Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 06.04.08, 20:28   #11
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Adnan Polat GSTV***8217;ye Konuştu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat Galatasaray TV***8217;ye çok özel açıklamalarda bulundu. Polat, Michael Laudrup***8217;la görüştüklerini belirtirken yeni teknik adamda düşündükleri profili de açıkladı. Polat ayrıca Feldkamp***8217;ın neden istifa ettiğini de söyledi***8230;

Soru : Karl-Heinz Feldkamp görevinden ayrıldı. Aslında resmi siteden açıklama yapıldı ama en yetkili ağızdan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak taraftarımızı bilgilendirmek için ne söylemek istersiniz?

Adnan Polat : Feldkamp kendisi ayrılmak istedi; bana bu düşüncesini cuma günü iletti, gerekçelerini açıkladı. Sezonun bitimine 6 hafta kala ayrılmasının uygun olmayacağı yönünde telkinlerde bulundum. Yaşına, tecrübesine ve kariyerine ters, aykırı bir davranış olacağını söyledim ama kendisi oldukça kararlıydı. Cumartesi sabahı geldi ve yazılı istifasını sundu. Biz de o anda bulunan yönetici arkadaşlarımızla (futbol komitesindeki) oturup konuştuk, istifasını kabul ettik. Kendisi göreve geldiğinde Ahmet Akcan***8217;ı da beraberinde istemişti ve biz de kendisinin de istifasını istedik. Ahmet Hoca da anlayışla karşıladı durumu ve istifasını verdi; güzel bir şekilde vedalaştık. Bundan sonraki dönemde kendilerine başarılar diliyorum.

Soru : Peki bu ayrılığın nedeni neydi?
Adnan Polat : Feldkamp***8217;ın açıklamasına göre 4-5 aydır, özellikle ikinci devrenin başından itibaren yönetim kuruluyla idari kararlarda fikir olarak örtüşmediğini ve bu bağlamda da birlikte çalışmanın kulübe zarar verebileceğini ifade etti ki ben aynı fikirde değilim. Açıklaması bu şekildeydi ki zaten uzun uzun da konuşup tartışmadık. Sonuçta ben bu kadar hassas bir dönemde Galatasaray***8217;dan ayrılmayı kafasına koyan bir teknik adamı tutamazdım ve istifasını kabul ettim.

Soru : Gençlerbirliği maçından sonra 5 hafta kalıyor. Bu durum takımı nasıl etkiler ?
Adnan Polat : Ben olumlu bir etki yapacağını düşünüyorum çünkü eğer biz kahraman arıyorsak, kahramanlar zor günlerde ortaya çıkar. Galatasaraylı futbolcular bu bayrağı buraya kadar getirdiler ve bundan sonraki dönemde de bunu en iyi şekilde taşıyarak iki kupayı da alacaklarına tereddütüm yok. Takımla yaptığım görüşmede de bu durumun olumlu bir etki yaptığını gözlemledim. Zaten bu konuyu çok da fazla konuşmaya artık gerek yok; gerekeni futbolcular sahada söyleyecek bu andan itibaren.

Soru : Bundan sonra Burak Dilmen, Nezihi hoca ve Cevat hocanın yanı sıra takım içindeki tecrübeli oyunculara da çok yük düşüyor (Ümit Karan, Hakan Şükür, Hasan Şaş). Onlarla konuştunuz mu?

Adnan Polat: Sadece Hakan Şükür***8217;le konuştum. Galatasaray***8217;da dört ülkenin milli takım kaptanları var; Song, Nonda, Linderoth ve Hakan Şükür. Ben kendilerine inanıyorum. Bu yarışı sonuna kadar götürecekleri konusunda şüphem yok. İstanbul***8217;a döndüğümüzde takımın tamamıyla bir görüşme yapacağım. Zaten iki gün önce (Perşembe) Okan, Lincoln, Hasan Şaş ve Ümit Karan***8217;la konuşmuştum, kalan haftaların çok önemli olduğun konusunda telkinlerde bulundum. Benim beklentilerim son derece umut dolu.

Soru : Bu sezon bitmeden yeni teknik direktör takımın başına gelecek mi? Ayrıca düşündüğünüz ve görüştüğünüz isimler var mı?

Adnan Polat : Gazetelerde birçok teknik adamın ismi geçiyor. Medyaya 100 isim söylerseniz 3-4 tanesinin tutmamasına imkan yok. Michael Laudrup bunlardan biriydi; bu konuda Bayram Tutumlu***8217;yla da görüştüm ama ben medyaya bu konuda açıklamalar yapacağını hiç beklemiyordum. Açık konuşmak gerekirse kendisinin Türkiye***8217;ye geleceği konusunda çok fazla ümitli değilim; zaten kendisi Getafe***8217;de şu anda son derece başarılı ve büyük kulüpler de ona talip. Bu tip yeni çıkış yapan genç antrenörlerin tercih ettiği ülkeler İtalya, İspanya, İngiltere oluyor. Bizim düşüncemiz Gençlerbirliği maçının hemen ardından bir teknik adamı Galatasaray***8217;ın başına getirmek. Gelecek olan teknik adam 5 lig ve 2 kupa maçı için değil; muhtemelen bu sezon ve aynı zamanda önümüzdeki sezon sonuna kadar görevi yürütecek bir teknik adam olacaktır; bunu da önümüzdeki hafta netleştireceğimizi tahmin ediyorum. Benim düşündüğüm hoca profili hem eğitimci, hem de yarışmacı bir hoca çünkü Galatasaray çok genç bir takım. Bu profile uyan hoca sayısı çok da fazla değil; bu isim yerli de olabilir yabancı da.

Konuyu Toplam 9 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)

Seçenekler
Stil