Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 30.12.07, 13:53   #1871
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Karan'a şartlı izin

Galatasaray yönetimi başta Beşiktaş olmak üzere birçok takımdan teklif alan ve ayrılması gündeme gelen Ümit Karan'a şartlı 'evet' dedi. Golcü futbolcuyla bir görüsme yapan yönetici Haldun Üstünel'in, "Seni bırakmak istemiyoruz. İyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyoruz. Duygusallık yapman normal, onun da farkındayız. Oynamayan her futbolcuda bu olur. Kalmandan yanayız. Ama çok ısrar edersen sadece Avrupa'dan gelen tekliflere olumlu cevap verebiliriz. Seni yurt içinden bir rakibimize satmayız" dedi.

Alt 31.12.07, 12:17   #1872
Hasani
Uzman

Geri dönerim

Ankaraspor'da kiralık oynayan yıldız: Galatasaray benim evim gibi. Emrinizdeyim. Şimdi çağırın koşa koşa gelirim.

SEVGİM SÜRÜYOR
G.Saray'ın sezon başında Ankaraspor'a kiraladığı Necati Ateş, "G.Saray'a olan sevgimden zerre kadar kaybetmedim. Çağırsınlar koşa koşa giderim" diyerek yönetime mesaj yolladı. Golcü oyuncu, "G.Saray benim evim, sadece bir süreliğine ayrıldım. Kulübümün emrindeyim" dedi.
ŞAMPİYON

CİMBOM

ANKARASPOR'da bile G.Saray'a yararlı olmaya çalıştığını kaydeden Necati, "Mesela Sivasspor'u yenerken G.Saray duygusuyla maça çıktım ve bir de gol attım. Şampiyonluğun en büyük adayı bence G.Saray. Sonuç da böyle olacak. Zorlarsa belki F.Bahçe zorlar" ifadelerini kullandı.

Alt 31.12.07, 12:21   #1873
Hasani
Uzman

Senin için G.Saray'a gelirim

G.Saray, Emre Belözoğlu bombasını patlatmak üzere. Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in İngiltere'de görüştüğü Emre, dün başkan yardımcısı Adnan Polat ile bir telefon görüşmesi yaptı. Emre Belözoğlu, Adnan Polat'a "Sizi çok seviyor ve saygı duyuyorum. Bu nedenle sizin için G.Saray'a gelirim. Çünkü sizi kıramam" dedi. Newcastle United'dan yıllık 2 milyon pound alan Emre'yi daha düşük bir ücrete G.Saray'a gelmeye ikna eden sarı-kırmızılı yönetim, İngiliz kulübü ile pazarlık masasına oturdu.

Emre'den yeşil ışık

Polat ile görüşen yıldız futbolcu, "Kulübümle anlaşın hemen geleyim" dedi.

Galatasaray, Emre Belözoğlu'nun transferinde sona çok yaklaştı. Daha önce "Türkiye'ye dönmek istemiyorum" diyen Emre, Newcastle United'ta fazla forma şansı bulamaması ve sarı-kırmızılı ekibin ısrarlı teklifi sonucunda karar değiştirdi. Adnan Sezgin ile yediği yemeğin ardından dün de başkan yardımcısı Adnan Polat ile bir telefon görüşmesi yapan yıldız oyuncu, "Sizi çok seviyor ve saygı duyuyorum. Sizin için Galatasaray'a gelirim" dedi.

7.5 MİLYON EURO İSTİYOR
Ancak 2 yıllık sözleşmesi bulunduğunu da belirten Emre, "Newcastle'ın da gitmeme izin vermesi gerekiyor. Onlarla da anlaşırsanız seve seve Galatasaray formasını giyerim" diye konuştu. Tecrübeli futbolcudan söz alan Galatasaray, şimdi Newcastle United ile masaya oturmaya hazırlanıyor. İngilizlerin 7.5 milyon euro bonservis bedeli istedikleri ifade edilirken, Galatasaray'ın bu fiyatı aşağıya çekmeye çalıştığı bildirildi.

11 maçta forma giydi

İngiltere Premier League'de 20 hafta geride kalırken, Emre Belözoğlu bu maçların 11'inde forma giyebildi. Zaman zaman Sam Allardyce ile ters düşen yıldız futbolcu, bu 11 maçın sadece 5'inde ilk 11'de görev yaptı. Bu sezon sadece Everton ağlarını havalandırmayı başarabilen Emre, ligin son haftasındaki Chelsea maçında ise hiç forma şansı bulamadı.

Alt 31.12.07, 12:23   #1874
Hasani
Uzman

2.5'ta tıkandı

İngiltere'ye giden Adnan Sezgin, kaleci transferinde ilerleme kaydedemedi. Manchester City, İsaksson için 3.5 milyon euro isterken, yapılan sıkı pazarlıklar sonucunda en son 2.5 milyon euro'ya indi. Ancak bu fiyat da Sezgin'i memnun etmedi. İki kulüp arasındaki görüşmelerin menajerler aracılığıyla devam edeceği ifade edildi.

Alt 31.12.07, 12:26   #1875
Hasani
Uzman

Biglia harekatı

Cim Bom'da yeni hedef Arjantinli Biglia

İsveçli Linderoth'un sakatlanmasıyla ön libero transferi için düğmeye basan Galatasaray gözünü, Anderlecht takımının 21 yaşındaki Arjantinli yıldızı Lucas Biglia'ya dikti. Uzun süredir genç oyuncuyu takip eden ve transfer listesinin başına alan sarı - kırmızılıların, kulübüyle 2012'ye kadar sözleşmesi bulunan bu oyuncuyu transfer edebilmek için formül aradığı, ancak yüksek bonservis bedeli nedeniyle sıkıntı yaşandığı kaydedildi.

Avrupa'nın önde gelen takımlarının da transfer etmek istediği genç oyuncusunu kaptırmak istemeyen Belçika kulübünün ise sezon ortasında bu futbolcunun 2010'a kadar olan sözleşmesini iki yıl daha uzatarak önlem aldığı bildirildi. Sarı - kırmızılı kulübün bu oyuncuya karşılık olarak bir miktar para ve isteneni veremeyen bir başka Arjantinli Carrusca'yı teklif etmeyi planladığı belirtildi.
Takımının, Fenerbahçe'ye karşı oynadığı maçlarda da forma giyen ve büyük beğeni toplayan Biglia'nın, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin tarafından çok beğenildiği ve takip edildiği, Linderoth'un yerine en iyi alternatif oyuncunun bu isim olacağının düşünüldüğü bildirildi.
Öte yandan Linderoth'un sakatlığı konusundaki gelişmeleri yakından takip eden yönetimin, bu oyuncunun ameliyat olarak sezonu kapatması halinde sözleşmesini fesh etmeyi planladığı da kaydedildi. Linderoth'un İstanbul'a dönmesini bekleyen sarı-kırmızılılar, bu oyuncuyla karşılıklı konuşarak çözüm araması bekleniyor.

Alt 01.01.08, 11:30   #1876
Hasani
Uzman

Kalli'ye 'çalışamaz' raporu

Feldkamp'ın Almanya'da yapılan son kontrollerinde hastalığının ciğerlerine kadar ilerlediği ve doktorların 'Takım çalıştıramazsınız' raporunu verdiği belirtildi. Alman hoca, 3 Ocak'ta İstanbul'a gelip yönetimden affını isteyecek. Bunun ardından G.Saray'ın Mircea Lucescu için yeniden harekete geçeceği kaydedildi

AİLESİ BASKI YAPIYOR

G.Saray'ın

hocası Feldkamp'ın Almanya'da yapılan kontrollerinde hastalığının ciğerlerine kadar ulaştığı belirlendi. Alman doktorların, Kalli'ye "Bu durumda takım çalıştıramazsınız. Eğer devam edersen tedavin imkânsız bir hal alır" dediği ifade edildi. Alman çalıştırıcıya ailesi ve yakınlarının da "Artık bırak. Hayatını tehlikeye atma" baskısını yaptıkları belirtildi. Feldkamp'ın 3 Ocak'ta İstanbul'a gelerek G.Saray Başkanı Özhan Canaydın ve kurmayları ile görüşerek affını isteyeceği öğrenildi.

G.SARAY'I İSTERİM

Feldkamp cephesinde bu şok gelişmelerin yaşanması üzerine sarı-kırmızılı kulüpte yeniden Lucescu harekâtı başladı. "Türkiye'ye dönüp yeniden G.Saray'ı çalıştırmayı çok isterim. Ama şu anda bir hocaları var. 'Evet' dersem Feldkamp'a saygısızlık yapmış olurum" diyen Lucescu ile yeniden görüşecek olan yöneticilerin, "Feldkamp ile yollarımızı ayırıyoruz. Biz Shakhtar Donetsk'i ikna ederiz. Gel ve G.Saray'ın başına geç" diyecekleri öğrenildi. Abdullah Avcı ve Souness da adaylar arasında.

Alt 01.01.08, 11:33   #1877
Hasani
Uzman

G.Saray'a hazırım

Kayserispor'un süper golcüsü Gökhan Ünal, ara transfer döneminde veya sezon sonunda Galatasaray'a geleceğini müjdeledi. Galatasaray formasını giymeyi çok istediğini belirten Gökhan, "Galatasaray'la anlaştım, kulübüm de izin verirse bu transfer hemen gerçekleşir" dedi.

Mesaj yolladı

Sezgin ile telefonda görüşen golcü futbolcu, "Eğer siz de isterseniz devre arası veya sezon sonunda Galatasaray'a gelmek isterim" dedi.

Galatasaray ile Kayserispor'un başarılı golcüsü Gökhan Ünal arasındaki köprü yeniden kuruldu. Sarı-kırmızılı formayı giymeyi çok isteyen tecrübeli futbolcunun, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'i telefonla arayarak, "Eğer siz de isterseniz, devre arası veya sezon sonunda Galatasaray'a gelmek isterim. Kulübümle de görüştüm gereken kolaylığı sağlayacaklar" dediği öğrenildi.

YÖNETİME DANIŞACAK

Gökhan'a aradığı için teşekkür eden ve "Sen her zaman istediğimiz futbolcular arasındasın" diyen Sezgin'in, yönetim ve teknik heyetle yapacakları görüşmenin ardından gerekli girişimlere başlayacaklarını söylediği öğrenildi. Galatasaray, sezon başında Gökhan Ünal'ı transfer etmeyi çok istemiş ancak Kayseri kulübü buna izin vermemişti.

Serbest kalacak
GÖKHAN Ünal'ın Kayserispor'la olan sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor. Eğer yeni bir anlaşma yapmazsa golcü futbolcu, mayıs ayında serbest kalacak ve istediği kulübe bedelsiz gidebilecek.

Alt 01.01.08, 11:35   #1878
Hasani
Uzman

İcraat Nonda

Roma'dan 500 bin euro'ya alınan Nonda Lincoln ve Linderoth'tan 3 gol fazla attı.

İKİSİNİ DE KATLADI
G.Saray'da transferi sezon başında Lincoln ve Linderoth'- un gölgesinde kalan Shabani Nonda, oynadığı futbolla iki yıldızı gölgede bıraktı. Kone, Pauleta gelmeyince son çare olarak Roma'dan 500 bin euro'ya alınan Kongolu santrfor, ligde 6, UEFA Kupası'nda 3 gol attı. Toplam maliyetleri
20 milyon euro'yu bulan ikiliden Lincoln 5 golde kalırken, Linderoth ise 1 gol bulabildi.

BENİ 2. YARI GÖRÜN
Oynadığı 15 maça 9 gol sığdırmayı başaran Nonda, savaşçı futboluyla taraftarın da sevgilisi olmayı başardı. G.Saray'da ikinci baharını yaşadığını belirten 30 yaşındaki golcü futbolcu, "G.Saray'a gelmekle doğru bir karar verdiğimi gördüm. Takıma tam olarak daha yeni adapte oluyorum. İkinci yarıda gollerim ve etkinliğimi daha da artıracağım" dedi.

Alt 01.01.08, 11:37   #1879
Hasani
Uzman

Emre sabırsız

Ankaragücü'nden transfer edilen Emre Güngör, sarı-kırmızılı taraftarların önüne çıkmak için sabırsızlandığını söyledi. G.Saray taraftarının çok büyük olduğunu belirten genç stoper, "Onların önüne çıkacağım için heyecanlanıyorum. Umarım birlikte büyük başarılara imza atarız" dedi. Emre, sakatların iyileşmesiyle şampiyon olacaklarını iddia etti.

Alt 01.01.08, 11:40   #1880
Hasani
Uzman

Siz de bağırın!

Arda ile tartışmalarına açıklık getiren yıldız, "Kazanmak isteğiyle yaşanan bir olaydı. Bana da bağırabilirler" dedi.

'ORTA YAP' DEDİM

Servet Çetin, Arda ile Sivas maçında yaşadığı tartışmanın yanlış değerlendirildiğini açıkladı. "Saha içinde ne arkadaşımı rencide etmek isterim, ne de taraftara kötü göstermek" diyen milli oyuncu, "Sadece galip gelme isteğimle yaptığım şeyler. Arda'ya hata yaptığı için bağırmadım. Sadece

'orta yap' dedim. Maça çıkarken gençlere bana da bağırmalarını söylerim" diye konuştu.

TRANSFERİM RİSKTİ
G.Saray'a transfer olduğunda herkesin kafasında soru işareti olduğunu belirten Servet, "Bu kadar kaliteli savunma oyuncusunun arasından nasıl sıyrılacaksın' dendi. Fakat riski göze aldım, yönetim de bana güvendi. Sonuçta taraftarın sevgisini kazandım" dedi. Song'la iyi anlaştıklarını söyleyen yıldız, "Çift ön libero oynasak hiç gol yemeyiz" iddiasında bulundu.

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil