Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Güncel Haberler Basligi
Alt 26.10.07, 15:11   #151
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu
Standart Güncel Haberler Basligi

12 tabut hazırlandı. Omuzlara alınıp, meydana dizildi. Sonra da içinden...
Türkiye günlerdir terörü protesto gösterilerine sahne oluyor. Bunların içinde en ilginci Trabzon'da gerçekleşti...

Atatürk Alanı'nda toplanan Trabzon halkı terörü protesto için 12 tabut hazırladı... Tabutlar meydana dizi dizi sıralandı...

Meydana sıra sıra dizilen tabutların her birine şehitleri temsilen bir kişi yattı.
Tabutların baş kısmına da Hakkari'deki çatışmada şehit düşen askerlerin isimleri yazıldı...

Kalabalığın elindeki pankartlarda teröre lanet yağarken, sınır ötesi operasyon istekleri dile getirildi. Kalabalık, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı.

Meydandaki gösteriye tüm halk, Türk bayrakları ile katıldı. Tepkiler ise teröristbaşı Öcalan'a da yönelikti... Meydan, "Kahrolsun PKK sloganı" ile inledi...

Bazıları tabuta girmekte zorlanınca ortaya böyle ilginç kareler de çıktı...

"Hepimiz Mehmetçiğiz" sloganları ile inleyen meydanda terör saldırısına lanet yağdırıldı.

Tabutlu protestonun finali ise yine çok ilginçti. Tabuttaki gençler sırasıyla ayağa kalktı. Gögüslerinde "Bir ölür, bin diriliriz" yazıyordu.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 26.10.07, 15:16   #152
murat_n
Site Ondan Sorulur

yok papaz cinayetiymiş yok ermeni cinayetiymiş.bunları elbette tasvip etmiyoruz.birkaç kişinin yaptığı şey koskoca Trabzon'a maledildi.Trabzon hep böyle denildi. ama kimse bize çamur atmaya kalkmasın biz Trabzonluyuz ve ülkemizi herkezden daha çok seviyoruz.

Alt 26.10.07, 15:19   #153
kralakrep
Herkonu.com Fanatik

kralakrep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 4
Tesekkür almis 48 -> 4.294.967.262 Konu

Al***305;nt***305;:
murat_n´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
yok papaz cinayetiymiş yok ermeni cinayetiymiş.bunları elbette tasvip etmiyoruz.birkaç kişinin yaptığı şey koskoca Trabzon'a maledildi.Trabzon hep böyle denildi. ama kimse bize çamur atmaya kalkmasın biz Trabzonluyuz ve ülkemizi herkezden daha çok seviyoruz.
Alt 26.10.07, 15:32   #154
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart Türkiye***8217;nin atom bombası olsa, ne olurdu...

İtidal, aşırı olmamak, ölçüyü kaçırmamak anlamına geliyor. Bir diğer anlamı da soğukkanlılık.

Tezkere talebi ile başlayan savaş çığlıkları kulaklarda çınlamaya başladığında ağır olmamız gerektiğini, büyük devlet olmanın büyüklüğüne yakışır davranmamız gerektiğini, tüm yollar tükenmeden sınırötesi bir harekatın doğru olmayacağını belirtmiştim. Ayrıca, böyle durumlarda halkın, sözüne itibar edeceği akil adamlara ihtiyaç olduğunu da eklemiştim. Halkın duygularını sömüren muhaliflerin, milleti, orduyu ve hükümeti tahrik etmesinin kötü muhalefet yapmakta olduklarını söylemiştim.

Yaparız, ederiz, gireriz, asarız, keseriz lügatı, öyle büyük infial yarattı ki, bu demiş olduklarım nihayet bazıları tarafından far****ldi. Atılan başlıklar, kullanılan fotoğraflar ve sloganlar öyle boyuta ulaştı ki, onlar da yaptıklarının nerelere ulaşacağını görmekten kaygı duymaya başladılar.

Türkiye"nin en büyük gazetesinin başyazarı, halka doğru yolu göstermek yerine muhalif öfke seline kapılıp ***8220;amacımız***8221; , ***8220;hedefimiz***8221; gibi kelimeler kullanarak, bu krizi yöneten kişiymiş gibi ***8220;biz***8221; diyerek hedef göstermeye başlarsa, nerede kalır medyanın yol göstericiliği, sorumluluğu... Medyatik bir girişimle Türkiye"yi bir kaosa sokmanın bedelini yine bu ülkenin insanlarının ödeyeceğini hiç mi göremez bu arkadaşlar.

Ortalıkta zaten yeterince ***8220;kahraman***8221; geçinen varken, hiç mi sorumluluk hissetmez bu arkadaşlar?

Ne oldu aradan bir hafta geçince?

Şimdi de halka***8221;aman sakin olun***8221; demeye başladılar.

Kendi yazdıkları ile kendini gaza getiren o önemli arkadaş, hemen arkasından, Deniz Baykal"ın yazdığı yazı ile ilgili takdirini dayanak göstermeye çalıştı millete. Ama takdir eden kişinin kötü bir örnek olduğunu ya aklına getirmedi ya da işine gelmedi.

Şimdi de geçen bir hafta içindeki diplomatik stratejiyi çok olumlu buluyormuş, hükümete ***8220;pekiyi***8221; veriyormuş!

Bak sen...

Bu ülke ne kardeş kavgaları yaşadı, siyaset yüzünden baba oğul birbirine düştü, mezhep çatışmaları çok can aldı.

İç savaşa kadar yol açacak kışkırtıcılığı, bir medya mensubuna hiç mi hiç yakıştıramıyorum.

Türkiye, atom bombasına sahip olmak ister mi, ister.

Ne için peki? Milletlerin üzerine atıp da gücünü göstermek için mi?

Tabii ki hayır.

Böyle bir güce sahip olursan, elinin altında tutarsın ama her istediğini de yaptırırsın. Yani caydırıcı olur.

Bu tezkere de Türkiye için böyle bir güçtür. Hükümetin elini güçlendirmiştir. Suriye örneğinde olduğu gibi şimdi Irak da, Amerika da telaş içindedir. İkisi de yapması gerekeni yapıp, bu ateşi büyümeden söndürecektir. Eğer bunlar olmazsa, işte o zaman başvurulacak son çare askeri harekat olacaktır.

Balıklama askeri yollara başvuranlar, hergün gelecek yüzlerce cenazenin hesabını hiç veremezler. Amerika"daki halk da bunları yaşadı ve yaşıyor.

Henüz süreç devam ediyor. Soğukkanlılığı elden bırakmadan sonuç almak lazım. Bu ülke insanları hassasiyetini, birlik, bütünlük ve sükunet içinde korumalı. Bu süreç sonunda alacağımız sonuçla büyük devlet olup olmadığımızı ortaya koyacağız. Bunu başardığımız takdirde hem Amerika"ya hem de Avrupa"ya en güzel dersi vermiş olacağız.

Hatta ne Almanya"sı, ne Fransa"sı ne de İngilteresi...

Amerika"ya bu konuda ders verebilecek tek ülke, bu krizdeki duruşu ile Türkiye"dir.

Alt 26.10.07, 15:38   #155
murat_n
Site Ondan Sorulur

internethaberin yazarı Sedat ÜRETEN'in bu yazısı gerçekten çok önemli.hepimiz şuan çok gerginiz çok öfkeliyiz.ve ben dahil çoğumuz savaşıp bu işi bitirelim diyoruz. ama sonucunu bilmediğimiz bir oyun bu.savaşın güzel bir yanı yok tabi.ama pkk denen bu şerefsizleride artık yok etmemiz gerekiyor. yazı çok güzel sağduyulu olmak iyi düşünmek gerek ama ben hala sağduyulu olamıyorum bildiğim tek birşey var; çok canımız yandı artık bu şerefsizleri gebertmeliyiz.
umarım bu oyunun sonu güzel olur
 barzani İmralı'ya konulmalı
Alt 26.10.07, 16:22   #156
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart barzani İmralı'ya konulmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı eski Irak Direktörü, terörün sonu için adres verdi;
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın eski İran ve Irak direktörü Michael Rubin, PKK terörünün sona erdirilmesi için Kuzey Irak yönetimini adres gösterdi.

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani'nin kendine "tehlikeli" denilebilecek derecede güvendiğini söyleyen Rubin, "Kuzey Irak'ta çok izole bir hayat yaşıyor ve etrafı ona sadece duymak istediklerini söyleyen Amerikalı danışmanlarla çevrili" ifadesini kullandı.

"Barzani'nin Kuzey Irak'ta teröristlere sağladığı korumanın sona erdirilmesi ABD'nin görevi" diyen Michael Rubin, "Bu güvenli bölge varolduğu sürece terörizm sürecek ve Türkiye büyük bir krizden sadece bir bomba veya bir saldırı uzakta olacak" diye konuştu.

BARZANİ İMRALI'YA KONULMALI

Rubin, "Dürüst olmak gerekirse, ben, Kuzey Irak kaynaklı terörün Barzani İmralı'da Abdullah Öcalan'a katılıncaya veya Kuzey Irak'ı terk edinceye kadar sona ereceğini sanmıyorum" dedi.

Alt 26.10.07, 17:04   #157
manayak
Herkonu.com Fanatik

manayak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 56
Tesekkür almis 39 -> 4.294.967.276 Konu

tuylerim diken diken oldu ya hehel olsun
SEHİTLER ÖZLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

| | eN qüZeL ŞiiRLeRiMLe KaLeMe aDıNı SaYıKLaTıRıM ! oDaMıN HaYaLeTiSiN SeSSiZLiĞiNe aŞıĞıM !! |

Alt 26.10.07, 17:23   #158
murat_n
Site Ondan Sorulur

halktan yorumlar

metingt

ya hayinligi ya kardesligi secsinler oyalamasinlar
susmamaliyiz günlük deyil daim olmaliyiz gun gecince üzerine soguk su icip unutuyoruz durmamaliyiz taki pkk silinene barzaninin talabaninin kafasi koparilana kadar durmamaliyiz bizi sevmeyen icimizdeki cipan paramizi alip hayine kardesimiz diyen kafalar ezilene kadar
durmamaliyiz her kimse bizi oyalayip uyutmaya calisan beyinleri susturana yola getirene kadar
artik birseyler degismeli kardesimiz saydigimiz inandigimiz kisiler artik icinde bunlari barindirmasin ya kardesligi ya hayinligi se...
26 Ekim 2007 Cuma 17:55

BUYUKKAPTAN

harika olmuş
bu kadar anlamlı protestoyu da ilk kez gördüm boyle bişe çıksa çıksa trabzonlulardan çıkardı zaten bende ordaydım canlı olarak tanık oldum hele ısımlerı okundugunda tabuttan kalkışları çok anlamlıydı ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...
26 Ekim 2007 Cuma 17:30

rindane

UYANIŞ!
bu tarz protesto gösterileri milletimizin sağduyusunu duygularını dile getirmesi bakımından anlamlıdır. fakat bu anlam ve duygu yoğunluğunu trabzonlu kardeşlerimizden bir başka şekilde görüyoruz. siz hiçbir zaman bu bölücü olaylara kayıtsız kalmadınız.TEŞEKKÜRLER TRABZON.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
26 Ekim 2007 Cuma 17:29

c.erdem

karadeniz uşağı
pontusun kemikleri ufalanmıştır artık.
ha uşak ha!!...
26 Ekim 2007 Cuma 17:21

ergenekon54

TRABZON
TRABZONLU KARDEŞLERİMİ KUTLARIM ÇOK ANLAMLI PROTESTO BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ BİR ÖLÜR BİN ÖLDÜRÜRÜZ...
26 Ekim 2007 Cuma 17:00

rugeyye

helal kardeşime
İŞTE TRABZON İŞTE KARADENİZ HELAL SİZLERE DOSTLARIM GARDAŞLARIM...
26 Ekim 2007 Cuma 16:50

Lazkopat_TS

Supersniz arkadaslar
bın dırılırz dın bunu anlayacaklar arkadaslar bu hafta sonu gebzeye beklıyoruz herkesı mutlu gunler pazar tum turkıye gebzede mıtınge saygılar...
26 Ekim 2007 Cuma 16:44

zeynepp

Final çok güzel
Evet Bir ölür bin diriliriz!...
26 Ekim 2007 Cuma 16:34

pnrstr

DİRİLİŞ
işte protesto böyle yapılır,DİRİLİŞİN her hali mevcut bu topraklarda,hele de karadenizde ve bukadar milliyetçi olan şehrimizde..bu protesto ve mitingi düzenleyen tüm hemşerilerimi kutluyorum..Bu kararlılıkla gidecek olan TÜRK milletinin (bırakılırsa eğerrr!!!) o 12 tabutun içine,1200 pkk'lı gömeceğinden şüphem yokk......
26 Ekim 2007 Cuma 16:30

cpasha

SÖZÜN BİTTİĞİ YER...
NE YAZILSA NE SÖYLENSE BOŞ BU GÖRÜNTÜLER KARŞISINDA ..ÖNCE İÇİM YANDI ŞEHİTLERİMİZ GELDİ AKLIMA,SONRA İÇİME AKTI SESSİZCE YAŞLARIM ONLARIN KUTSAL KANLARININ HESABI ALINACAK DEDİM SÖZ GEÇİREMEDİĞİM KİNİME ..NE MUTLU ORADA BULUNANLARA NE MUTLU MEHMETÇİKLERİMİZİN KANINI YERDE KOYMAYACAKLARA NE MUTLU BU VATAN SAHİPSİZ DİYEREK HAYKIRANLARA ..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.....
26 Ekim 2007 Cuma 16:28

KOCABIYIKLI

HELAL
HELAL OLSUN...ISTE BIZLER BOYLE DIRILIRIZ...SIZ KIM OLUYORSUNUZ ALLAHIN PESMERGELERI.....
26 Ekim 2007 Cuma 16:23

cilginpalet

İŞTE BENİM MEMLEKETİM
neden trabzon üzerinde oyun oynandığı ortada yıkılmak istenen birkale orası orada düşerse ki asla düşmez bu ülke yıkılır işte budur trabzonlu olmaktan bir kez daha gururduydum NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE...
26 Ekim 2007 Cuma 16:21

ferotako

bravo uşaklar
evet fazla söze hacet yok BİR ÖLÜR BİNN DİRİLİRİZ!...
26 Ekim 2007 Cuma 16:14

nedenkii

HELAL OLSUN!!
bu görüntülere başka ne dene bilir kiiii
hepinize canım fedaaa
bizi kimse bölemez ebdişeniz olsmasın
böyle bi vatan aşkı olmaz hiç bi yerde
ATAM rahat uyu
mirasını kimselere vermeye niyetmiz yok
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!...
26 Ekim 2007 Cuma 16:13

chieftr

SUPERSİNİZ KARDEŞLERİM
Bu fikri ancak gerçek türk düşünebilir (Sonradan olma değil) sağolun varolun hepimiz artık üzerimize düşen görevi yapmalıyız pkk ya kim hangi kurulu veya hangi esnaf veya pazarcı bakkal market destek veriyorsa onlardan alışverişi kesin lütfennnnnnnnnnnnnnn böylece yok olacaklar....
26 Ekim 2007 Cuma 16:11

kazakistanli

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
TÜRK, KÜRT kardeş pkk ve yandaşları kalleş . NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
26 Ekim 2007 Cuma 16:11

Hürsöz

Büyük Milletiz.
Ben;
Atilla'yı Yavuz'u,Fatih'i var eden,Kralları,İmparatorları Kendisine Yar eden,Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRK'ÜM
Ben;
Damarlarında asil kanın aktığı ırkım,Benden Bahseder Destanım,Ağıtım,
TÜRK'üm,Ben Türk'üm,Taa iliklerime kadar.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜM BEN.

YA SEN KİMSİN??????

Yüce Rabbim;
Şu Asil Millete,
Şu Kahraman ordumuza,
Damarlarımızdaki asil kanımıza yakışan Güçlü bir siyasi heyet nasibet bizlere..
AMİN...
26 Ekim 2007 Cuma 16:07

by58

s.a.
helal olsun be size karadenz insanlarını beğenmeyen bazı garip yaratıkları gürsün karadeniz insanının azizliğiini mükemmelliğini milliyetçilik kanlarında helal olsun size helallllllll...
26 Ekim 2007 Cuma 16:06

egedenm

gururluyum
böyle vatan sevgısı ıle dolu ınsanları görsünler bu bileğin bükülmeyeceğini anlasınlar.... cok duygulandım.... agladım....
26 Ekim 2007 Cuma 16:05

heybett

bravoooo
hani varya yanlış yapsa bir kişi hemen biter işi...işde orası )

kutluyorum trabzon...saygılar sevgiler...heybet...
26 Ekim 2007 Cuma 16:04

ongunalp

gurban olduğum
türkr kefen biçmek kimin hadine işte bir ölür bin diriliriz allah trabzon ve halkından razı olsun onlar bu memleketin gözbebeği...
26 Ekim 2007 Cuma 16:03

yns_emre

helal
helal olsun sizlere,Türkiyenin bölünemeyecek bir bütün olduğunu görsün herkes,VATAN BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ !!!...
26 Ekim 2007 Cuma 16:03

alpbozkurt

Hainlerin Çözemediği Milli Birlik ve Beraberliğimiz
Önce sağ-sol, sonra alevi-sünni, sonrada kürt-türk çatışmasını denediler, hatta bu yolda devletin başındakileri bile ikna edip terör sorununu, sözde kürt sorunu olarak ilan ettirdiler. Ancak milli birlik ve beraberliğimize gölge düşürmeyi başaramdılar.

Son zamanlarda da içimizdeki ABD ve AB Mandacıları, bu gösterileri kürt düşmanlığı olarak değerlendirme küstahlığını gösterdi. Kürdü, lazı, çerkezi, türkmeni, alevisi, sünnisi ile bir olduğumuz gerçeğini bir kez daha ıspat ettik....
26 Ekim 2007 Cuma 16:02

Luckdown

Trabzonluyuz!!Türküz!!
Tepkimiz devam edecek.. Askerlik şubesinde kuyruk var.. Bizde geleceğiz Barzani köpeği.....
26 Ekim 2007 Cuma 15:59

hkartali

Trabzon
Tarabzondaki birkaç münferit olay yüzünden. Milli ruhu yıkmak isteyenlere kapak olsun....
26 Ekim 2007 Cuma 15:58

asım

hic kimse vatanını satmaz karadenizde
gercekten bir ölür bin diriliriz biz türkün kanında vardir vatani için savasmak ulkesi için sehit düsmek herkese nasip olmaz... trabzon adana ve yurdun her kosesini meydanlkara bekliyorum zaman evde oturup magazin izleme zamanı deil kalkın dirilin uzerinizdeki olu topragını atın artık vatanımız ustundeki oyunlara dur demenin vakti geldi gecio bile...
26 Ekim 2007 Cuma 15:55

Laz Kizi

PROTESTO
HOLLANDADA KI TURK KARDESLERIMIZI PKK TERORUNU PROTESTO ICIN YURUYUSE DAVET EDIYORUZ.

28 EKIM 2007 PAZAR,

ARNHEM 13.00 UUR BIJ KORENMARKT

AMSTERDAM 14.00 UUR OP DE DAM

ROTTERDAM 13.00 UUR EENDRACHTSPLEIN ( TURK KONSOLOSLUGUNUN ONU )

SEHITLERIMIZI UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!...
26 Ekim 2007 Cuma 15:54

barsgan

Alemsiniz Siz
Siz karedenizliler; Oğuzun Çepni Boyunun torunları,siz Kıpçak Türkünün ahvadı,ve diğer Türkleşmiş kavimlerin yurdunun gözüpekleri alemsiniz,yüreklisiniz,çılgınsınız vesselam yiğitsiniz. Selam size...
26 Ekim 2007 Cuma 15:52

afacanmersinli

helall
ALLAHINIZA KURBAN.... HELAL OLSUN SİZE...VATAN UĞRUNA CANIMIZ FEDA......
26 Ekim 2007 Cuma 15:49

OTUKEN06

bir öldük bin dirildikkkkkkkkkk
Biz vatan çiçeğini
Kanımızla sulardık.
Tomurcuklar açtıkça
Halay çeker oynardık.
Horon teper oynardık.
Çarmıhlara gerildik.
Ceryanlara verildik.
Bizi "öldü" sanmayın!
Bir öldük,
Bin dirildik....
26 Ekim 2007 Cuma 15:49

feryatMM

UYANIN
EYY TÜRKİYENİN YÜREKLİ İNSANLARI
uyanın arkadaşlar uyanın ne diye bu pretesto şehitler ölmez vatan bölünmez ama kendinize gelin hergün bir askerimiz şehit oluyor şehitler ölüyor vatan bölünüyor elden gidiyor birimiz< dur demeli artık bu gidişe
bence vatan sağolsun değilde bu sitemi devlete yapmalıyız ki barış imzalansın yoksa daha çok çucuklarımız ölecek bu zulme son vermek bizlerin elinde bu sözüm halka değilde devlete..
sınır ötesi operasyon istemiyoruz ......
26 Ekim 2007 Cuma 15:48

TURKSTAR

İŞTE TÜRK MİLLETİ
BU VATANIN ASLANLARI..............
26 Ekim 2007 Cuma 15:47

bir_umuttur_yaşa

helal olsun size abilerim kardeşerim
bizi burda yanlız bırakmadığı için hakkari/yüksekova özel kuvvetler timi adına tüm türk halkına milletime teşekkür ediyorum
saygılarımla fatih çakıcı
BU VATAN BİZE EMANET GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN...
26 Ekim 2007 Cuma 15:46

ilhank

Muhteşem
Türylerim diken diken oldu......
26 Ekim 2007 Cuma 15:45

abdusabi

BİZ TÜRKÜZ
NE ŞAERİAT NEDE SOL BİZ TÜKÜZ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ KARŞILARINDA OSMANLI YOK. ATATÜRK ASLANLARI VAR...
26 Ekim 2007 Cuma 15:45

laz-oglu

10 numaraa
işte protesto laz aklı iştee ne yapacagı belli olmazz...bir tek karadeniz kaldı zaten bu ülkede özünü kaybetmeyenn....lazın kafası kızdımı yaparr ne istersee hrant dink örnegii meselaa...
26 Ekim 2007 Cuma 15:44

lumbalji

TEBRİK EDİYORUM.
GERÇEKTEN FİNALİ ÇOK ETKİLEYİCİ OLMUŞ İNŞALLAH PKK LILAR ASLA BİZİMLE BAŞA ÇIKAMAYACAKLARINI ANLARLAR...
26 Ekim 2007 Cuma 15:44

Alt 26.10.07, 22:09   #159
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

TURKIYENIN her yerinde herkesin dusuncesi ayni TERORE lanet..gercekten guzel yapmislar..

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!

Alt 28.10.07, 21:23   #160
karakule38
Herseyden Haberi Var

Tesekkür etmis: 421
Tesekkür almis 421 -> 189 Konu

502 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bahar mevsimiyle birlikte terör örgütüne yönelik operasyonlarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri, teröristlere büyük darbe vurdu. 2007 yılında 10 aylık dönemde toplam 502 teröristi etkisiz hale getirdi

Bahar mevsimiyle birlikte terör örgütüne yönelik operasyonlarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri, teröristlere büyük darbe vurdu. Genelkurmay Başkanlığı'nın terörle mücadele raporuna göre, güvenlik güçleri, 2007 yılında 10 aylık dönemde toplam 502 teröristi etkisiz hale getirdi.

Yürütülen terörle mücadele faaliyetlerinde, ocak ayında 18, şubat'ta 8, mart'ta 28, nisan'da 78, mayıs'ta 62, haziran'da 65, temmuz'da 38, ağustos'ta 65, eylül 55, ekim ayında 85 olmak üzere toplam 502 terörist etkisiz hale getirildi. 2007 yılında etkisiz kılınan teröristlerin dağılımı da 261'i ölü, 150'si sağ ve 83'ü de teslim olarak gerçekleşti.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil