Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 27.11.07, 18:19   #1361
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Kral ayrılıyor mu?

Milliyet Gazetesi'nin 27.11.2007 tarihli bugünkü sayısında çıkan Erhan Telli'nin özel haberine göre; Galatasaray'da son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından yıpratıldığını düşünen ve büyük üzüntü yaşayan Hakan Şükür'den, "Cim-Bom'a veda' kararı geldi. Sarı-kırmızılı ekipteki görevine noktayı koyacak yıldız golcünün, futbolu bırakıp bırakmama konusuna ise performansına göre yine sezon sonunda karar vereceği öğrenildi.

Hakan Şükür'ün çok sevdiği Galatasaray'dan ayrılma kararını aldıran olaylar adım adım gelişti. Ligin ilk beş haftasında attığı beş golle sezona fırtına gibi başlayan ve Metin Oktay'ın, ligin en çok gol atan oyuncusu rekorunu kıran, Milli Takım'da da eski günlerine dönen Hakan Şükür'ün, sakatlığıyla birlikte forma giyememeye başladığı dönemde çıkartılan dedikodular ve Beşiktaş maçı öncesinde yaşanan kadro dışı kalma olayına çok üzüldüğü bildirildi.

Destek kararı çıktı

Gazetelerdeki spekülasyonlar üzerine, geçen hafta toplanan yönetim kurulu, önce Hakan Şükür sorununu masaya yatırdı. Polat'ın bu toplantıda, Galatasaray'a uzun yıllar başarıyla hizmet veren Hakan Şükür'ün sezon sonuna kadar mukavelesi bulunduğunu hatırlatarak, medyadaki haberlerin aksine aralarında hiçbir sorunun bulunmadığını, golcü oyuncunun zamanı geldiğinde formasına yakışır şekilde jübilesini yaparak bırakması gerektiğini söylediği belirtildi. Yönetimin tüm üyelerinin de aynı fikri ifade ettikleri toplantıda Hakan Şükür'e destek olunması gerektiği kararı çıktı.

Trabzonspor maçı öncesinde yakın çevresine konuşan Adnan Polat'ın, ocakta yapılacağı iddia edilen operasyonun aksine Hakan Şükür'ün sezon sonuna kadar Galatasaray'da forma giyeceğini söylediği vurgulandı.

Ancak, yönetimde bu gelişmeler yaşanırken, hakkında çıkan haberlerden son derece rahatsızlık duyan Hakan Şükür şok kararını aldı. Kral'ın, kendisi üzerinden kulübün yıpratılmaya çalışılmasını engellemek için sezon sonunda Galatasaray'la yollarını ayırmaya karar verdiği bildirildi. Kaptan'ın kadro dışı kaldığı Beşiktaş maçı sonrasında Alman hoca tarafından da yalanlanan 'Feldkamp'la küs' iddialarının sürdürülmesine bir anlam veremediği, bu durumun da takıma zarar verdiğini düşündüğü ifade edildi.

Trabzon deplasmanına sakatlığı nedeniyle gitmeyen, ancak takımın motivasyonunun bozulmaması için bu kararını arkadaşlarından saklayan Hakan Şükür'ün, önümüzdeki günlerde ayrılık kararını önce yönetimle ardından da kamuoyuyla paylaşacağı bildirildi.

Milli Takım bekleyişi

Galatasaray'dan sözleşmesinin bitiş tarihi olan sezon sonunda ayrılacak Şükür'ün, futbolu bırakıp bırakmama konusunu ise Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası finallerini de düşünerek, bu dönemde açıklayacağı bildirildi. Milli Takım'a finallerde veda etmek isteyen efsane golcünün, Galatasaray'a da 8. şampiyonluk kupasını da kaldırarak ve taraftarlarına teşekkür ederek veda etmek istediği bildirildi.

Alt 27.11.07, 18:21   #1362
Hasani
Uzman

"Birileri düğmeye bastı"

Oynasa da oynamasa da, gol atsa da atmasa da Türk futbolunun en çok konuşulan isminin Hakan Şükür olduğu konusunda herkes hemfikir. Kırılmadık rekor, alınmadık kupa bırakmayan, son olarak da Türkiye Birinci Ligi tarihinin en çok gol atan futbolcusu unvanını Tanju Çolak'ın elinden alan Hakan, kendisi hakkında çıkan "Ocak ayında Galatasaray'dan gönderilecek" iddialarına açıklık getirdi. Herkesin merak ettiği konuları yine Sabah aracılığıyla aydınlattı:

"ZİRVEDE YALNIZ KALDIM"

* Son günlerdeki olaylar yüzünden bayağı üzüldüm. Özellikle son bir ay içinde bana karşı bir kampanya başlatıldı. Anladığım kadarıyla birileri düğmeye bastı. Zirvede yalnız kaldım. Ama ben bunları hiç kafama takmıyorum; hiçbirini dert etmiyorum. Bu zamana kadar Hakan Şükür olarak birçok şeye göğüs gerdim. Bunun da üstesinden geleceğim. Ben Galatasaray'ın kaptanıyım ve takımımı çok seviyorum. Futbolcu olarak Galatasaray'a çok şey verdim ve her zaman görevimi yaptım. Bu konuda kimsenin söyleyeceği bir şey olamaz.

"BENİ FARKLI GÖSTERİYORLAR"

* Aleyhimde yürütülen kampanyaya maalesef basının bir bölümü de katıldı. Gerçek dışı haberlerle beni; yönetim ve Feldkamp ile karşı karşıya getirdiler. Örneğin geçtiğimiz hafta hocamdan su içmek için izin istedim. Kendisi de izni verdi. Su içmeye gittim. Ertesi gün baktım bir gazetede, "Feldkamp, Hakan'ı yanına çağırdı; o ise gitmedi" diye haber yapıldı. Zaten Feldkamp da yaptığı basın toplantısında bu haberin gerçek dışı olduğunu ve olayın tamamen benim anlattığım gibi meydana geldiğini söyledi. Ancak bunları okuyucuya ve taraftara anlatmak zor. Beni olduğumdan değişik şekilde gösteriyorlar.

"İDOLÜM METİN OKTAY"

Sakatlığım nedeniyle Trabzon'a gidemedim. Tedavi görüyorum ve çalışmaya devam ediyorum. Yine en kısa zamanda formamı giymek için çalışmalarımı sürdüreceğim. Çünkü ben profesyonelim. Görevim de elimden geldiğince çalışmak. Bundan sonra da şu ana kadar yaptığım gibi Galatasaray Kulübü'ne layık olmak için davranacağım. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tek amacım, futbolu bıraktıktan sonra Metin Oktay gibi anılmak... Bizler gidiciyiz, Galatasaray ise kalıcı.

Alt 28.11.07, 17:34   #1363
Hasani
Uzman

Aslan kral

Trabzon'u yıkarak unvanını koruyan Galatasaray, aynı zamanda ligin en çok gol atan, en az gol yiyen takımı.

150 takım içinde tek
Trabzon galibiyetiyle namağlup unvanını koruyan G.Saray, Türkiye liglerinde tek kaldı. Geçen hafta sonunda 150 takım içinde G.Saray, Tarsus ve Malatya Belediyespor yenilgisiz takımlardı. Şimdi tek yenilgisiz G.Saray kaldı.

Onun yeri hep zirve
Lider G.Saray, en az gol yiyen ve en fazla gol atan takım

olarak da zirvede bulunuyor. Cimbom, Avrupa ligleri arasındaki değerlendirmede de ilk 4 içinde yer buldu. Avrupa'da Arsenal, İnter ve Ajax da G.Saray gibi yenilgisiz takımlar.

Alt 28.11.07, 17:36   #1364
Hasani
Uzman

Bir ihtimal daha yok!

İlk iki maçtaki iyi oyunumuza rağmen tek puanımız yok. Artık kazanmak zorundayız

Bir ihtimal daha yok

G.Saray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, UEFA Kupası ikinci tur H Grubu'nda henüz maç kazanamamalarının kendisini çok rahatsız ettiğini söyledi. Feldkamp yaptığı basın toplantısında "Bordeaux karşılaşmasında ilk devre bizim için çok iyiydi. Aynı şekilde Helsingborg maçında oynadığımız 2. devre de çok güzeldi. Ama bu iki iyi yarıya rağmen kazanılmış bir puanımız yok. Alacağımız bir galibiyetle UEFA'da da doğru yola gireceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Sürpriz yardım isteği
Panionios'u yenmekten başka şansları olmadığını vurgulayan Alman hoca "Ligde ve Türkiye Kupası'nda işler istediğim gibi gidiyor ama UEFA'da da arzuladığımız yola girebilmemiz için Panionios maçını almamız gerek. Bunun için de elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Kalli, sakatlıklar nedeniyle forvetlerden birini defansa veya orta sahaya alabileceğini de belirtip, gazetecilere "Hazırlayacağınız 11'le siz de bana yardımcı olabilirsiniz" dedi.

Alt 28.11.07, 17:39   #1365
Hasani
Uzman

Tesadüfler istemiyoruz!

Birkaç maçla "Avrupa Fatihi" olunmaz, hele ki ülkemizi spor kamuoyuna rezil edenler asla "Avrupalı" olamaz***8230;

Geride kalan 102 yıllık tarihimizde aldığımız başarıların ardından, taraflı tarafsız herkesin yakıştırdığı "Avrupa Fatihi" ünvanını bırakmak gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı, olmayacaktır da. Biz Galatasaray taraftarları, Galatasarayımızın, özellikle bu sezon, bir kabuk değiştirme içerisinde olduğunu görüyoruz. Turkcell Süper Lig'de lider durumda olmamıza rağmen, Avrupa'yı fetheden bir takımın taraftarları olarak, bu liderlik bizi tatmin etmemekte ve UEFA Kupası'nı bir kez daha müzemizde görmek istiyoruz.

Karl Heinz Feldkamp'ın teknik direktör olarak göreve getirilmesi, yeniden yapılanmamız, genç oyunculara güvenilmesi ve birçok kişinin tahmin edilenden çok daha fazla şans verilmesinin ardından, sancılı bir doğum geçiriyoruz.
Bu genç oyuncularımız, yavaş yavaş üzerlerindeki tecrübesizliği atarken, zaman zaman kayıplar da yaşasak, ilerisi için bizlere umut vermekte ve geleceğe çok daha olumlu bakmamızı sağlamaktadır.
Bu gençlere inanıyor ve güveniyoruz ki, Galatasarayımızın uzun yıllar formasını giyecekler ve ileride bizlere çok daha büyük başarıları tattıracaklardır.
Bu sancılı dönemimizde, bazı rakiplerimizin, Şampiyonlar Ligi'nde aldıkları galibiyetlerin ardından, bizim yıllarca alnımızın akıyla elde ettiğimiz "Avrupa Fatihi" ünvanına ortak olmaya çalışmalarını, şaşırarak karşılıyor ve anlam veremiyoruz.
Yeri geldiğinde "Asırlık çınar" yakıştırması yapılan bu kulüpler, düne kadar Manchester United'ı Old Trafford'da, Chelsea'yi de Stamford Bridge'de mağlup etmelerini, kendilerine bir başarı olarak görürken, 100 yılı geçkin tarihlerinde, bir elin parmağını geçmeyecek maç bazlı, kendilerine göre başarıları bulunmamaktadır.
Sadece bir hatırlatma yapmak isteriz ki, Şampiyonlar Ligi'nde geçmiş şampiyonalarda, henüz tur atlamayı başaramazken, Inter'i kendi sahalarında mağlup etmelerinin ardından, koltukları kabarmış, kendilerini "Avrupa Fatihi" ilan etmişlerdir.
Bir diğer kulüp ise, yaslı anlar yaşadığımız günlerde, tüm ulusun desteğini alarak, benzer bir galibiyet elde etmiş ve kendilerine yersiz yakıştırmalarda bulunmuştur.
Zaman her şeyi gösterir ve gelinen noktada görüyoruz ki, tüm ulusun desteğini alan bu kulüp, deplasmanda Liverpool'a 8-0 mağlup olarak, UEFA'nın düzenlediği Şampiyonlar Ligi'ndeki en farklı skoru elde etmiş ve ülkemizi dünyaya REZİL etmiştir.
Diğer kulüp ise, 2001-02 sezonunda katıldığı Şampiyonlar Ligi'nde PUANSIZ ayrılarak Kosice'nin ardından puansız ayrılan ikinci ekip olarak, ülkemizin ismini Avrupa ve Dünya medyasında manşetlere taşımıştır.
Yine aynı kulüp, bu sezon Inter'e aldığı 1-0'lık galibiyetin ardından, Salı gecesi Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda 3-0 mağlup olmuştur. Bu kulübün başkanı, daha önceki Galatasarayımızı hedef alan bir beyanında, 1999-2000 sezonunda elde ettiğimiz UEFA Kupası'nı ve aynı sezonun devamında aldığımız Süper Kupa'yı "Tesadüfi" bir başarı olarak değerlendirmiştir.
Kendilerince tesadüfi bir başarı aldığı iddia ettiği Galatasarayımız, takip eden sezon ardından, Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'de elenmiş, önceki sezonlarda ise eski adı ile Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Yarı Final'de elenmiştir.
Hayallerinde bile göremeyecekleri UEFA Kupası'nı ve Süper Kupa'yı yenilmeden elde etmek mi tesadüftür yoksa, şu an bulundukları noktalar mı?
Biz, Galatasaray taraftarları olarak, artık tesadüfi başarılar istemiyoruz, biz, 1-0 galibiyetin ardından 3-0 yenilmeler, 2-1'lik galibiyetin ardından tarihi hezimetler istemiyoruz.
Biz ay-yıldızımızın, Avrupa'da ve dünyada gururla taşınmasını istiyoruz.
Bunu da yapabilecek bir kulüp varsa şüphesiz, daha önce olduğu gibi yine Galatasaray olacaktır.
Ali Sami Yen'i, yurdumuzda deplasmanlarda ve Avrupa'da yapılan karşılaşmalarda, tribünleri dolduran taraftarlarımızın zaman zaman, haykırdığı gibi "Bir günde kral olmadık, bir günde tahtan inmeyiz".

Alt 28.11.07, 17:41   #1366
Hasani
Uzman

Cim Bom umutlu gitti

Galatasaray, yarın deplasmanda Panionios ile oynayacağı UEFA Kupası grup maçı için Yunanistan'a gitti.

Atatürk Havalimanı'ndan öğlen saatlerinde özel bir uçakla Yunanistan'a giden Sarı-kırmızılı kafilede sakatlıkları bulunan Ayhan, Okan, İsmail Bouzid ile statü gereği UEFA Kupası maçlarında forma giyemeyen Hakan Balta yer almadı. Hafif sakatlıkları bulunan Arda ile Hasan Şaş'ın ise oynayıp oynamayacağının maç saatinde belli olacağı bildirildi. Hareket öncesi havalimanında açıklamada bulunan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, mutlak galibiyet için Yunanistan'a gittiklerini belirterek,

"Telafisi ve mazereti olmayan bir karşılaşmaya gidiyoruz, mutlaka galip gelmemiz gerekiyor. Ligde ve Fortis Türkiye Kupası'nda iyi gitmemize rağmen, UEFA kupası gurup maçlarında oynadığımız iki maçtan istediğimiz sonuçları alamayarak mağlubiyetle ayrıldık. Panionios maçının bu alınan sonuçları telafi etmek adına bizim için çok önemli müsabaka olduğunu düşünüyorum. Umut ediyorum ve inanıyorum ki, galip gelerek bu gruptan çıkmak adına önemli bir adım atacağız" dedi.

Alt 28.11.07, 17:45   #1367
Hasani
Uzman

UEFA Kupası | Panionios - Galatasaray

Galatasaray,
UEFA Kupası H gurubu 3. maçında Yunanistan temsilcisi Panionios***8217;a konuk oluyor. 29 Kasım Perşembe günü saat 21:00'da Panionios Stadı***8217;nda yapılacak maç öncesi iki takım hakkındaki son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: UEFA Kupası ***8211; H Grubu 2. maç
Stat: Panionios Stadium
Tarih: 8 Kasım 2007 Perşembe / Saat 21:00
Hakem: Alberto Undiano Mallenco, Fermin Martinez Ibanez, Roberto Alonso Fernandez 4. hakem: Alfonso Alvarez Izquierdo (İspanya)
Hava Durumu: Maç günü Atina***8217;da hava çok bulutlu ve termometreler gündüz 14 dereceye ulaşacak. Gece sıcaklığı ise 9 derece.
Canlı Yayın
TV: NTV
İnternet: www.galatasaray.org

Galatasaray
Geçtiğimiz sezonu Turkcell Süper Lig***8217;de 3. sırada tamamlayan Galatasaray 2007-2008 sezonunda UEFA Kupası***8217;nda mücadele ediyor.

Panionios karşında 204. Avrupa Kupası karşılaşmasına çıkacak olan Galatasaray, Avrupa kupalarında oynadığı 203 maçta 74 galibiyet, 50 beraberlik, 79 mağlubiyet elde etti.

UEFA Kupası***8217;na daha önce 8 kez katılan Galatasaray bu organizasyon altında 39 maça çıktı.

UEFA Kupası***8217;nda 2. ön eleme turunda Slaven Belupo***8217;yu, UEFA Kupası 1. turunda ise FC Sion***8217;u eleyen Galatasaray, H Grubu***8217;nda oynadığı iki maçtan ise mağlup ayrıldı.

Son 5 Maç
25.11.2007 Trabzonspor 0-1 Galatasaray (Turkcell Süper Lig)
11.11.2007 Galatasaray 3-2 Gençlerbirliği (Turkcell Süper Lig)
08.11.2007 Galatasaray 2-3 Helsinborgs IF (UEFA Kupası)
04.11.2007 Gaziantepspor 1-1 Galarasaray (Turkcell Süper Lig)
01.11.2007 Galatasaray 2-1 Denizlispor (Fortis Türkiye Kupası)

Panionios
Panionios GSS FC 1890 yılında İzmir***8217;de yaşayan Yunanlıların kurduğu bir kulüp. Panionios, nüfus mübadelesiyle birlikte Yunanlıların Anadolu***8217;dan göç etmesi sonrasında faaliyetlerine 1922 yılından itibaren Yunanistan***8217;da devam etti.

Yunanistan Birinci Ligi***8217;nde iki sezon haricinde her zaman için yer almış olan Panionios***8217;un en büyük başarısı 1971 yılında AEK***8217;nın ardından ligi ikinci bitirmek. Panionios o sezon Balkan Kupasını da kazanmıştı. Kırmız-Mavi renklere sahip olan Panionios maçlarını Atina***8217;nın Nea Smyrna semtindeki aynı adı taşıyan 11.700 kişilik stadında oynuyor.

Panionios geçtiğimiz sezon Yunanistan ligini 6. sırada bitirdi. Oynadığı 30 maçta 12 galibiyet, 9 beraberlik ve 9 mağlubiyet alan Panionios 45 puan topladı. Panionios 2007-2008 sezonunda ilk 9 haftası geride kalan Yunanistan Süper Ligi***8217;nde 4 galibiyet, 2 beraberlik, 3 mağlubiyet ile 7. sırada yer alıyor.

Panionios UEFA Kupası 1. turunda ise Fransa***8217;nın Sochaux takımını eleyerek gruplara kaldı. Panionios, H Grubu***8217;nda ilk karşılaşmada Helsingborgs IF ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Yunan ekibi geçtiğimiz haftayı ise maç yapmadan geçirdi.

Son 5 Maç
25.11.2007 PAOK 3- 1 Panionios (Yunanistan 1. Ligi)
11.11.2007 Panionios 3-2 Xanthi (Yunanistan 1. Ligi)
03.11.2007 Ergotelis 1-1 Panionios (Yunanistan 1. Ligi)
31.10.2007 Kastoria 2-3 Panionios (Yunanistan Kupası)
28.10.2007 Panionios 3-1 Larissa (Yunanistan 1. Ligi)

H Grubu
1. Hafta
Girondins-Bordeaux 2-1 Galatasaray
Helsingborgs IF 1-1 Panionios

2. Hafta
Galatasaray 2-3 Helsingborgs IF
Austria Wien 1-2 Girondins Bordeaux

3. Hafta
Panionios-Galatasaray
Helsingborgs IF-Austria Wien

4. Hafta
Austria Wien-Panionios
Girondins Bordeaux-Helsingborgs IF

5. Hafta
Panionios-Girondins Bordeaux
Galatasaray-Austria Wien

Panionios
Kaleci
Miroslav Koenig
Haralambos Tabasis

Defans
Giannis Maniatis
Josef Gasper
Sekou Berthe
Marcelo Jose Pletsch
Evvagelos Koutsepoulos
Griges Makos
Albi Kondi
Ivica Majstrovic
Savas Exouzidis
Hristos Hatzifountas
Manolu Skoufalis
Dimitri Siovas
Giannis Konteos

Orta Saha
Kostas Kapetanos
Bennard Yao Kumardze
Reberio Wagner
Michael Delura
Fanouris Goundoulakis
Nikos Spiropoulos
Dario Fernandez
Marios Nicolau
Nikos Stamos
Spiros Dorovinis

Forvet
Rafik Djebbour
Lourenço da Silva
Hristos Aravidis
Georgios Xidis
Kryaco Paulou
Dimitrios Siatmas

Alt 28.11.07, 18:34   #1368
Hasani
Uzman

Galatasaray'da 'ayın golü' Arda Turan'dan...

Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde düzenlenen ''Ayın Golü'' yarışmasında, Arda Turan'nın UEFA Kupası 1. tur 2. maçında FC Sion'a attığı gol, ekim ayının en güzel golü seçildi.

Lincoln ve Arda'nın FC Sion ile yapılan UEFA Kupası 1. tur 2. maçında attıkları goller ile Nonda'nın Turkcell Süper Lig'de Denizlispor'a attığı gol, taraftarların oylarına sunuldu.

Yarışmada, Arda'nın golü 1. seçilirken, Lincoln'un golü 2. Nonda'nın ki ise 3. oldu.

Alt 29.11.07, 17:43   #1369
Hasani
Uzman

Artık kükre Aslanım!

Avrupa'da sayısız büyük zaferlere imza atan Galatasarayımız, bu akşam UEFA Kupası 2. tur H Grubu 3. hafta maçında Atina'da Yunanistan'ın Panionios takımı ile karşılaşacak. Panionios Stadı'nda saat 21.00'de başlayacak maçı NTV naklen yayınlayacak. Haydi Cimbom haydi! Tam zamanı şimdi!

Kır şu zinciri

Grupta ikide sıfır çeken Aslan'ın ilk 3 iddiasını sürdürmesi için puan alması şart. Mağlubiyette UEFA'ya havlu atılacak.

Henüz puanı yok
G.Saray, UEFA Kupası 2. tur H Grubu'nda Panionios ile bu akşam Atina'da kader maçına çıkıyor. Kupayı ikinci kez kazanma hedefiyle yola koyulan Cimbom, grubundaki ilk iki maçta Bordoeaux ve Helsingborg'a yenilince 3. tura çıkma şansını ateşe atmıştı. Sarı-kırmızılıların ilk 3 iddiasını sürdürebilmesi için bu akşam Panionios'tan en azından 1 puan alması şart. Yenilgi halinde kupaya havlu atılacak.

Tek yol galibiyet
Beraberlikte dahi ilk 3 şansı mucizeye kalacak olan G.Saray sahaya mutlak galibiyet için çıkacak. Kalli'nin bu nedenle hücum ağırlıklı bir kadro ve taktikle oynaması bekleniyor. Panionios'u yenmesi halinde Cimbom'un kaderi 20 Aralık'ta Austria Wien ile Sami Yen'de oynayacağı son maçta belli olacak. Grupta bugün oynanacak diğer maçta Helsingborg, Wien'i konuk edecek.

Alt 29.11.07, 17:45   #1370
Hasani
Uzman

Avrupa'da 204. randevu

G.Saray, Panionios maçı ile Avrupa kupalarındaki 204. karşılaşmasına çıkacak. Sarı-kırmızılılar geride kalan serüveninde 74 galibiyet, 79 yenilgi alırken, 50 kez de eşitliği bozamadı. 268 gol atıp, 301 gol yedi. Aslan, Yunan takımları ile ise ikinci kez karşılaşacak. 2003-04'te Şampiyonlar Ligi'nde Olympiakos ile aynı grupta yer alan Cimbom, Olimpiyat Stadı'nda 1-0 yendiği rakibine deplasmanda 3-0 mağlup olmuştu.

Panionios
Kresic (Tambasis) Makos Fernandez Spiropoulos Aravidis Djebbour Goundoulakis Kumordzi Maniatis Majstorovic Pletsch

Galatasaray
Orkun Uğur Volkan Arda (Hasan) Serkan Nonda Sabri M. Topal Song Servet Lincoln

Hakem: Alberto Mallenco
Stat: Panionios Stadı
Hava: Bulutlu / 9 derece
Saat: 21.00
Yayın: NTV

Konuyu Toplam 9 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)

Seçenekler
Stil