Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 26.11.07, 13:26   #1341
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Karadeniz Aslanı

Galatasaray dün geceki kritik mücadelede Trabzonspor'a karşı 1-0 kazanarak, Karadeniz ekibine karşı Avni Aker Stadı'nda aldığı başarılı sonuçlara bir yenisini daha ekledi. Sarı-kırmızılı takım, Trabzonspor'la deplasmanda oynadığı son 12 maçta sadece 1 mağlubiyet aldı. Trabzon'daki son 12 karşılaşmada Cimbom 7 kez sahadan galibiyetle ayrılırken, maç da beraberlikle sonuçlandı. Bordo-mavililer tek üç puanlarını geçen sezon 3- 1'lik skorla aldı. Toplam istatistiklerde de 29. kez kazanan Galatasaray, 21 galibiyetli Trabzonspor karşısında üstünlük sağlamış durumda. Sarı-kırmızılılar, dün gece aldıkları galibiyetle geçtiğimiz sezon Trabzon'da kaybettikleri namağlup unvanlarını da bu sezon aynı şehirde korumuş oldular.

YANAL VARSA KOY SEPETE

Sarı-kırmızılı takımın Ersun Yanal'ın çalıştırdığı takımlara karşı ortaya koyduğu başarılı performans da devam etti. Yanal, Galatasaray'a karşı oynadığı son 7 maçtan da galibiyetle ayrılamadı. Cimbom'un bileğini son olarak 24 Kasım 2002'de G.Birliği'ni çalıştırırken büken genç teknik adam, bu tarihten sonra Galatasaray maçlarında 4 mağlubiyet 3 de beraberlik yaşadı.

Alt 26.11.07, 13:29   #1342
Hasani
Uzman

"Ailem Trazbsonporlu"

Galatasaray, Trabzonsor'u deplasmanda 1-0 yenerken, karşılaşmanın tek golünü atan Serkan Çalık, ailesinin Trabzonsporlu olduğunu söyledi.

Serkan, Trabzonspor'un plaka numarası olan 61 numaralı formayı giymesini ailesinin istediğini belirterek, ''Babam her zaman 61 numarayı giymemi istiyordu. Bu formayı giydiğim için mutluyum. Ama profesyonel düşünmeliyiz. Galatasaray'da oynuyorum ve elimden geleni Galatasaray için yapmak zorundayım. Ailem Trabzonsporlu. Ben Galatasaray'a geldikten sonra Galatasaray'ı da tutuyorlar'' şeklinde konuştu.

Çok önemli bir maçı galibiyetle geride bıraktıklarını ifade eden Serkan Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ağabeylerimiz 'Trabzon'da deplasmanda maçlar zor oluyor' diyorlardı. Öyle de oldu. Bugün Trabzon'da ilk maçımdı. 3 puan aldığımız için mutluyuz. Hoca bana bugün şans tanıdı. Ben de elimden geleni yapmaya çalıştım. Tabii hepimiz oynamak istiyoruz. Erken çıkış bulmadım. Bu sezon UEFA, kupa ve lig maçlarıyla 20 maç geride kaldı. Demek nasip bugüneydi. Mutluyum.''

Servet Çetin ise sarı-kırmızılı takımda kendisiyle birlikte 3 oyuncunun milli takımda oynadığını belirterek, ''Zor maç olacağını biliyorduk. Tüm yorgunluğa rağmen iyi mücadele ettik. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık'' diye konuştu.

Hasan Şaş da Trabzonspor karşısında iyi oynadıklarını kaydederek, ''Trabzon deplasmanları her zaman tehlikelidir. Biz, onlardan daha iyi mücadele ettik. Gol attık ve kazandık. İlk yarıyı büyük ihtimalle lider kapatırız'' dedi.

Bu arada karşılaşmayı 13 bin 743 biletli seyirci 190 bin YTL ödeyerek, izledi.

Alt 27.11.07, 17:43   #1343
Hasani
Uzman

G.Saray'da Feldkamp devrimi!

Necati ve Kabze'yi sezon başında gönderen Kalli, Hakan-Ümit'i de gözden çıkardı
Forvet kesen!

Necati ve Kabze'yi sezon başında gönderen Kalli, Hakan-Ümit'i de gözden çıkardı.
G.Saray'da forvet Feldkamp'ın gazabına uğradı. Son şampiyonlukta başrolü oynayan 4 silahşordan Hasan Kabze ve Necati'yi sezon başında gönderen Alman hocanın, Hakan Şükür ve Ümit'i de gözden çıkardığı belirtiliyor. Hakan'la Beşiktaş maçında kadro dışı bıraktıktan sonra arası açılan Kalli, Trabzon'da yedek oturtarak Ümit Karan'a da gözdağı verdi.

NONDA-SERKAN'A KALDI

Adnan Polat hakkındaki açıklamaları nedeniyle yönetimde de desteği kalmayan Hakan ile ocakta yolların ayrılacağı ifade ediliyor. Kalli, Ümit için açık bir kapı bırakırken, bu oyuncunun da toparlanmaması halinde sezon sonu gönderileceği öğrenildi. Kalli'nin forveti kalan maçlarda Nonda-Serkan ikilisine emanet etmesi bekleniyor.

Alt 27.11.07, 17:46   #1344
Hasani
Uzman

Gençlik ateşi
Dinamik bir takım yolunda kararlı adımlar atan Kalli, Cimbom'un ortalamasını 29'dan 24.5'e indirdi; meyvelerini toplamaya başladı.

5'İ 21'İN ALTINDAYDI
G.Saray, genç oyuncularının sırtında yükselmeye devam ediyor... Trabzon gibi zor bir deplasmanda yaşı 21 ve altında olan 5 futbolcu ile sahaya çıkan Cimbom, kritik bir zafere imza attı. Gençlere verdiği önem ile bilinen teknik direktör Feldkamp'ın kararlı adımlarıyla yaş ortalaması giderek düşen sarı-kırmızılı takım; dinamik futboluyla hem beğeni topluyor hem de puanları...

HAYATİ GALİBİYET
Geçen sezonun son maçında Bursa önüne yaş ortalaması 29 olan bir takımla çıkan ve 2-0 kaybeden Aslan, Trabzon karşılaşmasına ortalaması 24.5 olan bir 11'le başladı. Kulübedekiler de dahil edildiğinde ortalaması 24.2'ye inen G.Saray, golü de maçın son bölümlerinde bularak, hem dinamizmin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi, hem de hayati bir galibiyet aldı.

Alt 27.11.07, 17:48   #1345
Hasani
Uzman

Birisi mutlaka

Ara transferde bir santrfor alacak olan yönetim Kayseri ve Sivas'la görüşmeleri sürdürüyor. Son çare ise yabancı.

ÖNCELİK YERLİDE
HAKAN Şükür ve Ümit Karan'ı gözden çıkaran G.Saray, ara transferde kadrosuna yeni bir santrfor katmak için girişimlerini sürdürüyor. Kayserisporlu Gökhan Ünal'dan söz alan ve kulübünü ikna etmeye uğraşan yönetim, Sivassporlu Mehmet Yıldız'ı ise yedekte tutuyor.

HOLOSKO SON ÇARE

ÖNCELİĞİ Gökhan'a veren Cimbom'un iki yerli golcüden birisini mutlaka transfer edeceği belirtildi. Vestel Manisasporlu Holosko'yu da listesine alan Aslan, yabancı statüsünde olması nedeniyle Slovak golcüye son çare olarak bakıyor. Transfer para+ takas formülü ile bitirilecek.

Alt 27.11.07, 17:50   #1346
Hasani
Uzman

Panionios'u devirmeliyiz

"Bizim için dönüm maçı, yeneceğiz. F.Bahçe ile Beşiktaş'a da başarılar".

GRUPTAN ÇIKACAĞIZ
G.Saray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Panionios maçının, kendileri için dönüm noktası olacağını söyledi. Sezgin, "UEFA'da ilk iki maçı kaybettik. Panionios, dönüm noktası. İyi bir sonuç alacağımıza ve gruptan çıkacağımıza inanıyorum" dedi.

EL ELE VERMEMİZ GEREK
Sezgin,
ezeli rakiplerine de başarı diledi. "F.Bahçe ve Beşiktaş'ın da Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli karşılaşmaları var. Onlara da başarılar diliyorum" diyen Sezgin, "Ülke puanımızı artırabilme adına hep beraber başarılı olmalıyız" ifadesini kullandı.

Alt 27.11.07, 17:53   #1347
Hasani
Uzman

Çalışkan Hakan

Trabzon'da görevini eksiksiz yapan oyunculardan biri olan Hakan Balta, formasını sağlama aldı. Sol kanatta ilerigeri çalışarak takdir toplayan Hakan, adı UEFA'ya bildirilen listede olmadığı için Panionios sınavında forma giyemeyecek.

Yönetim tam destek veriyor

FELDKAMP'ın takımı gençleştirme operasyonuna yöneticilerden tam destek geldi. Futbol şubesi yöneticilerinden Haldun Üstünel ile Adnan Sezgin, "Pırıl pırıl bir takım kurduk. Bu gençlere herkes sahip çıkmalı" derken, bu açıklamalar Kalli'nin aldığı-alacağı tüm kararlara onay verileceği şeklinde yorumlandı.

Polat'a İtalya nişanı

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, İtalya hükümeti tarafından verilen İtalya Devlet Nişanı'nı, teslim aldı. Çırağan'daki törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, İtalya Başkonsolosu Rustiko, başkan Canaydın ve çok sayıda davetli katıldı. Nişanın topluma hizmet edenlere verildiği belirtildi.

Alt 27.11.07, 17:55   #1348
Hasani
Uzman

Song'a 1 yıllık teklif yapılacak

TRABZON'da süper oynayan Song ile yönetim ocakta masaya oturacak. Sözleşmesi sezon sonu bitecek Kamerunlu yıldıza aynı şartlarda 1 yıllık yeni öneri yapılacağı öğrenildi. Halen yıllık 1.3 milyon euro alan Song, "G.Saray'da mutluyum, ancak ne olacağını şu andan bilemem" dedi. ödeme
4 milyon dolar

Sarı-kırmızılı yönetim, futbolcuların 4 milyon dolarlık transfer taksitlerini ödedi. Paranın Trabzonspor karşılaşması öncesi oyuncuların banka hesaplarına yatırıldığı bildirildi. Uzun süredir para alamayan futbolcuların transfer taksitlerinin ödenmesi ile büyük moral kazandığı ifade edildi.

Alt 27.11.07, 17:58   #1349
Hasani
Uzman

Barış, Atina'da yok
TRABZONSPOR maçında sakatlanarak oyundan çıkan Barış'ın dün MR'ı çekildi. Sol arka adalesinde sertleşme meydana gelen genç yıldızın durumunun ciddi olduğu ve perşembe günkü Panionios maçında forma giyemeyeceği açıklandı. Barış'ın tedavisine başlandı.

Lincoln kendini buldu
SEZONA fırtına gibi girdikten sonra kaybolan Lincoln, Trabzonspor maçındaki istekli futbolu ile ümit verdi. Sambacı çaldığı toplar, verdiği paslar ve çalışkanlığı ile takdir alırken, Kalli'nin "Sahada savaşman iyi ancak senden daha iyisini bekliyorum" dediği öğrenildi.

Topal'dan Kalli'ye mesaj

LİNDEROTH'UN sakatlığında ön liberoda görev yapan Mehmet Topal, Trabzon'daki futboluyla adeta hocasına mesaj yolladı... Süper bir maç çıkaran ve rakip ataklarda kritik müdahalelerde bulunan genç oyuncu, "Ben varken ön liberoda sorun yaşanmaz" der gibiydi.

Alt 27.11.07, 18:00   #1350
HaLoo
Site Ondan Sorulur

HaLoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 130 -> 4.294.966.863 Konu

feldkampın arkasındayım..ne hakan sukur tanırım ne umit karan ne de bir baskasını..zaten bu haberlerde fasa fiso..ilgilenmeyin gsliler..
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil