Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Şampiyon olacağız
Alt 25.09.07, 17:14   #331
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Şampiyon olacağız

Şampiyon olacağız

"Lige iyi başladık. Seyirci ile buluşunca daha iyi olacağız" diyen yıldız, yedekliği sorun etmediğini ve G.Saray'da mutlu olduğunu söyledi.

G.Saray'ın golcü oyuncusu Ümit Karan, yedek kalmayı sorun etmediğini, kulübünde mutlu olduğunu söyledi. Kasımpaşa'ya attığı süper golle bir kez daha gündeme oturan yıldız, "Yedek kalmak Türkiye'de yanlış değerlendiriliyor. Geniş bir kadromuz var ve herkes yedek kalabilir. Bazen bir hoca geliyor, her şey değişebiliyor" derken, "Sözleşmem sürüyor. G.Saray'da
7. senem doldu. İniş çıkışlar oldu ama sıkıntım yok" diye konuştu.

SİON'U RÖVANŞTA ELERİZ
Bu sezon şampiyonluğun en önemli adayı olduklarını da belirten Ümit, "İyi bir başlangıç yaptık. Önemli olan bunu sürdürmek. Bir de seyircimizle buluşursak çok daha iyi yerlere geleceğiz. Şampiyon olacağımıza inanıyorum" ifadesini kullandı. Milli Takım için yorum yapmak istemediğini ancak gönlünün hep ay-yıldızda olduğunu kaydeden Karan, Lincoln içinse "Geleceğine ancak imza atınca inandık" yorumunu yaptı. Ümit, Sion'u rövanşta eleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Alt 25.09.07, 17:16   #332
Hasani
Uzman

Standart Servet'i arattı

Servet'i arattı
İlk kez forma giyen Cezayirli; sahada duruşu, ağır fiziği ve çekingen oyunu ile Servet'i mumla arattı, ilk onbirde yeri olmadığını gösterdi.

28 TOP KAYBETTİ
G.Saray'da Kasımpaşa karşısında görücüye çıkan İsmail Bouzid, beğenilmedi. Sezon başında Kaiserslautern'den Kalli'nin tavsiyesi ile alınan Cezayirli oyuncu, ağır görüntüsü ve topu oyuna sokmakta yetersiz kalışı ile olumsuz not aldı. Maçta 69 kez topla buluşan Bouzid, bunların 36'sını isabetli pas olarak kullanırken, 28'ini kaybetti.

FELDKAMP MEMNUN
Doksan dakika sahada kalan oyuncu 2 top çaldı, 2 şut girişimi ise sonuçsuz kaldı. Feldkamp ise Cezayirli oyuncunun sergilediği performanstan memnun olduğunu açıkladı. Kalli maçtan sonra, "İlk kez oynamasına rağmen görevini yaptı" dedi. Ancak Alman hocanın, Beşiktaş karşısınde Bouzid'i kulübeye çekip Servet'i oynatması bekleniyor
Alt 25.09.07, 17:17   #333
Hasani
Uzman

Standart Sakatlar için alarm

Sakatlar için alarm

Süper Lig'de 6. haftayı da lider geçen G.Saray'da gözler Beşiktaş derbisine çevrildi. Gündemin birinci maddesi ise sakatlar. Sabri, Arda, Okan, Nonda, Servet ve Hasan Şaş dün izinli olmalarına rağmen tesislere gelerek tedavilerini sürdürdü. Kaburgasındaki kırık olan Servet, kasığı ağrıyan Nonda ve bel ağrıları olan Hasan Şaş'ın maç gününe kadar hazır olmaları bekleniyor. Arda, Sabri ve Okan ise derbide de kesin olarak oynamayacak.
Alt 25.09.07, 17:18   #334
Hasani
Uzman

Standart Hasan Şaş göze girdi

Hasan Şaş göze girdi

Kasımpaşaspor karşılaşmasında ilk 11'de sahaya çıkan Hasan, gösterdiği performansla gelecek haftalar için umut verdi. Ayağındaki ağrılar nedeniyle ikinci yarıda Kalli tarafından oyundan alınan tecrübeli oyuncunun, Beşiktaş derbisinde de forma giyme ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.
Alt 25.09.07, 17:21   #335
Hasani
Uzman

Standart Lincoln'ün gol iddiası

Lincoln'ün gol iddiası

KASIMPAŞA karşılaşmasında durgunluğu ile göze çarpan ancak Ümit Karan'a yaptığı asist ile alkış alan Lincoln, kendisini Beşiktaş derbisine hazırlıyor. Brezilyalı oyuncu, "Kasımpaşa'yı boş geçtim ama golümü Beşiktaş'a atacağım. Derbiler benim için ayrı bir önem taşır" ifadelerini kullandı.
Alt 25.09.07, 17:22   #336
Hasani
Uzman

Standart "O gol için sürekli çalıştım"

"O gol için sürekli çalıştım"

Ümit Karan, "Antrenmanlarda hep böyle vuruşlarla goller atmayı deniyorum." dedi
Galatasaray***8217;da ve Süper Lig***8217;de haftaya damgasını vuran isim Ümit Karan oldu. Onun Kasımpaşa***8217;ya attığı röveşata golü, uzun süre dillerden düşmeyecek. Hele tecrübeli golcü maçta bir penaltıyı kaçırıp, öylesine nefis bir vuruşla jeneriklere geçecek golü yapınca gündemin ilk sırasına oturdu. Ümit de attığı nefis gol için mütevazı konuşmadı ve o harika vuruşun sürekli çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Yıldız futbolcu şöyle dedi:
"O golün güzel olmasından ziyade 3 puanı getirmesi beni daha çok sevindirdi. Çünkü o vuruşun anlamını ikiye katladı. Eğer Kasımpaşa maçından 1 puanla ayrılsaydık, ben de kendimi daha fazla suçlardım. Ama penaltı kaçırdığımda da ilk yarı bittiğinde de Kasımpaşa***8217;yı yeneceğimize inanıyordum. Attığım en güzel ve anlamlı gollerden biriydi. Bu tip goller atmaktan büyük keyif alıyorum. Antrenmanlarda hep böyle goller atmak için çalışıyorum. Topa böyle vurmayı ve estetik goller atmayı çok seviyorum. Futbol bence bir şov. Ben de bu şovun parçası olduysam ne mutlu."
İlk yarıda değerlendiremediği pozisyonlar yanında bir de penaltı kaçırınca eleştiri oklarının hedefi olacakken, röveşata golüyle hem kendini hem de takımını kurtaran Ümit, "Her penaltı gol olacak diye bir kural yok. Evet, futbolda penaltı kaçıyor. Ben de bunu kaçıran ne ilk ne de son oyuncuyum. Neden herkes, bu konuyu bu kadar büyüttü anlamadım" dedi ve şöyle devam etti:
"Demek ki, o golü atmasam herkes üzerime gelmeye çalışacaktı. Kimse unutmasın ki, o penaltıyı gole çevirmeyi ben herkesten daha çok isterdim. Ümit, penaltıcı değil, hep kaçırıyor diyenler açıp arşive baksınlar. Geçen sene G.Saray***8217;da kullandığım iki penaltıyı da gol yaptım."
Shabani Nonda***8217;nın transfer edilmesiyle bir anda kendisini yedek kulübesinde bulan ancak Kasımpaşa karşısında forma şansı bulan tecrübeli futbolcu, "Takımın patronu Feldkamp. Onun kararlarına her zaman saygımız var. Çünkü Feldkamp, kim iyiyse sahaya sürer. Bu yüzden yedek kalmayı kafama takmıyorum. Hep sahada olacaksın diye bir kural yok. Sonuç olarak Nonda, Hakan ve ben iyi bir 3***8217;lü olduk ve bunu devam ettireceğiz" diye konuştu.
Ümit, hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili de "Derbiler her zaman farklı geçer. Ama bu kez daha da farklı. Çünkü ilk kez seyircimiz olmadan bir derbi oynayacağız. Şampiyonluktaki en büyük rakibimizi devirirsek bu bizi daha da güçlü kılar. Rakiplerimizin önünde olmak güzel bir duygu. Takımın havası çok iyi ve bunu sürdürmek istiyoruz" dedi.
Alt 25.09.07, 17:24   #337
Hasani
Uzman

Standart Servet kırık kaburgayla

Servet kırık kaburgayla

Süper Ligin Lideri Galatasaray, Beşiktaş maçı öncesinde sorunlarla boğuşuyor. Derbide taraftar desteğinden yoksun olacak sarı kırmızılı takımda, sakatlığı süren futbolcular teknik direktör Karl Heinz Feldkamp endişelendiriyor. Sabri ve menisküs operasyonu geçiren Okan'ın kesin olarak kadroda olmayacakları maçta Feldkamp defansta yine Servet'e görev verecek ve İsmail Bouzid'i yedek kulübesine çekecek. Kasımpaşa maçında dinlendirilen Servet'in rahatsızlığının tam olarak düzelmediği ancak tecrübeli savunmacının lokal anestezi ile kırık kaburgasına önlem alınacağı bildirildi.
ARDA KADRODA
Malta Milli maçında Sabri ile birlikte sakatlanan ve 3 haftadır formasından uzak olan Arda Turan ise sakatlığını büyük ölçüde atlattı. Arda çarşamba gününden itibaren takımla birlikte çalışacak ve fizik kondisyon açısından eksik görülmezse Feldkamp tarafından en azından 18 kişilik maç kadrosuna alınacağı öğrenildi. Galatasaray bir diğer sakat oyuncusu Hasan Şaş'ın da sezon başında yaşadığı bel ağrısı sorunu Kasımpaşa maçında tekrarladı. Hasan'ın tedavisi sürdürülüyor. Yıldız futbolcunun kadroda olup olmayacağı ise cumartesi günü belli olacak.
Alt 25.09.07, 17:26   #338
Hasani
Uzman

Standart Song, Bouzid'i beğendi

Song, Bouzid'i beğendi

Bouzid ile bir resmi maçta ilk defa yan yana oynayan Song, Cezayirli oyuncunun son derece kaliteli bir futbol yapısına sahip olduğunu söyledi. Bouzid***8217;in tecrübe kazanması halinde çok faydalı olacağına inandığını belirten Song, ***8220;Rekabet, savunmaya olumlu etki yapıyor***8221; dedi.
Alt 25.09.07, 17:27   #339
Hasani
Uzman

Standart "Hedefimiz çok büyük"

"Hedefimiz çok büyük"

Nonda***8217;nın gelişiyle birlikte ilk onbirdeki yerini kaybeden Ümit Karan, ne kadar kaliteli bir golcü olduğunu Kasımpaşa maçında bir kez daha gösterdi. Attığı nefis golle takımına 3 puanı getiren Karan, daha önce de Bursaspor deplasmanındaki golüyle Cim Bom***8217;u ipten almıştı. 6-0***8217;lık Konyaspor sınavının son 8 dakikasında forma giymesine karşın yine ağları sarsan Ümit, Manisaspor deplasmanını da boş geçmese de, bu mücadelede Aslan***8217;a galibiyet getirememişti.
Forvetteki rekabetin, takıma olumlu yönde yansıdığını belirten Karan, ***8220;Gol atmadığınız zamanlarda kazanamıyorsunuz. Ama bu bir ekip işi. Tüm takım varını yoğunu sahaya koyuyor. Cezamız bitip de taraftarla buluştuğumuzda her şey daha güzel olacak. Sion***8217;a kötü bir şekilde mağlup olduk, ama skor o kadar da ürkütücü değil. Rövanşı kazanır, gruplara kalırız. Gruplarda işimizin daha kolay olacağını düşünüyorum. Hedefimiz çok büyük***8221; dedi.
Alt 25.09.07, 17:29   #340
Hasani
Uzman

Standart Aslan kükrüyor, hocalar gidiyor!

Aslan kükrüyor, hocalar gidiyor!

Cim Bom ilk hafta Rize***8217;yi 4-0 yendi, ertesi hafta Samet Aybaba***8217;nın görevine son verildi. Konya tarifesi 6-0***8217;dı, Nurullah Sağlam 1 hafta dayanabildi

Gidişat değişiyor
Aslan kükredikçe, Süper Lig kulüpleri hoca değişikliğine gidiyor!.. Cim Bom ilk hafta seyircisiz maçta Çaykur Rizespor***8217;u 4-0***8217;lık skorla devirdi, bir sonraki hafta teknik direktör Samet Aybaba***8217;nın görevine son verildi. İşin ilginç tarafı ise Rizespor o haftadan itibaren gözle görülür bir çıkışa geçti ve Şükrü Saracoğlu***8217;nda Fenerbahçe ile berabere kalma başarısını gösterdi. Sarı-Kırmızılı ekibin ikinci kurbanı, Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam oldu.
Sırada Kartal var!
Konya, Sami Yen***8217;de Galatasaray karşısında 6-0 gibi ağır bir hezimete uğradı. Sağlam***8217;ın hedefinde hakem vardı, ancak Yeşil-Beyazlılar seyircisi önünde Gençlerbirliği***8217;ni yenemeyince işine son verildi. Cim Bom, bu hafta Beşiktaş***8217;ı konuk edecek. Kartal ligde iyi gidiyor, fakat Başkan Demirören, Ankaraspor maçından sonra yaptığı açıklamada, teknik heyetine hayli sert bir şekilde gözdağı vermişti...
Olimpiyat kâbusu bitti!
Yıllarca süren stat projeleri nedeniyle Olimpiyat Stadı***8217;na mahkum olan ve burada sıkıntılı günler geçiren Galatasaray, geçen sezonların aksine İkitelli***8217;de başarılı bir görüntü çiziyor. İlk hafta Rize***8217;yi Olimpiyat***8217;ta rahat geçen Cim Bom, son olarak Kasımpaşa***8217;yı mağlup etmeyi başarıp, kâbustan uyandı.

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Stil