Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 22.10.07, 18:03   #791
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Bordeaux mesaisi başladı

Galatasaray, UEFA Kupası H Grubu ilk maçında Perşembe günü Bordeaux ile yapacakları maçın hazırlıklarına başladı.Turkcell Süper Ligi'nin 9. haftasında Ankaraspor ile 0-0 berabere kalan Sarı-Kırmızılı takım, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı bir çalışma gerçekleştirdi.

Teknik direktör Feldkamp yönetimindeki antrenman ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.Ankaraspor maçında görev alan futbolcular günü izinli olarak geçirirken, diğer oyuncular ve kaleciler antrenmanın ana bölümünde özel bir çalışma yaptılar.
Sarı kırmızılı futbolcular çalışmayı soğuma ve açma germe hareketleri ile tamamlayarak, öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.Sağlık Merkezi'nde tedavileri devam eden Ayhan Akman ve Okan Buruk, fizyoterapistler eşliğinde salon ve sahada özel çalışmalar yaptılar.
Galatasaray yarın sabah yapacağı tek antrenmanla Bordeaux maçının hazırlıklarını sürdürecek

Alt 22.10.07, 18:06   #792
Hasani
Uzman

Medya Bilgilendirme: Bordeaux Programı

UEFA Kupası H Grubu ilk hafta karşılaşmasında 25 Ekim Perşembe günü deplasmanda Girondins de Bordeaux ile karşılaşacak olan Galatasaray'ın medya takip programı.

24 Ekim 2007 Çarşamba, Stade Chaban-Delmas, Bordeaux
16.00 Basın Toplantısı: Laurent Blanc, FC Girondins de Bordeaux Teknik Direktörü
16.30 Antrenman: FC Girondins de Bordeaux (İlk onbeş dakikası yalnızca basına açık)
18.30 Basın Toplantısı: Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray Teknik Direktörü
19.00 Antrenman: Galatasaray (İlk onbeş dakikası yalnızca basına açık)

25 Ekim Perşembe, Stade Chaban-Delmas, Bordeaux
19.00 UEFA Kupası H Grubu 1. Maçı: FC Girondins de Bordeaux ***8211; Galatasaray

(Tüm saatler yerel saat ile belirtilmiştir.)

Alt 22.10.07, 18:10   #793
Hasani
Uzman

Lincoln'ün içinde kaldı

Lincoln terörü böyle protesto edecekti. Gol atarsa, forma çıkacaktı. Ama olmadı...

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Lincoln, Ankaraspor maçı sonrası "Teröre Hayır" yazılı tişörtüyle dikkat çekti.

Ankaraspor maçında gol attıktan sonra formasını çıkartıp "teröre hayır" yazılı tişörtü ile anlamlı bir mesaj vermeyi planlayan Lincoln, karşılaşma golsüz geçtiği için bu isteğini gerçekleştiremedi.

Ancak maç sonu formasını çıkartan Lincoln, tişörtünü kameralara gösterme şansını yakaladı.

Alt 22.10.07, 22:23   #794
Hasani
Uzman

Alt 22.10.07, 22:23   #795
Hasani
Uzman

Alt 22.10.07, 22:24   #796
Hasani
Uzman

Alt 23.10.07, 17:55   #797
Hasani
Uzman

Çifte darbe

Adalesinde ödem oluşan sambacı ile beli ağrıyan Kral'ın Fransa'da oynaması zor!.

G.Saray'da Bordeaux maçı öncesi büyük talihsizlik. UEFA Kupası'nda grubundaki ilk maçında perşembe günü Fransa'da Bordeaux ile karşılaşacak sarı-kırmızılı ekipte Lincoln ve Hakan'ın sakatlıkları nedeniyle forma giymelerinin zor olduğu bildirildi. Ankara maçında sakatlanan ikilinin dün MR'ları çekilirken,

gelen haber şok etti.

SAĞLIK EKİBİ ALARMDA

Kulüp doktoru Murat Çevik, "Lincoln'ün sol uyluk adalesinde ödem tespit ettik. Hakan Şükür'ün de belinde ağrıları sürüyor. Şu an ikisinin de oynaması şüpheli" açıklamasını yaptı. Tedavilerine dün tesislerde devam edilen iki yıldızın kesin durumu yarın belli olacak. Sağlık ekibinin amacı en azından Denizlispor maçına yetiştirmek.

Alt 23.10.07, 17:56   #798
Hasani
Uzman

Bordeaux revizyonu

Alman hoca, Fransa'da Hakan Şükür ve Hakan Balta'nın yerine Nonda&Volkan'ı oynatacak.

NONDA GÖREVE
G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp, Bordeaux maçında kadroda operasyona hazırlanıyor. Ankara maçındaki futboldan memnun kalmayan Alman hocanın, Hakan Şükür'ü iyileşse bile Fransa'da kulübeye çekeceği öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun yerine Nonda forma giyecek.

DİNAMİK TAKIM
İsmi bildirilmediği

için UEFA Kupası'nda forma giyemeyen Hakan Balta'nın yerine de Volkan sol beke dönecek. Kalli'nin Hasan'a da Arda ya da Barış'ın yerine görev vermeyi düşündüğü bildirildi. Kalli bu değişikliklerle inişe geçen takıma yeniden dinamizm katmayı hedefliyor.

Alt 23.10.07, 17:58   #799
Hasani
Uzman

Soğuk savaş

Hakan ve Arda oyundan alınmalarına tepki gösterdi Kulübeye mahkûm olan Nonda ile Hasan da isyanda.

GERGİNLİK YÜKSELDİ
Lige süper bir başlangıç yapan Galatasaray'da üst üste puan kayıpları yaşanırken, teknik direktör Feldkamp ile futbolcular arasında yaşanan gerginlik de gözler önüne serildi. Ankaraspor karşılaşmasında oyundan alınan Hakan Şükür, kaptanlık bandını yere atarak, tepkisini dile getirmişti.
Arda da Alman hocanın değişim kararı sonrasında direkt olarak soyunma odasının yolunu tutmuştu.

KULÜBE DE RAHATSIZ
Alman hocanınkadro seçimindeki tercihleri takım içindeki hassas dengeleri bir anlamda bozdu. Nonda, ilk 11'de forma bulamamanın sıkıntısını yaşarken, moralsizliğiyle dikkat çekiyor. Aynı şekilde Hasan da kulübeye mahkûm olunca Feldkamp'a isyan bayrağı çekenler arasında gösteriliyor. Moralsiz 2 oyuncu da Ankara maçında sonradan oyuna girmiş ve etkisiz bir futbol ortaya koymuşlardı.

Alt 23.10.07, 18:02   #800
Hasani
Uzman

"Türkiye'yi ülkem olarak görüyorum"

Kalli, yaptığı konuşmanın yanlış anlaşıldığını söyledi
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, ''Pazar günü yaptığım konuşmadan sonra neredeyse PKK yanlısı gibi gösterilmem ve o şekilde anlaşılmam beni son derece üzdü'' dedi. Galatasaray'ın bu sabah gerçekleştirdiği antrenmandan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Feldkamp, şunları kaydetti:
''Pazar akşamından beri son derece üzgünüm.
Bu üzüntüyü ailemle beraber yaşıyorum. Ailem de son derece üzgün. Türkiye'yi ülkem olarak görüyorum. Bu nedenle, yaşanan olaylar bizi son derece üzdü. 1984 yılından beri PKK ile ilgili çok geniş bilgilerimin olduğunu düşünüyorum. Almanya'da olduğum dönemde, oradaki çalışmalarından ve yaptıklarından tutun, Türkiye'de yaptıklarına kadar çok geniş bilgiye sahibim. Almanya'da yaptıklarını ve düşüncelerini çok iyi bilen biri olarak, pazar günü yaptığım konuşmadan sonra neredeyse onlardan yana gibi gösterilmem ve o şekilde anlaşılmam beni son derece üzdü. Bir insanın kafasında farklı konular varken, başka bir konuya yoğunlaştığı bir dönemde, çok önemli olan böyle bir konuda bile olsa, daha önce haber verilmeden ona soru yöneltiliyorsa, bunu beklemediği için, en azından bir hazırlık yapmasına imkan sağlamamak ne derece doğru, bunu bir düşünelim.''
Yaşanan terör olayları ve Türkiye ile ilgili düşüncelerinin hiç kimse tarafından şüpheci bir şekilde değerlendirilmemesini isteyen Karl Heinz Feldkamp, ''Bu yüzden çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum, gönlüm Türkiye ve Türklerden yana. Olaylardan üzüntü duyuyorum. Samimiyetimden şüphe eden varsa, şu an yapabileceğim bir şey yok. Oradaki yanlış anlaşılmadan dolayı duyduğum büyük bir üzüntü var. Sizlerle paylaşmış olmak beni biraz da olsa rahatlattı. Ümit ediyorum bu konu tamamıyla ortadan kalkar'' diye konuştu.
-''BORDEAUX'A KARŞI DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİYOR''-
Feldkamp, UEFA Kupası grup maçlarında 25 Ekim Perşembe günü karşılaşacakları Fransa'nın Bordeaux takımına karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
Bordeaux'nun taktiksel olarak çok akıllı oynayan bir takım olduğunu ifade eden Alman çalıştırıcı, ''Ankaraspor maçında olduğu gibi, geriyi düşünmeden ofansif düşünüyor olmak bizim için sorun olur. Hele top kayıplarımız da Ankaraspor maçı gibi çok olursa, bunun cezasını her zaman çekebiliriz. Bordeaux'dan korkmuyoruz, ama dikkatli olmamız gerekiyor'' dedi.
-''ŞU ANDA İLK GÖRÜNEN, NONDA'NIN OYNAYACAĞI''-
Karl Heinz Feldkamp, sakatlıkları bulunan Hakan Şükür ve Lincoln'ün, Bordeaux'ya karşı forma giyemeyeceğini, bu karşılaşmada onların yerine görev alabilecek oyuncuları gözden geçirdiğini söyledi.
Bir basın mensubunun, ''Hakan Şükür ve Lincoln gibi iki önemli silahınız yok. Bunların yokluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusuna, ''Silah dediniz. Silah tamamıyla bir savaş gereci. Bu nedenle biz onu o şekilde kullanmayalım'' karşılığını veren Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Şu an benim onları iyileştirmem söz konusu değil maalesef. Yani her ne kadar dua bile ediyorsam, o dualar perşembe günü onların oynamalarını sağlayamayacak, ama bunun yanı sıra şu an antrenman yapan ve görev bekleyen başka futbolcularım var. Tabii takımda büyük bir değişiklik yapmayı da istemiyorum, ama sakatlıklarımız varsa, onların yerine almam gereken futbolcular var. Şu anda ilk görünen, Nonda'nın oynayacağı. Onun dışında, takımımızda başka ne tür alternatifler var, onları da görüyoruz ve değerlendireceğiz. Arda'nın da Lincoln'ün üstlendiği görevleri üstlenmesi söz konusu olabilir. Bunları yapacak durumda olduğunu biliyorum. Bu görevleri kendilerine vermeden önce, takımımdaki bütün alternatifleri gözden geçirip kararı öyle vereceğim.''
-''ADİL KARARLAR ALMAK DA GÖREVLERİMDEN BİRİ''-
Feldkamp, Beşiktaş derbisinde kadro dışı bıraktığı Lincoln ile aralarında herhangi bir kırgınlığın olmadığını bildirdi.
Teknik direktör ile oyuncuların arasında bazen görüş ayrılıklarının olabileceğini ifade eden Alman çalıştırıcı, şunları söyledi:
''Benim güzel bulduğum konulardan biri de hoca ile futbolcu arasında değişik fikirlerin olabilmesi. Lincoln'ün değişik fikirde olması gayet doğaldır. Fikrini bana söylüyor olmasını çok güzel buluyorum. Sonuçta fikrimin her ne kadar değişik olduğunu söylüyorsa da benim verdiğim kararı kabul ettiğini, ona saygı duyduğunu da söylüyor. O yüzden aramızda hiçbir sorun yok. Buradaki çalışmalarımızdan da kendi aramızdaki konuşmalarımızdan da şu an aradaki ilişkilerin çok iyi olduğunu görüyoruz. Bu olaylar bazen bir yağmur gibidir. Yağdıktan sonra hava pırıl pırıl olur. O yüzden oradaki kararın da bize iyi geldiğini düşünüyorum.''
Feldkamp, benzer bir durumla karşılaştığında yine aynı kararı vereceğini vurgulayarak, ''O kararları verirken, takımımızdaki en yaşlı futbolcu ya da en fazla parayı kazanan futbolcu kim diye değişik nedenler, hiçbir zaman onlara bir ayrıcalık sağlamaz. Çok adil olmam ve öyle davranmam lazım, çünkü nereden bakarsanız bakın, sezon sonuna kadar biz onlarla beraber çalışacağız. Adil kararlar almak da görevlerimden biri'' açıklamasını yaptı
-''TAKIMDA BİR DÜŞÜŞ YOK''-
Karl Heinz Feldkamp, Turkcell Süper Lig'in son iki haftasında yaptıkları karşılaşmalardan beraberlikle ayrılmalarının, takımlarında bir düşüş olduğu anlamı taşımadığını söyledi.
Kayserispor ve Ankaraspor maçlarında, istediklerini tam olarak gerçekleştiremediklerini belirten Feldkamp, ''Kayserispor maçında iyi oynamamıştık. Ankaraspor maçında oyunu yönlendiren biz olmamıza rağmen, çok defansif oynayan bir rakip karşısında gol atamadık. Rakibi kapattık, baskı yaptık, ama sonuca gidemedik. Aldığımız sonuçlar çok başarılı değil. Başarısız da diyemeyiz. Başarısız demek için puan cetvelindeki yerimizden düşüşe geçmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil