Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 02.01.08, 17:35   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Linderoth şoku

Dr. İlker Yücesir, "Ameliyat olursa en az 8 ay futbol oynayamaz. Ameliyat ihtimali de çok yüksek" dedi.

UZUN SÜREDİR YOK
Kalçasındaki sakatlığı nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Linderoth'un sezonu kapatabileceği öğrenildi. G.Saray Sağlık Kurulu doktorlarından İlker Yücesir, "Ameliyat olması büyük ihtimal. Bıçak altına yatarsa sezonu kapatır" dedi.

UEFA DA YAZDI
Ameliyat karanını İsveçli oyuncunun
vereceğini belirten Dr. Yücesir, operasyon olmaması halinde sahalara dönüşünün iki ayı bulabileceğini söyledi. UEFA'nın resmi sitesi, "Linderoth 2008 finallerinde yok" diye yazdı.

Alt 02.01.08, 17:40   #2
Hasani
Uzman

Türk Milli Takımı'nı seçti

Galatasaray'ın gurbetçi futbolcusu Serkan Çalık, Türk Milli Takımı'nı seçtiğini Almanya Futbol Federasyonu'na bildirdiğini söyledi.

Serkan, sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin ocak sayısında yayınlanan röportajında, milli takım tercihini yaparken hiç tereddüt etmediğini ifade ederek, ''Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nda hala forma giyebilirdim. Fakat Almanya Federasyonu'na, Türk Milli Takımı'nda forma giymek istediğimi söyledim. Orada ümit milli olduğumdan dolayı bizim ümit milli takımda oynayamıyorum'' dedi.

Hedeflerini de anlatan Serkan Çalık, ''Hedeflerim çok. Galatasaray'daki ilk sezonumda şampiyon olmak ve bu şampiyonluğa katkıda bulunmak, (A) Milli Takım formasını giymek istiyorum'' ifadesini kullandı.
Oynamadığı dönemlerde kulüp yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel'den çok destek gördüğünü söyleyen Serkan, ''Bir büyüğüm olarak her zaman bana moral verdi. Barış ile takım antrenmanlarından sonra özel çalışmalar yaptık. Hala çok eksiğim var ve bunların da farkındayım. Pozisyona girdiğim an daha sakin olmam lazım, şutlarımı daha geliştirmem gerek'' diye konuştu.

Alt 02.01.08, 17:45   #3
Hasani
Uzman

Fortis Türkiye Kupası | Bursaspor - Galatasaray

Fortis Türkiye Kupası D Grubu 2. maçında Galatasaray, Bursaspor***8217;a konuk oluyor. 5 Ocak Cumartesi günü, saat 19.00'da Bursa Atatürk Stadı'nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: Fortis Türkiye Kupası D Grubu 2. Hafta Maçı
Stat: Bursa Atatürk
Tarih: 5 Ocak Cumartesi / 19.00
Hakem: -
Hava Durumu: Maç günü Bursa***8217;da hava çok bulutlu. Sıcaklık en yüksek 3, en düşük 0 derece.
Canlı Yayın
TV: Lig TV
İnternet: www.galatasaray.org

Galatasaray
Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası***8217;nda bu sezon ikinci maçına çıkıyor. Fortis Türkiye Kupası***8217;nda Galatasaray, D Grubu***8217;nda Bursaspor, Sarıyer, Denizlispor ve G.Birliği Oftaş ile mücadele ediyor. D Grubu***8217;ndaki ilk maçında Denizlispor ile karşılaşan takımımız bu maçtan 2-1 galip ayrılmıştı.

Galatasaray ile Bursaspor Turkcell Süper Lig***8217;in 2. haftasında Bursa Atatürk Stadı***8217;nda karşılaştı. Takımımız bu maçtan Ümit Karan***8217;ın ayağından bulduğu golle 1-0 galip ayrılmıştı.

Son 5 Maç
23.12.2007 G.Birliği OFTAŞ 0-0 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
19.12.2007 Galatasaray 0-0 Austria Wien (UEFA Kupası)
14.12.2007 Galatasaray 2-0 Sivasspor (Turkcell Süper Lig)
08.12.2007 Fenerbahçe 2-0 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
02.12.2007 Galatasaray 2-2 İstanbul BŞB (Turkcell Süper Lig)

Bursaspor
Fortis Türkiye Kupası***8217;na 2. kademeden dahil olan Bursaspor, 2. kademe maçında Boluspor ile kendi sahasında karşılaştı. Rakibini 1-0 yenen Bursaspor bu sonucun ardından Fortis Türkiye Kupası grup maçlarında mücadele etmeye hak kazandı. Bursaspor, D Grubu***8217;nda ilk haftayı maç yapmadan geçmişti. Bursaspor ara transfer döneminde İstanbulspor***8217;dan Ümit Aydın***8217;ı kadrosuna kattı.

Son 5 Maç
30.12.2007 Bursaspor 3-0 Kocaelispor (Sevgi Kupası)
28.12.2007 Bursaspor 4-1 Ankaraspor (Sevgi Kupası)
23.12.2007 Bursaspor 0-0 Ankaraspor (Turkcell Süper Lig)
16.12.2007 Kayserispor 4-1 Bursaspor (Turkcell Süper Lig)
07.12.2007 Bursaspor 0-1 Beşiktaş (Turkcell Süper Lig)

Alt 03.01.08, 18:14   #4
Hasani
Uzman

Camargo G.Saray'da

Galatasaray, günlerdir peşinden koştuğu Brezilyalı forvet İgor De Camargo ile gelecek sezon için her konuda anlaştı. Belçika'nın Standard Liege takımında top koşturan 24 yaşındaki Camargo'nun Galatasaray'ın teklifini kabul ettiği ve taraflar arasında ön protokol anlaşması yapıldığı belirtildi.

Camargo bitti

Camargo ile ön sözleşme yapan Aslan şimdi Standard'ı ikna etmeye çalışıyor. Sarı-kırmızılılar uzun süredir peşinde koştuğu futbolcuyla anlaşmaya vardı.

Galatasaray yeni forvetini belirledi: İgor de Camargo. Gelecek sezon Hakan Şükür'ün futbolu bırakacak olması nedeniyle golcü arayan sarı-kırmızılı ekip, Brezilyalı oyuncuda karar kaldı. Bir süredir futbol şubesi ve menajerlerin takip ettiği futbolcunun performansından memnun kalan sarı-kırmızılı ekip, 24 yaşındaki oyuncu ile anlaşarak ön protokol imzaladı. 3 yıllık sözleşme yapılması planlanan İgor de Camargo, Galatasaray'dan yıllık 1.5 milyon euro alacak.

4 MİLYON EURO ÇEKTİ

Oyuncu ile her konuda anlaşan Galatasaray, şimdi Standard Liege'i ikna etmeye çalışıyor. 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan golcü oyuncu için Belçika ekibinin, 4 milyon euro bonservis bedeli istediği belirtilirken, Galatasaray bu fiyatı aşağıya çekmeye çalışıyor. 2005- 2006 sezonundan bu yana Standard Liege formasını giyen İgor de Camargo, oynadığı 57 maçta 23 gol attı. Sambacı, bu sezon ligde oynadığı 13 maçta 4 gol kaydetti.

Alt 03.01.08, 18:16   #5
Hasani
Uzman

Feldkamp'ta kader anı

Durumu tartışılan Kalli bugün geliyor.

Tamam mı devam mı?

Hastalanıp son iki maça çıkamayan Alman hoca görevine devam edip etmeyeceğini açıklayacak.

START FELDKAMP'SIZ

G.Saray ikinci yarı hazırlıklarına dün akşam yaptığı idmanla başlarken, teknik direktör Feldkamp'ın durumu ile ilgili belirsizlik sürüyor. Ağır gribe yakalandığı gerekçesiyle ilk yarının son iki maçında takımını yalnız bırakan Alman hocanın, bugün öğleden sonra İstanbul'a geleceği bildirildi. Kalli'nin

göreve devam edip etmeyeceği de büyük oranda netleşecek.

RAPORLARI SUNACAK

Almanya'da chek-up'tan geçen 74 yaşındaki çalıştırıcının sonuçları yönetime sunacağı belirtildi. Ancak yönetimden Adnan Polat, Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin'in yaptığı açıklamalar, Kalli'nin iyileştiği ve görevine kaldığı yerden devam edeceği şeklinde... Basına kapalı dünkü idman antrenör Ahmet Akcan nezaretinde yapıldı. Çalışmalar bugün devam edecek.

Alt 03.01.08, 18:19   #6
Hasani
Uzman

Cimbom İsaksson'u kiralıyor

Galatasaray, Manchester City'nin İsveçli kalecisi Andreas İsaksson'u kiralamaya karar verdi. İngiliz kulübünün İsaksson için 3 milyon euro'da diretmesi nedeniyle kiralık formülü gündeme geldi. City ile Galatasaray'ın İsaksson konusunda küçük pürüzler dışında anlaştıkları dile getirildi.

İsaksson'a yeni formül

Manchester City ile bonservis ücreti konusunda anlaşamayan G.Saray "Kiralık verin" önerisinde bulundu. İngilizler bu teklife sıcak bakıyor.

ZAMAN İSTEDİLER

Satış hakkını İngilizlere bırakan sarı-kırmızılılar, "İsaksson sezon sonuna bizde oynasın. Mayısta bonservis ücretini yeniden görüşürüz" dedi. İsveçli kalecinin ücretinden kurtulmak isteyen İngilizlerin bu teklife sıcak baktıkları ve birkaç gün içinde kararlarını bildirecekleri ifade edildi.

İNDİRİM YAPMADI

Orkun ve Aykut'u yeterli bulmayarak kaleci arayışlarını sürdüren Galatasaray, İsaksson'u transfer etmek için her yolu deniyor. Öncelikle Manchester City ile bonservis pazarlığı yapan sarı-kırmızılılar, İngilizlerin 3 milyon euro'dan aşağıya inmemesi üzerine kiralık formülünü gündeme getirdi.

Alt 03.01.08, 18:22   #7
Hasani
Uzman

En iyisini seçtim

Nonda: Galatasaray'dan teklif alınca 'Hah, şimdi tamam' dedim. Bu büyük kulübe şampiyonluk yaşamak için geldim.

DERGİYE KONUŞTU

G.Saray'ın Kongolu yıldızı Nonda, şampiyonluk yaşama şansı yüksek olduğu için sarı-kırmızılı kulübü tercih ettiğini açıkladı. Futbol Federasyonu'nun yayın organı Tam Saha dergisinin ocak sayısına konuşan Nonda, "G.Saray gerçekten iyi bir seçenek oldu" dedi ve ekledi:

'SHABANİ' DEYİN
"Çünkü Blackburn'den ayrıldıktan

sonra artık oraya dönmek istemiyordum. G.Saray'ın teklifi geldiğinde 'Hah, şimdi tamam' dedim." Nonda kendisine birçok lakap takıldığını ama en çok "Shabani" denmesini sevdiğini de belirtti. Nonda, dün akşamki idmana çıkmadı.

Hakan'a övgü

Hakan Şükür'ü de öven Kongolu futbolcu, "Türkiye'nin forvetteki en iyi futbolcusu, tüm zamanların en iyi golcüsü olan Hakan Şükür, olağanüstü bir kariyere sahip" ifadesini kullandı.

Türkiye favori

Türkiye'nin EURO 2008'deki rakiplerini de değerlendiren Nonda, "İsviçre sizin ayarınızda değil. Türkiye'nin öncelikli rakibi Çekler, ardından da Portekiz. Ama Türkiye ikisini de geçer" dedi.

Alt 03.01.08, 18:45   #8
Hasani
Uzman

Ümit'in G.Saray aşkı!

Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan, Avrupa kulüplerden transfer teklifi aldığını belirterek, ''Türkiye'de Galatasaray dışında hiçbir kulüpte forma giymek istemiyorum'' dedi.

GS TV'ye açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, sezon başında adının Fenerbahçe, son dönemde de Beşiktaş ile anılmasıyla ilgili bir soru üzerine, teklif gelmesinin bir futbolcu için gurur verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Özellikle büyük takımların teklif etmesi çok önemli. Şimdi sezon başında birtakım teklifler geldi. Kabul etmedik, teklifleri geri çevirdik. Bu devre arası bir teklif geldi. Ben yönetime, 'Türkiye içinde Galatasaray'dan başka hiç kimsenin formasını giymek istemiyorum' dedim. Ben bunu net belirttim. Yönetim de 'Tamam, teşekkür ederiz' dedi. Ama dedim ki, 'Yurt dışından bir gün bana teklif gelirse yardımcı olur musunuz?' Buna da 'Olur' dediler. Bizim konuşmamız budur. Bunu sezon başında da söyledik, devre arası yine aynı şeyi konuştuk. Yani dediğim gibi Türkiye'den ayrılmasam futbolu tabii ki Galatasaray'da bırakmak isterim.''
Yurt dışından gelen teklifler içinde şu an için net söyleyebileceği bir şeyin olmadığını anlatan Ümit, ''İngiltere ligi olabilir, Fransa, Almanya gibi çok çekici ligler var. Ama şu an Galatasaray'ın başarısı için top koşturuyorum ve burada kaldığım takdirde Galatasaray'ın şampiyon olması için elimden gelen performansı göstermek zorundayım'' diye konuştu.

-''LINCOLN'Ü RAHAT BIRAKMAMIZ LAZIM''-

Ümit Karan, Lincoln ile ilgili bir soru üzerine de yıldız futbolcunun biraz rahat bırakılması gerektiğini söyledi.
Lincoln'ün gerçekten bir sakatlığının bulunduğunu anlatan Ümit, ''Tabii insanlar yine farklı spekülasyonlar yaptı. Çocuğun kafasını şişirdiler biraz. Şunu söyleyeyim, hakikaten oynamak istiyor. Hatta sakat bile oynatmaya çalıştık. O da razı bile geldi. Ama daha sonra yine nüksetti sakatlığı. Bizim takıma çok büyük kaktı sağlayabileceğini düşünüyorum. Sadece onu biraz daha rahat bırakmamız gerekiyor. Çünkü biraz duygusal bir arkadaşımız. Çok seviyorum kendisini. Çok konuşuyoruz. Sürekli bir şeyler anlatıyor. Ama dediğim gibi, ikinci yarı çok katkı sağlayacak'' dedi.

-''DAHA AKILLI, DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ''-

İlk yarıyı değerlendiren Ümit Karan, lige çok iyi bir giriş yaptıktan sonra son haftalarda takım olarak bir düşüş yaşadıklarını belirterek, ''Önemli olan ikinci yarıya iyi başlamak. Genç bir ekibiz. Daha akıllı, daha dikkatli olmamız lazım'' diye konuştu.
Ümit, taraftarlardan daha fazla anlayış beklediklerini de dile getirerek, mutlaka hatalar yaptıklarını, ancak devre arasından sonra eski formlarına dönmek istediklerini kaydetti.
İlk yarıda attığı 6 gol için ''Çok değil'' diyen Ümit, son dönem çok fazla oynama fırsatı bulamadığını, fazla fırsat bulması halinde belki de daha iyi olabileceğini anlattı.

-''LEVERKUSEN'E DİKKAT ETMEK ZORUNDAYIZ''-

UEFA Kupası'nda Galatasaray'ın rakibi Bayer 04 Leverkusen'in takım oyununu çok iyi oynadığını vurgulayan Ümit, çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
Ümit, ''Alman futbolu bize yatkın, çünkü bizde orada yetişmiş birçok futbolcu var. Dolayısı ile onların futbol anlayışına karşılık verebileceğimizi düşünüyorum. Bayer Leverkusen, sezona çok iyi başlamamasına rağmen son 10 haftada çok iyi bir çıkış yakaladı ve inanılmaz bir takım oyunu oynuyorlar. Çok dikkat etmek zorundayız. Oradaki maç çok zor olacak. Önemli olan Ali Sami Yen'deki maçı taraftarımızla beraber, almamız lazım. Bence turu Ali Sami Yen getirir'' diye konuştu.

-''EURO 2008'DE OYNAMAK İSTİYORUM''-

Tüm futbolcuların EURO 2008'de forma giymek isteyeceğini kaydeden Ümit, ''Ben de o oyunculardan bir tanesiyim. Geniş kadroya bakıldığı zaman benim ismim de var. Dolayısı ile ikinci yarıda iyi bir performans göstererek ben de EURO 2008'e gitmek istiyorum'' ifadesini kullandı.
Galatasaray'ın hücum hattındaki oyuncuların arasında sorun olmadığını vurgulayan Ümit Karan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Nasıl bir sorun olabilir ki? Biz bir takımız, onun gol atması, benim gol atmam önemli değil. Takımın galibiyeti çok önemli. Belki çok klasik bir laf oldu ama durum bu. Dışardan duyumlara göre hareket ediyorlar. Sadece ortalığı karıştırmak için, hem farklı spekülasyonlar yaratmak, hem de reyting artırmak için yapıyorlar.''
Ümit Karan, Galatasaray'ın son dakika gollerini erken pes etmemelerine ve arzulu olmalarına bağlarken, ''İstek, arzu, hakikaten istek, arzu, çünkü buradaki tecrübeli oyuncular takımı ateşlemeye çalışıyorlar ve biliyorlar ki, futbol 90 dakika, bazen 93-95 dakika. Bazı erken pes eden arkadaşlarımız varken maçı ateşleyip son dakika golleri bulmamıza sebep olabiliyorlar'' diyerek sözlerini tamamladı.

Alt 04.01.08, 17:36   #9
Hasani
Uzman

Cimbom Kalli'ye kavuştu

Medya ordusunu görünce, "İlk geldiğim gün bile bu kadar gazeteci yoktu" esprisini yapan Feldkamp, "Aldığım ilaçlarla iyileştim" dedi

İyileştim geldim

Galatasaray'da ilk yarının son iki maçında hastalığı nedeniyle takımını yalnız bırakan ve hakkında dedikodular üretilen teknik direktör Feldkamp, dün İstanbul'a döndü. Kalli'yi havaalanında yardımcısı Ahmet Akcan ve medya ordusu karşıladı. Neşeli ve sağlıklı görünen Alman hoca, gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bırakırken, yanındakilere, "İlk geldiğim gün bile bu kadar kalabalık gazeteci yoktu" esprisini yaptı.

ARTIK İYİ HİSSEDİYORUM
Öte yandan Kalli, İstanbul'a gelirken Düsseldorf'ta yaptığı açıklamada ise "Ligin son haftasında çok ateşim olduğu için takımın başında olamadım. 18 Aralık Salı günü çok ateşim vardı ve maça çıkamayacak durumdaydım" dedi. Almanya'ya gidişi ile ilgili eleştirilere de anlam veremediğini söyleyen Feldkamp, "14 gün boyunca doktor gözetiminde ve aldığım ilaçlarla kendimi iyi hisseder duruma geldim" ifadesini kullandı.

Alt 04.01.08, 17:38   #10
Hasani
Uzman

Zirveden sonra idman

FELDKAMP eşi ile birlikte havaalanından, açıklama yapmadan yardımcısı Ahmet Akcan'ın arabası ile doğruca Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gitti. Alman teknik adamın burada yönetim kurulu ile bir toplantı yaptığı öğrenildi. Alman teknik adam daha sonra sarı-kırmızılı ekibin akşam antrenmanına çıktı. Kalli'nin yönettiği idmanda

taktik ağırlıklı bir çalışma yapıldığı belirtildi.

Takım çok başarılı ne huzursuzluğu?

KALLİ, takım içinde özellikle futbolcular arasında huzursuzluk yaşandığı iddialarına da karşı çıkarak, "Takımın son haftalardaki başarıları ortada. UEFA Kupası'nda yolumuza devam ediyoruz. Ligde de zirveye oynuyoruz. Futbolcularımın oynama hırsı ve aralarındaki rekabeti olumlu buluyorum" dedi.

Konuyu Toplam 7 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)

Seçenekler
Stil