Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 31.01.08, 17:54   #2221
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Kalli'den Serkan'a övgü

Galatasarayımız'ın Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Serkan Çalık'ın ne istediğini bildiğini ve buna bağlı olarak imkanlarını kullandığını belirtti. Feldkamp, Alman spor dergisi Kicker'de yayınlanan bir röportajında, Serkan'ı överek, ''Ne istediğini bilerek şansını kullanıyor. Nonda ve Şükür'ün yerini alıyor, orta sahanın sağında oynuyor. Onun için nerede oynadığı önemli değil. Her zaman uyanık. Bu da hoşuma gidiyor'' dedi.

Serkan'ın ve Barış Özbek'in iyi eğitimli U21 oyuncuları olduğunu ve her iki oyuncunun da çok çalıştığını belirten Feldkamp, ''Sadece şımarmamaları lazım. Kulübün sözleşmelerini uzatmak istemesi, gelişmeleri hakkında her şeyi söylüyor'' değerlendirmesini yaptı.

Feldkamp, ligde 20 karşılaşmadan sonra şampiyonluk mücadelesinin Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanacağına inanıp inanmadığı şeklindeki bir soruya, ''Hayır, ben böyle görmüyorum. Beşiktaş ve Sivasspor'u da bu mücadeleye dahil etmek lazım. Şampiyonluk yarışı, karşı karşıya oynanacak maçlar sonucunda belirlenecek'' karşılığını verdi.

Galatasarayımız'ın İsveç Milli Takımı kalecisi İsakson'u transfer etmek istemesiyle ilgili bir soruyu da Feldkamp, ''Bu, işlerini iyi yapan Türk kalecilerime karşı bir güvensizlik olarak algılanmamalı. Ben, daha fazla kalite ve liderlik rolü üstlenebilecek birini istiyorum'' diye yanıtladı.

İsakson'la şu ana kadar anlaşmaya varılmadığını da kaydeden Feldkamp, transfer süresinin uzatılmasına ve 6 yerine 8 yabancı oyuncuya sahip olmalarına izin verilmesine de sevindiğini kaydetti.

Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde Fenerbahçe ile karşılaşacaklarının anımsatılması üzerine de Feldkamp, ''Bu süper bir kura. Beni rahatsız eden karşılaşmaların 2 maç üzerinden oynanması. Bu, çifte bir yük. Sonuçta bu, milli takım teknik direktörü için de kolay olmayacak'' dedi.

Alt 31.01.08, 18:00   #2222
Hasani
Uzman

Hiç konuşmadan gönderdi

Kararına saygı duyarım ama Feldkamp bir kez bile görüşmeden beni takımdan gönderdi.Yollanan isimleri alt alta koyun; şampiyonluğa oynayabilecek bir kadro çıkacaktır

Hasan Kabze... Galatasarayın 2005-2006da kazandığı mucizevi şampiyonluğun çok öne çıkmayan başaktörlerinden biriydi. İnönü Stadında attığı iki sıradışı golle zafere damgasını vurmuştu. Taraftarlar onun ismine besteler bile yaptı. Ancak Sarı-Kırmızılı kulüpten kopuşu sessiz sedasız oldu. Şimdi Rus Ligi takımlarından Rubin Kazanda forma giyiyor. Tecrübeli golcü; yaşadıklarını, yeni hayatını, hedeflerini FANATİKe anlattı. Söz Hasan Kabzede:

Sami Yeni çok özledim
Her şeyden önce şunu söylemek istiyorum. Rusyada en çok özlediğim şey o Ali Sami Yen Stadının ambiansı ve müthiş taraftar... Sahaya çıkışımızda bizi tribüne çağırışlarını hiç unutamam. Galatasaraydan ayrıldığım için üzülmüştüm. Ancak bunlar profesyonel hayatın gerçekleri... Şimdi Rubin Kazanda forma giymekten dolayı mutluyum. Kararına saygı duyarım ama Feldkamp bir kez bile görüşmeden beni takımdan gönderdi. Beni hiç aklından bile geçirmemesini garipsemiştim. Benim sorunum takımda sürekli forma şansı bulamamaktı. Gol attıktan sonraki haftalarda da yedek kalıyordum. Adnan Sezgin bana kararı ilettiğinde zaten teknik heyetin bana karşı olan tavırlarından durumu anlamıştım.

Önce tereddüt ettim
Rubin Kazandan cazip bir teklif gelince biraz tereddüt etmiştim. Sonuçta bilmediğim bir yerdi ve Rus Ligi çok rağbet gören bir organizasyon değildi. Ancak gidip orayı gördüğümde ikna oldum. Zaten teknik direktör Kurban Berdiev Tacikistanlı bir müslüman. Benim oraya gidişimde katkısı büyük oldu. İstanbula başka bir oyuncuyu izlemeye gelmiş ve o maçta beni beğenmiş. Bana karşı olan güvenini anlattı, ben de oynayabileceğim bir takımı tercih ettim. Başlarda adaptasyon sorunu çekmiştim. Ama bu evreyi atlattım. Kulübün tesisleri çok iyi, birçok büyük takımda bile olmadığını söyleyebilirim.

Moskovaya karşı oynamak başka
Şehirde 10 tane cami var, cuma namazına gitme imkanı bile bulabiliyorum... Kazan, Rusya içinde özerk Tataristan bölgesinin başkenti ve Rus Ligindeki maçlar aslında birer milli karşılaşma gibi geçiyor. Özellikle Moskova takımları (CSKA, Spartak, Dinamo) bizim sahamıza geldiğinde her açıdan büyük mücadele yaşanıyor. En basitinden iddiamız olmasa primler bile ikiye katlanıyor.

Burada kafam çok rahat
Geçen sezon 4 gol kaydettim. Ama burada taktiksel anlamda bazı zorluklar çekiyorum. Bizim takım da Rusyadaki birçok takım gibi defansif oynuyor. Sahada 7 savunma oyuncusuyla yer alıyoruz. Tabii bu da ileri uç oyuncularını zor durumda bırakıyor. Herkes bizim maçları çok soğuk havalarda oynadığımızı sanıyor. Ama burada lig kasım ortasında bitip, mart sonunda yeniden başlıyor. Belki ilginç gelecek ama ben henüz Kazanda aşırı bir soğuk görmedim. Burada kafam çok rahat. Ne medya baskısı var ne de hakkımda tartışmalar. Televizyonlarda kimse çıkıp, sabahlara kadar futbol konuşmuyor. Zaten benim hakkımda bir şeyler yazılıp, çizilse bile anlamadığım için etkilenmiyorum.

Gözleri Türk yıldızlarda
Bu sezon Kazan açısından büyük önem taşıyor. Şehrin bininci kuruluş yıldönümü olması nedeniyle çok güçlü bir takım kurmayı hedefliyorlar. Enerji firması Rubin ve özerk Tataristan hükümetinden maddi destek alıyoruz. Bazı Türk oyuncularda gözleri var. (Gökdeniz, Gökhan Ünal).Tomasın buraya gelişi benim için çok iyi oldu. Kulüp, stoper arıyordu ve ben de Tomasın Galatasaray ile sorunları olduğunu biliyordum. Onlara, Toması önerdim. Tomasla da konuştum ancak hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmeyeceğimi söyledim. O da gelip şehri ve tesisleri gezdikten sonra sözleşmeyi imzaladı.

Beni hiç unutmasınlar
Benim gönderilişimi sorgulamıyorum, alınan karara saygılıyım. Ama Galatasaraydan gönderilen oyunculara bakın... İliç, Necati, Hasan Kabze, Cihan, Emre Aşık, Aydın, Ergün, Mondragon, Ferhat, İnamoto, Oğuz, Orhan Ak, Özgürcan, Tomas ve Tolga. Herhalde bu isimlerden bir 11 çıkarılsa gayet kaliteli bir takım olur. Ancak ben yine de bir gün fırsat olursa Cim Boma dönmeyi seve seve kabul edeceğim. EURO 2008de Ay-Yıldızlı formayı giymeyi çok istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım ama Milli Takım yetkililerin benim performansımı takip etmeleri gerekir. Umarım onlar da beni unutmayacaktır.

Rus hakemler felaket
Bu sezon son yıllarda olmadığı kadar heyecanlı geçiyor. Dört takım arasında yaşanan bu üst düzeydeki mücadele ligin kalitesini ve futbola olan ilgiyi arttırıyor. Kazanda ligi fırsat buldukça izlemeye çalışıyorum. Sivaslı olmam dolayısıyla Sivassporun şampiyon olmasını isterim. Türkiyede hep hakemler konuşuluyor ve eleştiriliyor. Ancak bir de Rusyayı görün. Gerçekten bizim hakemleri burada çok arıyorum. Rus hakemleri tam bir felaket.

Alt 01.02.08, 14:43   #2223
Hasani
Uzman

F.Bahçe çökerdi!

Ümit, yaşadıkları revizyon ve sakatlıkları başka takımın kaldıramayacağını iddia etti.

G.Saray'ın yıldız ismi Ümit Karan, sezon başında yeni bir takım oluşturulmasına ve sakatlıklara rağmen yollarına devam etmelerinin başarı olduğunu söyledi. Golcü oyuncu, "Takımda büyük bir revizyon yaşandı. Çoğu futbolcu gönderildi. Bu değişimi bir başka kulüp kaldıramazdı. Buna F.Bahçe de dahil" dedi.

PARAYLA OLMAZ
F.Bahçe'nin büyük
para kazanan oyuncularla mücadele ettiğini belirten Ümit, "Bizim ise yıllardır oturmuş bir sistemimiz var. ****ücü maçına çok eksikle gittik. Yabancılarımız yoktu. Herkes kazanamayacağımızı sanıyordu ama biz iyi oynayıp kazandık. Demek ki oluyormuş" diye konuştu.

F.BAHÇE FAVORİ!
Ümit, kupadaki F.Bahçe eşleşmesi için de, "Şu an kadromuz kısıtlı olduğu için F.Bahçe favori gözüküyor ama biz iyi mücadele ettiğimiz zaman hiçbir takımın karşımızda duracağına inanmıyorum. İlk maçta avantajlı bir skor elde edersek, Ali Sami Yen'de turu geçeriz" yorumunu yaptı.

Alt 01.02.08, 14:47   #2224
Hasani
Uzman

Cimbom'da İsaksson ve Basinas için kader anı

G.Saray, İsveçli kaleci İsaksson ve Yunanlı oyuncu Basinas'ın transferini bugün akşama kadar bitirmek zorunda. Çünkü sarı-kırmızılıların, 17.00'ye kadar UEFA'ya oyuncu listesini bildirmesi gerekiyor. Bu nedenle son anda gelmekten vazgeçen İsaksson iknaya çalışılıyor, Basinas için de Mallarco ile pazarlıklar sürüyor.

UEFA telaşı

Son anda gelmekten vazgeçen İsaksson'u ikna etmeye çalışan sarı kırmızılılar, Basinas için de bir kez daha Mallorca'nın kapısını çaldı.

GRİP: BİZ G.SARAY'A VERDİK
G.Saray'ı ateş bastı. Bugün 17.00'ye kadar UEFA Kupası'nda oynayacak 25 kişilik kadrosunu bildirmesi gereken sarı-kırmızılılar, İsaksson ve Basinas'ın transferini yetiştirmek için büyük çaba harcıyor. Transfer komitesi dün tüm mesaisini bu iki oyuncuya ayırırken, İsaksson son anda gelmekten vazgeçti. İsaksson adına
Sportbladet gazetesine açıklama yapan City antrenörü Tord Grip, "G.Saray'a kiralık olarak vermekte anlaşmıştık" dedi ve şunları söyledi:

HAREKETLİ BİR GÜN OLACAK
"Ama İsaksson orada ilk 11'de oynayacak olmasına rağmen bu teklifi son anda kabul etmedi" dedi. Expressen gazetesi ise iki kulübün anlaştığını, İsakssonun ise G.Saray ile görüşmelere devam ettiğini yazdı. G.Saray, Basinas için de Mallorca'nın kapısını çaldı. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Yunan futbolcu için teklifini 900 bin euro'ya çıkartan Aslan cevap bekliyor. Az da olsa iki oyuncunun transferini yetiştirme şansı bulunan sarı-kırmızılıları bugün hareketli saatler bekliyor.

Alt 01.02.08, 14:50   #2225
Hasani
Uzman

Carrusca gidemez!

İngiltere'nin Burnley takımı, Arjantinliye talip oldu Carrusca istekli ancak bu kez de Cimbom bırakmıyor.

KİRALIK VERİN
İngiltere'nin Championship takımlarından Burnley, Marcello Carrusca ile kadrosunu güçlendirmek istiyor. Estudiantes'den transfer edilen ancak bir türlü bekleneni veremeyen Arjantinli oyuncuyu sezon sonuna kadar kiralamak isteyen İngilizler, sarı-kırmızılı yönetime bu taleplerini bildirdi.

OLMAZ SATALIM
Ancak

acilen paraya ihtiyacı bulunan Galatasaray'ın Burnley'in kiralık formülüne sıcak bakmadığı belirtiliyor. Carrusca'yı bonservisiyle satmak isteyen Cimbom'un, Burnley'den 2 milyon euro istediği ve görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Alt 01.02.08, 14:52   #2226
Hasani
Uzman

Lider arıyorum

"Transfer talebim Türk kalecilere güvensizlik olarak algılanmamalı Ben daha fazla kalite ve liderlik rolünü üstlenecek birini istiyorum"

Lider arıyorum

"Transfer talebim Türk kalecilere güvensizlik olarak algılanmamalı Ben daha fazla kalite ve liderlik rolünü üstlenecek birini istiyorum".

KİCKER'E KONUŞTU
Kalli,İsaksson'u Galatasaray'da görmek istediğini söyledi. Alman dergisi Kicker'e konuşan tecrübeli çalıştırıcı, İsaksson'u almak istemeleriyle ilgili soruya, "Bu, işlerini iyi yapan Türk kalecilerime karşı bir güvensizlik olarak algılanmamalı. Ben, daha fazla kalite ve liderlik rolü üstlenebilecek birini istiyorum" yanıtını verdi.

BEŞiKTAŞ DA VAR
Feldkamp, ligde şampiyonluk mücadelesinin Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine ise şu yanıtı verdi: "Hayır, ben böyle görmüyorum. Beşiktaş ve Sivasspor'u da bu mücadeleye dahil etmek lazım. Şampiyonluk yarışı, karşı karşıya oynanacak maçlar sonucunda belirlenecek."

Alt 01.02.08, 14:54   #2227
Hasani
Uzman

İstediğimizi alırız

Kongolu: Derbide yokum ama arkadaşlarım gerekeni yapar Güngör: İyi mücadele edip rövanşa avantaj taşımak istiyoruz.

Bakırköy'deki G.Saray Store'da taraftarlarla buluşan Nonda ile Emre Güngör, kupada F.Bahçe ile oynayacakları ilk maçtan avantajlı bir skorla döneceklerini iddia ettiler. Nonda, "Tedavim 10 gün daha sürecek. Bu yüzden derbide oynayamayacağım. Ben takımımıza güveniyorum. Sahada görev yapacak arkadaşlarım Kadıköy'den en
iyi sonuçla döneceklerdir" dedi. İlk derbisine çıkacak Emre Güngör ise "Çok farklı bir heyecan var. Orada iyi mücadele edip rövanşa avantaj taşımaya çalışacağız" diye konuştu. Nonda, yeni transfer Barusso'yu da överek, G.Saray'a çok şey katacağını ifade etti.

Alt 02.02.08, 12:03   #2228
Hasani
Uzman

Saldıracak

Kupa maçında deplasmanda atılacak golün büyük avantaj sağlayacağını belirten Kalli, oyunculara 'hücum' emri verdi.

G.Saray, Fortis Türkiye Kupası'nda F.Bahçe ile oynayacağı ilk maçta mutlaka gol atmayı hedefliyor. Teknik direktör Feldkamp hafta içi yaptırdığı idmanlarda bu konu üzerinde dururken, kanatlardan yapılan ortalarla Hakan Şükür ve Ümit Karan'a gol vuruşları yaptırması dikkat çekti. Alman hocanın futbolcularına da, "Kupa maçı
oynayacağız. Bu tip karşılaşmalarda gol atmamız tur için çok önemli. Bu yüzden defans yapıp rakibimizi beklemeyeceğiz. Golü düşüneceğiz. Kıran kırana bir maç olacak" dediği öğrenildi.

TARİH DEĞİŞECEK
Ligde 2-0 kaybettikleri maça savunma ağırlıklı bir takım çıkarıp Nonda'yı tek forvet oynatan Feldkamp'ın yarın Hakan Şükür ve Ümit Karan ikilisi ile gol arayacağı ifade edildi. Kadıköy'de 22 Aralık 1999'da ligde elde ettiği 2-1'lik galibiyetten bu yana F.Bahçe'yi yenemeyen sarı-kırmızılılar şeytanın bacağını bu kez kırmayı hedefliyor. Dün basına kapalı tek idman yapan Cimbom, son çalışmasını bu akşam 17.0 yaptıktan sonra Florya'da kampa girecek.

Alt 02.02.08, 12:05   #2229
Hasani
Uzman

Cimbom'da Feldkamp krizi!

Geçtiğimiz günlerde "Eğer istediğim transferler yapılmazsa Galatasaray'dan ayrılabilirim" diyen Feldkamp, İsaksson ve Basinas transferlerinin gerçekleşmemesi üzerine dün adeta küplere bindi. Alman çalıştırıcının, "Kadrom yetersiz. Sakat futbolcum çok. Üç cephede birden başarı hayal" dediği öğrenildi.

Transferde Kalli krizi

Isaksson ve Basinas'tan olumsuz yanıt gelince tecrübeli teknik adam, yönetime çok sert çıktı.

HAYAL OLUR
"Eğer 4 transfer yapılmazsa Galatasaray'dan ayrılabilirim" diyen sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Feldkamp, İsaksson ve Basinas transferlerinin gerçekleşmemesi üzerine dün küplere bindi. Alman teknik adamın, kadro kurmakta bile zorlandığını sarı-kırmızılı yönetime ifade ettiği ve "Bu şartlarda üç cephede de başarı beklemek hayalden öteye gidemez" dediği öğrenildi.

BİR İHTİMAL DAHA
"Dört transfer yapacağız" demelerine rağmen sadece Emre ve Barusso'nun işlerini bitirebilen sarı-kırmızılı yönetim, Alman hocanın ikinci resti karşısında şok oldu. Yönetimin, Kalli'nin bu tavrından sonra UEFA'ya listeyi bildirmesine rağmen 6 Şubat'a kadar bir transfer yapmayı planladığı belirtiliyor. Eğer bu takviye gerçekleşirse alınacak futbolcu, sadece Türkiye'de oynayacak.

Alt 02.02.08, 12:07   #2230
Hasani
Uzman

Lincoln yine yok!

G.Saray'da 2 aydır forma giyemeyen Brezilyalı yıldız, F.Bahçe maçında da yok. Ağrıları geçmeyen sambacının kadroya alınmayacağı ifade edildi.

G.Saray, F.Bahçe karşısına yine Lincoln'süz çıkacak. Üç gündür takımdan ayrı çalışan Brezilyalı oyuncunun kasığındaki ağrılarının tam olarak geçmediği ve yarınki derbide forma giyemeyeceği bildirildi. Doktorlardan dün bilgi alan Kalli'nin Lincoln'ü F.Bahçe maçının 18 kişilik kadrosuna almayacağı öğrenildi.

F.Bahçe'ye karşı ligdeki maçta da forma
giymeyen Lincoln, böylece ezeli rakiple oynanacak ikinci karşılaşmada da yer alamayacak. Sezon başında 15 milyon euro maliyetle transfer edilen Lincoln son olarak 2 Aralık 2007'deki Belediyespor maçında forma giymişti. Lincoln, Vestel maçına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Konuyu Toplam 10 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 10 Misafir)

Seçenekler
Stil