Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 02.09.07, 02:41   #161
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Temel ve İdris sahilde gezinirken Temel***8217; in kafasına bir martı kakasını yapmış Temel,
- Mendilun var mı ?
- Var da, ne yapacaksın ? Martı çoktan uzaklaştı..

Alt 02.09.07, 02:41   #162
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

Bir tatbikat sırasında paraşütçü komandolar uçaktan atlıyorlardı. Atlama sırası gelen en son paraşütçü epey bir vakit geçtiği halde atlamamıştı. Komutan sinirli bir şekilde "Atlasana oğlum" diye bağırdı.
Paraşütçü "Atlamam komutanım"
Komutan iyice sinirlenmişti "Ne demek atlamam lan sana emrediyorum çabuk atla" deyince, asker;
"Komutanım bırak emretmeyi, öldür yine atlamam." diye cevap vermişti.
Komutan bakmış olacak gibi değil, rica eder bir tavırla;
"Bak oğlum aşağıda benim komutanlarım var, onlarda benden hesap sorarlar, haydi atlayıverde senni yüzünden benim başım belaya girmesin."
Asker inadım inat cinsinden,
"Atlamam komutanım"
"Peki neden atlamıyorsun evladım, geçerli bir sebebin varmı?"
"Komutanım benim annem çok mübarek bir kadındır, gördüğü bütün rüyalar çıkar. Sabah telefon açtı, oğlum rüyamda senin paraşütün açılmadığını gördüm sakın atlama dedi, onun için atlamıyorum." deyince komutan,
"Oğlum inanma böyle şeylere hadi atla gözünü seveyim." diye yalvarıyordu asker ise kararından vazgeçmiyor "Atlamam" diye diretiyordu. Ne yapacağını şaşırmış olan komutan çaresizlik içinde,
"Peki oğlum gel paraşütleri değişelim, benimkini sen tak, seninkini ben, o zaman atlarmısın?" diye ümitsizce sordu. Asker bu teklife olumlu baktı ve kabul etti paraşütleri son sürat değiştirdiler ve delikanlı kendini uçaktan boşluga bıraktı. Paraşütü açıldı ve sakin süzülürken yanından,
-Ananııı!!! diye komutanının feryadı geçip gitmiş, asker komutanının feryadınının sonunu bile duyamamıştı.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 02.09.07, 02:41   #163
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Temel Dallas'daki kuzeni Dursun'u görmeye gitmiş. Dursun Temel'i havaalanında karşılamış. Beraberce dışarı çıkmışlar. Temel bir bakmış 10 metre boyunda bir limuzin! "Uyyy, amma da büyük bu,da!"
Dursun hafifçe gülmüş. "Temelim burası Amerika! Bura da her birşey büyük!"
Yola çıkmışlar, Dursun'un çiftliğinin kapısından içeri girmişler. Git git bir türlü eve varmıyorlar. Temel şaşkınlık içinde: "Uyy, amma da büyük çiftlik daaa!"
Dursun gene hafifçe gülmüş. "Temelim burası Amerika! Burada her bir şey büyük!"
Neyse, aksam olmuş, yemek salonuna geçmişler. Salonun ortasında kocaman bir masa. Bir ucunda Temel bir ucunda Dursun. Temel Dursun'u taa uzaktan zor seçiyor. "Uyy!" diye bağırmış. "amma büyük masa, da!"
Dursun'un sesi gelmiş "Temelim burası Amerika! Bura da her bir şey büyük!"
Yemekten sonra Temel'in tuvalete gitmesi gerekmiş. Dursun:
"Temelim, alt kata in, soldan üçüncü kapı" diye tarif etmiş. Temel alt kata inmiş ama sol yerine sağdan üçüncü kapıya girmiş. Orası evin havuzunun olduğu yermiş.Heryer karanlık olduğu için Temel elektrik düğmesini ararken havuza düşmüş. Can havliyle bağırmaya başlamış:

"Sifonu çekmeyiiin!!Sifonu çekmeyiiin!"

Alt 02.09.07, 02:42   #164
Scorpio
Banned

Bir Yüzbaşı ile emir eri bir trende yolculuk ediyorlar. Aynı kompartmanda çok alımlı bir kız ile annesi de var. Başka kimse yok. Bu iki grup birbirlerini tanımasa da yolculuk sırasında tanışırız diye çok yakın oturmuşlar. Derken tren bir tünele giriyor, ortalık kararıyor. Bir öpücük sesi ve ardından -şırraaak- çok şiddetli bir şamar sesi duyuluyor. Tren tünelden çıkıyor. Herkes şaşkın ne oldu diye birbirine bakıyor.
Genç kız düşünüyor; (Benim yerime annemi öperlerse, işte böyle şamarı yerler..)
Kızın annesi düşünüyor; (Helal benim kıza, öpüldü ama, hemen şamarı yapıştırdı..)
Yuzbaşı düşünüyor; (Ulan asker kızı öptü, şamarı ben yedim...)
Asker gülümsüyor; (İntikamımı aldım daa. Havaya bir öpücük yüzbaşıya bir şamar!!)

Alt 02.09.07, 02:42   #165
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Vantrolok eline geçirdiği kukla ile konuşuyor ve aptal sarışın fıkraları anlatıyormuş. Gösterisi biraz ilerledikten sonra birden orta sıralardan sarışın bir kadın ayağa kalkmış ve yüksek sesle :
- Affedersiniz !
Bu çıkış üzerine vantrolog ve kalabalık durmuşlar ve sarışına bakmaya başlamışlar, sarışın :
- Görüyorum ki sarışınların ne kadar aptal olduğuna dair şakalar yapmaktasınız. Peki söyler misiniz, bu kanıya nereden vardınız ? Tek suçumuz saçımızın rengi mi yani ? Sizin bu yaptığınız ırkçılık olmuyor mu ? Kadınların birçoğunun sarışın olduğu ülkelerdeki kadınlara hakaret etmiş olmuyor musunuz ? Tanımadığınız bu kadar kadına ettiğiniz hakaretler sizi rahatsız etmiyor mu ? Söyler misiniz ?!!
Bunun üzerine vantrolog çok mahcup ve üzgün bir yüz ifadesi ile :
- Şey, ... ben özür dilerim, ... sadece şaka yapıyordum. Eğer sizi ...
Sarışın Vantrolog'un sözünü keser ve :

- Ben sizle konuşmuyorum bayım. O elinizdeki küçük terbiyesiz adamla konuşuyorum ! Siz onu savunmayın, o cevap versin.

Alt 02.09.07, 02:42   #166
Scorpio
Banned

Vietnam savasının en kritik günleriydi. Genç Amerikalı asker memleketteki eşine mektup yazarken itirafta bulunacağı tuttu: - ***8220; sevgilim, buradaki kadınlar yalnız para için yatıyorlar. Böylesine para canlısı insanlara daha önce hiç rastlamadım.***8221; Kısa süre sonra eşinden söyle bir cevap geldi: - ***8220; sevgilim,sakın onlara 50 dolardan fazla para verme,ben burada ancak o kadar alabiliyorum.***8221;

Alt 02.09.07, 02:42   #167
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Okuma yazma bilmeyen Kilis'linin biri askere gitmiş. E tabi haliyle bunu okuma yazma kursuna almışlar. Gel zaman git zaman kurs bitmiş. Herkes mezun olmuş bizim Kilis'li sınıfta kalmış. Subaylar, bunu da geçirelim testteyken yardım ederiz demişler. Test günü gelmiş, komutan yeni mezunları toplamış. Komutanın özelliği ise, testte tahtaya ****** isimleri yazıp okutmasıymış. Tahtaya aslan yazmış okutmuş, **** yazmış okutmuş. Sıra bizim Kilis'liye gelmiş. Komutan tahtaya ayı yazmış. Kilis'li bakmış subaylara ayı resmi gösteriyorlar. A YI demiş. Bir kaç örnekten sonra komutan tahtaya kaplumbağa yazmış. Kilis'li bakmış subaylara, TOS BA ĞA demiş. Neye uğradığını şaşıran komutan tahtaya kendi adını yazmış. Kilis'li bir subaylara, bir komutana, bir de tahtaya bakmış ve demiş ki: Komutanım yeryüzünde böyle bir ******a rastlanılmamıştır.

Alt 02.09.07, 02:43   #168
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

1.Evli erkeklerin psikolojisi arkadaşlarla lokantaya gitmeye benzer. İstediğin yemeği sipariş edersin sonra yanındakinin istediği yemeği görüp "Keşke onu isteseydim" dersin.
2.Bir davette bir hanım arkadaşına sorar:"Alyansını yanlış parmağına takmıyor musun? "Diğer hanım cevap verir:"Evet yanlış adamla evliyim de ondan."
3.Bir adam evlenene kadar eksik sayılır, evlenince tam bitmiş olur.
4.Bir genç babasına sorar: "Baba evlenmek kaça mal olur ? Baba cevap verir: "Bilmiyorum oğlum,ben hâlâ ödüyorum."
5.Adam anlatıyormuş:"Evlenene kadar mutluluğunun ne olduğunu bilmezdi, sonra da geç oldu."
6.Yeni evlenmiş bir adam mutlu ise nedenini hemen anlarız.On yıllık bir adam mutlu ise nedenini merak ederiz!
7.Evliliğin ilk yılında adam konuşur kadın dinler,ikinci yılında kadın konuşur adam dinler, üçüncü yılında her ikisi de konuşur,komşular dinler.
8.Bir kavgadan sonra kadın kocasına bağırır: "Seninle evlendiğimde tam bir aptalmışım." Adam cevap verir:"Evet çok aşıktım fark edemedim."
9.Bir adam gazeteye ilan vermiş:"Eş arıyorum. "Ertesi gün yüzlerce mektup almış.Hepsi aynı şeyi söylüyormuş. "Benimkini alabilirsin."
10.Bir adam karısına arabasının kapısını tutuyorsa emin olabilirsiniz.***8217;***8217;Ya arabası yenidir,ya da karısı***8230;***8217;***8217;

Alt 02.09.07, 02:43   #169
Scorpio
Banned

Temel'in askerlik yaptığı bölükte bir gün Temel'in arkadaşının babası ölür.
Komutanları der bunu alıştıra alıştıra kim söler.
Birden Temel akılarına gelmiş.Temel'i çağırmışlar. Anlatmışlar durumu.
Temel hemen arkadaşı cemali yanına çağırır.
- Ula Cemal Senin Amcan Varmudur?
Vardur.
Dayin Varmudur?
Vardur.
Teyzen Varmudur?
Vardur.
Annen Varmudur?
Vardur.
Baban Varmudur?
Vardur.
Nah Vardur!

gülmekten öleceksinizzzzzzzzzzzzzzzzz fıkrasını okudunuz.Bu fıkra 17140 kez okundu.

<< Önceki Fıkra || Sonraki Fıkra >>

Bu kategoride en çok okunan 10 fıkra

1. Asker Rüyası
2. Öpücük
3. 50 Dolar
4. Akıllı Er
5. 3 karınca
6. gülmekten öleceksinizzzzzzzzzzzzzzzzz
7. Bayrağı buraya dikenin
8. cesur türk
9. askerler ölmez
10. Arslan Oğlu Arslan

Alt 02.09.07, 02:43   #170
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Sn. Ferdinand Porsche, rahmetli oluyor ve karşılanıyor. Karşılayan
melek kendisinin büyük icadından dolayı bir dilek hak ettiğini söyler. Porsche,

- Tanrı ile 1 saat konuşmak isterdim." der.
Melek derhal isteğini yerine getirmek üzere Sn. Porsche' yi bir salona götürür. Porsche Tanrıya sorar,

-" Kadını yaratırken düşüncelerin nerdeydi?"

Tanrı,

-" Ne demek istiyorsun?"

Porsche:

-" Çok hatalı yaratmışsın."

1. Ön tarafı pek aerodinamik değil.
2. Çok ses yapıyor.
3. Bakım masrafları yüksek.
4. Ayda 5 ile 6 gün tamamen arızalı ve kullanılmaz durumda.
5. Arka taraf çok sarkık duruyor.
6. Sürekli boyanması ve yenilenmesi gerekir.
7. Egzoz, emisyona çok yakin.
8. Far genellikle küçük.
9. Yakıtı da extrem yüksek.

Tanrı kısaca düşündükten sonra cevap verir,

- Ferdinand, Ferdinand, bunların hepsi doğru olabilir ama istatistiklere göre bir çok erkek benim icadımla senin icadından daha fazla beraber oluyor."

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil