Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 06.11.07, 17:53   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Helsingborg'u ezberliyoruz

Teknik direktörümüz Feldkamp oynayacağımız kritik Helsingborg maçı öncesi futbolcularına İsveç ekibinin maçlarını izlettiriyor

Galatasaray, Helsinborgs ile 8 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00'de yapacağı UEFA Kupası H Grubu 2. karşılaşmasının hazırlıklarını basın ve taraftara kapalı yaptığı çalışmalarla sürdürdü. Feldkamp, Ahmet Akcan, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde sinema salonunda saat 10.30'da toplanan oyunculara, rakip takım Helsinborg'un geçtiğimiz haftalarda yaptığı maçlarından seçilen görüntülerle desteklenen bilgiler verdi. Bu çalışmadan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall sahasında yapılan antrenman, ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde önce teknik çalışmalar, sonra tam sahada kalecilerin de katıldığı taktik bir çalışma yapıldı. Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.

Ayhan Akman, Özgürcan Özcan ve Okan Buruk'un tedavilerine Metin Oktay Tesisleri Sağlık Merkezi'nde devam ediliyor. Ayhan antrenör Cevat Güler yönetiminde takımdan ayrı bir program doğrultusunda sahada çalışırken, Özgürcan ve Okan da tedavilerinden sonra fizyoterapistler eşliğinde salon ve sahada özel çalışmalar yapıyorlar.

Antrenmanın sonlarına doğru sol kasığında bir ağrı hisseden Uğur Uçar, çalışmayı bırakmak zorunda kaldı. Sağlık ekibi tarafından tedavisine hemen başlanan Uğur'un maç kadrosunda yer alıp yer almayacağı yarın yapılacak kontrollerden sonra kesinlik kazanacak.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı UEFA Kupası Grup maçı hazırlıklarını 7 Kasım Çarşamba akşamüstü saat 17.00'da itibaren yapacağı antrenmanla tamamlayarak Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girecek. Bu son antrenmanın ilk onbeş dakikası yalnızca basına açık olarak gerçekleştirilecek.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp bu antrenman öncesinde, saat 16.00'da Turgay Vardar Basın Odası'nda bir basın toplantısı düzenleyecek.

Alt 06.11.07, 17:56   #2
Hasani
Uzman

Helsingborg kozu Linderoth

Sakatlığını üzerinden atan Tobias Linderoth***8217;u Gaziantepspor deplasmanında dinlendiren teknik direktör Feldkamp, perşembe günkü Helsingborg sınavında İsveçli futbolcuyu koz olarak düşünüyor. Orta sahalı Linderoth ile toparlamayı planlayan tecrübeli hoca, 27 yaşındaki oyuncudan sık sık Helsingborg hakkında bilgi alıyor. Ali Sami Yen Stadı***8217;ndaki karşılaşmanın kendisi için özel bir anlam taşıdığını ifade eden Linderoth, ***8220;Ülkemin takımıyla karşılaşacak olmak güzel. Ama Galatasaray forması giyiyorum ve bizi desteklemeye gelecek olan taraftara hem güzel bir futbol hem de galibiyet izlettirmeliyiz. Maça bunun bilinciyle çıkacağız, bu düşünceyle hazırlanıyoruz. Larsson***8217;u çok yakından tanıyorum. En fazla dikkat etmemiz gereken oyuncuları da Larsson. Yine de isimlere takılmadan, kendi işimizi yapar, kendi futbolumuzu oynarsak, 3 puanı alan taraf oluruz***8221; yorumunu yaptı.

Alt 06.11.07, 17:57   #3
Hasani
Uzman

Lincoln'süz olmuyor

Cassio Lincoln'ün son haftalarda yaşadığı form düşüklüğü ve sakatlıklar Galatasaray'a ağır darbe indirdi.

Beşiktaş'la 29 Eylül'de oynanan derbiden önce kamp kurallarına uymadığı gerekçesiyle Teknik Direktör Feldkamp tarafından kadro dışı bırakılan Brezilyalı yıldız daha sonra yapılan maçlardaki performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Kadro dışı kaldıktan 5 gün sonra Sion maçına çıkan ve 1 gol kaydeden sambacı, iki beraberlik aldıkları Kayseri ve Ankaraspor karşılaşmalarında fazla varlık gösteremedi. Başkent ekibiyle oynanan maçta sakatlandığı nedeniyle Bordeaux ve Denizli ile kupa ve ligde yapılan maçlarda forma giyemeyen Lincoln, 60 dakika sahada kaldığı Gaziantep deplasmanında ise adeta mumla arandı.

Alt 07.11.07, 17:52   #4
Hasani
Uzman

Canaydın'dan iddialara sert yanıt

"Hakemler bizi şampiyon yapacakmış. El insaf! Bu söylemler Türk futboluna zarar verir. Hakemlerin üzerinde baskı kurmak yanlış"

Hiç yakışmıyor

"Hakemler bizi şampiyon yapacakmış. El insaf! Bu söylemler Türk futboluna zarar verir. Hakemlerin üzerinde baskı kurmak yanlış".

Sarı -kırmızılı kulübün başkanı Özhan Canaydın, "Hakemler Galatasaray'ı şampiyon yapacak" iddialarına sert yanıt verdi. Canaydın, "Bu söylemler hiç yakışmıyor. El insaf! Bu iddia kesinlikle Türk futboluna zarar verir" dedi. Başkan Canaydın, Avrupa'da çok maçlar izlediğini ve oradaki hakemlerin de hata yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Hakemlerimizin üzerilerine gidilmemesi gerek. Baskı kurmak gerçekten çok yanlış."

Özür de diledim
2003-04 sezonunda oynanan Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra "Ali Aydın artık düdüğünü asmalıdır" açıklamasını yapan Özhan Canaydın bu sözden dolayı hâlâ pişman olduğunu söyledi. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Kendime 'Bunu nasıl söyledim' diye öz eleştiri yaptım. Daha sonra Aydın'dan özür diledim. Hakemliği bu yüzden bırakmadığını öğrendim" ifadelerini kullandı.

Alt 07.11.07, 17:55   #5
Hasani
Uzman

Çeker giderim!

Galatasaray'ın hocası, G.Antep maçından sonraki eleştiriler karşısında suskunluğunu bozdu. Feldkamp'ın, "Eleştirilerden bunaldım. Bu takım, yıldızlar topluluğu Fenerbahçe'nin 3 puan önünde lider. İstenmediğim ve beğenilmediğim yerde durmam, çeker giderim" dediği öğrenildi.

Rest çekti

"Kararlarıma saygı duysunlar, aksi halde çeker giderim. Beni ne kadar istediklerini unuttular!".

Sarı -kırmızılı takımın Alman çalıştırıcısı Feldkamp, özellikle G.Antep maçının ardından yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. Beşiktaş derbisi öncesinde Hakan Şükür ve Lincoln'ü kadro dışı bırakarak tüm camianın tepkisini alan ancak maçın kazanılmasıyla verdiği bu karar tartışılmayan Alman hoca; Antep karşılaşmasının ardından, "Bu takımın teknik patronu benim. Kimin nerede oynayacağıma da ben karar veririm. Kararlarıma saygı duyulmayacak olunursa, düşünmeden çeker giderim" dedi.

Güvenmeleri şart
Kalli, G.Saray yönetiminin kendisini takımın başına getirmek için ne kadar uğraştığını bazı kesimlerin çabuk unuttuğunu ifade ederek şöyle devam etti: "F.Bahçe'nin 3, Beşiktaş'ın 4 puan önündeyiz. Başarısız olduğumu kimse söyleyemez. İlk 7 haftada 19 puan toplarken, son 4 maçta 6 puan kaybettik. Bu, dünyanın sonu değil. Ama bana güvenilmediğini hissedersem, kalmanın bir anlamı yok."

Alt 07.11.07, 17:58   #6
Hasani
Uzman

Ve Kral dönüyor

Önceki gün idmanlara başlayan golcü futbolcu, UEFA Kupası maçıyla dönüyor. Ya Nonda ya da Ümit Karan yedek kalacak.

2.5 hafta sonra
G.Saray'da sakatlığı nedeniyle 2.5 haftadır forma giymeyen Hakan Şükür'ün yarın Helsingborg ile oynanacak UEFA Kupası maçında sahada olacağı açıklandı. Doktorlar, Hakan'ın durumunun iyi olduğunu söyledi.

Tekrar ilk 11'de
En son 21 Ekim'deki Ankaraspor maçında sahada olan golcü futbolcu, önceki gün idmana

çıkmıştı. Helsingborg karşısında, Hakan'ın ilk 11'de forma giymesi beklenirken, Nonda ya da Ümit ise yedek soyunacak.

Alt 07.11.07, 18:00   #7
Hasani
Uzman

Sabri heyecanlı

Sakatlığı tamamen geçen Sabri, Helsingborg maçında teknik direktör Feldkamp'tan görev bekliyor. İdmanlarda hırslı görüntüsüyle dikkat çeken sarı-kırmızılı futbolcu, "UEFA'da önemli bir maça çıkacağız. Tabii ki görev almak bana çok heyecan veriyor. Şans verilirse elimden gelenin en iyisini yapacağım" diye konuştu.

UEFA için film

Teknik direktör Kalli, yarın oynanacak Helsingborg maçına futbolcularını kasetlerle hazırlıyor. Oyuncularını dün sinema salonunda toplayan Alman çalıştırıcı, Helsingborg'un geçtiğimiz haftalarda yaptığı maçlardan seçtiği görüntüleri izleterek, destek bilgiler verdi.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil