Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 21.09.07, 17:56   #271
HaLoo
Site Ondan Sorulur

HaLoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 130 -> 4.294.966.863 Konu

siona sami yen de fark atarız..büyültmeye gerek yok..panige yer yok..tabi 3 2 bitmese bunlarıda biraz zor konusurdum..konsantre eksikliginden boyle oldu..allah tan telafisi olabilcek bi skora cevirebildik daha sonradan..feldkampında carrusca tercihi yanlıstı..
Offline   Alıntı ile Cevapla
 "Çok iyi ders oldu"
Alt 21.09.07, 18:50   #272
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart "Çok iyi ders oldu"

"Çok iyi ders oldu"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Cenevre havaalanı'nda gazetecilerle yaptığı sohbette "Fark atacağımız takıma yenildik" diye konuştu. UEFA Kupası 1. turunda İsviçre'nin FC Sion takımına 3-2 yenildikleri ilk maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, fark atacakları karşılaşmada yenilmelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyerek şöyle konuştu: "Futbolda her rakibi her olayı ciddiye alacaksın. Rakibi ciddiye almazsan bu tür kazaları yaşarsın. İstanbul'daki maçta Sion'u ciddiye alıp, yenerek turu geçeceğiz. Bu maç maç bize çok iyi bir ders oldu"
Bu maçı burada bırakıp lige konsantre olmaları gerektiğinin önemine de değinen Polat, taraftartarsız oynamaktan bıktıklarını ve Sarı-Kırmızılı taraftarları Kasımpaşa maçı için Olimpiyat Stadı'na beklediklerini dile getirdi. Polat; "Şimdi Kasımpaşa maçını düşünüyoruz. Bu karşılaşmaya taraftarlarımızı bekliyoruz. Yalnızlıktan bıktık" dedi.
Polat ayrıca Konya maçında iyi olduğu söylenen Carrusca'nın o maçtaki futbolunu da beğenmediğini, Sion karşısında da oyundan alınmasının normal olduğunu söyledi.

Alt 21.09.07, 19:17   #273
Hasani
Uzman

Al***305;nt***305;:
HaLoo´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
siona sami yen de fark atarız..büyültmeye gerek yok..panige yer yok..tabi 3 2 bitmese bunlarıda biraz zor konusurdum..konsantre eksikliginden boyle oldu..allah tan telafisi olabilcek bi skora cevirebildik daha sonradan..feldkampında carrusca tercihi yanlıstı..
Aynen katiliyorum bu turu Alisamiyenda Atariz.

Konu Hasani tarafından (21.09.07 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir..
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Maçın ardından..
Alt 21.09.07, 19:19   #274
Hasani
Uzman

Standart Maçın ardından..

Maçın ardından..
Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Haldun Üstünel'in maçın ardından yaptığı açıklamda, alınan mağlubiyetten ders çıkarmaları gerektiğini ifade ederek, "Bu tür maçlardan ders çıkarmamız gerekiyor. Genç bir kadromuz var. Rakip kim olursa olsun, hafife almamak gerektiğine inanıyorum. Ama rövanşı alıp guruplara kalacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Sarı kırmızılı takımın Kamerunlu oyuncusu Song da bugün şanssızdık. Çok kolay 3 gol yedik. Ama daha sonra oyuna yeniden başlayarak 2 gol bulduk. Beraberlik hatta öne geçme fırsatını kaçırdık. Ali Sami Yen'de oynaycağımız maçta herşeyi değiştirip, tur atlayacağız" ifadelerini kullandı.
Savunma oyuncusu Servet Çetin de, rakiplerinin şanslı bir şekilde galip geldiğini belirterek, "Rakip maça iyi başladı. Bizde o dakikalarda çok iyi konsantre olamadık ve art arda goller yedik. Biraz da şanssızdık. Buna rağmen goller bulduk. Deplasmanda bulduğumuz 2 gol bizim için avantajdır. İnşallah rövanş maçında bunu telafi edeceğiz" şeklinde konuştu.

Alt 21.09.07, 19:21   #275
karakule38
Herseyden Haberi Var

Tesekkür etmis: 421
Tesekkür almis 421 -> 189 Konu

yenildiğine çok üzüldüm.. bi fenerli olarak gs'yi avrupada yürekten destekliyorum... inşallah sion 'u ezerler
Alt 21.09.07, 19:21   #276
Hasani
Uzman

Standart En iyisi Linderoth'du

En iyisi Linderoth'du

Galatasarayımız, 3-0 geriye düştüğü Cenevre'de 3-2'lik skoru yakalarken Tobias Linderoth sarıkırmızılıların en etkili ismiydi. İsveçli ön libero, özellikle ikinci yarıda sahada adım atmadık yer bırakmadı. Savunmada rakip ataklarda kendini siper eden, hücumda ise her pozisyonun içinde olan Linderoth, nitekim Galatasaray'ın ikinci golünü de 'ip gibi' bir şutla kaydederek, transferinin Galatasaray adına ne kadar yerinde bir karar olduğunu ispatladı.
LİNCOLN BİLDİĞİNİZ GİBİ
Galatasaray'ın Sion maçındaki bir diğer yıldızı ise, kendisinden beklenildiği gibi Lincoln oldu. Temsilcimizin direncinin düştüğü dakikalarda skoru 3-1'e getiren golü atan Brezilyalı orta saha oyuncusu, 86'da bile rakip savunmayı tek tek çalımlayarak pozisyona girecek kadar dinamikti.
Alt 21.09.07, 19:24   #277
Hasani
Uzman

Standart Maça Doğru: Kasımpaşa - Galatasaray

Maça Doğru: Kasımpaşa - Galatasaray

Turkcell Süper Ligi'nin 6. haftasında Galatasaray, Kasımpaşa***8217;ya konuk oluyor.

23 Eylül Pazar günü, saat 17:00'da Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: Turkcell Süper Lig | 6. Hafta
Stat: Atatürk Olimpiyat Stadı
Tarih: 23 Eylül Pazar 17:00
Hakemler: Cüneyt Çakır, Serkan Ok, Cemal Bingül | 4. Hakem: Mete Kalkavan
Sakatlar: Arda, Sabri, Okan (Galatasaray)
Hava Durumu: Maç günü İstanbul***8217;da hava kapalı. Sıcaklık en yüksek 25, en düşük 13 derece.

Canlı Yayın
TV:
Lig TV
İnternet: www.galatasaray.org

Biletler
Kasımpaşa - Galatasaray Maçı Bilet Fiyatları
Loca-Galatasaray: 100 YTL
Doğu Kapalı-Galatasaray: 30 YTL

Loca-Kasımpaşa: 100 YTL
Batı Numaralı-Kasımpaşa: 30 YTL

Galatasaray
Turkcell Süper Lig'in lideri Galatasaray, ligdeki üçüncü deplasman maçına çıkacak.

Galatasaray, Süper Lig***8217;in 2. haftasında Bursaspor***8217;u deplasmanda 1-0 mağlup etmişti.

Diğer deplasman maçında ise, Vestel Manisaspor ile 2-2 berabere kalmıştı.

Bu sezon Turkcell Süper Lig***8217;de oynadığı 5 maçta 4 galibiyet bir beraberlik alan takımımız, bu maçlarda 14 gol atarken, kalesinde 2 gol gördü.

Galatasaray ligin 5. haftasında Konyaspor***8217;u 6-0 gibi farklı bir skorla mağlup etmişti.

1959-1964 yılları arasında 5 sezon 1. ligde mücadele eden Kasımpaşa, Galatasaray***8217;a 10 kez rakip olmuş. 10 karşılaşmada, Galatasaray 7 kez sahadan galip ayrılırken, 3 karşılaşmada beraberlikle sona ermiş.

Son 5 Maç
20.09.2007 FC Sion 3-2 Galatasaray (UEFA Kupası)
16.09.2007 Galatasaray 6-0 Konyaspor (Turkcell Süper Lig)
02.09.2007 Vestel Manisaspor 2-2 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
30.08.2007 Galatasaray 2-1 NK Slaven Belupo (UEFA Kupası)
26.08.2007 Galatasaray 1-0 Ankaragücü (Turkcell Süper Lig)

Kasımpaşa
1921***8217;de adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü'nün birleşmesiyle kuruldu.

Kasımpaşa, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır. Kulübün, en büyük başarısı 1961-1962 sezonundaki beşinciliktir. 1963-1964 sezonu sonunda sonuncu olarak 2. lige, 1967-68 sezonunda 3. lige ve 1978-79 sezonunda amatör kümeye düştü.

Kasımpaşa, 2004-2005 sezonunda 3.Lig'den İddaa Lig B'ye, 2005-2006 sezonunda ise İddaa Lig B'den Türk Telekom Lig A'ya yükseldi. 2007 sezonunda da Altay'ı finalde yenerek play-off şampiyonu oldu ve Süper Lig'e çıktı.

Brezilya***8217;nın Fluminense takımından Moritz ve AZ Alkmaar***8217;dan Sinauh***8217;u alan Kasımpaşa***8217;yı Ömer Kadri Özcan çalıştırıyor. Takımın diğer yabancı oyuncuları ise Fransız Jonathan Tehoue ve Elly Cisse ile Danimarkalı Jens Berthel Askov. Kasımpaşa transferin son günlerinde, Fatih Akyel***8217;i renklerine bağladı.

Kasımpaşa ligin ilk 6 haftasında aldığı 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ile 6 puan topladı ve kendine 11. sırda yer buldu.

Son 5 Maç
15.09.2007 Denizlispor 0-1 Kasımpaşa (Turkcell Süper Lig)
02.09.2007 Kasımpaşa 3-1 Ankaraspor (Turkcell Süper Lig)
26.08.2007 Kayserispor 2-0 Kasımpaşa (Turkcell Süper Lig)
19.08.2007 Kasımpaşa 1-2 Beşiktaş (Turkcell Süper Lig)
12.08.2007 Gaziantepspor 2-0 Kasımpaşa (Turkcell Süper Lig)

Kaleciler
Khalid Sinouh
Kani Çevik
Ziya Aydın
Tolga Özgen

Defans
Özgür Öçal
Cihat Aslan
Gökhan Çaba
Ömer Hacısalihoğlu
Alpaslan Kartal
Jonathan Téhoué
Elly Cisse
Jens Berthel Askov
Fatih Akyel
Göksel Akıncı

Orta Saha
Ender Alkan
Barbaros Barut
Andre Moritz
Mamoutou Colibaly
Ruşen Duranoğlu
Yasin Sülün
Aydın Tabak
Faruk Atalay
Mustafa Marangoz
Merthan Açıl

Forvet
Erhan Küçük
Sabri Turgut
İbrahim Kemendi
Serdar Akdoğan
Alt 22.09.07, 12:13   #278
Hasani
Uzman

Standart G.Saray'da Seyrantepe belirsizliği

G.Saray'da Seyrantepe belirsizliği

Dün önce G.Saray'ın Seyrantepe'deki stat ihalesinde sorunlar çıktığı belirtildi. Ancak daha sonra TOKİ yetkilileri, ihale ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladılar.

Sorun yok

Eren Talu'nun 27 milyon dolarlık teminatı yatıramadığı iddia edildi. Ancak TOKİ sürecin devam ettiğini açıkladı.

Galatasaray'da Seyrantepe bilmecesi devam ediyor... Özhan Canaydın ve sarı-kırmızılı yönetimin en büyük projesi olarak lanse edilen Seyrantepe'deki yeni stadın, ihale şartları yerine getirilmediği için suya düşmesi beklenirken TOKİ, ihale sürecinin devam ettiğini bildirdi. TOKİ yetkilileri, dün bazı basın kuruluşları tarafından yayınlanan Seyrantepe ihalesinin iptal edileceğine dair haberlerin gerçek olmadığını ifade etti.

BUNLAR HAYAL ÜRÜNÜ

YETKİLİLER ayrıca 27 milyon dolarlık teminat mektubu ve bu teminat mektubunun yatırılmaması durumunda ihalenin iptal olacağına dair bilgilerin hayal ürünü olduğu da kaydederken, teknik çalışmaların devam ettiğinin altı çizildi. Öte yandan Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksi için Ankara'da yapılan ihaleye 234.5 milyon YTL ile en yüksek ücreti Eren Talu Mimarlık-Alke Ortak Girişimi vermişti
Alt 22.09.07, 12:15   #279
Hasani
Uzman

Standart Futbol ciddi iş

Futbol ciddi iş

"Futbolda büyük takım, küçük takım ayrımı yapmamak lazım. Futbol bunu kaldırmaz. Maçı 3-0'dan 3-2'ye getirerek büyük bir takım olduğumuzu gösterdik. İstanbul'da turu geçeriz".

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Sion yenilgisini rakibi ciddiye almamalarına bağladı. "İsviçre'ye kazanmak için gelmiştik ancak maç beklentimizin dışında gelişti. Fark atacağımız maçta yenilmenin üzüntüsünü yaşadık" diyen Polat, "İlk yarım saatte 3 gol birden yiyerek şok oldukl. İkinci yarı çok iyi mücadele edip, çok pozisyon bulduk. 3- 0'dan
maçı çevirmek büyük takımların işidir. Biz de bunu başardık" yorumunu yaptı.

ÇANTADA KEKLİK YOK
Sonuçta tur için avantaj elde ettiklerini dile getiren Polat, futbolun ciddi bir iş olduğunu da vurgulayarak Feldkamp'a mesaj yolladı. Tecrübeli yönetici, "Her maçı ciddiye almanız gerekir. Büyük takım, küçük takım ayrımı yapmamak lazım. Futbol bunu kaldırmaz. Rövanş çantada keklik gibi gözükse de futbol gayri ciddiliği kaldırmaz. İstanbul'da maçı ciddiye alıp, bu turu geçeriz" ifadesini kullandı.
Alt 22.09.07, 12:17   #280
Hasani
Uzman

Standart 3-0 benim eserimdi

3-0 benim eserimdi

Galatasaray'ın hocası Feldkamp, Sion maçından sonra soyunma odasında futbolcularından özür dileyerek, "Benim sahaya çıkardığım yanlış kadro yüzünden 3-0 geriye düştük. Özellikle sol kanatta büyük hata yaptım. Carrusca'yı da oynatmamalıydım. Ama siz maçta skoru 3-2'ye getirdiniz. Size teşekkür ederim" dedi.

Yanlış yaptım

"Sion'a karşı hatalı kadro ile 3-0 geri düştük Siz maçı 3-2'ye getirdiniz. Teşekkür ederim!".

G.Saray'da Feldkamp, Sion yenilgisinin sorumluluğunu üzerine alarak, futbolculardan özür diledi. Önceki günkü karşılaşmada savunmayı ihmal ederek tamamen hücuma dönük bir kadro çıkaran Alman çalıştırıcı, eleştiri almıştı. Kalli'nin maçtan sonra hatasını kabul ederek, "Size teşekkür ediyorum. Bugün benim çıkardığım yanlış kadro yüzünden 3-0 geriye düştük. Siz 2. yarı maça ortak oldunuz" dediği ve oyunculardan özür dilediği öğrenildi.

AYHAN'LA BAŞLAMALIYDIM
Tecrübeli
hocanın, özellikle sol kanatta Carrusca ile maça başlamasının yanlış olduğunu, defansif yönü daha iyi olan Ayhan'a görev vermesi gerektiğini ifade ettiği bildirildi. Feldkamp'ın maçtan sonra otelde sohbet ettiği yöneticilere de turu geçme sözü verdiği kaydedildi. Kalli'nin, "Merak etmeyin. İstanbul'da 1-0 bile bize yeter. Bu turu mutlaka geçeceğiz. Çünkü biz daha iyi takımız" dediği belirtildi.

Konuyu Toplam 9 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)

Seçenekler
Stil