Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 03.04.08, 16:47   #2941
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Şampiyonluğa inanıyoruz"

Başkan yardımcısı Yiğit Şardan, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki soruları yanıtladı

Kulübümüzde başkan yardımcılığı görevini yürüten Yiğit Şardan, "Başkan yardımcılığının yanı sIra basın sözcülüğü görevini yürüteceğim. Ayrıca Faruk Bil de iletişimden sorumlu olacak" dedi. Yiğit Şardan Şunları söyledi: "Bugün tek konu var. Faruk da ben de 20 yıldır iletişim sektörünün içindeyiz. Bu konuya önem vermemiz gerektiğini arkadaşlarımıza anlatıyoruz. Zayıf iletişimin Galatasaray a ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Hafta sonuna kadar profosyonellerden ouşan bir grubumuz olacak ve bu planı masterlar hazırlayacak. Taraftarımızdan genel kurulumuzdan yatırımcılardan medyaya kadar herkesle ne kadar iletişim kurabileceğimizi belirleyeceğiz."

1 ADIM ATIN, 2 ADIM ATALIM
"Sizlerin de haber yapmanız gerektiğini biliyoruz. Size destek olmak zorundayız. Size yeterince destek vermezsek sizler haber yazmıyorsunuz, haber yapıyosunuz. Biz olanların yazılmasını istiyoruz olmayanları değil. Dönemsel olarak gizli kalması gerekenler olacaktır. Transferle ilgili. Öyle habeler biliyorum ki, medyaya yansırsa gelmem diyen antrenörler var. Her türlü bilgiyi sizinle açık olarak paylaşacağız. Bize 1 adım atarsanız biz 2 adım atacağız. Bize elinizi uzatırsanız biz sizi kucaklayacağız. Sizden iyi niyet bekliyorum."

ÇÖZÜLMESİ GEREKEN ÇOK KONU VAR
"Bildiğiniz gibi 1 hafta olmadı daha mazbatamızı alalı. Yoğun olarak Galatasaray'ın işlerine girdik. Çözülmesi gereken bir sürü konu var, ama çözülemeyecek sorun yok. 2 sene sonra farklı bir Galatasaray olacaktır. Biz de bu azim var. Ben buna inanıyorum. Arkadaşlarım da inanıyor. Son haftalardaki takımımızın aldığı kötü sonuçlara rağen şampiyonluk bizim inisiyatifimizde. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Olmak için de hrşeyi yapacağız. Hem kupada, hem de ligde ipi göğüsleyeceğimize inanıyorum. Takım da bu inanca sahip. Kalli de bu açıklamayı yapmış. Onun dışındaki projelerde de herkesin sorumlu olduğu konularda seri bir şekilde hareket edecek ve teker teker faaliyete geçirilecek."

BİL, "GALATASARAY'I KÖTÜ GÖSTERMEK KİMSENİN ÇIKARINA DEĞİL"
Yiğit Şardan ile birlikte görevi yürütecek olan Faruk Bil de basın toplantısında şu görüşlere yer verdi:
"Büyük Galatasaray'ın büyük günlerini birlikte izleyeceğiz. Sizlere iyi haberler verebilmeniz için her türlü ortamı hazırlamak istiyoruz. Ben yönetimde olmadığım dönemde de Galatasaray'ın bütün gerçeklerini takip ediyordum. Benim için sürpriz yok. Genel bir algı yaratılıyor Galatasaray için. Borç batağı falan lafları var ya, nedir bu? Sizin 5 liranız vardır, ama 10 lira borcunuz vardır. Bu borç batağıdır. Ne öyle bir para istedik birinden, ne de kabul edilmedi diye bir şey yok. Galatasaray'ı kötü göstermek kimsenin çıkarına değil. 25 milyon Galatasaray'a gönül vereni yanlış bilgilendirmektir. Sportif A.Ş. ve Futbol A.Ş. birleşimi ne zaman çözülür. Net tarih vermek mümkün değil. Teknik olarak net cevap veremem. Çok kısa süre içinde gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Bu süre sadece bir iki aya kadar olabilir. Uzarsa somut sebebi olabilir önümüzdeki günlerde paylaşırız o zaman. Beklentilerimiz gerçekleşirse 1-2 ay içinde olabilir Stad ile ilgili Eren Talu ile konuştum. Projede bir tadilat gerekti. Kaçınılmaz olarak. Zeminden kaynaklanan. Tadilatların yapılması vakit aldı. Projede 1-2 aylık gecikme olabilir"

Alt 04.04.08, 17:17   #2942
Hasani
Uzman

Şampiyon olacağız

Sambacı, son 6 hafta süper oynayıp takımı hedefe taşıyacağını iddia etti.

G.Saray'ın büyük ümitlerle transfer ettiği ancak şu ana kadar hayal kırıklığı yaratan Lincoln, takımı şampiyon yapıp kendisini affettireceğini iddia etti. Önceki gün yönetici Haldun Üstünel'le bir görüşme yapan Brezilyalı yıldızın, "Bu sezon beklentileri karşılayamadığımın farkındayım. Bu en çok beni üzüyor. Ancak finali
muhteşem yapacağım, size söz veriyorum" dediği bildirildi.

TEKMELER BENİ YILDIRDI
Hakkındaki eleştirilere, "Türkiye liglerine bakın, benim kadar tekme yiyen başka biri var mı? Top ayağıma gelmeden vuruyorlar. Hakemler de buna göz yumdu. Sakatlanınca form tutamadım" yanıtını veren Lincoln'ün, "Artık iyileştim. Son 6 maçta adıma yakışır futbol oynayıp takımı şampiyon yaparak borcumu ödeyeceğim" diye Üstünel'e garanti verdiği öğrenildi.

Alt 04.04.08, 17:20   #2943
Hasani
Uzman

Galatasaray'a ya Götz ya Souness

Başkan Adnan Polat'ın G.Saray'ı ve Türk futbolunu tanıyan bir hocadan yana olduğunu söylemesi üzerine, ibre Götz ile Souness'a döndü.

Bildik biri gelecek!
Başkanın, Galatasaray'ı tanıyan bir hoca istemesi ibreyi Götz ve Souness'a çevirdi.

SIKINTI YAŞAMAYIZ
Kalli'nin yerine hoca arayan G.Saray'da başkan Adnan Polat'ın takımı tanıyan bir isimden yana olduğu bildirildi. Polat'ın, "Türk futbolunu bilen birini getirirsek uyum sıkıntısı yaşamayız" dediği belirtildi.

LUCESCU DA LİSTEDE
Polat'ın sözleri teknik direktör adayları arasında G.Saray'da
top oynayan Götz ve hocalık yapan Souness'ın isimlerini ön plana çıkardı. Lucescu için de girişimlerin devam ettiği ifade ediliyor.

Götz'ün yanına Ümit Davala
G.SARAY'da Falco Götz'ün teknik direktörlüğe getirilmesi halinde Ümit Davala'nın yardımcı antrenör olacağı belirtiliyor. Fatih Terim'in Ümit Milli Takım'ın başına getirdiği Davala, aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çekiyor. Davala'nın Almanca bilmesi avantaj olarak gösteriliyor.

Alt 04.04.08, 17:25   #2944
Hasani
Uzman

G.Birliği'ne bileniyoruz!

Galatasarayımız, Turkcell Süper Lig'de 6 Nisan Pazar günü deplasmanda Gençlerbirliği ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde basına kapalı antrenmanda, sarı-kırmızılı futbolcuların iki grubu ayrılarak dar alanda kalecilerin de katıldığı taktik ağırlıklı bir çalışma yaptıkları bildirildi.

Antrenmandan sonra sol dirseğinde ağrı hisseden Orkun'un ilk muayenesinde tespit edilen ödemin tedavisine başlandığı belirtilirken, sağ bacak üst ön adalesinde zorlanma tespit edilen Servet'in tedavisinin sürdürüldüğü, tecrübeli futbolcunun tedavisinden sonra salon ve sahada sağlık ekibi yönetiminde çalıştığı ifade edildi.
Sakatlıkları bulunan Song, Fırat ve Mehmet Güven'in tedavilerinin ardından fizyoterapistler eşliğinde çalıştıkları dile getirildi. Bu arada Linderoth, Semih ve Uğur'un ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmalarının tesislerde sürdürüldüğü, bu oyuncuların tedavilerinin ardından özel antrenman programları dahilinde çalıştıkları belirtildi.
Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını yarın sabah basına kapalı yapacağı antrenmanla tamamlayacak sarı-kırmızılı takım, uçakla Ankara'ya gidecek.

Alt 04.04.08, 17:28   #2945
Hasani
Uzman

Çok iyi hazırlandık"

Futbolcularımız Okan Buruk ve Emre Güngör, Turkcell Süper Lig'de 6 Nisan Pazar günü deplasmanda Gençlerbirliği ile yapacakları karşılaşmayı kazanmaları gerektiğini söylediler.

Gençlerbirliği maçıyla ilgili GS TV'ye açıklamada bulunun futbolculardan Okan, karşılaşmanın oynanacağı Ankara 19 Mayıs Stadı'nın zemininin iyi olmamasının kendileri için bahane olamayacağını ifade ederek, ''Çünkü geçtiğimiz hafta çok büyük bir avantajı kaybettik ve artık kalan maçlarımızı kazanmalıyız. Bu hafta çok iyi hazırlandık. Gençlerbirliği'ni mağlup ederek tekrar kaybettiğimiz avantajı ele geçireceğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

Okan, Gençlerbirliği'nin konumunun kendilerini ilgilendirmediğini vurgulayarak, ''Gençlerbirliği her ne kadar alt sıralardan kurtulmak için varını yoğunu ortaya koyacak olsa da biz kazanmak zorundayız ve kazanıp, 3 puanı alacağız'' dedi

-EMRE: ''3 PUAN ALARAK YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ''-
Sarı-kırmızılı takımın genç savunma oyuncusu Emre de, Gençlerbirliği maçından 3 puan almaları gerektiğini dile getirdi. Gençlerbirliği'nin iyi oynadığını belirten Emre, ''Zor bir deplasman. Çok iyi konsantre olarak gitmemiz lazım. Puan kaybetme lüksümüz yok ve dolayısıyla 3 puan alarak yolumuza devam etmeliyiz. Zemin kötü olabilir ancak bu durum iki takım için de geçerli. Dolayısıyla bu bahane olamaz. Gençlerbirliği çok koşan ve çok diri bir ekip olabilir ama bizim 3 puan almamız lazım, umarım bunu başarırız'' ifadelerini kullandı.

Alt 04.04.08, 17:31   #2946
Hasani
Uzman

Maça Doğru: Gençlerbirliği - Galatasaray

Turkcell Süper Ligi'in 29. haftasında Galatasaray, Gençlerbirliği ile karşılaşıyor. 6 Nisan Pazar günü, saat 19.00'da Ankara 19 Mayıs Stadı'nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: Turkcell Süper Lig - 29. Hafta
Stat: 19 Mayıs
Tarih: 6 Nisan Pazar / 20.00
Hakem: Kuddusi Müftüoğlu
Sakatlar: Tobias Linderoth,Uğur Uçar (Galatasaray)
Hava Durumu: Maç günü Ankara***8217;da hava güneşli olacak. Beklenen en yüksek sıcaklık 13, en düşük ise 9 derece.
Canlı Yayın
TV: Lig TV
İnternet: www.galatasaray.org

Galatasaray
Turkcell Süper Lig 2007-2008 sezonunda oynadığı 28 karşılaşmada 18 galibiyet alan, 7 kez rakipleriyle eşitliği bozamayan ve 3 kez de sahadan mağlup ayrılan Galatasaray 61 puan topladı. Puan tablosunda 2. sırada bulunan Galatasaray, bu karşılaşmalarda 51 gol bulurken kendi kalesinde 20 gol gördü.

Galatasaray bu sezon deplasmanlarda ise 14 maç oynadı ve 28 puan topladı. Bu karşılaşmalarda 8 galibiyet alan 4 kez rakipleriyle eşitliği bozamayan Galatasaray 2 maçtan ise puansız ayrıldı. Bu karşılaşmalarda 20 gol bulan Galatasaray kendi kalesinde ise 10 gol gördü.

Galatasaray ile Gençlerbirliği bugüne kadar 73 kez karşılaştı. İki takım arasında oynanan maçlarda Galatasaray***8217;ın rakibine 38-19 üstünlüğü
bulunuyor. Taraflar 16 maçta ise eşitliği bozamadı. Galatasaray***8217;ın toplam 121 golüne, Gençlerbirliği 78 golle yanıt verdi. Sezonun ilk
yarısında Ali Sami Yen'de oynanan karşılaşmayı Galatasaray, Mehmet Topal, Serkan ve Lincoln'ün golleriyle 3-2 kazanmıştı.

Turkcell Süper Lig Son 5 Maç
Galatasaray 0-0 Gaziantepspor
Galatasaray 2-1 Denizlispor
Ankaraspor 0-1 Galatasaray
Galatasaray 2-0 Kayserispor
Beşiktaş 1-0 Galatasaray

Gençlerbirliği
Turkcell Süper Lig***8217;de oynadığı 28 karşılaşmada 7 galibiyet alan ve 7 kez de berabere kalan Gençlerbirliği 14 karşılaşmadan ise mağlubiyetle ayrıldı. Bu karşılaşmalardan topladığı 28 puanla düşme hattına yakın duran Gençlerbirliği oynadığı karşılaşmalarda 38 gol bulurken kendi kalesinde 44 gol gördü.

Gençlerbirliği kendi evinde gösterdiği performansla ise sadece lig sonuncusu Kasımpaşaspor***8217;u geçebildi. Ankara***8217;da oynadığı 13 karşılaşmada 5 galibiyet alan ve bir kez de berabere kalan kırmızı siyahlılar 7 karşılaşmadan ise mağlubiyetle ayrıldı. Gençlerbirliği seyircisi önündeki bu karşılaşmalarda 23 gol bulurken kendi kalesinde 21 gol gördü.

Başkent temsilcisi ligin 23. haftasındaki 6-1***8217;lik Konyaspor galibiyeti sonrası ise galibiyet yüzü görmedi. Son 5 maçında sadece Kasımpaşaspor ile berabere kalan Gençlerbirliği diğer maçlarda mağlup oldu.

Turkcell Süper Lig Son 5 Maç
Denizlispor 3-2 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 1-3 Ankaraspor
Kayserispor 3-0 Gençlerbirliği
Gençler 1-2 Beşiktaş
Kasımpaşaspor 0-0 Gençlerbirliği

Alt 06.04.08, 10:32   #2947
Hasani
Uzman

G.Saray'da deprem!

Feldkamp istifa etti
Galatasaray'da Feldkamp ile yollar ayrıldı. Kalli ile birlikte yardımcısı Ahmet Akcan da istifa etti. Alman hocanın, yönetim ile teknik direktör arasındaki fikir ayrılıkları nedeniyle istifa ettiği belirtildi.

Hedef İtalyan
Galatasaray yönetimi, birçok yabancı hoca ile temas kurarken; ağırlıkla İtalyan ekolü üzerinde durulduğu ifade edildi.

İşte yeni hocalar
GALATASARAY'ı bugünkü G.Birliği maçına Adnan Sezgin, Burak Dilmen, Nezih Ali Boloğlu ve Cevat Güler'den oluşan ekip çıkaracak. Ankara 19 Mayıs Stadı'nda 19.00'da başlayacak maçı LİG TV naklen yayınlayacak.

Şok istifa
Futbolcuların şikâyetlerini dinleyen başkan Polat, müdahale edince Alman çalıştırıcı görevi bıraktı.
G.Saray kulübünde bugünkü G.Birliği maçı öncesi şok bir gelişme yaşandı ve teknik direktör Feldkamp istifa etti. Olayın gelişimi şu şekilde oldu. Başkan Adnan Polat önceki akşam futbolcularla tek tek görüştü. Futbolcular, Polat'a "Bizimle oynuyor, sinirimizi bozuyor, oyuncu değişiklikleri hep yanlış. Bu adamla başarıya ulaşmamız mümkün değil" dediler.

'İŞİME KARIŞMAYIN' DEDİ
Bunun üzerine Polat, Feldkamp'tan memnun olmayan yöneticilerin de ısrarıyla, Alman hoca ile görüştü ve "Artık ön libero deneme, Nonda'ya şans ver. Futbolcularla iyi geçin" dedi. Çok sinirlenen Kalli "İşime karışmayın. Ben bu ortamda çalışamam" diyerek istifa etti. Ayrıca istifası istenen antrenör Ahmet Akcan da görevden ayrıldı.

45 maçta 25 galibiyet aldı
FELDKAMP, görevde kaldığı dönemde 45 resmi maçta 25 galibiyet, 9 yenilgi, 11 beraberlik aldı. G.Saray, Alman teknik adam ile UEFA Kupası'nda başarılı olamadı. Ön eleme turu dışında sadece 1 galibiyet alabilen, ancak buna rağmen averajla da olsa gruptan çıkmayı başaran sarı-kırmızılılar, Leverkusen'e 0-0 biten ilk maçın rövanşında 5-1 yenilerek kupaya veda etti. 74 yaşındaki teknik adam, yaşadığı rahatsızlıklar nedeniyle 5 maçta da takımını yalnız bıraktı.

Alt 06.04.08, 10:36   #2948
Hasani
Uzman

Bu olay bizi kenetleyecek

Yapılan açıklamada, Kalli'nin istifasının, hırs ve kenetlenme oluşturacağı belirtildi.

HEDEFLER ŞAŞMAZ
G.Saray'dan yapılan açıklamada Feldkamp'ın, yönetim ve teknik direktör arasındaki fikir ayrılıklarından dolayı istifa ettiği belirtilirken, takımı iki kupada şampiyonluk hedefinden geri çevirmeyeceği dile getirildi.

BİZ GÖNDERMEDİK
Açıklamada, bu gelişmenin hedeflere daha sıkı sarılarak kenetlenme ve yeni
bir motivasyon oluşturacağı vurgulandı. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Kalli'nin gönderilmediğini, istifa ettiğini söyledi.

Ne dediler?
Bu bir yeniçeri isyanıdır

Hey gidi Cimbom hey... Bak ne hallere düştün. Seni bu halde gören taraftarın üzüntüden ne yapacağını bilmiyor. Bir teknik direktör geliyor, en önemli zamanda gönderiliyor. Diyorlar "Kendi istedi, biz de 'Evet' dedik." Ben de diyorum ki, "Yok emmi, öyle değil. Futbolcuların ona karşı oluşturduğu bir hareketten sonra bu gidiş oldu." Gene diyorum ki: "Bu bir yeniçeri isyanı gibi harekettir. Bugün takımı dört kişi hazırlayıp sahaya çıkartacak. Ankara maçı kolay değil. Ama, bu dört kişi kim? G.Saray'ı sahaya hazırlayabilecek yetkili kişiler mi acaba? Yazık olan, koca Avrupalı Cimbom'un bu hale gelmesi!"
İsmet TONGO

İstifa etmedi görevden alındı
Geç kalınmış bir karar. Bence Kalli istifa etmedi, görevden alındı. Yönetim bu operasyonu devre arasında yapsaydı takım içinde yaşanan sevgisizliği daha kolay çözerlerdi. Feldkamp istifa edince ilk sevinen, havaya zıplayan futbolcular oldu. Çünkü aldığı yanlış kararlarla futbolcuları birbirine düşürdü ve kendilerine olan güvenlerini kaybettirdi. Kalli'nin ayrılması, şampiyonluk yarışını olumlu etkiler. En azından futbolcuların kafasında "Hangimiz bu hafta kadro dışıyız" gibi soru işaretleri yer almaz. Ayrıca takımın emanet edildiği yardımcı antrenörler bu işi götürür. Çünkü kadro yapısı, oyun yapısı zaten belli.
Levent TÜZEMEN

Alt 06.04.08, 10:39   #2949
Hasani
Uzman

Aday bolluğu

Birçok ünlü teknik adam sarı-kırmızılı ekip ile anılırken, bu adaylar arasında Zaccheroni, Louis van Gaal, Lippi gibi isimler başı çekiyor.

İMZASI KURUMADI
Galatasaray bugün Gençlerbirliği ile karşılaşacak ancak Kalli'nin istifasıyla birlikte tüm gözler yeni hocanın kimin olacağına çevrildi. Alman hocanın dün sabah başkan Polat'a verdiği istifa mektubundaki imza daha kurumadan Galatasaray, birçok ünlü teknik adamla anılmaya başladı. Bunların başında Zaccheroni, Van Gaal, Lippi gelirken; Lucescu, Laudrup, Tardelli de alternatifler arasında.

İTALYA'YA GİTTİLER
Galatasaray'ın bu adaylar arasında Zaccheroni'ye öncelik verdiği belirtilirken, yöneticiler Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ'ın İtalya'ya giderek başarılı hoca ile masaya oturduğu iddia edildi. Zaccheroni dün bu iddiayı yalanlasa da iki ülkenin futbol dünyasının yakından tanıdığı bir Türk işadamını arayarak "Galatasaray'dan teklif aldım. Ne diyorsun" diye sorduğu ve bilgi topladığı ileri sürüldü.

Yerli hocalar ikinci planda

YABANCI FAVORİ
Genelde yabancı hocalarla çalışmayı tercih eden Galatasaray, Kalli'nin boşluğunu da yabancı bir teknik adamla doldurmayı planlıyor. Sarı-kırmızılı ekibin yeni sezonda İtalyan ekolüne dönebileceği belirtilmesine karşılık sarı-kırmızılı ekiple anılan yerli hocalar da var.

AVCI DAHA SONRA
Bunların başında Abdullah Avcı ve Mustafa Denizli gelirken, sarı-kırmızılı ekibin ligde Büyükşehir Belediye ile karşılaşacak olması nedeniyle herhangi bir spekülasyona yol açmamak adına Abdullah Avcı'yı şimdilik askıya aldığı da gelen bilgiler arasında.

Alt 06.04.08, 10:42   #2950
Hasani
Uzman

Hagi'ye müracaat

Daha önce Terim'den bayrağı devralan Rumen teknik adam, kalan 5 maç için yeniden gündemde.
Kalli ile yolları ayrılan Galatasaray'da şimdi merak edilen sezon sonuna kadar takımın başında kimin olacağı... Bu konudaki ilk iddia, yönetimin Hagi'yi getireceği şeklinde. Sarıkırmızılı yönetimin, takımı yakından tanıması nedeniyle eski yıldız futbolcusuna geçici bir süre için takımın başına geçmesini teklif ettiği ileri sürüldü.

Sarı-kırmızılı
yöneticiler, bu iddiayı doğrulamasa da Rumen hocanın her an İstanbul'da olabileceği belirtiliyor. Öte yandan 2003-2004 sezonda Fatih Terim'in istifasının ardından takımın başına geçen ve 1.5 sezon görevde kalan Gheorghe Hagi, eğer görevi kabul ederse bir kez daha emanetçi olarak göreve gelecek.

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil