Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 28.02.08, 17:45   #2551
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Saçma maç

"İki takıma da gereksiz kartlar çıktı, kalite düştü. F.Bahçeliler 2 sene önce bu hakemi övüyorlardı".

Şanssızlığı kırdık
G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, uzun süre unutulmayacak F.Bahçe karşılaşması için "Saçmasapan bir maç oldu" yorumunu yaptı. Cüneyt Çakır'ın iki takıma da gereksiz kartlar çıkardığını dile getiren Polat, "Bu kartlar kaliteyi düşürdü. Belki de Fenerbahçe karşısındaki şanssızlığımızı ancak böyle bir maçla kırabilirdik" dedi.

Başkana hediye
Polat, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cüneyt Çakır dün iyi bir yönetim göstermedi. Sahada 15 sarı, 4 kırmızı kartlık bir olay yoktu. Ancak F.Bahçe yöneticileri, iki sene önce biz 4-0 kaybettiğimizde aynı hakemi yere göğe sığdıramıyorlardı. Şimdi maçın skoru nedeniyle hakeme fazla yüklenmiş olabilirler. Bu galibiyeti başkanımıza hediye ediyoruz."

Alt 28.02.08, 17:51   #2552
Hasani
Uzman

İşte resimli derbi

Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanş karşılaşmasında G.Sarayımız, 25 yıldır kupa hasretiyle yanan F.Bahçe'yi Mecidiyeköy'de çimlere gömdü ve adını yarı finale yazdırdı. Maç öncesinde Ali Sami Yen'e bizi terbiye etmeye geleceklerini iddia eden kuşların kısmetine ise aslana akşam yemeği olmak düştü. Ali Sami Yen'de 11 aslanın sapanla kuş avlamasını belki izlediniz, belki izlemediniz. Ama eminizki gördüklerinizi böyle görmediniz.....

Derbinin önemli anlarını sizler için kare kare hazırlamaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz....

Seramoni sırasında futbolcularımızın yüzlerine bir bakın lütfen! Hepsinin gözlerinde ve yüreklerinde inancın azmi doluydu. Tribünlerdeki onbinlerce taraftarımızın görevi onları ateşlemek değildi aslında. Yüreklerindeki galibiyet meşalelerini taşımalarına yardımcı olmak istiyorladı. Ve beklenen rövanş maçı başladı. İlk maçta kendi evlerinde bize gol dahi atamayan F.Bahçe'nin tabii ki şansı yoktu. Ancak maç oynanmadan kazanılmıyordu. Ve maç başladı.
Düdük çalmasıyla beraber 11 Aslan liderleri Hakan Şükür önderliğinde son Bizans Kalesi'ni fetheder gibi akın akın rakip kaleye akıyorlardı. Kurdukları sanal cumhuriyetlerle kendilerine avutan takımın futbolcuları Kral'ı ve arkadaşlarını durdurmak için onlara belki kızgın yağ dökmedi ancak yaptıkları faullerle onları durdurmaya çalıştı. Genelde F.Bahçe maçlarını hiç boş geçmeyen Kral Kaptanımız Hakan maçın başlamasıyla beraber daha 14. saniyede yakaladığı gol pozisyonuyla Volkan'a adeta bir yoklama çekerek, "Geliyorum. Bekle beni" mesajını veriyordu.

F.Bahçe'nin yıldızı olarak lanse edilen Alex bile Lincoln'ün yanına gelerek, ondan belki teknik ders talep ediyordu, belkide oyunu yavaşlatması için yalvarıyordu. İkisi de Brezilyalı olduğu için aralarından şu an itibariyle ne konuştuklarını bilmiyoruz. G.Sarayımızın çok şey beklediği Lincoln adeta iki kişilik oynuyordu. F.bahçe defans oyuncuları onun peşinde koşturmaktan yorulunca çareyi düşürmekte buluyorlardı. Saha kenarına gelerek rakiplerinin kasıtlı açtığı yaraları sardıran oyuncularımız tekrar görev bölgelerine dönerek mücadelelerini sürdürüyorlardı.

İşte maçın hakemi Cüneyt Çakır, Lugano'ya kırmızı kart göstererek sertliği biraz durduracağını zannetmişti. Saha kenarında TFF görevlisine adeta yalvaran Lugano'yu teselli etmek Lincoln'e düştü. Yedek kulübesine giderken kendisine 'Yıldırım' çarpmasından korkan Lugano, sahadan çıkmamak için her yana saldırıyordu. Tribünler kuralları kendilerine göre yorumlamaya alışık olan F.Bahçe'ye karşı hakemi göreve davet ediyorlardı.

Bu arada tribünlerimizde de en son Türkiye Kupası'nı neredeyse eski takvime göre kazanan F.Bahçe'nin bu durumu, bize yakışan üslupta makaraya alınıyordu. İlk yarıyı önde kapattık.

Ama gol beklerken kalemizde talihsiz bir gol gördük. Maçın sonlarına kadar rakip kaleyi dövmeyi sürdürdük.

Golümüzü attıktan sonra ise adeta saha karışıyordu. Genelde saçına sürdüğü jöleleriyle tanıdığımız Volkan bu kez kısa saçları olmasına rağmen, kendi evimizde mağlubiyetin verdiği kuyruk acısıyla, bizim yıldızımıza hakaret etti. Hakem ise yanlış bir karar vererek onunla beraber Lincoln'ü de oyundan attı. Ama bizim için farketmedi.

Kupayı en son aldıklarında doğan çocukların yüksek lisansını bitirdiği F.Bahçe için kupa rüyası bir başka yıla kaldı. Biz ise kolay rakiplerin olduğu yarı finale yükseldik.

Maç sonunda ise rakip takımın teknik patronu Zico, önünü ilikleyerek kendisine ders veren Kalli'nin yanına doğru gidiyordu.........

Alt 28.02.08, 17:53   #2553
Hasani
Uzman

Ben küfretmedim"

Galatasarayımızın yıldızı Lincoln, Fortis Türkiye Kupası'nda dün Fenerbahçe ile yaptıkları maçta kaleci Volkan Demirel'in, kendisine yönelik saldırısına gerekçe olarak küfür ettiğini ileri sürmesine tepki gösterdi. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde, yaşanan olayla ilgili bir açıklama yayınlayan Brezilyalı oyuncu, şu ifadeleri kullandı:
''Dün akşam oynadığımız maçta rakip takım kalecisi (Volkan Demirel), bana yönelik saldırısına gerekçe olarak ailesine küfür etmiş olmamı bahane etmiştir. Ancak bu iddiası doğru değildir. Aile olgusu benim için futboldan bile daha önemli olduğundan, bu şekilde suçlanmış olmam beni derinden üzmektedir. Portekizce ve Almanca lisanları dışında bildiğim başka lisan yoktur. Bununla birlikte, dün gece maçın uzatma dakikalarında rakip takım kalecisinin şahsıma karşı yaptığı talihsiz davranış ve maç sonrasında verdiği demecin sportmenliğe yakışmadığının bilinmesini istiyorum.''

Alt 28.02.08, 17:54   #2554
Hasani
Uzman

En popüler Türk takımıyız

Futbol endüstrisinin saygın kurumu Sport Markt'ın yaptığı son araştırmaya göre Avrupa'nın en popüler 20 kulübü arasında Türk takımı olarak Galatasaray da yerini aldı.
Sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan habere göre Avrupa'nın 16 ülkesinde yapılan araştırmanın sonucunda Galatasaray'ın Avrupa'da en çok sevilen ve en popüler olan Türk takımı olduğu belirtildi.
Sport Markt'ın Avrupa'nın 16 ülkesinde 9600 denekle yaptığı anketin sonuçlarına göre Avrupa'nın en popüler takımı Barcelona olarak belirlenirken 2. sırada Real Madrid yer alıyor. En popüler 20 listesinde yer alan 2 İspanyol kulübü ilk 2 sırayı alırken, İngilizler 4, İtalyanlar 4; Ruslar 3, Almanlar 2; Fransızlar 2; Hollandalılar ve Polonyalılar ise birer takımla yer aldılar. Bu araştırmaya göre Galatasaray'da Türk takımı olarak listedeki 18. yerini almış durumda. İşte yapılan araştırmaya göre liste şu şekilde:
1 ***8211; Barcelona
2 ***8211; Real Madrid
3 ***8211; Manchester United
4 ***8211; Arsenal
5 ***8211; Milan
6 ***8211; Bayern Munih
7 ***8211; Chelsea
8 ***8211; Liverpool
9 ***8211; Juventus
10 ***8211; Zenith St. Petersburg
11 ***8211; Spartak Moskova
12 ***8211; Inter
13 ***8211; Olympique Lyon
14 ***8211; Olympique Marsilya
15 ***8211; CSKA Moskova
16 ***8211; Wisla Krakow
17 ***8211; Ajax
18 ***8211; Galatasaray
19 ***8211; AS Roma
20 ***8211; Werder Bremen

Alt 29.02.08, 14:35   #2555
Hasani
Uzman

GS - FB macindan sonra dolasan geyikler...
Fenerbahçe Türkiye Kupası'nın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak!...
Fenerli Emrah dedeyle Küçük Emrah arasındaki sohbet
- Bana Türkiye Kupası'nı anlat dede
- Bizim hiç kupamız olmadı evladım Aslan amcana sor onu
-Abi Volkan futbolu bırakıp kickbox salonu açacakmış!...
-FB'nin aldığı en değerli kupa ,çünkü şuan ANTİKA

- Fenerbahçeli genç taraftarların en cok kullandıkları cümle nedir?
Cevap: Bana Türkiye Kupasını anlatsana dede...
- Türkiye kupasını kazandıklarını görmüş iki fenerli yan yana gelince ne yapılır?
Cevap:Aralarına girip dilek tutulur,fotoğraf çektirilir...
- Fenerbahçelilerin çoğu neden Türkiye Kupasının rengini gri olarak hatırlıyor?
Cevap:Çünkü kupayı en son kazandıklarında televizyonlar siyah beyazdı...
- Fenerbahçelilerin bir kısma Türkiye Kupası'na inanmıyor,neden?
Cevap:Bazıları görmedikleri şeye inanmaz...
- Arşimet bugün yaşasaydı neyi bulamazdı?
cvp:Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı kaldırma kuvvetini...
- Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nı kazanması en çok hangi kitapta gecer?
Cevap:Rüya tabirleri kitabında...

Alt 29.02.08, 14:38   #2556
Hasani
Uzman

Sıra Kartal'da

Sıkıntılı günleri geride bıraktıklarını ifade eden sarı kırmızılı oyuncular, "Beşiktaş'ı da yeneceğiz" dedi.

Bayer Leverkusen ve Kasımpaşa yenilgileriyle sarsılan Galatasaray, Fenerbahçe galibiyetiyle yaralarını sardı. Ezeli rakibini Fortis Türkiye Kupası dışına iterek büyük bir moral bulan sarı-kırmızılılar artık Beşiktaş ile oynayacakları lig maçını düşünmeye başlarken, pazar günkü karşılaşmaya da oldukça iddialı hazırlanıyor.

İKİ KULVARDA DA VARIZ
Sıkıntılı günlerin artık geride kaldığını ifade eden Galatasaraylı oyuncular, "Avrupa'dan kötü bir şekilde elendik ancak Türkiye Kupası'nı ve şampiyonluğu elde ederek kendimizi affettirmek istiyoruz. Kupada yolumuza devam ediyoruz. Süper Lig'de de bu hafta Beşiktaş'ı yenerek neler yapabileceğimizi herkese göstereceğiz" diye konuştu.

Alt 29.02.08, 14:40   #2557
Hasani
Uzman

Derinden üzüldüm

"Benim için aile olgusu çok önemlidir. Volkan'ın şahsıma yaptığı talihsiz davranış ve verdiği demeç sportmenliğe yakışmadı".

Lincoln, Fenerbahçe ile oynadıkları maçta kaleci Volkan Demirel'in kendisine yönelik saldırısına gerekçe olarak küfür ettiğini ileri sürmesine tepki gösterdi. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yaşanan olayla ilgili bir açıklama yayınlayan Brezilyalı oyuncu, "Derbi maçta rakip takım kalecisi (Volkan Demirel),
bana yönelik saldırısına gerekçe olarak ailesine küfür etmiş olmamı bahane etmiştir" diyerek şu ifadeleri kullandı:

İNGİLİZCE BİLMİYORUM
"Bu iddia doğru değildir. Aile olgusu benim için futboldan bile daha önemli olduğundan, bu şekilde suçlanmış olmam beni derinden üzmektedir. Portekizce ve Almanca dışında bildiğim başka lisan yoktur. Bununla birlikte, maçın uzatma dakikalarında rakip takım kalecisinin şahsıma karşı yaptığı talihsiz davranış ve maç sonrasında verdiği demecin sportmenliğe yakışmadığının bilinmesini istiyorum.''

Alt 29.02.08, 14:42   #2558
Hasani
Uzman

Ümit golü anlattı

"Nonda topu kesti. Hakan abiye 'Bırak' diye bağırdım ve ne geldiyse vurdum".

Kupa maçında F.Bahçe'yi yıkan golü ağlara yollayan Ümit Karan, "İnandık ve başardık" dedi. Derbiye çok iyi hazırlandıklarını kaydeden golcü oyuncu, "İyi bir karşılaşma oldu. Son 2 maçta iyi sonuç alamamıştık. Bu maçı kazanıp taraftarlarımızı sevindirdiğimiz için mutluyum" dedi.

EŞİME ARMAĞAN
F.Bahçe ağlarına gönderdiği golü de anlatan Ümit, "Gol öncesi Nonda topu içeriye kesti. Benim yanımda Hakan abi vardı. Ona 'Bırak' diye bağırdım ve ne geldiyse vurdum, gol oldu" diye konuştu. Yıldız oyuncu, golü kendisine her zaman destek veren eşine hediye ettiğini söyledi

Alt 29.02.08, 15:01   #2559
Hasani
Uzman

Kalli galibiyetten emin

Feldkamp, Beşiktaş derbisi ile ilgili olarak, "Kendi stadımızda yendik, orada da yenmek istiyoruz" dedi

Galatasarayımızın Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sezonun ilk yarısında yendiğimiz Beşiktaş'ı, 2 Mart Pazar günü de yenmek istediğimizi söyledi. Feldkamp, bugün yapılan antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 'Beşiktaş'ı nasıl değerlendiriyorsunuz' şeklindeki bir soruyu, ''Bu konuda herhangi bir düşüncem yok'' diye yanıtlayan Alman teknik adam, etkili forvet oyuncularına karşı önlem alıp almayacağının sorulması üzerine de şunları kaydetti:
''Ben onu size söylersem kendime yardımcı olmamış olurum. Beşiktaş'ın bizimle birlikte yukarıda olmasının sebebi, iyi bir takıma sahip olmasından dolayıdır. Bu da normal. Kendi stadımızda yendik, aynı şekilde orada yenmek istiyoruz.''

-''3 EKSİĞİMİZ VAR''-

Feldkamp, Lincoln, Ayhan ve Serkan'ın, Beşiktaş maçında oynamayacağını açıkladı. Futbolcularının zorlu bir karşılaşmanın ardından kazanılan galibiyet nedeniyle moralli olduğunu dile getiren Karl Heinz Feldkamp, şu ifadeleri kullandı:
''Lincoln, Ayhan ve Serkan gibi oyuncularımız maçta oynamayacak. Onların da eksikliğini hissedeceğiz. O oyuncuların yerine oynayacak oyuncularımız zaten daha önce de oynamıştı. O oyuncular arasından yarın ya da maç günü son kararımı vereceğim. Lincoln'un pozisyonunda ilk akla gelen Ayhan ama, o grip olduğu için oynamayacak. Tecrübesinden dolayı ilk önce onu düşündüm ama maalesef onu kullanamayacağım.''

-''YARIM BİR AVRUPA TURU YAPTIK''-

Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray'ın kondisyon sıkıntısı yaşadığının belirtilmesi üzerine, kendilerinin adeta yarım bir Avrupa turu yaptıktan sonra Bayer 04 Leverkusen maçına çıktığını, bunun da göz önünde bulundurulması gerektiğini kaydetti. Maçtan sonra da bu yönde bir soru geldiğini belirtilen Feldkamp, şöyle konuştu:
''Bazen böyle sorular sormadan önce iki takımın da son durumlarını gözden geçirmek gerekir. Fenerbahçe, Rize'de oynadı, ondan sonra da dinlenme ihtiyacını giderebildi. Biz neredeyse yarım Avrupa'yı dolaşıp o maça çıktık, bunu da göz önünde bulundurmak lazım.''

-''ŞAMPİYONLUK İÇİN BİR ŞEY SÖYLENMEZ''-

Feldkamp, Beşiktaş maçı sonrasında şampiyonluk için bir şey söylenemeyeceğini vurguladı. ''Beşiktaş maçının sonucu şampiyonluğu nasıl etkiler'' sorusu yöneltilen Alman teknik adam, ''Hayır, maçtan sonra da şampiyonluk için bir şey söylenmez. Bir takım şu anda 5-6 puan önde olsaydı, bu maçtan sonra şampiyonluk için bir şey söylenebilirdi ama şu an öyle bir şey söz konusu değil. Bu, zaten son haftada göreceğimiz, belli olacak bir şey. Ben öyle de bir hoca değilim, bu konuları düşünmüyorum'' diye konuştu.

Fortis Türkiye Kupası'nda mutlaka final oynamak istediklerini anlatan Feldkamp, ''Final oynadığımız taktirde, hafta içinde maç yaptıktan sonra, hafta sonunda ligde Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçını oynamak zorunda kalacağım. Bu da biraz işimizi zorlaştırmış oluyor'' dedi. Beşiktaş derbisi öncesi, siyah-beyazlı takımın da önemli oyuncularının sakat olması konusunda yöneltilen bir soru üzerine Feldkamp, ''Bu konuda bir düşüncem yok. Ertuğrul Sağlam'ın da benim gibi, onların yerine oynatabileceği yeterince futbolcusu var. Bunu hiç düşünmüyorum'' değerlendirmesini yaptı.

-''İNŞALLAH SERVET'TE BİR SÜRPRİZ YAŞAMAM''-

Feldkamp, Servet'in koşarken ağrılarının bulunduğunun belirtmesi üzerine de ''İnşallah o sürprizi yaşamam'' dedi. Beşiktaş derbisinde kalede Aykut'un yerine Orkun'a şans verip vermeyeceği sorulan Feldkamp, şöyle konuştu:

''Uzun süredir beraberiz. Maç öncesinde herhangi bir oyuncunun kadroda olup olmadığını daha önce hiç açıklamadım. Farz edelim ki 'Ahmet, Mehmet oynuyor' dedim. Ertesi gün de sakatlık oldu, ötekinin de 'Zaten oynamayacağım' diye morali düşük. Ondan sonra ben onu nasıl oynatayım? Tabii ki aklımda 12-13 kişi kesinlikle sakatlanmayacak olsa, kadroyu söyleyebilirdim. Ama öyle bir şeyin garantisi yok.''
Alman çalıştırıcı, kaleci Aykut'un Fenerbahçe maçındaki performansını değerlendirirken de ''Çok baskı da yoktu aslında. Gökhan'ın girdiği pozisyonda, çok zor bir şut olmamasına rağmen bunu da tutmasını başardı. Bizim şu an yukarıda bulunmamız, Orkun'un kötü, Aykut'un iyi olmasından değil. Aykut'un performansından dolayı biraz daha nefes alma zamanımız oldu'' ifadelerini kullandı.

Alt 29.02.08, 15:03   #2560
Hasani
Uzman

Keyfimiz yerinde

Galatasarayımız, 2 Mart Pazar günü Beşiktaş ile Turkcell Süper Lig'de oynayacağı derbi maçın hazırlığını yaptığı idmanla sürdürdü.
Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan ve 1,5 saat süren idmanda, futbolcuların bir hayli neşeli oldukları gözlendi.
Fenerbahçe karşılaşmasında oynamayan oyuncular antrenör Burak Dilmen yönetiminde çalışırken, Feldkamp diğer oyuncularıyla antrenman öncesi yaklaşık 45 dakika süren bir toplantı yaptı.
Toplantı sonrası, Fenerbahçe karşılaşmasında oynayan oyuncular dar alanda pas çalışmasının ardından minyatür kale maç yaptılar. İdmanda Hakan Şükür formuyla ve yaptığı esprilerle dikkat çekti.
Antrenmanda, sakatlıkları süren Mehmet Topal, Lincoln ve Ayhan takımdan ayrı olarak çalışırken, Hasan ve Serkan ise sakatlığı nedeniyle çalışmaya çıkmadı.
Galatasarayımız, yarın yapacağı idmanla Beşiktaş maçının hazırlıklarını tamamlayıp, kampa girecek.

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil