Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 04.09.07, 10:30   #21
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

Galatasaray Dergisi | Ağustos 2007
Sayı: 58

38
YEPYENİ BİR KALAMIŞ, YEPYENİ BİR ADA
Fotoğraflarıyla da göz kamaştıran tesislerimizin nasıl cennete dönüştüğünü, bu işe büyük emek veren yöneticimiz Celal Gürcan'la konuştuk.

46
NE GÜNLERDİ AMA...
Kalli'nin Galatasaray'da çalıştığı 1992-1993 yıllarını kim unutabilir? İşte o muhteşem sezonun tüm ayrıntıları...

52
SÖZ FELDKAMP'IN...
13 yıl aradan sonra Galatasaray'a dönen teknik direktörümüz Karl Heinz Feldkamp'la yaptığımız özel söyleşi, merak edilen birçok konuya açıklık getirecek!

58
TRANSFER BUDUR!
Cassio de Souza Soares Lincoln, Tobias Linderoth, Servet Çetin, Volkan Yaman, Serkan Çalık, Barış Özbek, İsmael Bouzid ve Orkun Usak... Galatasaray'a yıllarını veren muhabirler, yeni transferlerimiz hakkında ilk izlenimlerini bizlerle paylaştılar.

68
KAMPTAKİ ASLAN
Futbol takımımızı adım adım izlediğimiz 15 günlük yurt dışı kampından hiçbir yerde bulamayacağınız fotoğraf ve izlenimler...

90
MONDİ'NİN VEDASI...
Kalemizi 6 yıl koruduktan sonra FC Köln'e transfer olan Ali Faryd Mondragon, tüm Galatasaraylılar için dergimize çok özel bir mektup kaleme aldı.

94
İYİ BAŞLANGIÇLAR!
Ve Turkcell Süper Lig'de sezon başlıyor. Emre Atasoy, son 48 yılda lige hangi maçlarla ve nasıl başladığımızı, dergi okurlarımız için derledi.

114
HOŞGELDİN LINDEROTH!
İsveçli 'yorulmaz savaşçı', yeni transferimiz Tobias Linderoth, futbol kariyeri ve Galatasaray'daki ilk günlerini anlattı.

VE DİĞERLERİ

120
100 YILIN ŞAMPİYONU
Son 500 metrede Fenerbahçe'yi geçerek şampiyon olan kürek takımımızın başarısı, tarihe altın harflerle yazıldı.

124
ENGEL TANIMIYORLAR!
İki senedir yenilgi yüzü görmeyen Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, bu sezon Beşiktaş'ı yenerek şampiyonluk kupasını kaldırdı.

134
Z RAPORU
Zoban Raftik, taraftarımızın günlerce süren Lincoln bekleyişi sırasında neler yaşadığını yazıyor!

138
GSYİAD ÇALIŞIYOR!
Tüzüğünü yenileyen GSYİAD'ın yeni dönem hedeflerini, derneğin başkanı Doç. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu anlattı.

142
KOMŞUMUZ SÜPER LİG'DE
43 yıl sonra Süper Lig'e dönen Kasımpaşaspor'un art arda yarattığı mucizeleri, kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz'den dinledik.

146
ŞİLE'DEKİ CİMBOM!
Ve şehrin stresinden biraz uzaklaşıp, Şile Galatasaraylılar Derneği'nde sarı kırmızı bir sohbet molası veriyoruz.

152
BEKLE BİZİ AVRUPA
Galatasaray Cafe Crown, bu sezon ULEB Cup'ta mücadele etmeye hak kazandı. ULEB Cup heyecanını, ilk önce Galatasaray Dergisi'nde yaşayacaksınız...

158
DERWALL'İN ANISINA...
Vefatıyla hepimizi üzüntüye boğan, unutulmaz teknik direktörümüz Jupp Derwall'in bilinmeyen yönleriyle yaşam öyküsü...
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
KrAl_DaHi (04.09.07)

Alt 04.09.07, 10:51   #22
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

Shabani Nonda Galatasaray TV***8217;ye Konuştu

Galatasaray***8217;ın yeni transferi Shabani Nonda, Galatasaray TV***8217;ye konuştu

Shabani Nonda Galatasaray***8217;ın çok büyük bir kulüp olduğunu ve kariyeri için çok doğru bir karar verdiğini dile getirerek sözlerin şöyle sürdürdü, ***8220;Galatasaray gerçekten çok büyük futbolculara sahip. Benim açımdan kariyerimde büyük bir adım ve gerçekten önemli bir fırsat kariyerimin bu noktasında çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. İki-üç yıldır Galatasaray***8217;ı çok yakından takip ettiğim söylenemez ama her yıl gerek Şampiyonlar Ligi***8217;nde, gerekse UEFA Şampiyonası***8217;nda gidebildikleri noktaları biliyorum. Her yıl iki kupadan birinde yer almaları zaten kulübün her zaman Avrupa futbolunun içinde olduğunu gösteriyor ve dolayısıyla kulüp hakkında bilgi alıyorum.

Ali Sami Yen Stadı***8217;ndaki atmosfer unutulacak gibi değil. Galatasaray taraftarının takıma verdiği sevgi ve destek daha önce de beni çok etkilemişti. Basın toplantısında da Tugay ile ilgili bir soru geldi ve ben orada da söyledim. Evet Tugay***8217;la Galatasaray hakkında konuştuk. Galatasaray taraftarının sevgi ve desteği sürekli aramızda konuştuğumuz bir şeydi. Eminim şimdi çok daha fazladır. Galatasaray***8217;la oynadığımız maç benim için unutulması imkansız bir atmosferde oynanmıştı. Monaco***8217;dan ayrılıp Roma***8217;ya geçtiğim zaman kendimi futbol olarak gösterme şansını pek olmadı. Geçtiğimiz yıl İngiltere***8217;de güzel bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Fakat sakatlık dönemimde kendimi futbol açısından dilsizmişim gibi hissettim. Yapmam gerekenleri yapamadım. Geçirmiş olduğum bu dönemden sonra kariyerimin olgunluk döneminde artık yapmam gereken her şeyi yapmak, sahada Nonda***8217;nın nasıl bir oyuncu olduğunu göstermek zorundayım. Bir dönüm noktasında görüyorum kendimi ve bu noktada elimden geleni yapmak zorundayım.

Daha öncelerde sezon başına gol ortalamamın yüksek olduğu bir gerçektir. Geçtiğimiz yıl attığım 7 gol çok gözükmeyebilir fakat benim için aslında en önemli gösterge, geçtimiz yıl bağlı olduğum kulübün beni bu yıl da kadrosunda tutmak istemesidir. Bu benim kişisel olarak çok önemsediğim bir şey ve bence bu geçtiğimiz yıl da yaptığım işlerin iyi olduğunun göstergelerinden birincisidir. Benim bir değişikliğe ihtiyacım vardı ve Galatasaray***8217;a gelirken, kulübün büyüklüğü ve futbolcuların oyun kalitesini düşündüğümde geçtiğimiz yıla nazaran çok fazla gol atacağımı ve çok daha fazla üretken olacağımı biliyorum. Bu yılın benim için çok iyi geçeceğini düşünüyorum.

Takım arkadaşlarım arasında önceden tanığım Hakan Şükür ve Hasan Şaş var. İsmini bir çırpıda sayabileceğim o kadar çok oyuncu var ki, mesela Lincoln. Bence az forvet var. Keşke daha çok olsa da takım bu forvetlerin birbirleriyle yaptığı rekabet dolayısıyla diğer takımlarla olan rekabet gücünü arttırabilse. Galatasaray taraftarına da merhaba diyorum. Taraftarlarımız hakkında 6 yıl önce edindiğim bir bilgi vardı. Umarım o zaman hissettiğim sıcaklığın 100 katı daha fazla sıcaklıkla karşılanırım. Umarım taraftarımız bizi desteklemeden hiç vazgeçmez ve bizim başarıya kavuşmamızda bize yardımcı olurlar***8221;.
Tesekkür edenler:
KrAl_DaHi (04.09.07)

Alt 04.09.07, 18:28   #23
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

KrAl_DaHi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 45
Tesekkür almis 59 -> 51 Konu

kadir abi senden ricam üyeligimide iptal edermisin ?
 Cimbom'da büyük değişim
Alt 05.09.07, 14:45   #24
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Cimbom'da büyük değişim

Cimbom'da büyük değişim

Şampiyonluğun en güçlü adayı G.Saray, 10 yeni transfer yaparken; 13 futbolcusu ile de yollarını ayırdı.

Büyük değişim

Kalli'nin gelişiyle tam 13 futbolcuyu gönderen sarı-kırmızılı ekip, 10 ismi kadrosuna kattı, 15 milyon ***8364; harcadı.

Geçen sezonu 3. sırada tamamlayarak büyük bir hayal kırıklığı yaratan Galatasaray, Karl Heinz Feldkamp'ın teknik direktörlüğe gelişi ile büyük bir değişim içine girdi. Hazırlık kampının ardından Kalli'nin isteğiyle Galatasaray'da Necati Ateş, Hasan Kabze, Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak kadro dışı kalırken, geçen yılın sonundan, transfer sezonunun kapandığı güne kadar geçen süre zarfında da 9 oyuncu ile yollar ayrıldı.

SERVET HARCADI
UEFA ve ligde zirveyi hedefleyen Galatasaray, içinde bulunduğu maddi krize rağmen ileri vadeli yayın haklarını satarak ve sponsorlardan aldığı destekle gönderdiği oyuncuların yerini kapatmaya çalıştı. Sarı-kırmızılılar yol verilen 13 oyuncuya karşılık, Lincoln ve Linderoth başta olmak üzere 10 yeni ismi kadrosuna kattı. Galatasaray'a bu operasyonun maliyeti de yüksek oldu. Cimbom 15 milyon euro (27 milyon YTL) harcadı.
Tesekkür edenler:
exelans55 (07.09.07)
 G.Saray'a dönüyor
Alt 05.09.07, 14:47   #25
Hasani
Uzman

Standart G.Saray'a dönüyor

G.Saray'a dönüyor

Newcastle United'da kadro dışı kalan Emre Belözoğlu'nun, G.Saraylı yöneticilerle görüşerek "Eğer isterseniz Ocak'ta yuvaya dönebilirim" dediği öğrenildi. Cimbom'un, ara transferde Emre'yi transfer edebileceği belirtildi.

Emre dönüyor

Newcastle United'da kadro dışı bırakılan Emre Belözoğlu Cimbom yolunda.

Galatasaray, Newcastle United'da kadro dışı bırakılan Emre Belözoğlu'na kanca attı. Takımda forma bulamaması ve yeni teknik direktör Sam Allradyce ile yaşadığı sorunların ardından milli futbolcunun Galatasaraylı yöneticilerle görüştüğü ve "Ocak ayında eğer isterseniz tekrardan Galatasaray'a dönebilirim" dediği öğrenildi. Teknik direktör Feldkamp'ın da bu transfer için görüşünü alan sarı-kırmızılı yönetim, Emre Belözoğlu'nu, ocak ayında başlayacak ara transferde almayı planlıyor. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa, milli oyuncu ligin ikinci yarısında Galatasaray formasını giyecek.
 Ankara bereketi
Alt 05.09.07, 14:50   #26
Hasani
Uzman

Standart Ankara bereketi

Ankara bereketi

Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık'ın kiralık gitmesiyle sarı kırmızılı ekip, toplamda 2.5 milyon euro ödemekten kurtuldu.

İLAÇ GİBİ GELDİ
Ankaraspor, Galatasaray'a ilaç gibi geldi. Kadro dışı kalan Necati, Orhan ve Emre'ye takımda kalmaları halinde sezon sonuna kadar 2.5 milyon euro ödemek zorunda olan sarı-kırmızılılar, bu 3 oyuncunun Ankara'ya gitmeyi kabul etmesiyle hem rahat bir nefes aldı, hem de para ödemekten kurtuldu.

ÖZER'İ DE KAPTI
Bu 3 ismi 1 yıllığına Ankaraspor'a bedelsiz veren Cimbom, karşılık olarak Ümit Milli Takım'ın yıldızı Özer Hurmacı'yı kadrosuna kattı. Galatasaray, Özer için Ankaraspor'a 1.5 milyon euro ödeyecek. Eğer Necati, Ankara'da kalmayı kabul ederse Özer, Galatasaray'a 1 milyon euro'ya mal olacak.
 Suçlu değilim
Alt 05.09.07, 14:51   #27
Hasani
Uzman

Standart Suçlu değilim

Suçlu değilim

"Vestel Manisa deplasmanında hatasız oynadığıma inanıyorum Zaten hocam Feldkamp da bana kesinlikle uyarıda bulunmadı".

İSTEDİKLERİ OLDU
Galatasaray'ın son haftalarda en çok eleştirilen defans oyuncusu Servet, kendini savundu. Sarı-kırmızılı oyuncu, Manisa'da hatasız oynadığını belirterek, "Herkes gol yememizi bekliyordu. Bu gerçekleştiği anda beni suçladılar. Performansım çok iyiydi" dedi.

BİR DE BİLSELER
Servet, yenilen 2 golde de hatasız olduğunu vurguladı ve "Futboldan anlamayanlar beni eleştiriyor" dedi. Milli oyuncu sözlerini şöyle tamamladı: "Hocam Feldkamp beni kesinlikle uyarmadı. Ve yenilen gollerle ilgili tek bir suçlayıcı kelime kullanmadı.
 Hakan'la gurur duydum
Alt 05.09.07, 14:53   #28
Hasani
Uzman

Standart Hakan'la gurur duydum

Hakan'la gurur duydum

Türk futbol tarihine geçen Tanju Çolak, rekorunu kıran Hakan Şükür ile gurur duyuyor. Bu olayın Türk futbolu için de önemli olduğunu ifade eden Çolak, "Hakan Şükür kardeşimi yürekten kutluyorum ve tebrik ediyorum. Çok güzel bir golle rekoru kırmış oldu. Zaten rekorlar kırılmak için vardır. Galatasaraylı bir futbolcu
kırdığı için de çok mutlu oldum" dedi.
 Kalli'nin işi zor
Alt 05.09.07, 14:57   #29
Hasani
Uzman

Standart Kalli'nin işi zor

Kalli'nin işi zor

Nonda ve Hakan Balta'nın takıma katılmasıyla, Kalli'nin ilerleyen haftalarda kime forma vereceği merakla bekleniyor

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın, sakatlığı geçen ön libero Tobias Linderoth'u oynatmak için Vestel Manisa maçında üç futbolcunun birden yerini değiştirmesi sonrası yeni transferler Hakan Balta ve Shabani Nonda'ya takımda yer bulmak için nasıl bir operasyon yapacağı merak konusu oldu. Çünkü İsveçli futbolcunun forma giymesiyle birlikte; orta sahanın solunda oynayan Arda orta sahanın sağına çekilmiş, Ayhan, Arda'nın yerine geçmiş, Sabri ise orta sahanın sağından sağ beke kaymıştı.

İŞİ ZORLAŞTI
Takıma Shabani Nonda ile Hakan Balta'nın katılması Feldkamp'ı daha da zor bir duruma sokacak. Çünkü Alman hoca; forvette Ümit Karan, Hakan Şükür ve Nonda'dan birini kesm e k zorunda kalacak. En formda isimlerinden birisiyken Hakan Balta'nın transferi daha dedikodu boyutundayken performansında düşüş yaşayan Volkan Yaman'ın, Manisa'dan gelen sol bek ile yaşayacağı rekabet de Kalli'yi oyuncu seçiminde bir hayli zorlayacak.
 "Bir gün döneceğim"
Alt 05.09.07, 14:59   #30
Hasani
Uzman

Standart "Bir gün döneceğim"

"Bir gün döneceğim"

Ankaraspor'un Galatasaray'dan sezon sonuna kadar kiraladığı Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık, yeni takımlarına katıldı. Necati, Orhan ve Emre, Ankaraspor'un Yenikent'teki tesislerine gelerek laktak testinden geçti.

Test öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan golcü oyuncu Necati Ateş, Avrupa'ya bonservis sorunu ve kadro dışı kaldığı için transfer olamadığını belirterek, Ankaraspor'da kiralık oynadığını ve yeniden Galatasaray'a döneceğini söyledi. Necati, transferinin son gün gerçekleştiğini ifade ederek, "Tercihimi Ankaraspor'dan yana kullandım. Burada sevdiğim arkadaşlarımla beraberim. Sahada elimizden geleni yapacağız. Ankaraspor'u en dipten en üstlere çıkarmak istiyoruz" dedi.

"BONSERVİS SORUNU VE KADRO DIŞI KALDIĞIM İÇİN AVRUPA'YA TRANSFER OLAMADIM"

Necati Galatasaray'dan ayrılmasıyla ilgili olarak ise, "İlk kamp döneminde benimle ilgili bir sıkıntı yoktu. Ne olduysa kamp dönüşü oldu. Futbolun içinde her şey var. İlk olarak Avrupa'dan gelen teklifleri değerlendirmek istedim. Ancak bonservis sorunu ve kadro dışı kaldığım için bu gerçekleşmedi. Nasipte Türkiye'de oynamak varmış" şeklinde konuştu.

"TEK HEDEFİM YENİDEN MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEK"

Galatasaray'dan ayrıldığı için kırgın olduğunu ima eden golcü oyuncu, "Galatasaray'dan ayrıldığım için kırgınlık yok desem yalan olur. Ne kadar kırılıp üzülsem de her şey geride kaldı. Daha fazla konuşup kendimi yıpratmak istemiyorum. Ankaraspor'da kiralık oynuyorum ve Galatasaray'a geri döneceğim" ifadelerini kullandı. Golcü oyuncu önündeki tek hedefinin ise iyi bir performans göstererek yeniden A Milli Takım formasını giymek olduğunun altını çizdi. Galatasaray'dan neden ayrıldığını bilmediğini ifade eden Necati, "Neden gönderildiğimin sebebini bilmiyorum. Bunu kamuoyu değerlendiriyor. Ben Galatasaray'da 3.5 yıl içinde en çok gol atan futbolcu oldum. Bunun arkasına sığınmanın anlamı yok. Ama sonuçta böyle bir değerlendirme yapıldı, bizde saygı duyduk" dedi.

Ankaraspor'un Galatasaray'dan değer transferleri Orhan Ak ve Emre Aşık, Necati ile birlikte basın mensuplarına poz verirken, transferleriyle ilgili açıklama yapmak istemediklerini söylediler. Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise ligin ilk 4 haftasında sadece 1 puan toplayarak, çöküntü yaşadıklarını belirtti. Kocaman, doğru transferler yaptıklarını ifade ederek, kadrolarına kattıkları oyuncularla bu çöküntüyü aşacaklarını kaydetti.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil