Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 12.11.07, 17:53   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

5 eksikle çıktılar
G.Saray'da sakatlıkları süren Okan, Ayhan, Özgürcan, Linderoth ve Hasan Şaş kadroda yer almadı. Helsinborg maçında sakatlanan Hasan Şaş'ın dün de soğuk algınlığına bağlı mide rahatsızlığı geçirdiği belirtildi. Sakat oyuncuların tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Yakında dönerim
G.SARAY'a Ayhan Akman'dan müjde var. Ameliyat olduğu için uzun süredir takımdan ayrı kalan tecrübeli oyuncu çalışmalara başladığını, 1-2 hafta içinde hazır olacağını söyledi. Ayhan çalışmaların çok iyi gittiğini de belirtti.

Bülent'in elini öptü
Hakan Şükür, Hasan Şaş ve Ümit Karan olmayınca sahaya kaptan olarak çıkan Rigobert Song, G.Birliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz'ın elini öptü. Karşılaşma önce sarı-kırmızılı futbolcularla selamlaşan Korkmaz, Song'un yanına geldiğinde Kamerunlu oyuncu hocanın elini öptü.

Alt 12.11.07, 17:56   #2
Hasani
Uzman

Maçın en heyecanlı dakikaları
3 dakika
G.Birliği atağında Mehmet Nas'ın pasında ceza yayının sol çaprazında topu önünde bulan Kerem'in sert vuruşunda, defansta Song'a çarpan top, kaleci Orkun'u yanıltarak ağlara gitti: 1-0.

12 dakika
G.Saraylı Mehmet Topal'ın ceza sahasının dışından yaklaşık 25 metreden sert şutunda top bu kez G.Birliği defansında Ayhan Tuna'ya çarparak, kaleciyi yanılttı ve ağları havalandırdı: 1-1.

29 dakika
G.Birliği ceza sahasının sol çaprazında Arda Turan topa sahip oldu. Yerden sert vuruşu sonrası kaleciden dönen meşin yuvarlağı Serkan tamamlayarak, filelerle buluşturdu ve takımını 2-1 öne geçirdi.

39 dakika
Lincoln'un kullandığı serbest vuruşta ceza sahası içinde defanstan dönen topu Arda, Serkan'ın önüne bıraktı. Bu oyuncunun gelişine yerden sert şutunda kaleci Gökhan uzanarak topu çeldi.

49 dakika
Galatasaray'ın sağ kanattan geliştirdiği atakta, Nonda, topu Barış'a bıraktı. Bu oyuncunun bekletmeden ortasına, ceza alanı içinde Lincoln sert vurdu. Defansta Tuna'ya çarpan top ağlara gitti: 3-1.

68 dakika
Orta sahada topu kapan Lincoln güzel bir hareketle rakibinden sıyrıldı ve sağ kanatta boş durumda olan Barış'ı gördü. Bu oyuncu çaprazdan çok sert vurdu. Ancak meşin yuvarlak kaleci Gökhan'da kaldı.

73 dakika
Konuk ekip G.Birliği sağ kanattan etkili geldi. İsaac önündeki rakibini geçerek sağ çizgiye indi. Yaptığı ortada top Galatasaray defansını geçti. Gerilerden gelen Tuna'nın sert şutu auta çıktı.

82 dakika
G.Birliği'nin ani geliştirdiği atakta Mehmet Çakır ara pasıyla Kerem'i kaçırdı. Bu oyuncu ceza alanına sağ çaprazdan girdiği anda kendini yerde buldu. karşılaşmanın hakemi devam kararı verdi.

+93 dakika
G.Birliği defansı G.Saray ceza alanına topu şişirdi. Havalanan topa Tuna kafayla vurdu. Mehmet Topal'a çarpan meşin yuvarlak kaleci Orkun'u yanıltarak ağlara gitti ve maçın skoru belli oldu: 3-2.

Alt 12.11.07, 17:58   #3
Hasani
Uzman

"Fenerbahçe'yi yeneceğiz"

Volkan, Turkcell Süper Lig'de Şükrü Saracoğlu'nda Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşmasını kazanacaklarını söyledi

Galatasaraylı futbolcu Volkan Yaman, hedefinin çocukluğundan beri oynamayı hayal ettiği Galatasaray'ın gelecekteki başarısına katkıda bulunmak ve bu sayede Türk futboluna hizmet etmek olduğunu belirtti. ''Cola Turka ile Soru Cevap'' bölümünde taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Volkan, Ali Sami Yen Stadı'nda futbol oynamanın muhteşem bir duygu olduğunu dile getirerek, ''Küçükken televizyonda gördüğüm, hayallerimin stadında top oynuyorum. Daha önce Hagi'nin ve daha birçok önemli oyuncunun oynadığı, Galatasaray'ın Real Madrid'le karşılaştığı statta oynuyorum, bu benim için çok önemli. Galatasaray taraftarını hep televizyonda görmüştüm daha önce. Hep taraftarımızın önünde oynamayı hayal ettim'' dedi.
Hakan Şükür, Lincoln ve Linderoth gibi yıldız futbolcularla aynı takımda oynamanın kendisi için güzel bir duygu olduğunu ifade eden Volkan, şöyle devam etti:

''Ben tüm bu ağabeylerimi futbol izleyicisi olarak zaten izlerdim. Eski arkadaşlarım bana soruyorlar şimdi, takım arkadaşlarımın nasıl insanlar olduklarını. Ben de onlarla aynı ortamda bulunmaya yeni alışıyorum. Benim aram takımdaki herkesle iyidir. Birkaç yıl önce geçtiğim yollardan şimdi geçmek zorunda kalan Barış ve Serkan'a yardım etmeye çalışıyorum.''

Galatasaray'a gelmesinde milli takımda gösterdiği performansın etkili olduğunu belirten Volkan Yaman, ''Fenerbahçe veya Beşiktaş, Galatasaray'dan daha iyi bir teklifte bulunsaydı, yine Galatasaray'ı tercih eder miydin'' şenlindeki soruyu da ''Galatasaraylı olduğum için evet, ama kabul etmek gerekir ki bana en sıcak yaklaşımı gösteren Galatasaray oldu. Böylece düşünmeme hiç gerek kalmadı'' diye yanıtladı.
Volkan, Galatasaray'ın eski futbolcuları Hakan Ünsal ve Ergün Penbe'yi hep imrenerek izlediğini dile getirerek, ''Daha yolun başındayım. Ama hep Ergün ve Hakan ağabeylerin oyunlarını severdim. Hakan'ın gücü ve Ergün'ün soğukkanlılığını karıştırabilsem, daha ne isterim'' dedi.

Volkan Yaman, Turkcell Süper Lig'de Şükrü Saracoğlu'nda Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşmasını kazanacaklarını da iddia etti.

Alt 12.11.07, 17:59   #4
Hasani
Uzman

G.Saray revire döndü!

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında Trabzonspor ile deplasmanda yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Sarı-kırmızılılar, ligde dün Gençlerbirliği ile yaptıkları maçın ardından, ara vermeden bu sabah Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çalıştı. Almanya'ya giden teknik direktör Karl Heinz Feldkam'ın yokluğunda, antrenörler Ahmet Akcan, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, basına ve taraftara kapalı gerçekleştirilen antrenmanda, dünkü maçta görev alan oyuncular Cevat Güler nezaretinde rejenerasyon çalışması, öteki futbolcular ise Ahmet Akcan yönetiminde dar alanda teknik çalışma yaptı. Kalecilere ise Nezih Ali Boloğlu eşliğinde özel bir çalışma programı uygulandı.

Milli takımlarda bulunan futbolcular Servet Çetin, Hakan Balta, Arda Turan, Barış Özbek, Uğur Uçar, Mehmet Topal, Mehmet Güven, Özgürcan Özgür ve Nonda çalışmada yer almadı.

Sakatlıkları bulunan Linderoth, Ayhan ve Okan'ın yanı sıra dünkü maçta sağ diz iç kapsülünde yırtık meydana gelen Bouzid ve Helsingborg maçında sakatlanan Lincoln'ün tedavilerine tesislerde devam edilirken, gribal enfeksiyon geçiren Hakan Şükür, sağlık ekibi tarafından tesislerde dinlendirildi.

Bu arada, dün akşam üşütmeye bağlı karın ağrısı nedeniyle geçici bir rahatsızlık geçiren ve Gençlerbirliği maçı kadrosunda bulunmayan Hasan Şaş'ın, bu rahatsızlıkla ilgili bir şikayetinin kalmadığı, ancak sol uyluk arka adalesindeki sakatlığının tedavisine devam edildiği bildirildi.

Galatasaray, yarın yapacağı çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek. Sabah antrenmanının basına ve taraftara kapalı, akşam çalışmasının ise açık olacağı duyuruldu.

Alt 12.11.07, 18:01   #5
Hasani
Uzman

Ara ilaç olacak!

Türk Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası elemelerinde Norveç ve Bosna Hersek ile oynayacağı maç öncesi lige ara verilmesi Galatasaray'da teknik heyete ve kulüp doktorlarına derin bir nefes aldırdı.

Son haftalarda sakat oyuncuların artması yüzünden sıkıntı çeken sarı kırmızılı kulüpte bir haftalık ara adeta ilaç oldu. Kulüpten öğrenilen bilgilere göre Galatasaray'ın 25 Kasım'da Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağı zorlu maç öncesinde İsmail Bouzid dışında sakat oyuncu kalmayacak. Sarı-Kırmızılıların ilk haftalardaki başarılı futbolunda büyük pay sahibi olarak görülen orta alandaki Linderoth- Ayhan ikilisi Tarabzonspor maçında forma giyecek duruma gelecek.

Sarı kırmızılı kulübün sağlık heyetinden alınan bilgiye göre iki oyuncunun da Trabzonspor maçında forma giyecek duruma gelmelerinin çok yüksek olasılık olduğu öğrenildi. Ancak Gençlerbirliği maçında sakatlanan ismail Bouzid'in tedavisinin üç hafta süreceği belirlendi. Böylece Trabzon'da oynanacak maçta cezalı Song'un yanısıra Bouzid'in sakat olması sarı kırmızılı teknik heyeti zora sokacak. Bu durumda Servet'in yanında Hakan Balta ya da Mehmet Topal'ın stoper oynaması beklenirken bu oyunculardan Hakan A Milli Takım, Mehmet Topal ise Ümit Milli takım kadrolarında bulunuyor. Şimdi Feldkamp ve yardımcılaranın tek duası Hakan Balta ve Mehmet Topal'ın milli maçlardan sağlam olarak dönmeleri.

Alt 12.11.07, 18:02   #6
Hasani
Uzman

Servet'in ilginç dileği

Galatasaray***8217;ın milli futbolcusu Servet Çetin, lig liderliğinin Sivasspor ile Cim Bom arasında sürekli el değiştirmesine ilginç bir yorum getirdi.

Servet, ***8220;Umarım sezon sonunda Galatasaray şampiyon olur. Eğer biz olamazsak Sivasspor şampiyon olsun***8221; dedi. Ligin en az gol yiyen savunması olduklarını da hatırlatan Servet, ***8220;Talihsiz goller yiyoruz. Kalemizde az pozisyon veriyoruz ama kendi hatalarımızdan goller yiyoruz. Abuk sabuk goller yiyoruz. Bunlara dikkat edersek daha az gol yiyeceğimize inanıyorum. Geçmişe dönüp baktığımızda hep talihsiz goller, bunları azaltacağız inşallah***8221; diye konuştu.

Bu arada maçın başlamasına 15 dakika kala Ali Sami Yen Stadı***8217;nın çimleri ıslatılınca, Sarı-Kırmızılı futbolcular bu duruma isyan etti. Özellikle Servet zemini ıslatmakla görevli yetkilileri sert bir dille azarlarken, ***8220;Kaç gündür yağmur yağıyor, saha çamur olmuş siz hâlâ zemini ıslatıyorsunuz***8221; diyerek kızgınlığını belli etti. Servet***8217;in haksız olmadığı maç içinde açık şekilde görüldü. Zemini zaten kötü olan Ali Sami Yen Stadı patates tarlasına döndü.

Alt 12.11.07, 18:05   #7
Hasani
Uzman

Lincoln'ün dönüşü

Galatasaray'da Gençlerbirliği galibiyeti ile bir yandan F.Bahçe'ye 6, Beşiktaş'a da 7 puan fark atmanın keyfi yaşanırken, bir yandan da Lincoln'ün futbolla barışması kutlanıyor. Ligin 7. haftasında oynanan Beşiktaş maçı öncesi misafir kabul ettiği için teknik direktör Feldkamp tarafından, derbi kadrosundan çıkartılan Lincoln o maçtan beri adeta futbola küsmüştü. Dün geceye kadar oynanan dört maçta, Denizlispor deplasmanında sakatlığı sebebiyle oynamayan Lincoln diğer maçlarda ise sahada sadece yürümekle yetinmişti.

LİGDE 8 HAFTA SONRA GOL

Ancak dün gece Brezilyalı futbolcu tekrar Galatasaray'a geri döndü. G.Birliği maçında mükemmel bir performans sergileyen, üstelik rakibin sert futboluna rağmen sahada hünerlerini sergileyen Lincoln takımının 3'üncü golünü de atarak, ligde 8 haftalık gol hasretine de son verdi. Ligde son golünü 3. haftada Ankaragücü'ne atan Brezilyalı futbolcu son resmi golünü ise 4 Ekim'de UEFA Kupası'ndaki Sion maçında atmıştı.

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil