Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 19.01.08, 13:59   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Aman dikkat!

"Önümüzdeki 10 gün içinde 3 maç oynayacağız. İyi futbol ve galibiyetler gelirse sezon sonuna kadar bunu devam ettiririz".

Teknik direktör Feldkamp, 10 gün içerisinde oynayacakları Bursaspor, OFTAŞ (kupa) ve Ankaragücü maçları için futbolcularını uyardı. Lige iyi bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Alman hocanın, "Önümüzdeki 10 gün içinde oynayacağımız 3 maçta iyi futbol ve galibiyetler gelirse sezon sonuna kadar bunu devam ettiririz.
Bu yüzden bu maçlara iyi konsantre olmamız gerekiyor. Öncelikle önümüzde Bursaspor karşılaşması var. Rize'de oynadığımız iyi futbol gibi sizden güzel bir galibiyet bekliyorum" dediği öğrenildi.

Alt 19.01.08, 14:02   #2
Hasani
Uzman

Yeni sayfa açtı

GECE hayatına son verdiğini açıklayan Arda'nın futbolu gibi çehresi de değişti. Genç yıldız artık idmanlarda Kalli ile şakalaşırken, Alman hoca da oyuncusuna yakın ilgi gösteriyor. Lincoln'ün yokluğunda Bursa'da da oyun kurucu olacak olan Arda, artık futboluyla konuşulacağını söyledi.

Alt 19.01.08, 14:09   #3
Hasani
Uzman

"Kendime geldim"

Shabani Nonda, ritmini bulduğunu ve artık daha iyi performans sergileyeceğini söyledi

Shabani Nonda, Galatasaray TVye verdiği röportajda iddialı açıklamalarda bulundu. Devre arasındaki tatilinin çok iyi geçtiğini belirten 30 yaşındaki forvet oyuncusu, İlk önce Fransada birkaç gün geçirdikten sonra ailemin yanına Kongoya gittim. Babamın rahatsızlığı devam ettiği için vaktinde dönemedim dedi.

RİTMİMİ ŞİMDİ BULDUM

G.Saray'ının bu sezon üç kulvarda da başarılı olacağını belirten Nonda, UEFA Kupası, Türkiye Kupası ve ligde hedefimiz bu kupaların hepsini kazanmak. Rize maçından sonra yediğim bir şey dokundu. Gastrit oldu midemde ama artık kendime geldim. Ritmimi bulmam için Cevat Hocayla çalışmam iyi oldu. Cevat Hocayı tanıyanlar bilir; her zaman daha fazla ritim verir diye konuştu.

GÜLEN TARAF OLACAĞIZ

Sezon başında Türkiyeye geldiğinde yabancılık çektiğini de vurgulayan Nonda şöyle dedi: Galatasarayı tanıyordum ama Türkiyedeki takımları iyi tanımıyordum. Haftalar geçtikçe Türkiye Liginin iyi olduğunu gördüm. Galatasaray, var olan kaliteli oyuncularıyla ve teknik direktörümüzün bize yansıttığı kazanma hırsıyla mutlu sona ulaşacaktır. Kongolu futbolcu, Bursaspor maçının önemine de değinerek, Yeşil-Beyazlı rakiplerinin ligdeki durumunu düzeltmek için Galatasaraydan puan almaya çalışacağını, Cim Bomun da liderliği bırakmamak için mücadele edeceğini söyleyerek, Sıkı oynayıp üç puan almamız lazım dedi

Alt 19.01.08, 14:11   #4
Hasani
Uzman

Bursa ile 78. randevu

Galatasarayımız ile Bursaspor, yarın yapacakları maçla birlikte, ligde 78. kez karşı karşıya gelecek. Galatasarayımız, 1967-1968 sezonunda Birinci Lig'e yükselen Bursaspor ile yaptığı karşılaşmalardan 41'ini galibiyetle kapatırken, rakibine 16 kez yenildi. İki takım arasındaki 20 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı.

Sarı-kırmızılılar, 77 maçta rakip filelere toplam 134 gol atarken, Bursa ekibi 62 golle karşılık verebildi.

Sezonun ilk yarısında Bursa'da yapılan maçı Galatasaray 1-0 kazanmıştı.

-GALATASARAY 13 MAÇTIR KENDİ SAHASINDA YENİLMİYOR-

Galatasarayımız, kendi sahasında yaptığı lig maçlarında Bursaspor'a 15 yılı aşkın süredir yenilmiyor.

''Cim Bom'', Bursaspor'a kendi sahasında en son yenilgisini 1991-92 sezonunda, 2 Mayıs 1992 tarihinde 2-1'lik skorla almıştı. Sarı- kırmızılılar, o tarihten bu yana İstanbul'da yaptığı 13 lig maçında Bursa ekibi karşısında 11 galibiyet, 2 de beraberlik aldı.

Galatasarayımız, Bursaspor ile kendi sahasında yaptığı bütün lig maçlarında ise 29 kez galip gelirken, 3 kez de rakibine yenildi. İki takım arasında İstanbul'da yapılan 6 maç ise beraberlikle tamamladı.

Sarı-kırmızılılar, Bursaspor'a İstanbul'da toplam 90 gol atarken, filelerinde 24 gol gördü.

Geçen sezon İstanbul'da yapılan maçı Galatasaray 3-1 kazanmıştı.

-FARKLI SKORLU GALİBİYETLER-

Galatasarayımız, Bursaspor karşısında en farklı skorlu galibiyetini 1999-2000 sezonunda kendi sahasında rakibini 6-0 yenerek aldı.

''Cim Bom'' ayrıca, Bursaspor karşısında 1998-1999 sezonunda 5-0, 1973-1974, 1985-1986 ve 2002-2003 sezonlarında 4-0, 1978-1979 sezonunda ise 5-1'lik galibiyetler elde etti.

Bursaspor ise Galatasaray karşısında en farklı skorlu galibiyetini, 2001-2002 sezonunda Bursa'da yapılan karşılaşmada 5-0'lık skorla aldı.

Alt 19.01.08, 14:15   #5
Hasani
Uzman

Kalli'nin yeri farklı

Galatasarayımız'da teknik direktör Feldkampın, sağ kanatta birçok isim denedikten sonra formayı teslim ettiği Uğur Uçar Yaşayacağımız şampiyonlukta pay sahibi olmak istiyorum dedi. 20 yaşındaki Uğur, hedeflerini, hocasıyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı: Kalli beni Kayseride izlemiş ve Böyle oynarsan anlaşamayız. İstediğimi yaparsan formayı sen alırsın dedi. Kendimi ona göre geliştirmeye çalıştım. Verdiği şansı iyi kullandığımı düşünüyorum. Artık kendime güvenerek sahaya çıkıyorum. Hagi döneminde forma şansı buldum ama Kayseride Ertuğrul Sağlamla gelişme süreci yaşadım. Feldkampla patlama yaptım. İlk kez bir hoca istediğini bu kadar net aktardı. Kalli çok tecrübeli biri. Benim için onun yeri çok farklı

ŞAHA KALDIRACAĞIZ

UEFA Kupasında çok kolay bir gruptan, şanslı bir şekilde çıktık. Ama önemli olan turu geçmekti. Şimdi karşılaşacağımız Levenkusen elenmeyecek bir takım değil. Şimdiden UEFA maçları için hazırlanmaya başladık. Şu an için önümde iki hedefim var. İlki F.Bahçeyi evimizde yenerek, şampiyonluk turu atmak. İkincisi ise Euro 2008 de Milli Takım kadrosunda yer alabilmek. Çok çalışıp Fatih Terim hocamın dikkatini çekmek istiyorum. Bizim jenerasyonla birlikte Türk futbolunun şaha kalkacağına inanıyorum.

Nonda ile Lincoln bize güven veriyor

Nonda transferi beni çok heyecanlandırdı. Romadan beri izler, çok beğenirdim. 2-3 kişiyi sırtına alıp giderdi. Bize böyle bir isim gelse ne olur? şeklinde düşünürdüm. Geldiğinden beri çok yararlı bir performans sergiledi. Lincoln de harika bir transfer. Aynı takımda oynarken kendinizi hem daha güvende hissediyor, hem de boş alan buluyorsunuz. Linderotha çok üzüldük. Ona çok ihtiyacımız vardı. Ama gördük ki sahaya çıkan genç arkadaşlarımız da onu aratmamaya çalıştı, iyi mücadele etti. Yaş ortalamamız ligin çok altında. Bizi yenecek takımın çok ekstra işler yapması lazım.

Alt 20.01.08, 12:15   #6
Hasani
Uzman

'Son'g bir teklif

SPARTAK Moskova'nın yıllık 2 milyon dolardan iki yıllık sözleşme önerdiği Song'a yönetimin son bir teklif yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Kamerunlu oyuncu bu teklifi de kabul etmezse sezon sonunda yollar ayrılacak. İlk görüşmede Song'a 1 milyon euro'ya 1 yıl uzatma teklif eden yönetimin rakamı bir miktar artırması bekleniyor.

Alt 20.01.08, 12:18   #7
Hasani
Uzman

Taraftara uyarı

GALATASARAY yönetimi, taraftarlardan Bursa maçında sarı-kırmızılı kulübe yakışır biçimde davranmalarını bekliyor. Bursa'da oynanan karşılaşmada çıkan olayları Sarıyer maçında protesto eden taraftarları sakin olmaya çağıran yöneticiler, Galatasaray'ın ceza almaması için herkesin üzerine düşen görevi yapmasını istedi.

Alt 20.01.08, 12:02   #8
Hasani
Uzman

Rota Barusso

Yönetimin, Roma'lı yıldızın menajerini İstanbul'a çağırdığı belirtildi Yarın gelecek olan menajerle anlaşılırsa Barusso faxla imza atacak.

Linderoth'un yerine ön libero arayan Cimbom'da Roma'lı Ahmed Barusso'nun ismi ön plana çıktı. Yönetimin, Basinas'la yapılan görüşmelerden sonuç alamaması üzerine rotasını Barusso'ya çevirdiği belirtilirken, Ganalı yıldızın menajerinin görüşme için pazartesi günü (yarın) İstanbul'a çağrıldığı bildirildi. Anlaşma sağlanırsa
Barusso sezon sonuna kadar Roma'dan kiralanacak.

RİMİNİ'DE PARLADI
Gana Milli Takımı ile Afrika Kupası'nda bulunan Ahmed Barusso'nun Galatasaray'ın teklifine olumlu yanıt verdiği ve transferin gerçekleşmesi halinde faxla sözleşmeyi imzalayacağı kaydedildi. Geçen sezon Rimini'de 32 maçta 10 gol atarak dikkatleri çeken Barusso, Roma'ya transfer oldu. Burada fazla şans bulamayan Ganalı futbolcuyu İtalyan ekibi kiralamak istiyor.

Alt 20.01.08, 12:04   #9
Hasani
Uzman

Necati'ye vize yok

Kalli'nin, sezon başında yolladığı golcü oyuncuya yine sıcak bakmadığı öğrenildi. Ankaraspor'la bağları koparan Necati'nin ilk hedefi Avrupa.

OLUMSUZ YANIT
Ankaraspor'dan karşılıklı anlaşarak ayrılan Necati Ateş'in G.Saray'a geri dönme umudu gerçekleşmedi. Yönetime mesaj yollayarak, "isterseniz dönerim" diyen golcü oyuncuya, teknik direktör Kalli'nin vize vermediği öğrenildi.

KULÜP ARIYOR
Necati'nin Florya'da çalışmasına ise takımla

çakışmaması kaydıyla izin verilecek. Menajeri ile Avrupa'da kulüp arayan yıldız oyuncu, olmazsa yurt içinden bir takımla anlaşacak. Necati'nin G.Saray'la 2010'a kadar sözleşmesi var.

Alt 20.01.08, 12:06   #10
Hasani
Uzman

Uçuşa devam

Çaykur Rize ve Sarıyer galibiyetleriyle moral bulan futbolcular, "Artık kaybetmek yok" dedi.

BİRE DÜŞECEK
Galatasaray'da tüm hesaplar galibiyet üzerine yapılıyor. Ç. Rize ve Sarıyer galibiyetleriyle moral bulan sarı-kırmızılılar, Bursa maçını da kayıpsız geçmeyi hedefliyor. Morali yüksek olan futbolcular, yeşil-beyazlı ekibi bugün Ali Sami Yen'de yenerek, Sivas ile 4'e çıkan farkı yeniden 1'e düşüreceklerini söyledi.

HASRET
BİTİYOR

Taraftarları bu zorlu maça davet eden kaptan Hakan Şükür, "Bundan sonra kolay maç yok. Galibiyetlerimize Bursa karşısında da devam etmek istiyoruz. Bu zorlu mücadelede taraftarlarımız yanımızda olsun" dedi. Öte yandan ligde en son Sivas'ı ağırlayan Galatasaray, 37 gün sonra taraftarlarıyla buluşacak.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil