Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 30.04.08, 09:23   #3181
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Yıldız'ı bana bırakın

Galatasaray, Sivasspor'un gol silahı Mehmet Yıldız'ı, Servet Çetin ile kelepçeleyecek. Fenerbahçeli forvetlere derbide adım attırmayan sarı-kırmızılı futbolcu, geçen yıl takım arkadaşı olan golcü oyuncuyu etkisiz hale getireceğini iddia etti. "Yıldız'ı bana bırakın" diyen Servet Çetin, "Maç çok zorlu geçecek. Galibiyetle dönüp, şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacağız" ifadelerini kullandı.

Alt 30.04.08, 09:26   #3182
Hasani
Uzman

Galibiyet yemini

Deplasmanda oynanacak olan Sivasspor maçında zafere imza atmayı planlayan sarı-kırmızılı futbolcular üç puana odaklandı.

Ciddiyetle oynarız
F.Bahçe galibiyetiyle zirveyi ele geçiren Galatasaray, zorlu Sivas maçı öncesi galibiyete kilitlendi. Sarıkırmızılı oyuncular galibiyet yemini ederken, "Şampiyonluğa iki maç kaldı. Ciddiyetten ödün vermeden Sivas'ta iyi futbol oynayıp 3 puanla döneceğiz" dediler.

Güler'den uyarı var
Teknik sorumlu Cevat Güler de takımın F.Bahçe zaferinin etkisinden kurtarmak için yoğun çaba harcadığı öğrenildi. Güler'in oyuncularına, "Hepiniz görevinizin bilincindesiniz. Dereyi geçtik, çayda boğulmayalım. OFTAŞ karşılaşmasına rahat çıkalım" dediği belirtildi.

Alt 30.04.08, 09:27   #3183
Hasani
Uzman

Emre'den Sivas'a gözdağı

Sezonun 2'nci yarısında geldiği G.Saray'daki futboluyla taraftarın gönlüne taht kuran Emre Güngör, Sivas'ı yenip son haftaya da lider gireceklerini iddia etti. Kırmızı-beyazlı ekibin şampiyonluk hayallerini bitireceklerini belirten genç oyuncu, "Bu hava ile yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

Sivas'ın son 2 haftaya zirve adayı olarak girmesinin küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu dile getiren Emre, şöyle devam etti: "Ancak onlar için her şey buraya kadar. F.Bahçe'yi yenerek şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj yakaladık. Bu avantajı Sivas'ta da mutlaka koruyacağız."

Alt 30.04.08, 09:29   #3184
Hasani
Uzman

Şimdi de Camacho
Birçok teknik direktöre teklif götüren sarı-kırmızılıların Benfica'dan ayrılan Jose Camacho'ya yöneldiği öğrenildi Birçok teknik direktöre teklif götüren sarı-kırmızılıların Benfica'dan ayrılan Jose Camacho'ya yöneldiği öğrenildi.

Gelecek yıl hazırlığı
Şampiyonluk mücadelesi veren G.Saray, bir yandan da önümüzdeki sezon takımı çalıştıracak teknik direktör arıyor. Van Gaal, Michael Laudrup, Zaccheroni, Advocaat ve Souness gibi isimlerle temasa geçen sarı-kırmızılıların son hedefi ise Jose Antonio Camacho.

Madrid'i de çalıştırdı
Geçtiğimiz ay Benfica'dan ayrılan Camacho'nun, teklife sıcak baktığı ve G.Saray'a gelebileceği belirtildi. Kariyerine 1996'da Sevilla'yı çalıştırarak başlayan tecrübeli hoca sırayla Espanyol, İspanya, Benfica, Real Madrid ve tekrar Benfica'da görev yaptı.

Alt 30.04.08, 09:32   #3185
Hasani
Uzman

Büyük Başkan

Başkanımız maç sonunda oyunculara verdiği primi 3 katına yükseltti

G.Sarayımız yılın derbisinde F.Bahçe***8217;yi 1-0***8217;la geçti, şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etti. Sezon boyunca neredeyse sayısız sorunla boğuşan G.Saray Yönetimi ve futbol takımı galibiyetin coşkusunu soyunma odasında doyasıya yaşadı. Başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu bu önemli galibiyeti birlikte kutlamak adına 90 dakikanın bitiminde soyunma odasının yolunu tuttu. Derbi öncesinde prim miktarını açıklamayıp, bu önemli maçın galibiyet ödülünü "Soyunma odasında açıklayacağız" diyen başkan Polat ve idarecileri Ali Sami Yen Stadı***8217;nın koridorlarında bir sürpriz bekliyordu.

Büyük bir özveriyle mücadele edip önemli bir galibiyete imza atan G.Saraylı futbolcular kulüp başkanı Adnan Polat ve idarecileri kapıda marşlarla karşıladılar... Yönetime de gönüllerinden geçeni açıkça ifade ettiler: "50 bin dolar başkan."

Bu primi hak ettiniz
Evet, futbolcular hep bir ağızdan galibiyetin sevinci ile Polat ve idarecilere primi hatırlatarak "50 bin dolar isteriz başkan" diye tempo tutup, marşlar söylediler. Futbolcuların prim şarkılı karşılama töreni üzerine başkan Polat da normalde sezon başında 14 bin dolar olarak belirlenen rakamı oyuncuların istediği miktara çekti. Yöneticiler futbolculara da "Siz hepiniz aslan yüreklisiniz. Bunu hak ettiniz" diyerek soyunma odasında sevinç yumağı oluşturdu. Ayrıca G.Saray Yönetimi***8217;nin şampiyonluk sonrasında özel bir prim sistemi daha uygulayacağı öğrenildi.

Polat, futbolcuların prim isteğini kabul etti, ancak onları kalan 2 maçı göz önüne almaları gerektiğini belirterek uyardı da. Futbolcuları tek tek tebrik eden Polat, "Şampiyon olacağız dediğimde herkes bana gülüyordu. Burada saldırılan, yıpratılan bir takımın haklı gururu var. Bu galibiyeti yalnızca 24 saat yaşamalısınız" dedi ve ardından şu uyarıyı yaptı:

Denizli***8217;yi unutmayın
"Bu galibiyetin tadını şimdi çıkarın. Ancak 2 yıl önce F.Bahçe***8217;nin, Denizli***8217;de yaşadıklarını da hatırlayın ve bunu unutmayın. Tur atmak için önümüzde 2 hafta ve 6 puan var. Ali Sami Yen***8217;de Oftaş***8217;tan sonra haykıra haykıra şampiyonluk marşlarınızı söyleyin. Bu yarışı buraya kadar getirdiniz. Önünüzde son 100 metre kaldı. Lig daha bitmedi, kimse bunu unutmasın. Ve şampiyonluk sevinci ve sözleri için biraz daha bekleyin. Disiplini elden bırakmayın."

Polat***8217;ın bu konuşması üzerine G.Saray kaptanları da söz vererek, "Siz hiç merak etmeyin başkan. Bu takım kalan 2 maçını da kazanıp şampiyon olacak. Fortis Türkiye Kupası olmadı, ama şampiyonluğu getireceğiz" dedi. Ardından da yine bekar futbolcular geceden itibaren kampa girdi. Evli olan oyuncular evlerinin yolunu tutarken, Arda Turan, Mehmet Topal, Servet Çetin gibi bazı oyuncular Florya***8217;da kaldı.

Alt 30.04.08, 09:34   #3186
Hasani
Uzman

Servet'in ayrılmaya niyeti yok

Bu sezon ortaya koyduğu mükemmel performansla Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken ve İngiltere Premier Lig takımlarından Portsmouth***8217;un transfer listesine giren Servet Çetin***8217;in Galatasaray***8217;dan ayrılmaya niyeti yok... Milli stoperin yakın çevresine, ***8220;Eğer bir gün Avrupa***8217;ya gideceksem, formasını giyeceğim kulüp en az Galatasaray kadar büyük olmalı ve hem kendi liginde hem de Şampiyonlar Ligi***8217;nde şampiyonluk hedeflemeli***8221; dediği öğrenildi.

Alt 30.04.08, 09:38   #3187
Hasani
Uzman

Ercan Saatçi Galatasaray Taraftarından Özür Dilemelidir

Pazar akşamı Ali Sami Yen Stadı'nda sadece Galatasaraylılar değil tüm Türkiye'nin takdir ettiği üzere sahaya yüreğini koyan Aslanlarımız bileğinin hakkıyla ezeli rakibimiz Fenerbahçe'yi mağlup etmiş ve ligin kalan iki haftasına lider olarak girmiştir.

Ancak üzülerek şahit olmaktayız ki; asıl amacı sahadaki 90 dakikayı analiz etmek, futbolu yorumlamak olan spor yazarlığı mesleğini asli mesleği müzisyenlik yanında hobi olarak sürdüren Ercan Saatçi, büyük bir gaflet ve delalet içinde Galatasaray tribünlerinin karşılaşma öncesinde hazırladığı ve ezeli rakibimize hiçbir şekilde hakaret içermeyen tribün şovuna iftiraya varan bir yorum getirmiştir.

Karşılaşmayı Ali Sami Yen Stadı'nda değil, evinde televizyondan seyreden "fahri spor yazarı" Ercan Saatçi'yi bir sonraki yazısında konu hakkında özür yazısı kaleme almaya davet ediyor ve bu yazıya kaynak olacak söz konusu tribün şovu hakkında bilgilendirmeyi dikkatine sunuyoruz.

Galatasaray taraftarının el emeği ve uzun uğraşlar sonrasında hayata geçirdiği koreografide tüm dünyanın yakından tanıdığı "Street Fighter" adlı bilgisayar oyununun karakterleri yer almaktadır. Ercan Saatçi'nin "sorguladığı" yeşil renk ise yine tüm dünyadaki sporseverlerin yakından tanıdığı "saha zemini"dir.

Futbolu, yeşil zeminden uzaklaştırıp, renkleri sorgulayanlara, 103 yıldır sarı-kırmızı formayla yeşil zeminde futbol oynayan Galatasaray***8217;a bu iftirayı atmaya cüret edenlere cevabımız pazar akşamı skor tabelasında yazandır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, derbi karşılaşması öncesinde yaptıkları tribün şovlarıyla ezeli rekabetin tadını çıkartan ve 90 dakika boyunca sahadaki Aslanlar'ı hiç susmadan destekleyen Büyük Galatasaray Taraftarı'na teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

Alt 30.04.08, 10:24   #3188
Hasani
Uzman

Teknik heyet boş durmuyor

G.Sarayımızda göreve geldikleri G.Birliği maçından bu yana 4***8217;te 4 yapan teknik heyet kalan Sivasspor ve G.Birliği Oftaş maçlarını da kazanarak sarı kırmızılı takıma şampiyonluk yaşatmak istiyor. G.Saray Teknik Heyeti, takımın dünü izinli geçirmesine rağmen Florya***8217;ya giderek Sivasspor maçını masaya yatırdı. Üç teknik adam, Sivasspor***8217;un maç kasetlerini uzun süre izledi, özellikle şampiyonluğa oynayan Anadolu temsilcisinin F.Bahçe ve Beşiktaş ile oynadığı karşılaşmaların kasetleri üzerinde durdu.

Karar, tek forvet
Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezihi Boloğlu, "Bize görev verildiği günden bu yana tek düşüncemiz 6***8217;da 6 yapıp G.Saray***8217;ı şampiyonluğa ulaştırmaktı. Düşüncemizde bir değişim olmadı. Yanlış yapsak sıkıntı yaşayacağımızı biliyoruz" dedi. Rakibi analiz eden G.Saray teknik heyetinin ligde düğümü çözebilecek maçta takımını tek forvet ile sahaya süreceği ortaya çıktı.

Sarı kırmızılıların Büyükşehir Belediye maçında oynadığı dizilişle sahaya çıkarak 3 puan arayacağı öğrenildi. Sivas deplasmanına Ümit Karan***8217;dan yoksun olarak çıkacak olan G.Saray***8217;da forvette Nonda***8217;nın tek başına görev yapacağı ifade edildi. Bu arada bazı futbolcular da izinli olmalarına rağmen Florya***8217;nın yolunu tutarak hafif bir çalışma yaptı.

Alt 30.04.08, 10:34   #3189
Hasani
Uzman

Shabani Nonda Galatasaray TVye Konuştu

Fenerbahçe karşısında alınan galibiyetin ardından hiçbir gazete ve televizyona röportaj vermeyen Shabani Nonda sadece Galatasaray TV'nin sorularını yanıtladı. Shabani Nonda'nın, Fenerbahçeye attığı gol ve ligdeki şampiyonluk mücadelesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar...

Galatasaray-Fenerbahçe mücadelesi ile ilgili olarak neler düşünüyorsun?
Çok mutluyuz. Ne diyebilirim ki, geçekten bu durumda konuşulması gereken maçın içinde olan gelişmeler ya da maçta oynadığımız oyundan çok belki maçın sonucu. Çünkü biliyorsunuz başa baş bir şekilde şampiyonluk yarışını gülüren üç takım vardı pazar gününe kadar. Bu maçın sonucu bizim diğer takımlardan ayrılmamız için çok önemliydi. Dolayısıyla bu düşünce yapısı içinde maça çıktık ve bunu başardığımız için çok mutluyuz.

Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasında attığın gol biraz takipçilik gerektiren bir goldü. Savunma ve kalecinin hatalarını kovalayan bir isim misin?
Bu gol bizim antrenörlerimizin hep söylediği gibi hücumcuların devamlı olarak uyanık olması gerektiğini anlatıyor. Bir hücumcunun o anda çevresinde olup bitenle devamlı olarak ilişki içinde olması gerekir, devamlı olarak etrafını takip ediyor olması gerekir ve yeni gelişmelere açık bir şekilde oyunu takip ederek çıkan olanakları değerlendirmeyi bilmesi gerekir. Ben dün eğer o topu o şekilde takip etmiş ve daha sonra dokunabilmiş olmasaydım ne olacaktı; kaleci geri dönecekti, topu alacaktı, yere kapanacaktı ve ondan sonra oyunu takip edecekti. Ben bunun bilincinde olarak hızlı bir şekilde o topu takip edip, kalenin içine sokmak gerektiğini düşündüm. Burada yapılması gereken de odur. Fakat zannediyorum ki, benim de Türkiyede attığım tek gol değil aynı tarzda, buna benzer bir golüm daha var ki, zaten futbolculuk kariyerimde de buna benzer bir çok gol daha görebilirsiniz.

İki takım arasındaki 100. lig maçında, 100. golü attın, bununla ilgili neler söyleyeceksin?
Bundan hiç haberim yoktu ama çok önemli benim için. Galatasaray gibi büyük bir kulübün tarihinde yer alabildiysem ne mutlu bana. Tabii ki önemli olan bizim için& Fenerbahçeyle aramızda bir 3 puan vardı. Dolayısıyla şimdi düşünmemiz gereken o maçta olup bitenden çok önümüzdeki maçta, kazandığımız galibiyeti nasıl pekiştireceğiz ve şampiyonluğa giden yolda nasıl daha sağlam bir şekilde yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bizim için şu anda önemli olanın bu olması gerektiğini düşünüyorum.

Bu golden sonra çok büyük bir sevinç yaşadın artık bu derbilere alıştın herhalde, bu derbilerin tutkusunu sen de yaşıyorsun çünkü gol sevinci diğer karşılaşmalara göre çok farklıydı. O coşkuyu bizlere tarif edebilir misin?
Bu benim takımın bir parçası olabildiğimden bu yana üçüncü Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması ve tabii ki hafta boyunca, gerek şehirde dolaşırken, gerek televizyonda kanalları değiştirirken, gerekse burada arkadaşlarımızla konuşurken bu maçın önemi hakkında dile getirilenlere kayıtsız kalmak mümkün değil. İster istemez her geçen gün yeni bir şey öğreniyorum Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti hakkında. Bir de derbi maçının özel koşullarına bakmak lazım. Bu maçta sadece bizim oynadığımız oyundan değil, bir de stadı dolduran taraftardan bahsetmek lazım. Siz golü attığınızda taraftarın gösterdiği o sevinç dolayısıyla size de geçiyor. Tabii ki bu ister istemez futbolcunun kendini ifade edebilmesini sağlıyor.

Artık iki maçı kaldı Galatasarayın. Şampiyonluk şansını yüzde kaç görüyorsun, tecrübelerine dayanarak bundan sonraki motivasyonun nasıl olacak?
Ne denebilir ki! Ben şu anda içinde bulunduğumuz durumdan zaten son derece hoşnutum. Çünkü bütün maçlarımızı alarak güzel devam ediyoruz fakat onun dışında Cevat Hoca için bir iki şey söylemek gerekirse; her şeyden önce gerçek bir centilmen; bir beyefendi olduğunu söylemeliyim. Ben kendisiyle sezon başında çalışmaya başladım. Çünkü fiziki olarak takımında yer almaya kendimi hazırlamam gerekiyordu. Kendisiyle çok uzun zaman çalıştık. Daha sonra kendisiyle antrenör ya da hoca olarak sürdürdüğümüz bir ilişkimiz var; ben kendisiyle birlikte çalışmaktan büyük keyif alıyorum.

Alt 30.04.08, 10:37   #3190
Hasani
Uzman

Bir aday da Camacho

Bir yandan şampiyonluk mücadelesi veren G.Sarayımız, bir yandan da önümüzdeki sezon takımı çalıştıracak teknik direktör arıyor. Louis Van Gaal, Michael Laudrup, Alberto Zaccheroni, Dick Advocaat ve Graeme Souness gibi isimlerle temasa geçen sarı-kırmızılıların son hedefi ise Jose Antonio Camacho.

TEKLİFE SICAK BAKIYOR
Geçtiğimiz ay Benfica'dan ayrılan tecrübeli çalıştırıcının, Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı ve şartlarda anlaşılması durumunda sarı-kırmızılı kulübün başına geçeceği öğrenildi. Teknik direktörlük kariyerine 1996 yılında Sevilla'yı çalıştırarak başlayan İspanyol teknik adam, ardından sırayla Espanyol, İspanya Milli Takımı, Benfica, Real Madrid ve tekrar Benfica'da görev yapmıştı.

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil