Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 02.12.07, 18:41   #1461
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Alt 02.12.07, 18:42   #1462
Hasani
Uzman

Alt 02.12.07, 18:43   #1463
Hasani
Uzman

Alt 02.12.07, 18:43   #1464
Hasani
Uzman

Alt 02.12.07, 18:44   #1465
Hasani
Uzman

Alt 02.12.07, 18:49   #1466
Hasani
Uzman

Alt 02.12.07, 18:53   #1467
Hasani
Uzman

Kalli'den çarpıcı açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp ikinci yarıdaki oyunu beğendi

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında ilk yarıda düşünce olarak maça tam uyum sağlayamadıklarını belirterek, ''İkinci yarıda ise müthiş oynadık'' dedi.

Karl Heinz Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, özellikle ikinci yarının müthiş bir mücadeleye sahne olduğunu ifade ederek, ''İkinci yarıdaki tempo beni çok meşgul etti, bu yüzden yorum yapmayacağım, siz soru sorun'' diyerek, basın mensuplarından soru sormalarını istedi.

Alman çalıştırıcı, ikinci yarıda takımın tam olarak sahada olduğunu vurgulayarak, ''Oyunun ilk yarısında belki çok diri görünmedik, düşünce olarak maça tam uyum sağlayamadık. Ama ikinci yarı tam tersi takım tam olarak sahadaydı. Müthiş bir mücadele ortaya koyduk. Çok da riskli oynadık, gol bulma düşüncesiyle savunmamızda açık verme tehlikesini bilerek oynadık. Oradaki risklere karşın 3. golü yemeden beraberliği yakaladık'' diye konuştu.

''Rakipler bize aslan kesiliyor''

Çok gol pozisyonuna girmelerine karşın bunların azını gole çevirebildiklerinin hatırlatılması üzerine Feldkamp, her maçın farklı özelliğe sahip olduğunu, bugün de rakip takımın kalecisinin iyi oynadığını söyledi.

Feldkamp, şimdiye dek yaptıkları maçlarda rakiplerin en iyi maçlarını kendilerine karşı oynadığını gözlemlediğini de vurgulayarak, ''Bunun böyle olması doğal. Ben de Galatasaray ile oynayacak olsam, ben de takımımı kimsenin yenemediği lideri yenmek isterim. Rakip takım hocalar da bunu yapıyor'' dedi.

''Golleri rakibe hediye ettik'

Maçta yedikleri golleri rakibe adeta hediye ettiklerini anlatan Alman çalıştırıcı, FC Sion ile yaptıkları maçta da aynı şeyi yaşadıklarını söyledi. Yedikleri ilk golde tek başına kaleci hatası olarak görmediğini dile getiren Feldkamp, ''Kalecilerimiz savunma oyuncularıyla daha çok konuşmalı. Orkun'un, Hakan Balta'yı pozisyonun başında uyarmasını beklerdim'' dedi.

Hasan'ın bunları söylemeye hakkı yok

Feldakmp, Hasan'ın maçtan sonra yaptığı, ''Devre arasında Galatasaray'dan ayrılabilirim'' sözlerinin hatırlatılması üzerine, ''Hasan gibi profesyonel bir futbolcunun böyle birşey söylemeye hakkı yok'' diye konuştu.

Hasan'ın sahadan atılmasının, hakemin vermediği bir penaltıyla ilgili olmadığını kaydeden Alman çalıştırıcı, ''Hasan gibi profesyonel bir futbolcunun böyle bir açıklama yapmaya hakkı yok. Çünkü onun da sorumlulukları ve görevi var. Böyle mükemmel bir performans gösteren Hasan'ın bu açıklamayı yapmadan sakinleşmesi gerekir. Böyle bir açıklamadan haberim yok. Önce bana bu düşüncesini söylemesi lazım. Böyle bir düşüncesi varsa bırakmaması için elimden geleni yapacağım'' dedi.

Maçta yaşanan pozisyonlarla ilgili değerlendirme yapması istenen Feldkamp, ''Herkesin düşüncesi farklı, yorumlara göre geçen hafta bize varolmayan penaltı verildi, bu hafta kimi yorumlara göre varolan bir penaltı verilmedi. Bu futbol hep aynı şeyler oluyor'' diye konuştu.

Fenerbahçe maçını konuşmak erken

Fenerbahçe maçıyla ilgili şu an hiç konuşmamanın en doğrusu olduğunu ifade eden Feldkamp, ''2-0 yenik duruma düştüğümüz maçta 2-2'yi yakaladık. Bunu konuşalım'' dedi.

Türkiye zor gruba düştü

Türkiye'nin, 13. Avrupa Şampiyonası finallerinde yer aldığı grubun zorlu olduğunu anlatan Feldkamp, ''Türkiye, zorlu bir grupta. Çek Cumhuriyeti iyi bir takım. İsviçre de evinde oynuyor. Avrupa Şampiyonası'na katılacak milli takım için hizmet olarak bana düşen görevler var. Ben futbolcularımı hazırlayacağım. Burada vereceğim hizmetler bana zevk verecek'' diye konuştu. Galatasaray, Fenerbahçe ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarına yarın sabah basına ve taraftarlara açık olarak yapacağı idmanla başlayacak.

Avcı kaçan gollerden şikayetçi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray karşısında ilk yarıda iyi oynayarak 2 gol bulduklarını belirtirken, ikinci yarı ise girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi.

Ligin 14. haftasını geride bıraktıklarını ve ligin yeni takım olarak 4. defa uzatma dakikalarında galibiyeti kaçırdıklarını vurgulayarak, ''İlk yarıda iyi oynadık ve neticesini aldık. Galatasaray, Türkiye'nin vites yükseltebilen genç ve diri bir takımı. Biz ikinci yarıda sırtımızı kaleye yaslamak istemiştik, ancak devamlı yüksek oynanan rakibimizden ikinci topları alamadık'' dedi.

''İkinci yarıda çok gol kaçırdık'' diyen Avcı, ''İlk yarıda ve ikinci yarıda kaçırdığımız pozisyonlar var. Bunlar bizi memnun ediyor. Galatasaray, ligin lideri ve yenilgisiz. Biz de kazanmak istiyorduk. Bundan sonraki maçlarda Galatasaray'a başarılar diliyorum. Bu maç bitti önümüze bakıyoruz'' diye konuştu.

Hasan Şaş ile İlyas arasında maç içinde bilmediği bir sorun yaşandığını belirten Avcı, ''İlyas da Galatasaray altyapısından yetişmiş bir oyuncu, belki de Hasan ile birlikte oynadılar. Ben olayı bilmeden araya girmeye, tampon olmaya çalıştım'' dedi.

Alt 03.12.07, 18:12   #1468
Hasani
Uzman

Durduramadı

Lider Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'nda taraftarlarının müthiş tezahüratı ile 2-0 geriye düştüğü maçta 1 puanı kurtardı ve yenilmezliğini sürdürdü. Hakem Hüseyin Göçek, Serkan Çalık ve Ümit Karan'ın ceza sahasında yere indirilişlerinde penaltıyı 'es' geçti. Hakemin ters kararları ile çılgına dönen Hasan Şaş, 80'de 2. sarıdan kırmızı kart gördü. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 11'de Marcus ve 40'ta Sertan ile 2-0 öne geçti. İkinci yarıda risk alarak 7 forvetle oynayan Galatasaray, rakip kalede inanılmaz bir baskı kurdu.

Maçın 72. dakikasında Hakan Balta, durumu 2-1'e getirdi. +92'de Ümit Karan skoru belirledi: 2-2. Bu sonuçla dün Sivasspor'un yenilmesi ile G.Saray 1 puan farkla haftayı lider kapattı. Panionios maçının yorgunluğuna rağmen G.Saray'ın 2. yarıdaki mücadelesi ayakta alkışlandı. Hasagiç'in süper kurtarışlar yaptığı maçta Cimbom'un Hakan Balta ile bir şutu da direkten döndü. Galatasaray, 8 Aralık Cumartesi günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynayacağı Fenerbahçe derbisi öncesinde 2. yarıdaki savaşçı futbolu ile taraftarlarına güven verdi.

3-0 olabilirdi

"İlk devre diri görünmedik. İkinci yarıda risk aldık ve müthiş oynadık. 3. golü de yiyebilirdik. Penaltı yorumu yapmam".

G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında 1 puanı risk alarak kurtardıklarını söyledi. Alman çalıştırıcı, "Maçın ilk yarısında diri görünmedik, oyuna tam uyum sağlayamadık. Ama ikinci devre müthiş oynadık. Çok da riskli oynadık. Adeta harakiri yaptık ancak risklere karşın 3. golü yemeden beraberliği yakaladık" şeklinde konuştu.

ŞAŞ'LA KONUŞACAK
Penaltılar için "Bu konuda yorum yapmam. Çünkü bazı maçlarda G.Saray'a 'olmayan penaltısı verildi', bazı maçlarda 'olan penaltısı verilmedi' deniyor" diyen Kalli, "Rakipler bize karşı en iyi oyunlarını oynuyor. Ben de olsam lideri yenmek isterim. Şaş'ın bırakmaması için elimden geleni yapacağım. F.Bahçe maçını konuşmak için erken. Türkiye zor gruba düştü" ifadelerini kullandı.

Alt 03.12.07, 18:15   #1469
Hasani
Uzman

Maçın yıldızı

SERVET Çetin maç boyu bitmek bilmeyen enerjisi ile G.Saray'ın lokomotifiydi. Defansif görevinin yanında, orta sahaya çıkıp oyun kurdu, yetmedi ileri gitti gol aradı. Özellikle 2. yarı rakip kontratakları iyi kontrol etti, driplingleri ile Belediye savunmasını yıprattı. 2- 0'dan maçın çevrilmesinde ciddi rol oynadı.

Kader anı

BELEDİYE'nin kalecisi Hasagiç birçok kritik kurtarış yaptı. Ancak en önemlisi belki de 88. dakikada Sabri'nin frikiğiydi. Bu frikik gol olsa G.Saray beraberliği daha erken bulacak, belki de galibiyete uzanabilecekti. Boşnak kaleci, Sabri'nin doksana giden plasesini aynı güzellikte kornere tokatladı, alkış aldı.

Maçın hareketi

ÜMİT Karan'ın attığı gol, takımına puan getirmesinin yanında, estetik açıdan da maçın en güzel hareketiydi. Arda'nın pasında çok güzel boşa çıkan yıldız futbolcu, topla ekseni etrafında nefis dönüp kaleyi karşısına aldı. Zor pozisyonda, ayağının burnuyla yaptığı vuruşla meşin yuvarlağı köşeye bıraktı.

Maçın hakemi

HÜSEYİN Göçek tempolu, kıran kırana geçen maçın ağırlığını kaldıramadı. Serkan Çalık ve Ümit Karan'ın ceza sahasında rakiplerinin müdahalesi ile yerde kalışlarını süzemedi. Vermediği penaltılarla maçın skoruna tesir etti. Hasan Şaş'ı yoğun itirazları sonunda 2. sarı karttan atması ise doğruydu.

Alt 03.12.07, 18:17   #1470
Hasani
Uzman

Şok karar

Defalarca hakemin üzerine yürüyerek kendini oyundan attıran Hasan, "Ocak'ta gideceğim, kararım kesin" dedi.

Gördüğü kırmızı kartla G.Saray'ın puan kaybetmesinde başrolü oynayan Hasan Şaş radikal bir karar aldı. Hakeme yaptığı bitmek bilmeyen itirazlar nedeniyle iki kez sarı kart görüp kendini oyun dışında bulan Hasan Şaş, "Ben hakeme tek küfür etmedim, kendisine de sorun. Normal itirazımı yaptım. Ama adım çıkmış bir kere, ağzımızı açsak kart görüyoruz" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'DE YERİM YOK

Tecrübeli futbolcu şunları söyledi: "Demek ki benim Türkiye'de yerim yok. Devre arasında yöneticilerimiz ve hocamla görüşüp G.Saray'dan ayrılacağım. Kararım kesin. Maç sonrası yapılan bir açıklama değil. Sanıyorum yabancı bir ülkeye gidip orada oynayacağım. Çünkü benim de canıma tak etti artık. Bir şeyler yapmam gerektiğine inanıyorum."

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil