Geri git   A-Z ye Herkonu > Duyurular-Kampanya-Kutlama

Seçenekler Stil

Alt 18.07.08, 18:15   #21
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Al***305;nt***305;:
OSMANLIOGLU´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

Tabi tabi AKP %47 oy aldı haklısın bu konuda. Evirip çevirip önümüze koyduğunuz dayanak noktanız bu zaten. Ama oyu kimden aldı? Ülkenin aydın ve aydıncık kesimi hiç birisi AKP yanlısı değil! Neden mi değil çünkü ABD yalakası. Uydurmuyorum işte dayanak noktalarım.

1,Dışişleri Bakanı Gül ***8220;Dünya barışı için, barışı korumak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir.***8221;dedi. (Ne kadar masum bir söylem değil mi. Ama söylenme gerekçesi ne? Neden Türkiye Cumhuriyetinde üst makam sahibi bir adamın böyle bir cümle kurması gerekiyor. Sizce yalakalık değil mi? ABD'nin her girdiği ülkeye bir çıkar için girdiğini Afrikadaki yerli kabileleri bile öğrendi, sayın Gül bunu bilmiyor mu acaba?????) "

2,Aaaa yine sayın Gül çıktı karşımıza. Bakın ne diyor "Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye***8217;nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek". (Buna neremizle gülelim? BOP'un amacının İsrail odaklı bir yönetim biçimi olduğunu Maorilere sorsanız bilir )

3,Bak bu sefer Conilerin başkanı Paul Wolfowintz ele verdi bizi Ne dedi? "Biz Irak***8217;a müdahale konusunda tereddüt ediyorduk, Tayyip Erdoğan bize cesaret vermiştir.***8221; (Halk arasında siz gidin paşam biz arkanızdayız yalıyoruz sizi demek oluyor bu. Ama halktan kaç kişi eski dili hatırlıyor????)

4,Aaaa bak birde Tayyip Erdoğan'ı yakaladım. Ne demiş Tayyip efendi ***8220;Tek Çin anlayışını destekliyoruz. Çin***8217;in toprak bütünlüğü konusunda Türkiye***8217;nin herhangi bir tereddüdü yok, saygısı vardır. Terörün dini, milleti, ırkı olamaz.***8221; (Guatemala'dan serbest bırakılan Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti vatandaşı iki direnişçiyi sırf Çin kabul edemezsin diye istemeyen ve hiç bir Türklük yanı olayam Arnavutluk'un kabul etmesine göz yuman sayın Tayyip bu sözü söylemekte çok samimi. Çünkü adam her yerden dışa bağımlı. Terörist dediği kardeşlerimiz orada sırf müslüman ve türk oldukları için öldürülüyor. Bundan kaç tanenizin haberi var??).

5,Tarih 4 Temmuz 2003 Irak'da karagahında istihbarat çalışmalarını yürüten özel eğitimli bordo berelilerimizin karagahı basılıyor, kafasına çuval geçiriliyor, onuru ayaklar altına alınıyor. O askerler ölmek için eğitildiler ve ölmelerine bile izin verilmiyor. Sonra sayın Tayyip Erdoğan çıkıp televizyonlara açıklama yapıyor "Temaslarımız sürüyor haber bekliyoruz" diyebilecek kadar onurdan vazgeçebiliyor.

6,Ya abi bu kadar da olmaz dedirten bir söz daha, yine Tayyip Erdoğan'dan ***8220;Amerika***8217;nın düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu Projesi; Diyarbakır işte bu proje içinde bir yıldız, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım.***8221; Ben bir yorum yapamıyorum bunun yorumu size kalsın. Ağır konuşacam yoksa banlanmayalım.

7,1 Mart Tezkeresi reddedilmesine rağmen, bir genelgeyle, ABD***8217;nin savaş araç-gereçleri Türkiye üzerinden nakledildi.
İsrail***8217;in talebiyle ve onun güvenliği için, kamuoyuna rağmen Lübnan***8217;a asker gönderildi.

Bunlar dış politikayla ilgiliydi. Sanırım bir ışık yanmıştır.

8, E ekonomiye değinmeden olmaz Toplam iç ve dış borç biriktirmesinin son 4 senede 2007 bütçesi kadar, 200 Milyar YTL artış göstermesi düşündürücüdür. 2008 için daha bir açıklama yapılmadı. O yüzen koyamıyorum.

Ekonomide baya icraat var hepsini yazmaya kalksak okumazsınız. Ama ısrarla cevap verip öğrenmek isterseniz yine boş bir vakitte size yardımcı olurum.

9, IMF ile yapılan anlaşma gereği şeker pancarı üretiminin düşürüldüğünü sanırım hepiniz biliyorsunuz. Anlaşmayı yapan AKP hükümeti olmasa bile kurtulacağız dediği İMF ile yeni standby anlaşmaları ile bu bağımlılığı devam ettirmiştir. AKP'nin İMF iddiaları Cem Uzanınkilerden bir farkı kalmadı yani

10,AKP; Siyasetinin merkezine insanı yerleştiren AKPi, "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" anlayışıyla yola çıkmıştır, diyor. Ancak tarım kesiminde bu anlayışını uygulamadı, uygulamadığından söz etmiyor. Tarımda AKP'nin kendisine özgü bir programı olmadığı gibi ülkenin tarım gerçeklerini belirleyip ona uygun çözümler oluşturma çabaları olmadı. Tarım sektöründe uyguladığı IMF, DB yapısal uyum programları ile AB Ortak Tarım Politikası İlerleme Raporları olmuştur. AKP hükümetinin uyguladığı bu politikalar sonucunda tarımda çalışan çiftçileri yaşatmadı, mesleklerini terk etmelerine neden oldu. Türkiye'de her 50 saniyede bir çiftçi iflas eder duruma geldi.

11,Ceyhan Ticaret odası'na bağlı 2000 küsür çifçi hakkında gıyabi tutuklama kararı çıktı. Sebebini biliyor musunuz? Hükümetin tarımdaki dengesiz politikaları yüzünden borçlarını ödeyemediler.

12. 5 yıl öncenin mahsülünü dışa pazarlayan sayın hükümetimiz artık fındık ihraç etmek istemiyor. Açıkça dile getimediler zaten getirseler şu an ayaklanma olurdu. 5 yıl rutubetli depolarda bekleyen fındıkta aflatoksin oluşuyor. Bir ara bu toksin yüzünden ihracat durmuştu hatırlarsınız.

13, Geçen sene 3,5ytl olarak açıklanan fındık fiyatı üreticiyi vurdu. Bende o üreticilerden birisiyim. 52 randıman fındık 3,5 ytl benim fındığım arazinin durumundan dolayı 50 randımanı geçmiyor ve fiyatı bu randımanla 3 ytl civarına geliyor. Bana fındığın maliyeti sadece zirai ilaçlar, bahçe bakımı ve toplama gideri olarak 2,8 ytlye felan geliyor. Bunun bir sürü daha gideri var. Geçen sene fındıktan zarar ettim, çektiğim eziyette hükümnetimiz sayesinde yanımıza kar kaldı.

Maddeler uzar gider. Bunları okumaya değer görürseniz ve devamını isterseniz boş vakitlerimde sıralarım size istemediğiniz kadar. Umarım birşeyler çıkartmak için okursunuz. Size daha önceden de dedim ben söz konusu siyaset olunca bardağın dolu tarafını görmem. Çünkü siyasette aaayyyy yazııık onlarda bize çalışıyorlar diye bir yaklaşım olamaz. Ya adam gibi yapacak yada çekip gidecek. Eksilerle artıları adaletin terazisinde tartın o zaman sizde göreceksiniz. Hoş görmesenizde banane Belki birileri okurda vakit harcar diye yazdım bu yazıyı. Yoksa yazılanlar bir şeyi değiştirmez. Hem söz bize düşmez öyle değil mi. Biz ne bilek begim böyükler bilir

Kimse beni alkışlamayacak mı.
Hani benim şakşakçılarım
vay be ne hükümet icraatlara bak beaaa

Alt 18.07.08, 18:18   #22
gokhankayseri
Herkonu.com Fanatik

gokhankayseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 29
Tesekkür almis 58 -> 4.294.967.171 Konu
Talking

Al***305;nt***305;:
Temur_Melik´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
lionking90 ben seni tanımıyorum. Bu sitede seni tanıyan tanıyorsa en fazla boş beleş oluşundan tanır. AKP halkı tmsil ediyormuş. Halkı temsil eden bir parti halkın isteklerine, açlığına işsizliğine duyarlı olur. AKP iki dönemdir tek başına iktidar bu ülkede ben değişen bir şey görmedim. Sen gördün mü?

Ak parti geldi ve ilimiz düzenlemeye girdi... yeni stad yapılıyo hemde bana çok yakın sonra tramvay hattı sonra bolbol fabrika açıldı , gözlerimle şahit oldum bi sürü insana ekmek kapısı oldu

eğer siz bu halde bile halinize şükretmeyip kapatılsın şöle olsun böle olsun diosanız diğer partiler iktidara geldiğinde olacakları düşünmek bile istemiyorum

Alt 18.07.08, 18:22   #23
gokhankayseri
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
SkorP´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
onun yani sira,
benim bayragim diyarbakirda dtp mitinginde direkten indiriliyor/indirilmeye calisiliyor kimse birsey demiyormu , kapansin ozaman kardesim ne varsa kapansin.
dimi yaa ne olcak ansını satıyım hepsi kapansın sana göre hava hoş tabi yurtdışında tuturmuşsun bi yolunu krallar gibi yaşıosun ama partiler yada parti kapatılırsa tr ne hale gelcek düşünmüosun.. niye çünkü senin umrunda değil.. tr de yaşasaydın böle düşünmezdin...

gülmeye devam

Alt 18.07.08, 19:26   #24
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

OSMANLIOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 27
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

Al***305;nt***305;:
gokhankayseri´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
vayy bea ülke ne hallerdeymişde haberimiz yokmuş

bizi aydınlattığın için saol osmanlıoğlu

keşke nickine yakışır bi şahsiyet olsan

peki sence tek çözüm kapatmak mı ?

osmanlıoğlu seni gülerek ve hayretle izlemeye devam etcem

reklamları izlediniz !!!

Nickimle çelişen ne yazdım söyler misin? Baş edebilecek kadar kendine güvensen kalkar söylediklerimi çürütmeye çalışırdın. Neden duvarıkmak için koşturup yıkamayınca aaaa burada duvar varmış der insanlar. Sen gülerek izlemeye devam et.

Seviyorum senin gibi insanları. Böyle insanlar konuşunca siyasetçi olasım geliyor Nasıl olsa ne verirsen yiyor
Bakma öyle hiç üzülmedim,
Nasıl olsa yalandın düşünmedim.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 18.07.08, 19:34   #25
gokhankayseri
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
Nickimle çelişen ne yazdım söyler misin? Baş edebilecek kadar kendine güvensen kalkar söylediklerimi çürütmeye çalışırdın. Neden duvarıkmak için koşturup yıkamayınca aaaa burada duvar varmış der insanlar. Sen gülerek izlemeye devam et.

Seviyorum senin gibi insanları. Böyle insanlar konuşunca siyasetçi olasım geliyor Nasıl olsa ne verirsen yiyor

sana fındık verip yedirttikleri gibi dimi

önceden fındığı yiyince sesin çıkmıodu ama şimdi ağlıyosun fındık yok die

neyse şaka bi yana ben senin gibi bi şahsiyetle siyaset yapmam gelirim geyiğimi yapar giderim

Alt 18.07.08, 19:54   #26
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
Ak parti geldi ve ilimiz düzenlemeye girdi... yeni stad yapılıyo hemde bana çok yakın sonra tramvay hattı sonra bolbol fabrika açıldı , gözlerimle şahit oldum bi sürü insana ekmek kapısı oldu

eğer siz bu halde bile halinize şükretmeyip kapatılsın şöle olsun böle olsun diosanız diğer partiler iktidara geldiğinde olacakları düşünmek bile istemiyorum

Yav o fabrikalar nerede açılmış? Özel teşebbüslerle açılan fabrikaların kurdalesini kesmeye başbakan gitti diye onun icraatı mı oluyor. Kapatılan fabrtika sayısı kaç haberin var mı. Bas bas bağırıyor millet battık diye hiç mi görmüyorsun. Trabzon/Arsin de bir organize sanayi sitesi var. Baya büyük bir yer. İçindeki fabrikaların neredeyse %50'si iflas etmiş durumda. Hangi açılan fabrika? Adam elindeki 100,000 YTL ile bile bir yatırım yapamıyor. Trilyonluk yatırımlar bir gecede uçuyor. Hangi fabrika e gözüm. TV kanallarında reklam için çekilen görüntülere bakarak mı konuşuyorsun? İşin içinden geliyorum kimin neye battığını da baya iyi görüyorum. Ama bazılarının ısrarla görmemesini anlamıyorum. 1 haftada 2,5 milyon dolarlık şirketin sıfırı tükketiğine gözlerimle şahit oldum.

Ya güldürüyorsun beni arkadaşım, sevdim seni Baban mı AKP'li yoksa amcalar sana AKP iyidir mi dedi

Alt 18.07.08, 21:26   #27
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
sana fındık verip yedirttikleri gibi dimi

önceden fındığı yiyince sesin çıkmıodu ama şimdi ağlıyosun fındık yok die

neyse şaka bi yana ben senin gibi bi şahsiyetle siyaset yapmam gelirim geyiğimi yapar giderim
Yapamazsın zaten. Sen bu kafayla anca kahvehanelerde siyaset yapabilirsin.

Alt 18.07.08, 21:42   #28
gokhankayseri
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
Yapamazsın zaten. Sen bu kafayla anca kahvehanelerde siyaset yapabilirsin.

konuş ciğerim konuş senin gibi biriyle sanalda siyaset yapacağıma kahvehanede siyaset yapmayı tercih ederim

biz seni izlemeye devam ediyoruz ! film gibisin yani neyse her filmin bi sonu vardır

Alt 19.07.08, 00:31   #29
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
konuş ciğerim konuş senin gibi biriyle sanalda siyaset yapacağıma kahvehanede siyaset yapmayı tercih ederim

biz seni izlemeye devam ediyoruz ! film gibisin yani neyse her filmin bi sonu vardır
Komiksin sana artık pirim yok yırtına yırtına gül. Bir şey bildiğin yok zaten ancak kahvehane köşelerinde konuşacak kadar bilgilisin.

Ne demiş Hz. Mevlana "bilgisiz insan davula benzer, sesi çok çıkar ama içi boştur". Nedense senin yazdıklarını okuyunca bu söz geliyor hep aklıma.

Hadi bir kere daha cevap verde uzaktan hoş gelen gümbüdü sesini duyalım Arada manilerde söyle ahengi olsun

Alt 19.07.08, 01:21   #30
gokhankayseri
Herkonu.com Fanatik

cevap

ha ha mutlu oldun mu

ben senin gibi bi geyikle ancak geyik yaparım

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil