Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 27.12.07, 18:36   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

En hırçın Hasan

G.Saray'da ilk yarının en hırçın futbolcusu, 1 kırmızı, 3 sarı kartla Hasan Şaş oldu. Sarı-kırmızılılar, ilk yarıda 1'i kırmızı olmak üzere toplam 31 kart gördü. Hasan 17 maçta tek kırmızı kart gören futbolcu olurken, hırçınlıkta ikinci sırayı 4 sarı kartla defansın sigortası Song aldı. Arda ve
Barış 3'er sarı kartla bu ikiliyi izlerken, Servet sadece 1 sarı kart görerek şaşırttı. Nonda, Ümit, Orkun, M. Topal, M. Güven, Aykut, Carrusca, Okan kart görmedi

Alt 27.12.07, 18:38   #2
Hasani
Uzman

İlk transfer bombası G.Saray'dan

Emre Güngör için MKE ****ücü ile her konuda anlaşma sağlandı. Emre 2 Ocak 2008'de Aslan oluyor...

Bouzid gitti Emre geldi

Emre Güngör için MKE ****ücü ile her konuda anlaşma sağlandı. Sarı-kırmızılıların 24 yaşındaki oyuncuya karşılık başkent ekibine 1 milyon dolar ve Bouzid'i sezon sonuna kadar kiralık vereceği belirtildi. Polat'ın Afrika Kupası'na gidecek Song'a alternatif olarak aldıklarını belirttiği Emre, ilk yarıda 12 maçta 1036 dakika forma giyerken, 5 sarı kart gördü.

Alt 27.12.07, 18:48   #3
Hasani
Uzman

Karan'ı satmayı düşünmüyoruz"

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, ezeli rakipleri Beşiktaş'ın golcü futbolcuları Ümit Karan'a teklifte bulunmasını gururla karşıladıklarını, ancak yıldız oyuncuyu satmayı düşünmediklerini söyledi. Üstünel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Ümit Karan bizim önemli bir oyuncumuz. Böyle önemli bir oyuncumuzla ezeli rakibimiz ve dostumuz Beşiktaş'ın ilgilenmesi gurur verici. Ancak bizim Ümit Karan'ı elden çıkarmak, veya satmak gibi bir düşüncemiz yok. Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımımız ve bu doğrultuda her futbolcudan yararlanmak istiyoruz. Ümit Karan bunlardan biri ve iyi bir Galatasaraylı ve Galatasaray ile özdeşleşmiş bir isim. Galatasaraylı olarak anılmak ve öyle kalmak istiyor. Beşiktaş kulubünün bu isteği bizi ne kadar onere etse de bu futbolcu kardeşimizi, koşullar ne olursa olsun bırakmayacağız."

Alt 28.12.07, 17:30   #4
Hasani
Uzman

İz bırakırım

"G.Saray'a kulübede oturmaya değil oynamaya geldim Şampiyonluk yaşayıp Milli Takım'a yükselmek istiyorum".

G.Saray'ın ara transferdeki ilk bombası ****ücülü Emre Güngör, sarı-kırmızılı takıma iz bırakmak için geldiğini söyledi. Afrika Kupası'na gidecek Song'un boşluğunu doldurması için transfer edilen 24 yaşındaki oyuncu, "Song çok kaliteli bir defans oyuncusu. Yokluğunu aratmamaya çalışacağım. Ancak ben sadece Song dönene kadar
değil, uzun yıllar bu formayı giymek için geldim" dedi.

REKABETE HAZIRIM
Kulübe transferi olmayacağını dile getiren Emre, "Rekabeti severim. Çok çalışıp banko olmayı hedefliyorum. En büyük hayalim bu forma altında şampiyonluklar yaşayıp, A Milli Takım'da oynamak" ifadesini kullandı. Genç yıldız, G.Saray'a para için gelmediğini de vurgulayarak, "7 yıldır formasını giydiğim ****ücü'nde bana verilen maddi, manevi her söz yerine getirildi. G.Saray'a para için değil aile kararıyla geldim" diye konuştu.

****ÜCÜ'NE TEŞEKKÜR
****ücü camiasına da teşekkür eden Emre şunları söyledi: "Bugüne kadar sahip olduğum her şeyi ****ücü'ne borçluyum. Gitmek istemem tamamen benimle ailemin verdiği bir karar. Bakırköyspor'dan yüksek bonservis ücreti ödeyip alan ve bugünlere gelmemde büyük emeği olan başkanım Cemal Aydın'a, bana her zaman destek olan takım arkadaşım, kaptanım, hocam Hakan Kutlu'ya ve ****ücü camiasına teşekkür ediyorum."

Alt 28.12.07, 17:42   #5
Hasani
Uzman

Cimbom da Caner'in peşinde

Beşiktaş'tan sonra Galatasaray da CSKA Moskova'da top koşturan Caner Erkin'in peşine düştü. Sarı-kırmızılılar da Caner'i sezon sonuna kadar kiralamak için Rus kulübü ile temasa geçti.

Anında yanıt

G.Saray, siyah-beyazlı ekibin de gündeminde yer alan Caner'i kiralamak için harekete geçti.

EN GENÇ LEJYONER
Yurt dışında forma giyen en genç futbolcu olan Caner'in, "Kulübümle anlaşırsanız, Galatasaray'da oynamayı çok isterim" dediği öğrenildi. 4 Ekim 1988 doğumlu olan Caner, futbola Edremitspor'da başladı. Orta sahada görev yapan futbolcu, Türkiye 17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın başarılarında önemli pay sahibi oldu. CSKA'da fazla forma şansı bulamayan Caner, Ruslara 4 milyon euro'ya mal olmuştu.

GELMEK İSTİYOR
Orta sahasını güçlendirmeyi planlayan Galatasaray'dan sürpriz atak. Sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın Ümit Karan'ı istemesinin ardından CSKA Moskova'da forma giyen Caner Erkin'in peşine düştü. Siyah-beyazlı ekibin de talip olduğu oyuncuyu, sezon sonuna kadar kiralamak isteyen Cimbom'un Rus kulübüne cazip bir teklif götürdüğü öğrenildi. Caner Erkin'in Galatasaray'a gelmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

Alt 29.12.07, 11:56   #6
kayra
Herkonu.com Fanatik

kayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 119
Tesekkür almis 14 -> 7 Konu

emre güngör camiamiza hayirli ugurlu olsun.insalllah basarili olur.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 29.12.07, 12:57   #7
Hasani
Uzman

İsaksson geliyor

G.Saray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Manchester City'nin İsveçli kalecisinin transferi için dün İngiltere'ye gitti. Sarı-kırmızılı yöneticilerin, "Orkun varken kaleciye ihtiyaç yok" demelerine rağmen Kalli'nin bastırması üzerine İsaksson'la anlaşıldı.

IsaksSon'a doğru

Kalli'nin 'tecrübeli kaleci şart' ısrarı yönetimi harekete geçirdi M. City'li 'dev'le imza an meselesi.

G.Saray, Ankaragücülü Emre Güngör'ün ardından kaleci transferi için de düğmeye bastı. Daha önce "Orkun ile devam" kararı alan yönetim, Kalli'nin "Bana büyük maçlarda güven verecek bir kaleci şart" ısrarı üzerine harekete geçti. Adnan Sezgin, dün Manchester City'nin İsveçli kalecisi Isaksson'un transferini bitirmek için İngiltere'ye gitti.

1.99'LUK UÇAN DEV

Sezgin'in uzun süredir görüşme halinde oldukları Isaksson ve kulübü M. City ile masaya oturup, transfere son noktayı koyması bekleniyor. 26 yaşındaki Isaksson, 1.99 metrelik boyu ile uçan devi andırıyor. Geçen sezon 18 maçta görev yapan Isaksson, İsveç Milli Takımı'nda da forma giyiyor. Yedek kaldığı için G.Saray'a

Alt 29.12.07, 12:58   #8
Hasani
Uzman

Topun ağzında

Bıçak altına yatması gereken İsveçli stoperin 8 ay futboldan uzak kalacak olması, sarı-kırmızılı idarecileri harekete geçirdi.

Galatasaray'da Linderoth krizi... Kalça kemiğinde iltihaplanma tespit edilen İsveçli stopere bıçak altına yatma zorunluluğu doğdu. Sarı-kırmızılı yönetim, ameliyat sonrası yaklaşık 8 ay yeşil-sahalardan uzak kalacak Linderoth için çare arıyor. Sarı-kırmızılılar, kaos dönemi için özellikle iki alternatif üzerinde

duruyor.

LJUNG'A DAVET
Sözleşmesini fesh etmeyi ya da dondurmayı düşündüğü tecrübeli futbolcunun menajeri Ljung ile temasa geçen yönetim, görüşme için kulübe davet etti. Linderoth ile ilgili son kararın, menajeri Ljung ile yapılacak görüşmenin ardından alınacağı öğrenildi.

Alt 29.12.07, 13:01   #9
Hasani
Uzman

Sergen: Lincoln yıldız değil

Brezilyalı oyuncu için "Yıldız değil" yorumunu yapan Sergen: Milli takım forması giymemiş bir 10 numara nasıl yıldız olur?

Lincoln sıradan

Türkiye'nin 4 önemli kulübünün de formasını giyen tek futbolcu olarak tarihe geçen Sergen Yalçın, G.Saray'ın 10 numarası Lincoln hakkında ağır eleştirilerde bulundu: "Sıradan bir oyuncu olmasına rağmen yıldız muamelesi yapılıyor. Milli takım forması giymeden yıldız olunur mu?"

KALİTE DÜŞÜYOR
Son yıllarda Süper Lig'de kalitenin düştüğünü dile getiren süperstar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Alttan iyi oyuncular gelmiyor. Türkiye'ye getirilen yabancılar için de aynı şeyi söylemek mümkün. 3 büyük takımın şampiyonluk şansı eşit. Bence derbileri kazanan taraf ipi göğüsler."

Alt 29.12.07, 13:05   #10
Hasani
Uzman

"Şampiyonluk Kalli'yle"

Adnan Polat, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp ile lig şampiyonluğuna ulaşacaklarına inandığını söyledi.

NTV'de canlı yayına katılan Adnan Polat, hastalığı nedeniyle takımının başında son 2 resmi maça çıkamaması üzerine yoğun biçimde eleştirilen Alman teknik adama destek verip, ''Feldkamp ile kesinlikle şampiyon olacağımıza inanıyorum. Aramızda hiçbir sorun yok. 2 veya 3 Ocak'tan itibaren takımın başında olacak. Kendisine güvenimiz tam'' dedi.

Feldkamp'ın ağır bir grip geçirdiğini anlatan Polat, Ankara'daki Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçi öncesi Almanya'ya gitmesine kendisinin izin verdiğini, çünkü dinlenerek, ikinci yarıya tam olarak hazır başlamasını istediğini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın, tüm tersliklere karşın başarılı bir ilk yarı geçirdiğini anlatan Polat, ''Bence teknik heyeti ve futbolcuları alnından öpmek lazım. Ben, şampiyon olacağımıza inanıyorum'' dedi.

Kadrodaki futbolcuları hakkında da değerlendirme yapan Polat, Lincoln'ün ma,larda çok faule maruz kaldığını, bu nedenle de sakatlıklar nedeniyle istedikleri verimi alamadıklarını söyledi.

Nonda'nın iyi oynadığını, Uğur'un da performansıyla kendisini utandırdığının altını çizen Polat, sezon başında takımdan ayrılan Kolombiyalı kaleci Mondragon hakkındaki bir soru üzerine de, ''Benim bir prensibim var. Galatasaray'da oynamak istemeyen bir futbolcuyu ben tutmam. Mondragon'u çok severim. Ama o şartlarını sundu, 'ben giderim' diye tehdit etti. Ben de 'git' dedim. Diğer mevkilerde olduğu gibi kaleciyle ilgili de araştırma yapıyoruz'' dedi.

Ümit Karan için Avrupa'dan ciddi bir öneri gelmesi durumunda transferi için yardımcı olacaklarını kaydeden Polat, ''Ümit ile konuştum. Türkiye'de sadece Galatasaray'da forma giymek istediğini, ancak kariyerinin son 2 yılında Avrupa'da da oynama heyecanını yaşamak istediğini söyledi. Ümit'e yurtdışından teklif gelirse biz onu tutmayacağız. Kendisine 6 teklif var, Beşiktaş da istedi'' diye konuştu.

Polat ayrıca, UEFA Kupası'nda çeyrek final oynamak istediklerini, Galatasaray Kulübü'nün mali açıdan önemli mesafeler aldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Futbol için parasal güç çok önemli. 4 önemli projemiz vardı, 2'si hayata geçti. Bunlar olursa Galatasaray'ın önü çok açık. Nakit akışında rahat değiliz. Ama tüm kulüplerin mal varlıkları yanyana geldiğinde bile, 10 ile çarpın, yine de Galatasaray'ın yarısı kadar etmez.''

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil