Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 11.03.08, 19:12   #2641
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Polat seçilir

Adayları değerlendiren Canaydın: Tablo Adnan Polat'ın seçileceğini gösteriyor. Hepsi onun altında birleşmeli.

GALATASARAY Başkanı Özhan Canaydın, dün gece Kanal 1'de yayınlanan Teke Tek programında ilginç açıklamalarda bulundu. Kongrede aday olması halinde seçimi rahat kazanabileceğini belirten Canaydın, "Bin 300'e yakın kişinin bana düşmanlık duymaya başladığını hissetim. Bu tribünlere de sıçradı ve 6 senelik başkanlık bana kafi geldi. Kararımı sezon başı verdim" ifadesini kullandı.

DİĞERLERİ TECRÜBESİZ
Yönetim dışında verilecek her görevi yapabileceğini belirten Canaydın, başkan adayları için şu değerlendirmeyi yaptı: "Adnan Polat'ın icraatlarını bilirim. Hizmetleri ve tecrübesi fazla. Diğer adaylar onun kadar tecrübeli değil. Ortaya konulan tablo Adnan Polat'ın başkan seçileceğini gösteriyor. Bence diğer adaylar Polat'ın ismi altında birleşmelidir. En iyisi müşterek bir çatı altında toplanmalarıdır."

Alt 11.03.08, 19:13   #2642
Hasani
Uzman

Nonda kulübeye

Kayserispor maçında şansını iyi kullanamayan Kongolu oyuncu, Ankaraspor maçında yedek.

Haftalardır forma şansı bulamadığı için oldukça moralsiz gözüken Nonda, Kayseri maçındaki performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Teknik direktör Kalli'nin istenilen düzeyde oynayamayan Kongolu futbolcuyu, deplasmanda yapılacak Ankaraspor mücadelesinde kulübede oturtacağı ve forvette Ümit Karan ile Hakan Şükür'e
şans vereceği öğrenildi.

Alt 11.03.08, 19:19   #2643
Hasani
Uzman

Kalli gidiyor mu?

Feldkamp'ın sezon sonunda takımdan ayrılarak, altyapının başına geçeceği iddia edildi
Galatasarayımızda Karl Heinz Feldkamp döneminin yaklaşık iki ay sonra kapanacağı iddia edildi. Milliyet Gazetesi'nin 11 Mart tarihli haberine göre Kalli, 22 Martta yapılacak olan kongrede kendisini yıllar sonra yeniden Türkiyede göreve getiren Adnan Polatın başkan seçilmesi halinde yeni sezonda sarı-kırmızılı takımı çalıştırmayacak. Polatın başkanlık koltuğuna oturması durumunda sezon sonunda teknik direktörlüğü bırakarak yeni bir göreve başlayacak olan Kalli, büyük olasılıkla Galatasarayın yeniden yapılandırılacak altyapısının başına getirilecek ve yeni teknik direktör ve ekibiyle birlikte koordineli olarak çalışacak.
Feldkamp, başkanlık seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen Adnan Polatın kongrede seçilememesi durumunda ise sezon sonunda istifa ederek ülkesi Almanyaya geri dönecek. Sarı-kırmızılı kulüple sezon sonu opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık daha anlaşması bulunan 74 yaşındaki teknik adam, Polat göreve gelirse yeni bir sistemle çalışacak. Geniş yetkilerle altyapının başına getirilecek olan Feldkampın, yeni teknik direktörün üstünde danışman olarak da hizmet vereceği kaydedildi. Alman hocayla bu konuyu görüşen Adnan Polat ve ekibinin olumlu yanıt aldıkları öğrenilirken, teknik direktörlük görevine kimin getirileceği henüz kararlaştırılmadı.

İlk aday Götz
Şampiyonluk mücadelesi yapan Galatasarayın bu durumdan olumsuz etkilenmesini istemeyen Polat ile Kallinin gizli planı futbolculardan da sakladıkları ve sezon sonunda açıklayacakları belirtildi.
Yeni teknik direktör konusunda bir dönem sarı-kırmızılı formayı giyen ve son olarak Hertha Berlini çalıştıran Alman Falco Götzün ismi adaylar arasında tutuluyor. Götzün yanı sıra Feldkampın tavsiye edeceği sürpriz bir ismin de takımın başına getirilebileceği ifade edildi. Galatasarayın, Kayserisporla oynadığı maçı tribünden birlikte izleyen eski kaptanlardan Bülent Korkmaz ve Reinhard Stumpf da yardımcı antrenör adayları arasında yer alıyor.

Alt 11.03.08, 19:23   #2644
Hasani
Uzman

Polat'ın bombaları hazır

Galatasarayımızda büyük kongreye sayılı günler kala, Adnan Polattan müthiş hamle... Seçime kırmızı pusula ile girecek olan ve kazanmasına kesin gözüyle bakılan Polat, hem üyeleri hem de taraftarı cezbedecek projeler peşinde. Ve bunların ilk ayağı; takıma yepyeni bir soluk kazandırma girişimi. Sarı-Kırmızılı ekipte yıllardır kemikleşen yapıyı, Karl Heinz Feldkampı başa getirerek kırma hedefine büyük ölçüde ulaşan Polat, misyonunu tamamlayan kurt hocayı yeni sezonda tribüne çıkartacak.

Transfer listesini hazırlıyor

Adnan Polatın takımı emanet edeceği isim ise Hollandanın yetiştirdiği en ünlü ve en başarılı teknik direktörlerden biri; Louis Van Gaal... Şu sıralar ülkesinde AZ Alkmaarı çalıştıran 56 yaşındaki hoca, Floryaya gelip yeni görevine başlamak için yalnızca Polattan bir işaret bekliyor. Hatta Gaalin transfer listesini bile hazırlamaya başladığı ifade ediliyor. Louis Van Gaal daha önce Ajax, Barcelona ve Hollanda Milli Takımında görev yapmıştı. Gaal bu sürede dünya futboluna sayısız yıldız kazandırdı.

Fenerbahçe de peşlerinde

Ve transferler... Adnan Polatın,Van Gaalin bilgisi dahilinde Kayserisporun iki yıldızı Gökhan Ünal ile Mehmet Topuzun işini bitirdiği ve imza için 22 Marttaki kongreyi beklediği öne sürüldü. Gökhanın mukavelesi sezon sonunda bitiyor ve bonservisi yok. Ancak golcü futbolcunun Galatasaraya gelirken Topuzu da yanında getirme görevini üstlendiği öğrenildi. Polat, takım arkadaşından ayrılmak istemeyen başarılı orta saha oyuncusunu Fenerbahçeye kaptırmamaya kararlı. Topuz da teklife sıcak bakıyor

Alt 11.03.08, 19:26   #2645
Hasani
Uzman

Zorunlu Açıklama: Cassio de Souza Soares Lincoln

Bazı basın organlarında çıkan Keşke Fenerbahçede oynasaydım başlığı altında yazılmış haber tamamıyla asılsızdır. Bugüne kadar her fırsatta Galatasaray Ailesinin bir ferdi olmaktan ne kadar mutlu olduğumu ve Sayın Karl Heinz Feldkamp ile aramızda herhangi bir sorunumuzun olmadığını defalarca dile getirmiş olmama rağmen; bu tür asılsız haberlerin çıkmasını derin bir üzüntüyle karşılıyorum.

Sezon başında birçok teklif olmasına karşın, Galatasaray'ı seçmemdeki temel neden; bana karşı halen sürmekte olan sıcak ve dost yaklaşımdı.

Burada çok mutlu olduğumu bir kez daha belirtir; bunun için gerekli ortamın sağlayan tüm Galatasaray Ailesine teşekkür ederim.

Saygılarımla

Cassio de Souza Soares Lincoln
Galatasaray Profesyonel
Futbol Takımı Oyuncusu

Alt 12.03.08, 18:07   #2646
Hasani
Uzman

Başarısız diyemezler

"2 şampiyonluk yaşadım ve 100 yılın en önemli atılımını Seyrantepe Projesi ile gerçekleştirdim".

Yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklayan başkan Özhan Canaydın, Kanal 1'de yayınlanan "Teke Tek" programında içini döktü. Kimsenin kendisine başarısız diyemeyeceğini belirten Canaydın, "İki şampiyonluk yaşadım, 100 yılın en önemli atılımı olan Seyrantepe Projesi'ni gerçekleştirdim. Futbol takımı kupa ve ligde yoluna başarıyla devam ediyor" diye konuştu.

Avrupa üzüntüsü
Canaydın, başarılı olmalarına rağmen Avrupa kupalarında geri kaldıklarını ve bu nedenle kendilerini her zaman vicdanen suçlu hissedeceklerini söyledi. G.Saray başkanı "Avrupa'da birçok takımda yükselişler, düşüşler oluyor. Biz de düşüş dönemi yaşadık. Şu an Fenerbahçe'nin çıkışı var ve bunu da takdirle karşılamak lazım" ifadelerini kullandı.

Alt 12.03.08, 18:10   #2647
Hasani
Uzman

Kalli krizi

*Alman hocanın yerine gülz, Lucescu ve Van Gaal'in ismi geçiyor. İddialar can sıkıyor
*Polat kazanamazsa Kalli'nin gideceği, kazanırsa altyapıda görev yapacağı konuşuluyor
*Son olarak Abdullah Avcı'nın "Galatasaray'dan 2 kez teklif aldım" sözleri krizi belgeliyor

Beşiktaş yenilgisini Kayserispor zaferi ile unutturan, şampiyonlukta fikstür
avantajı da olduğu için en büyük favori gösterilen G.Saray, teknik direktör krizi yaşıyor. 22 Mart'ta başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Adnan Polat'ın koltuğa oturması halinde Alman hocanın altyapının başına geçeceği, yerine gülz, Lucescu ve Van Gaal gibi isimlerin belirlendiği, sarı-kırmızılı camiada konuşulmaya başlandı.

Alternatifler hazır
İddialara göre Polat başkan seçilemezse Kalli bavulunu toplayıp, Almanya'ya dönecek. Polat'ın gönlünün Van Gaal gibi dünyaca ünlü bir hocada olduğu da söyleniyor. Bu gelişmeler yaşanırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın açıklamaları da gündeme bomba gibi düştü.

Avcı gündemi sarstı
Avcı'nın, "G.Saray'dan iki kez teklif aldım. Biri sezon başındaydı ve statüsü farklıydı. (Kalli'nin yardımcısı olması teklif edilmişti). İkincisi ise devre arasındaydı. Ben 6 ayda bir kulüp değiştiren hoca olmak istemiyorum. İleride G.Saray ile yollarımız kesişebilir" sözleri Aslan'da krizi su yüzüne çıkardı.

Alt 12.03.08, 18:13   #2648
Hasani
Uzman

Otoriteler ne dedi?

Bülent Tulun: İşi bilmiyorlar

G.Saray'da takımın başında teknik adam varken hoca aramak gelenek haline geldi. Bu durum hem antrenörün rahat çalışmasını engeller, hem motivasyonu etkiler. Kalli iyi hocadır, kötü hocadır, yaşlıdır gibi tartışmalar bir yana iddiaların çıkması bile rahatsızlık yaratır. Geçen sezon Erik Gerets'e yapılanlar
bu yıl da Kalli'ye uygulanıyor. Abdullah Avcı'ya devre arasında teklif gitmesi (Ki doğru olduğuna inanıyorum) G.Saray'ı derinden etkileyecektir.

Zafer Ertem: Kalli gönderilmeli
BİR dönem 'Gerets gitsin kim gelirse gelsin G.Saray'ı şahlandırır' demiştim. Kalli geldi sezon başında umutluydum ama şimdi hayal kırıklığı yaşıyorum. 'Polat başkan olursa Kalli ile yollar ayrılacak' deniyor. Bence yollar hemen ayrılmalı. Ama G.Saray'ın geleneğinde sezon ortasında kolay kolay hoca değiştirme yok. G.Saray'a Avrupa'da isim yapmış, vizyonu geniş dünya futbolunu takip eden marka bir isim ile kaliteli yerli yardımcı yakışır diyorum.

Alt 12.03.08, 18:15   #2649
Hasani
Uzman

Müjde 22'sinde

Başkan olmasına kesin gözüyle bakılan Adnan Polat'ın transfer çalışmalarına başladığı, Kayserili iki yıldızla anlaştığı iddia edildi.

Geçen hafta bitti
22 Mart'taki kongrede başkan olacağına kesin gözüyle bakılan Adnan Polat'ın Kayserispor'un iki yıldızı Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz ile anlaştığı iddia edildi. Polat'ın iki oyuncuyla geçen hafta görüştüğü ve söz aldığı belirtiliyor. Sözleşmesi biten Gökhan için bonservis ödenmeyecek.

Gökhan aracı
Geçen sezon F.Bahçe ve Beşiktaş dahil birçok kulübün listesinde olan Mehmet Topuz için ise Kayserispor'un ne kadar bonservis isteyeceği henüz bilinmiyor. Ancak Gökhan Ünal'ın, "Mehmet'i ben ikna ederim. Onun da tercihi Cimbom" sözleri G.Saray camiasında yüreklere su serpiyor.

Alt 13.03.08, 18:38   #2650
Hasani
Uzman

Adnan Polat G.Saray'a çağ atlatacağız

G.Saray'da kongre öncesinde başkan adayları birer birer çekildi. Bir tek Nazım Durak kaldı. Kongrede başkan olması neredeyse kesinleşen Adnan Polat dün çok iddialı konuştu ve "Galatasaray'a çağ atlatacağız" dedi.

Reformlar sürecek
Çalışmalarımız hazır. Şeffaf olacağız. Sportif A.Ş. ve Futbol A.Ş.'yi birleştirmek istiyoruz Koltuk ve loca satışından 250 milyon dolar bekliyoruz. G.Saray'ı parlak günler bekliyor.
Galatasaray başkanlığına doğru emin adımlarla ilerleyen Adnan Polat, dünkü Divan Kurulu toplantısında seçilmesi halinde gerçekleştirmek istediği projeleri anlattı. Galatasaray'a hizmet etmenin, başkan adayı olmanın çok büyük onur olduğunu belirten Polat, "Bana bu görevi teveccüh gösterip verirseniz, en iyisini yapmaya çalışacağım. Önümüzdeki 2 yıl Galatasaray için pembe 2 yıl olmayacak. Sıkıntıların olduğu 2 yıl olacak. Galatasaray'ın mevcut mal varlığı, insan varlığı bunların üzerinden kolaylıkla gelebilir. Yeter ki son dönemde yara alan birlikteliğimizi yeniden tesis edebilelim" dedi.

Zaman bulamadım
Eski başkanlara ve duayanlere bu konuda büyük görev düştüğünü anlatan Polat, "Bu birlikteliği sağlarsak, parlak günleri yakalamamız çok kısa bir zaman alacaktır" diye konuştu. 25 Şubat'ta adaylığını açıkladığını ancak projelerini kağıda dökecek zaman bulamadığını kaydeden Polat şöyle devam etti: "Son 2 senedir borç yönetimi açısından zordu bizim için. Bu dönemde başlatmış olduğumuz idari reformu devam ettireceğiz. Çalışmalarımız hazırdır. Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesi için uğraş veriyoruz.

Açığı kapatacağız
3 ayda bir faaliyetlerimizi Divan başkanlığına arz ediyoruz. Geniş kapsama sokmak istiyoruz bu durumu. Galatasaray'da bilgi alma özgürlüğünden yanayız. Bu çalışmamız da hazır bekliyor. Seçilirsek Divan başkanlığımıza böyle bir öneri getireceğiz. Kısa vadeli planlarımız içinde finansman açığını kapatmayla birlikte yeni stadımızın ortaya çıkmasıyla 6 aydır üzerinde çalıştığımız bir projemiz var. 10 bin civarında VIP koltuk ve locaları satışa çıkaracağız. Bunun finansmanı ve pazarlaması var, imza aşamasına geldik.

Canaydın'a teşekkür
5 yıllık kombine kart projemizle 10 bin koltuk ve locaların satılması halinde Galatasaray'ın kasasına 250 milyon dolar girecektir. Yüzde 100 yanılsak bile 125 milyon dolar kasamıza sokma imkanımız var. Görev yaptığımız süre içinde binlerce karar aldık. Hatalarımız da oldu. Galatasaray örf ve adetlerine uyarak hereket etmeye çalıştık. Bu dönemde bana bu itimatı gösteren, bu yeni seçim döneminde mutabakatını ve desteğini veren sayın başkan Canaydın'a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum."

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil