dersen is degisir..

simdi bu site kaynaklarina gelince cogu Babam gibi DEDElerden kaynakdir ve dagitilmisdir.. Gidersin bir dedeye dede anlat de o zaman a-z kadar anlatsin.. diyelim buda olmuyor
hic birsey zorunda deglim ben veya baskasi.. tamam arastirmak istiyorsun arastir güzel kardesim ama kendi cabanla arastiraksin ben senin önüne getirmisim hepsini neye yarar kendin yapki özü olsun.. Ben sana kapilari acdim sende yolu gideceksin dostum.. saygilarimla niyaz ederim..

Alt 01.10.07, 02:24   #73
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Al***305;nt***305;:
y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Cevap Vermeyim daha da Saygilar.
aynen güzel kardesim.. saygilarimla
Alt 01.10.07, 04:16   #74
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu
Standart Ali Yolcusu'na...

''___Ali Yocusu___''arkadaşım'a...Sünniyim.sizde hemşerim sayılırsınız.O bahsettiğiniz çomak sokanları birlikte dışlayalım.en azından lanetliyelim. en başta her fikte tahammül edip hoşgörüyle yaklaşacaksın.hakarete haiz sözler yok.bana kendini sevdireceksin ki baş tacım olacaksın.
benden aktardığın ilk alıntıyı önce iyi oku,anla...rahatsızlığın ne ki hemen saldırmışsın Peygambere,hadis'e...niye tahammülsüzsün.öyle kesip atamazsın.sünneti inkar peygamberi inkardır.bak arkadaşlarının verdikleri bilgilerlede tezada düşüyorsun.Al birini vur ötekine diyemezsin.bu saygısızlığı yaptırmam sana.Bütün inananlardan özür dile.Önce saygı...tahammül...
Pir ve Dede de din alimidir arkadaşım.bilgileniyorsun,aydınlanıyorsun,nasiplen iyorsun,ışık-feyz alıyorsun,yol gösteriyor,yol buluyorsun.
'Aleviliği netten araştırma gafletinde bulunmuşsun'diyorsun bana;çağın gerisinde kalma,yaşama kardeşim.ben ilahiyatcıyım...senin boyunca kitap dizerim karşına,altında kalırsın.önce saygı...
Benden verdiğin ikinci alıntıya, sende başka kaynaklar göstersene...insanlar okusun faydalansın.bilsin.inansın.sen, cevap olarak İslamiyete hakaret ediyorsun ve çelişkiye düşüyorsun.yanlış bilgi aktarıyorsun.Vedahi aleviliğe halal geritiyorsun.Pir Sultan'ı,Nesimi'yi Yavuzu....bırakmam sana arkadaş.Onlar benim de baş tacım.Sivas diyorsun,Maraş diyorsun...Yanlışa onay veren mi var.Konuyu nerelere çekiyorsun.saptırıyorsun.istersen bende marksizmle bağdaştırayım Alevi inancını.Burda inançları tartışıyoruz.İşin içine siyaseti soktun mu olmaz arkadaş.Hele bir beri gel hele sen tanıdık birine benziyorsun bak.Bu sitenin eski müdavimleri öyle diyorlar.Bu sefer 'Ali Yolcusu'olarak yeniden girdi diyorlar.Eğer o kişi isen normal Maraş'tan,Sivas'tan nasiplenmen,medet umman.Kötüden geçinmen...
Sürekli sünni kaynakları gösterdiğime kızıyorsun.Be kardeşim sende yazına kaynak göster,delil göster.Baksana diğer arkadaşlarada diyorum yazılarınızın kaynağını verin diye.Maşallah ukema oldunuz hepten..Dakkasında yazıp gönderiyorsunuz nasıl oluyorsa.Niye rahatsız oluyorsun.Hem İsla'ın bir parçasıyım diyeceksin,hem İslamı reddedeceksin.İşine nasıl geliyorsa öylemi.Polemik yaomayın.Olduğunuz gibi sizler görünün.Benim saf,tertemiz Alevi vatandaşlarımı,arkadaşlarımı rencide etmeyin.Sizin gibiler yanlış yoldasınız.sizin inançla minançla bir işiniz yok...aba altından sopayla su bulandırmak derdiniz.Yazının en başında sen kendini tarif etmişsin zaten''Aleviliğe çomak sokmak.'diye.
Diyanet'i eleştirebilirsin ama karşı çıkamazsın arkadaş.Hakaret edemezsin.Benim Diyanet Dergisinden alıntı yaptığım yazıyı okusaydın zaten bu lafları yazamaz,yüzün kızarırdı.O yazıda zaten senin sıkıntı dediğin şeylerde anlatılmıştı.Ancak bol keseden savuruyorsun.Okuma yok,bilgi yok,kalıplaşmış laflarla Aleviliğe leke getiriyorsun.iyi oku ve utan...Diyanetin Aleviliğe ışık tutmasının gerekliliği o yazıda var.Ama sana değil o ışık.Senin derdin üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek...Ve sen basbayağı bölücülük yapıyor ve suç işliyorsun arkadaş.
''Alevilik kökleri İslam öncesine dayanır''gibi bir komediylede zaten bütün cehaletini sergilemiş ve atışa ğeçmişsin.Her lafı,şiiri kendince yontup almışsın.evirip çevirip hikaye anlatmışsın.Yok İslam öncesi,yok Kalu bela,yok vahdeti vücud,batın,zahir vs.vs.Güldürme ya...
Ve yazının sonundaki son ukelalığın...Ne biliyorsunda neyi aydınlatıp,cevaplıyacaksın.Kopyala yapıştırla ne kastediyon onuda bilemedim.kusura kalma.Sakın cevap verme.Sen Alevi insanlarımızıda üzersin.
Unutmaki korkulacak bir adam değilsin..Çamurun üstüme sıçramasın yeter.Sen Ali Yolcusu olamazsın.O büyük insanın(Radiyallahü anh)ayakkabısına toz bile olamazsın.Kolay değil O büyük insanların yolcusu olmak.Kaplumbağanın hac hikayesini bilirmisin.''Varamasamda o yolda ölürüm ya''Bizlere Onların yolunda Ölmek bile zor.Seni bilmem yolcu kardeş.Allah senide bizleri de affetsin.
Selam,sevgi ve saygılar...

Alt 01.10.07, 04:23   #75
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Şahmerdan'ım...
Cevabın cevap değil be...
Kitapçıdan 30 kitap diyorsunya kardaş,devlet sırrı oldu başıma kaynak kitap isimleri.
sen bilirsin kardaş
Benim tanıdığım DEDEmle sizin anlattıklarınız hiç bağdaşmıyor.
Sen bilirssin kardaş.
Kal sağlıcakla...
Tebrik,teşekkür ve dua.

Alt 01.10.07, 05:04   #76
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

Al***305;nt***305;:
sunam´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ben sünniydim sonra sivasta camiden cikip insan yakanlari gördüm duydum igrendim ateist oldum ...

aleviligi arastiriyorum henüz atrastirmam bitmedi belki alevi olurum
Al***305;nt***305;:
nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
tam bi komedi bu mesajinda senin bu durumunda
Al***305;nt***305;:
doğru yolu bulmak ne ayıptır ne günah, bunu anlamak ise gönül ve vicdan gerektirir, vesselam.
nicoyu bilmem ama ben seni analmadim vicadan derken evet vicdanim sizladi cunkuu senin icin cok uzuldum//
sunam ALLAH (sen inanmiyosun galiba ama)dunyanin cougunlugu tek bir ALLAH olduguna inaniyo mesepler farkli inanclar ayrida olsa az degil cogunluk tek bir yaratici olduguna inaniyor..
sana bi uyari kafamin tasini atirma suniydim camiden cikanlari yakanlari gordum igrendim diyosun en buyuk dusmanin ben olurum camiden cikanlara laf etme kurban olsun milet o camiden cikan insalara alinlari secdeye variyo su dunyada yasiyosak onlar sayesinde yasiyoz ben sana diyomu **** kesiyonuz kara kara giyip ocu gibi oluyosunuz kendi bilmez halde serseri seri avre ortada dolasiyosunuz asill o insalri gorunce benim midem bulaniyooo kusupta ortaligi kirletmek istemiyom..arastir arstir ama sunu unutma islamdan cikan tekrar islama donemez yanlisim varsa duzeltin arkadaslar ama alevilikte islam dinine inaniyo onlarda camiye gidiyo namaz kiliyo cok degil bazi noklaraimiz farkli yani onlarda musluman sen muslumanliktan cikmis seytana tapmisinnn yanlisim yok sen kendin dedin atayist oldum diye bu ne demek biliyomusun seni islam kabul etmez..Yinede ALLAH bilir o afeden bagisliyan esirgiyendir..arastirmak ayip degil elhamurullah musluman sunniyim ibadetimde elimden geldikce yapiyom islam icin canimi ALLAh icin gozumu kirpmadan olurum ben boyle iken ben bile bazi dinleri arstirdim ama kendime din aramak icin degil insanlarin inaclari nasil neye inaniyo ne ediyo nicin o dini secmis ama hakiki din benim oldugu icin sukur ediyom ne yazikki sen istisnasin umarimda oyle olursun islamin guzeliklerini o caminin guzeligini anliyamamisin anliyamadigian gore kendimi atayistlerin icinde buldum demiyosunda camiden cikanlar..evet islam orgutu diye bi toror var ama onlar islami kulaniyo kirletiyo islam dan bana guzelik temizilik durustuk yoktur..sen seytani tercih etmisin umarim ahirete seytan sana yardim eder ama onun kendine etcek gucu yok zavali bi hicten medet ummusun..din degistrmek ayip degil ama karalama islamiiii kendini bilen insan sacma bi sepeten dolayi degistrdim demez adam akli ver yada sus senin inancin bizeneeede camiden cikana laf ediyosun..ona kalirsa **** kesmiyonuzmu yazik degilmi camiden cikan insan kesmis diyelim siz **** ikiside can tasiyo sen kendine daha cok din ararsin bosluklarda durup durusun..hindistanlilarda ineke tapiyo **** inek iyi olur..
ALLAHIM SENIN YAR VE YARDIMCIN OLSUN azda mantik versin..

son bisey
kitabimizi okumdanada distan gordun seyler hakinda karar verme once kitabimizi okuyup bilmen once muslumanligi arastirmamn gerekiyodu senin...bilmek ayip degil ogrenmemk ayip..

niccoooo
Al***305;nt***305;:
önce söyleydim sonra simdi söyleyim,arastiriyorum belki söyle olurum demek mi dogru yolu bulmak oluyor....fenerbahceden galatasaraya gecmiyorsun kardes bu gibi konular ciddiyet gerektirir biraz

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!

Konu cimcime68 tarafından (01.10.07 Saat 05:11 ) değiştirilmiştir..

Alt 01.10.07, 09:28   #77
Posthumus
Site Ondan Sorulur
CHAT GÖREVLISI

Posthumus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 102
Tesekkür almis 149 -> 18 Konu

Al***305;nt***305;:
doğru yolu bulmak ne ayıptır ne günah, bunu anlamak ise gönül ve vicdan gerektirir, vesselam.
Al***305;nt***305;:
ben sünniydim sonra sivasta camiden cikip insan yakanlari gördüm duydum igrendim ateist oldum ...

aleviligi arastiriyorum henüz atrastirmam bitmedi belki alevi olurum
Al***305;nt***305;:
tam bi komedi bu mesajinda senin bu durumunda
Al***305;nt***305;:
önce söyleydim sonra simdi söyleyim,arastiriyorum belki söyle olurum demek mi dogru yolu bulmak oluyor....fenerbahceden galatasaraya gecmiyorsun kardes bu gibi konular ciddiyet gerektirir biraz
Birsey Yazmicaktim Bu Konuya Takip Ediyordum Ama Bunu Okuduktan Sonra Yazmaya Karar Verdim.

Fenerbahceden Galatasaraya Bile Gecmek Ciddiyet Isterken Sen Kalkmisin Ben Soyledim Simdi Soyle Olurum Diyorsun. Oyun Degil Bu Kardes. Nerden Nereye Geciyorsun? Hangisi Isime Gelirse Gibilerden Oyuncak Oynar Gibi Dininle Oynayabiliyorsan Ne Diyeyim Ki Daha. Allah Yar Ve Yardimcin Olsun. Allah Kimseyi DOGRU Yoldan Ayirmasin.

Alt 01.10.07, 12:16   #78
Ali_Yolcusu
Banned

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 2 -> 2 Konu

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
''___Ali Yocusu___''arkadaşım'a...Sünniyim.sizde hemşerim sayılırsınız.O bahsettiğiniz çomak sokanları birlikte dışlayalım.en azından lanetliyelim. en başta her fikte tahammül edip hoşgörüyle yaklaşacaksın.hakarete haiz sözler yok.bana kendini sevdireceksin ki baş tacım olacaksın.
benden aktardığın ilk alıntıyı önce iyi oku,anla...rahatsızlığın ne ki hemen saldırmışsın Peygambere,hadis'e...niye tahammülsüzsün.öyle kesip atamazsın.sünneti inkar peygamberi inkardır.bak arkadaşlarının verdikleri bilgilerlede tezada düşüyorsun.Al birini vur ötekine diyemezsin.bu saygısızlığı yaptırmam sana.Bütün inananlardan özür dile.Önce saygı...tahammül...
Pir ve Dede de din alimidir arkadaşım.bilgileniyorsun,aydınlanıyorsun,nasiplen iyorsun,ışık-feyz alıyorsun,yol gösteriyor,yol buluyorsun.
'Aleviliği netten araştırma gafletinde bulunmuşsun'diyorsun bana;çağın gerisinde kalma,yaşama kardeşim.ben ilahiyatcıyım...senin boyunca kitap dizerim karşına,altında kalırsın.önce saygı...
Benden verdiğin ikinci alıntıya, sende başka kaynaklar göstersene...insanlar okusun faydalansın.bilsin.inansın.sen, cevap olarak İslamiyete hakaret ediyorsun ve çelişkiye düşüyorsun.yanlış bilgi aktarıyorsun.Vedahi aleviliğe halal geritiyorsun.Pir Sultan'ı,Nesimi'yi Yavuzu....bırakmam sana arkadaş.Onlar benim de baş tacım.Sivas diyorsun,Maraş diyorsun...Yanlışa onay veren mi var.Konuyu nerelere çekiyorsun.saptırıyorsun.istersen bende marksizmle bağdaştırayım Alevi inancını.Burda inançları tartışıyoruz.İşin içine siyaseti soktun mu olmaz arkadaş.Hele bir beri gel hele sen tanıdık birine benziyorsun bak.Bu sitenin eski müdavimleri öyle diyorlar.Bu sefer 'Ali Yolcusu'olarak yeniden girdi diyorlar.Eğer o kişi isen normal Maraş'tan,Sivas'tan nasiplenmen,medet umman.Kötüden geçinmen...
Sürekli sünni kaynakları gösterdiğime kızıyorsun.Be kardeşim sende yazına kaynak göster,delil göster.Baksana diğer arkadaşlarada diyorum yazılarınızın kaynağını verin diye.Maşallah ukema oldunuz hepten..Dakkasında yazıp gönderiyorsunuz nasıl oluyorsa.Niye rahatsız oluyorsun.Hem İsla'ın bir parçasıyım diyeceksin,hem İslamı reddedeceksin.İşine nasıl geliyorsa öylemi.Polemik yaomayın.Olduğunuz gibi sizler görünün.Benim saf,tertemiz Alevi vatandaşlarımı,arkadaşlarımı rencide etmeyin.Sizin gibiler yanlış yoldasınız.sizin inançla minançla bir işiniz yok...aba altından sopayla su bulandırmak derdiniz.Yazının en başında sen kendini tarif etmişsin zaten''Aleviliğe çomak sokmak.'diye.
Diyanet'i eleştirebilirsin ama karşı çıkamazsın arkadaş.Hakaret edemezsin.Benim Diyanet Dergisinden alıntı yaptığım yazıyı okusaydın zaten bu lafları yazamaz,yüzün kızarırdı.O yazıda zaten senin sıkıntı dediğin şeylerde anlatılmıştı.Ancak bol keseden savuruyorsun.Okuma yok,bilgi yok,kalıplaşmış laflarla Aleviliğe leke getiriyorsun.iyi oku ve utan...Diyanetin Aleviliğe ışık tutmasının gerekliliği o yazıda var.Ama sana değil o ışık.Senin derdin üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek...Ve sen basbayağı bölücülük yapıyor ve suç işliyorsun arkadaş.
''Alevilik kökleri İslam öncesine dayanır''gibi bir komediylede zaten bütün cehaletini sergilemiş ve atışa ğeçmişsin.Her lafı,şiiri kendince yontup almışsın.evirip çevirip hikaye anlatmışsın.Yok İslam öncesi,yok Kalu bela,yok vahdeti vücud,batın,zahir vs.vs.Güldürme ya...
Ve yazının sonundaki son ukelalığın...Ne biliyorsunda neyi aydınlatıp,cevaplıyacaksın.Kopyala yapıştırla ne kastediyon onuda bilemedim.kusura kalma.Sakın cevap verme.Sen Alevi insanlarımızıda üzersin.
Unutmaki korkulacak bir adam değilsin..Çamurun üstüme sıçramasın yeter.Sen Ali Yolcusu olamazsın.O büyük insanın(Radiyallahü anh)ayakkabısına toz bile olamazsın.Kolay değil O büyük insanların yolcusu olmak.Kaplumbağanın hac hikayesini bilirmisin.''Varamasamda o yolda ölürüm ya''Bizlere Onların yolunda Ölmek bile zor.Seni bilmem yolcu kardeş.Allah senide bizleri de affetsin.
Selam,sevgi ve saygılar...

Ben sana uzun uzun bilgi içerikli mesaj yazmışım, senin bana yazdığın mesaja bak

BEni başkasıyla karıştırmayın, ben ilk defa buraya geliyorum. reklam yasak sitesinde beni bulabilirsiniz.

Konu zaten artık benim içn kapanmıştır, sünni olduğunuzu açıkladığınız için. Sünni birinin aleviliği anlatma gibi bir durumu olamaz, boşuna kendinizi yormayın. Haydi eyvallah.

Konu nicolas_anelka tarafından (01.10.07 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir..
Tesekkür edenler:
SAHmerdan (01.10.07)
 ali yolcusu olamamış kişiye...
Alt 01.10.07, 18:38   #79
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Standart ali yolcusu olamamış kişiye...

ne kader acze düştüğünüzü görebiliyorsunuz değil mi?sizleri alevi cemaatını temsil eder olarak görmüyorum zaten.işinize gelmedimi yan çizmek şiarınız.saygısızlık,tahammülsüzlük,bilgisizlik,çe lişki hepsi var sende.yazılana kör kalma,okuma vs.vs.
Kur'an'ı,Peygamberi reddet,dedeliği işine geldiği gibi anla-yorumla...
Yanlış anlıyorsunuz arkadaşlar,yada işinize öyle geliyor.
Bu konuda son mesajım biline...
saygılar...

Alt 01.10.07, 18:58   #80
KaCaMaK
Site Ondan Sorulur

KaCaMaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 9
Tesekkür almis 60 -> 44 Konu

baştan beri yazıları takip ediyorum ama hiç bir yorum yazmadım en başta yazmak istediğim herkesin din görüşü kendinedir en büyük problemimiz saygısız olmak bunu lütfen hakaret olarak algılamayın ama en baştan beri o kadar inciti şeyler yazıyorki hiç birini yazmak istemiyorum ama süni alevi .... her neyse işte herkes inancına saygı göstersin eğerki birşeyler göstermek kanıtlamak istiyorsanız ki bu imkansız saygı çerçevesinde yapın
hahuer (01.10.07)
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil