Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 03.01.08, 18:22   #1891
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

En iyisini seçtim

Nonda: Galatasaray'dan teklif alınca 'Hah, şimdi tamam' dedim. Bu büyük kulübe şampiyonluk yaşamak için geldim.

DERGİYE KONUŞTU

G.Saray'ın Kongolu yıldızı Nonda, şampiyonluk yaşama şansı yüksek olduğu için sarı-kırmızılı kulübü tercih ettiğini açıkladı. Futbol Federasyonu'nun yayın organı Tam Saha dergisinin ocak sayısına konuşan Nonda, "G.Saray gerçekten iyi bir seçenek oldu" dedi ve ekledi:

'SHABANİ' DEYİN
"Çünkü Blackburn'den ayrıldıktan

sonra artık oraya dönmek istemiyordum. G.Saray'ın teklifi geldiğinde 'Hah, şimdi tamam' dedim." Nonda kendisine birçok lakap takıldığını ama en çok "Shabani" denmesini sevdiğini de belirtti. Nonda, dün akşamki idmana çıkmadı.

Hakan'a övgü

Hakan Şükür'ü de öven Kongolu futbolcu, "Türkiye'nin forvetteki en iyi futbolcusu, tüm zamanların en iyi golcüsü olan Hakan Şükür, olağanüstü bir kariyere sahip" ifadesini kullandı.

Türkiye favori

Türkiye'nin EURO 2008'deki rakiplerini de değerlendiren Nonda, "İsviçre sizin ayarınızda değil. Türkiye'nin öncelikli rakibi Çekler, ardından da Portekiz. Ama Türkiye ikisini de geçer" dedi.

Alt 03.01.08, 18:45   #1892
Hasani
Uzman

Ümit'in G.Saray aşkı!

Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan, Avrupa kulüplerden transfer teklifi aldığını belirterek, ''Türkiye'de Galatasaray dışında hiçbir kulüpte forma giymek istemiyorum'' dedi.

GS TV'ye açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, sezon başında adının Fenerbahçe, son dönemde de Beşiktaş ile anılmasıyla ilgili bir soru üzerine, teklif gelmesinin bir futbolcu için gurur verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Özellikle büyük takımların teklif etmesi çok önemli. Şimdi sezon başında birtakım teklifler geldi. Kabul etmedik, teklifleri geri çevirdik. Bu devre arası bir teklif geldi. Ben yönetime, 'Türkiye içinde Galatasaray'dan başka hiç kimsenin formasını giymek istemiyorum' dedim. Ben bunu net belirttim. Yönetim de 'Tamam, teşekkür ederiz' dedi. Ama dedim ki, 'Yurt dışından bir gün bana teklif gelirse yardımcı olur musunuz?' Buna da 'Olur' dediler. Bizim konuşmamız budur. Bunu sezon başında da söyledik, devre arası yine aynı şeyi konuştuk. Yani dediğim gibi Türkiye'den ayrılmasam futbolu tabii ki Galatasaray'da bırakmak isterim.''
Yurt dışından gelen teklifler içinde şu an için net söyleyebileceği bir şeyin olmadığını anlatan Ümit, ''İngiltere ligi olabilir, Fransa, Almanya gibi çok çekici ligler var. Ama şu an Galatasaray'ın başarısı için top koşturuyorum ve burada kaldığım takdirde Galatasaray'ın şampiyon olması için elimden gelen performansı göstermek zorundayım'' diye konuştu.

-''LINCOLN'Ü RAHAT BIRAKMAMIZ LAZIM''-

Ümit Karan, Lincoln ile ilgili bir soru üzerine de yıldız futbolcunun biraz rahat bırakılması gerektiğini söyledi.
Lincoln'ün gerçekten bir sakatlığının bulunduğunu anlatan Ümit, ''Tabii insanlar yine farklı spekülasyonlar yaptı. Çocuğun kafasını şişirdiler biraz. Şunu söyleyeyim, hakikaten oynamak istiyor. Hatta sakat bile oynatmaya çalıştık. O da razı bile geldi. Ama daha sonra yine nüksetti sakatlığı. Bizim takıma çok büyük kaktı sağlayabileceğini düşünüyorum. Sadece onu biraz daha rahat bırakmamız gerekiyor. Çünkü biraz duygusal bir arkadaşımız. Çok seviyorum kendisini. Çok konuşuyoruz. Sürekli bir şeyler anlatıyor. Ama dediğim gibi, ikinci yarı çok katkı sağlayacak'' dedi.

-''DAHA AKILLI, DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ''-

İlk yarıyı değerlendiren Ümit Karan, lige çok iyi bir giriş yaptıktan sonra son haftalarda takım olarak bir düşüş yaşadıklarını belirterek, ''Önemli olan ikinci yarıya iyi başlamak. Genç bir ekibiz. Daha akıllı, daha dikkatli olmamız lazım'' diye konuştu.
Ümit, taraftarlardan daha fazla anlayış beklediklerini de dile getirerek, mutlaka hatalar yaptıklarını, ancak devre arasından sonra eski formlarına dönmek istediklerini kaydetti.
İlk yarıda attığı 6 gol için ''Çok değil'' diyen Ümit, son dönem çok fazla oynama fırsatı bulamadığını, fazla fırsat bulması halinde belki de daha iyi olabileceğini anlattı.

-''LEVERKUSEN'E DİKKAT ETMEK ZORUNDAYIZ''-

UEFA Kupası'nda Galatasaray'ın rakibi Bayer 04 Leverkusen'in takım oyununu çok iyi oynadığını vurgulayan Ümit, çok dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
Ümit, ''Alman futbolu bize yatkın, çünkü bizde orada yetişmiş birçok futbolcu var. Dolayısı ile onların futbol anlayışına karşılık verebileceğimizi düşünüyorum. Bayer Leverkusen, sezona çok iyi başlamamasına rağmen son 10 haftada çok iyi bir çıkış yakaladı ve inanılmaz bir takım oyunu oynuyorlar. Çok dikkat etmek zorundayız. Oradaki maç çok zor olacak. Önemli olan Ali Sami Yen'deki maçı taraftarımızla beraber, almamız lazım. Bence turu Ali Sami Yen getirir'' diye konuştu.

-''EURO 2008'DE OYNAMAK İSTİYORUM''-

Tüm futbolcuların EURO 2008'de forma giymek isteyeceğini kaydeden Ümit, ''Ben de o oyunculardan bir tanesiyim. Geniş kadroya bakıldığı zaman benim ismim de var. Dolayısı ile ikinci yarıda iyi bir performans göstererek ben de EURO 2008'e gitmek istiyorum'' ifadesini kullandı.
Galatasaray'ın hücum hattındaki oyuncuların arasında sorun olmadığını vurgulayan Ümit Karan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Nasıl bir sorun olabilir ki? Biz bir takımız, onun gol atması, benim gol atmam önemli değil. Takımın galibiyeti çok önemli. Belki çok klasik bir laf oldu ama durum bu. Dışardan duyumlara göre hareket ediyorlar. Sadece ortalığı karıştırmak için, hem farklı spekülasyonlar yaratmak, hem de reyting artırmak için yapıyorlar.''
Ümit Karan, Galatasaray'ın son dakika gollerini erken pes etmemelerine ve arzulu olmalarına bağlarken, ''İstek, arzu, hakikaten istek, arzu, çünkü buradaki tecrübeli oyuncular takımı ateşlemeye çalışıyorlar ve biliyorlar ki, futbol 90 dakika, bazen 93-95 dakika. Bazı erken pes eden arkadaşlarımız varken maçı ateşleyip son dakika golleri bulmamıza sebep olabiliyorlar'' diyerek sözlerini tamamladı.

Alt 04.01.08, 17:36   #1893
Hasani
Uzman

Cimbom Kalli'ye kavuştu

Medya ordusunu görünce, "İlk geldiğim gün bile bu kadar gazeteci yoktu" esprisini yapan Feldkamp, "Aldığım ilaçlarla iyileştim" dedi

İyileştim geldim

Galatasaray'da ilk yarının son iki maçında hastalığı nedeniyle takımını yalnız bırakan ve hakkında dedikodular üretilen teknik direktör Feldkamp, dün İstanbul'a döndü. Kalli'yi havaalanında yardımcısı Ahmet Akcan ve medya ordusu karşıladı. Neşeli ve sağlıklı görünen Alman hoca, gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bırakırken, yanındakilere, "İlk geldiğim gün bile bu kadar kalabalık gazeteci yoktu" esprisini yaptı.

ARTIK İYİ HİSSEDİYORUM
Öte yandan Kalli, İstanbul'a gelirken Düsseldorf'ta yaptığı açıklamada ise "Ligin son haftasında çok ateşim olduğu için takımın başında olamadım. 18 Aralık Salı günü çok ateşim vardı ve maça çıkamayacak durumdaydım" dedi. Almanya'ya gidişi ile ilgili eleştirilere de anlam veremediğini söyleyen Feldkamp, "14 gün boyunca doktor gözetiminde ve aldığım ilaçlarla kendimi iyi hisseder duruma geldim" ifadesini kullandı.

Alt 04.01.08, 17:38   #1894
Hasani
Uzman

Zirveden sonra idman

FELDKAMP eşi ile birlikte havaalanından, açıklama yapmadan yardımcısı Ahmet Akcan'ın arabası ile doğruca Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gitti. Alman teknik adamın burada yönetim kurulu ile bir toplantı yaptığı öğrenildi. Alman teknik adam daha sonra sarı-kırmızılı ekibin akşam antrenmanına çıktı. Kalli'nin yönettiği idmanda

taktik ağırlıklı bir çalışma yapıldığı belirtildi.

Takım çok başarılı ne huzursuzluğu?

KALLİ, takım içinde özellikle futbolcular arasında huzursuzluk yaşandığı iddialarına da karşı çıkarak, "Takımın son haftalardaki başarıları ortada. UEFA Kupası'nda yolumuza devam ediyoruz. Ligde de zirveye oynuyoruz. Futbolcularımın oynama hırsı ve aralarındaki rekabeti olumlu buluyorum" dedi.

Alt 04.01.08, 17:41   #1895
Hasani
Uzman

Ya Cimbom ya da Avrupa

"Teklif almak güzel ancak Türkiye'de G.Saray'dan başka takımda oynamam. Gidersem sadece Avrupa'ya giderim".

G.SARAY TV'YE KONUŞTU
G.Saray'ın golcü oyuncusu Ümit Karan, F.Bahçe ve Beşiktaş'tan teklif aldığını ancak ikisini de geri çevirdiğini açıkladı. G.Saray TV'ye konuşan yıldız futbolcu, "Teklif almak bir futbolcu için gurur vericidir. Özellikle de büyük takımlardan... Sezon başında F.Bahçe'den, devre arasında da Beşiktaş'tan

teklifler geldi. Ancak ikisini de geri çevirdim. Yönetime Türkiye'de G.Saray'dan başka hiç kimsenin formasını giymek istemediğimi söyledim" açıklamasını yaptı.

ÖNEMLİ OLAN İKİNCİ YARI
G.Saray'dan sadece Avrupa'ya gitmek için ayrılacağını belirten Ümit, "Yönetim de böyle bir durumda bana yardımcı olma sözü verdi. Şu an net bir teklif yok ancak İngiltere Ligi ya da Fransa ve Almanya olabilir" diye konuştu. Sarı-kırmızılı oyuncu, lige iyi bir giriş yaptıklarını ancak sonra düşüş yaşadıklarını da belirterek, "Önemli olan ikinci yarıya iyi girmek. UEFA'da Alman takımı ile eşleşmemiz güzel. Leverkusen önünde turu Ali Sami Yen'deki maç belirler" dedi.

Alt 04.01.08, 17:44   #1896
Hasani
Uzman

Başkan, Polat ve Aysal'ın peşinde

Adaylık için kolları sıvayan Canaydın iki önemli ismi listesine katmaya uğraşıyor.

Galatasaray'ın mart ayında yapılacak genel kurulu için geri sayım sürerken, başkan Özhan Canaydın atağa geçti. Her seçim öncesi listesine aldığı flaş bir isimle üyeleri ikna etmesini bilen Canaydın, bu defa Adnan Polat ve Ünal Aysal'ı aynı listede buluşturmayı planlıyor. Canaydın'ın, 'Ancak Adnan Polat ve Adnan Sezgin olmaması halinde'
yönetim gireceğini açıklayan Ünal Aysal'ı kararından vazgeçirmek için uğraştığı öğrenildi. Canaydın'ın aradaki buzları eritmek için Polat ve Aysal'ın katılacağı bir yemek düzenlemeyi düşündüğü de gelen bilgiler arasında.

Polat tek tabanca

CANAYDIN'ın kendisini yeniden listesine alma çalışmaları yapmasına karşın Adnan Polat'ın mart ayındaki kongre için planları farklı. Bu defa herhangi bir adayın listesinde yer almak istemeyen Polat'ın başkan adaylığını düşündüğü ve camianın ileri gelenleriyle bu konuda görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

Alt 04.01.08, 17:46   #1897
Hasani
Uzman

Şova hazırlanın

Sakatlığının iyiye gittiğini belirten Lincoln, "Çaykur Rize maçıyla sahalara muhteşem bir dönüş yapmak istiyorum" diye konuştu.

AİLESİ İLE BİRLİKTE
Galatasaray'ın flaş transferi Casio Lincoln artık gün sayıyor. Brezilya'da ailesinin yanında bulunan ve bir yandan tatil yapan, bir yandan da tedavi olan yıldız oyuncu sarıkırmızılı taraftarlara mesaj gönderdi. Sakatlığının iyiye gittiğini ifade eden Lincoln, "Taraftarlarımız hazır olsun. Sahalara
muhteşem bir dönüş yapmak istiyorum" dedi.

LAYIK OLACAĞIM
Sıkıntılı bir ilk yarı geçirdiklerini ancak bunun artık geride kaldığını vurgulayan sambacı, "Galatasaray büyük bir camia. Her zaman en iyiyi hak ediyor. Bende ligin ikinci yarısında kulübe ve taraftarlara layık olabilmek için elimden geleni yapacağım. Tek hedefimiz şampiyonluk" diye konuştu. Lincoln, iki gün içinde Türkiye'de olacağını da sözlerine ekledi.

Alt 04.01.08, 17:49   #1898
Hasani
Uzman

G.Saray'da Albelda sesleri

Linderoth'un yerine ön libero arayışlarına başlayan Galatasaray, Valencia'nın 30 yaşındaki İspanyol yıldızı Albelda için düğmeye bastı.

Maden buldu

Cimbom, Valencia'nın kadro dışı bıraktığı İspanyol yıldızın peşine düştü. Sarı-kırmızılılar bonservisi elinde olan oyuncuyu ikna etmeye çalışıyor.

TUTUMLU'YU DEVREYE SOKTU
LİNDEROTH'UN sakatlığı nedeniyle ön libero arayışlarına başlayan Galatasaray, David Albelda Aligues'i gündemine aldı. Valencia'da Koeman ile bir türlü yıldızı barışmaması üzerine sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilen oyuncunun bonservesinin elinde olması sarı-kırmızılı ekibi iştahlandırırken, transferin bitirilmesi

için yoğun çaba harcanıyor. Galatasaray'ın Valencia ile yakın ilişkileri bulunan menajer Bayram Tutumlu'yu da devreye soktuğu belirtiliyor.

60 MİLYON EURO'LUK DAVA AÇTI
ŞAMPİYONLAR Ligi'nde Valencia forması giymesi nedeniyle, UEFA Kupası'nda oynama şansı bulunmamasına karşın bunu fazla önemsemeyen Cimbom, Tutumlu'dan gelecek mutlu haberi bekliyor. Öte yandan kötü gidişin ardından Koeman radikal kararlar almış, Valencia da Albelda ile birlikte Angulo ve Canizares'i de kadro dışı bırakmıştı. Bu operasyonun kendisine zarar verdiğini belirten Albelda, Valencia'ya 60 milyon euro'luk dava açtı.

Alt 04.01.08, 17:53   #1899
Hasani
Uzman

Emre imzayı attı

Galatasaray'ın Ankaragücü'nden transfer ettiği Emre Güngör, sözleşme imzaladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde Emre Güngör, kendisini 3,5 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Emre'nin transferinin sarı-kırmızılı kulübe hayırlı olmasını dileyen Adnan Sezgin, ''Kulübümüze umarım uzun yıllar hizmet eder. Zaten hizmet edeceğine inandığımız için burada'' derken, Emre'ye karşılık Bouzid'in Ankaragücü'ne verildiği iddialarına da açıklık getirerek, ''Biz, Emre konusunda kulübüyle bir bedel karşılığı anlaşmaya vardık. Bunun başka bir şartı yok'' ifadesini kullandı.
Emre Güngör ise transferinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, ''Büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Galatasaray'ın hedefleri her zaman çok büyük. Ben buraya bunları gerçekleştirmek için geldim. İnşallah başarılı olur ve Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil ederim'' diye konuştu. Emre, imza töreninin ardından, basın mensuplarına 2 numaralı Galatasaray formasıyla poz verdi.

Alt 05.01.08, 12:31   #1900
Hasani
Uzman

Bursa ile start veriyor

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını Sivasspor ve Fenerbahçe'nin ardından üçüncü sırada tamamlayan Galatasaray, bugün Fortis Türkiye Kupası D Grubu 2. maçında galibiyeti olmayan Bursaspor ile karşı karşıya gelecek. Bursa Atatürk Stadı'ndaki karşılaşma saat 19.00'da başlayacak. Hakem Zafer Önder İpek'in yöneteceği mücadele Lig TV'den naklen yayınlanacak.

BURSASPOR
Vega Cihan Koray Volkan Mustafa Sercan Veli Bekir Egemen Ömer E. Sumulikoski

GALATASARAY
Orkun Uğur H.Balta Hasan Arda Hakan Şükür Ümit Sabri Mehmet Servet Emre

Saat: 19.00
Yayın: Lig TV
107.2 Radyospor

Hakem: Zafer Önder İpek
Stat: Bursa ATATÜRK
Hava: Çok bulutlu -3 derece

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil