Geri git   A-Z ye Herkonu > Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi

Seçenekler Stil

Atatürk'ün Ölümü Sirozdan Değil!
Alt 08.09.07, 09:59   #1
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu
Standart Atatürk'ün Ölümü Sirozdan Değil!

Hafta sonu Ceyhan Mumcu***8217;yu dinledim. Konu AB***8217;nin Kemalizm***8217;e bakışıydı. Konuşmasına Attila İlhan***8217;ı anarak başladı. Onun aydınlanma etkinliklerine editörlük yaptığından söz etti. ***8220;Parola vatan, işareti namus***8221; sözünü yeniden gündeme getirişini anlattı. Bu söz İzmir***8217;de şehitlik anıtının taşında Arapça harflerle yazılmış biz sözdü. Attila İlhan o yazının tozlarını parmaklarıyla silmiş, yeniden gündeme taşımıştı.

Konuşmasının sonunda sorular-yanıtlar bölümüne geçildi. Ceyhan Mumcu***8217;ya Attila İlhan***8217;ın bir dergide yayınlanan kendisiyle yapılan röportajda ***8220;Atatürk***8217;ün nasıl öldüğü araştırılmalıdır***8221; dediğini anımsattım. ***8220;Bu sözünü onun vasiyeti kabul etmek gerekir. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı?***8221; diye sordum. Aldığım yanıtı okurlarımla paylaşmak istiyorum.

Bir deniz tabip albayın bu konuda yaptığı doktora tezi vardır. Orada Atatürk***8217;e yanlış tedavi uygulandığı anlatılmaktadır. Atatürk sanıldığı gibi siroz hastası değildi. Atatürk***8217;e sıtma tedavisi yapılmış, aşırı ***8220;kinin***8221; yüklenmiş ve karaciğeri bu yüzden iflas etmiş, siroza dönüşmüştü. Tedaviyi yapan doktor mason locası üstadı azamlarından doktor Mim Kemal***8217;dir.

Durumu iyice fenalaştıktan sonra Celâl Bayar***8217;ın ısrarı ile dışarıdan bir doktor getirilir. Yanlış tedavi yapıldığını, karaciğerinin bu yüzden iflas ettiğini rapor eden bu yabancı doktordur.

İstirahat için 2 ay kadar kaldığı Savarona***8217;da nemli sıcaktan durumu daha da kötüleşmiş, son günlerinde Dolmabahçe Sarayı***8217;na götürülmüştü.

Peki, nasıl oldu da sirozdan öldüğü açıklandı ve bütün yazılı kaynaklara da böyle girdi?

Büyük Millet Meclisinde ölüm raporu gündeme getirildi. Mason locaları 1935***8217;de kapatılmasına rağmen Mecliste hala mason milletvekilleri vardı. ***8220;Efendim, gençlerimize terbiye olur, onun alkol ve sigaradan öldüğünü duyuralım***8230;***8221; denir ve kabul edilir. Arkasından Yeşilay icad edilir, tarih kitaplarına da böyle girer***8230;

Ceyhan Mumcu***8217;dan bunları duyduktan sonra ne yapmam gerekir diye düşündüm. İlk işim bu bilgiyi okurlarımla paylaşmak.

Şimdi bu bilgiler elimizde ve biz çocuklarımızı terbiye edeceğiz diye, yüce önderimizin hakkındaki bu yalanla O***8217;nu halkımızın gözünde küçültmeye devam edecek miyiz?

Okul kitaplarından Atatürk***8217;ü çıkartmak için elinden geleni yapan AB, bu düzeltmeyi yapmamıza izin verir mi? Demek ki kendi kitaplarımızı kendimiz yazmak zorundayız.

En çok satılmakta olan ***8220;Şu Çılgın Türkler***8221; kitabı belli ki bir boşluğu dolduruyor. Demek ki; halkımız şiddetle kendi tarihiyle ilgili doğru bilgilere ulaşma ihtiyacı duyuyor.

Neyse ki Türk ulusu ATATÜRK***8217;ünü hâlâ çok seviyor, hiçbir yalan O***8217;nu gözden düşüremiyor!

Bu yazıya Sayın Yılmaz Dikbaş***8217;ın bir eklemesi oldu onu da aşağıya aktarıyorum;

Başka bir gerçek daha var: Atatürk***8217;ün en yakınlarının anılarını okuduğunuzda, Atatürk***8217;e siroz hastası olduğunun söylenmemiş olduğunu görürsünüz! Hastalığının adı, tanımı, Atatürk***8217;ten saklanmıştır!

Asker, siyasetçi ve devrimci olarak her zaman gerçeklerle yüzleşerek her zaman gerçek olan olguları hesaba katarak yürümüş olan Atatürk***8217;ten, hastalığının adinin gizlenmiş olmasının mantıklı bir açıklaması olabilir mi?

Daha su yüzüne çıkarılacak çok şey var!
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil