Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Aşık Olamıyorum Diyenlere...
Alt 19.09.07, 15:39   #1
maxinale_06
Herkonu.com Fanatik

maxinale_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 74 -> 49 Konu
Wink Aşık Olamıyorum Diyenlere...

aşık olamıyorum diyorsanız.?
Aşk arayışı hiç bitmiyor. İnsanların en çok yakındığı konuların başında da, aradığım aşkı ne yapsam bulamıyorum? geliyor.
Aşık olmanın ardında ise korkular yatıyor.
İşte o korkular ve çözüm yolları.
Güven Meselesi!
Herkesin ortak sorunu güvenebilecek insan bulmak. Aslında güvensizliği engellemenin yolu insanın kendine güvenmesinden geçiyor. Kendine güvenen insan ihanete de uğrasa çok çabuk kendini toparlayabilir. Zaten aşkta mutlak güven diye bir şey yoktur. Birinin güvenilir olup olmadığını anlamanın en kolay yolu da onunla yaşamaktır. Biriyle birlikte olmak ne kadar doğalsa, onun güvensiz olması ve bu nedenle aşkın bitmesi de o kadar doğal.
Birini çok beğeniyorsunuz. İçiniz kıpır kıpır. Ama onunla birlikte olmaya başlayıp gerçek yüzünü gördükçe aslında size hiç de uygun biri olmadığını anlıyorsunuz. Sizin hiçbir sebep yok dediğiniz şey aslında bu. Ön yargılardan kurtulmanız gerekli. Bir ilişkiye başlarken; Ben bundan da sıkılırım? mantığıyla hareket ederseniz, belkide çok büyük bir aşkı daha başından ekarte etmiş olursunuz.
Aşk zor değil. Aşkı insanlar zorlaştırıyor. Unutmayın ki yavan bir ilişkinin bir tarafında biri varsa diğer tarafında siz varsınız. İlişkiye heyecan katmayı hep karşı taraftan beklememeniz gerekiyor. Herkes yavan olmayan, heyecanını hep taşıyan bir aşk ister. Bunu için biraz da siz çabalamalısınız.
Aşkın en güzeli karşılıklı olanıdır. Sizi, sizin on sevdiğiniz kadar seven birini bulduğunuzda zaten ona sıkı sıkı sarılırsınız.. O kişiyi ne zaman bulacağınız hiç belli olmaz. Belki hayatınızı öyle birini bulmadan tamamlayacaksınız. Belki de o kişi bugün karşınıza çıkacak. Ben aşkımın dengini bulamıyorum? diye bir endişeye kapılırsanız o kişiyi görseniz bile fark etmezsiniz.
Bir de kafalarında yarattığı kişilere aşık olanlar vardır. Onlar için gerçek hayatta hiç kimse sevilmeye layık değildir. Çünkü onlar o hayal kahramanını sever. Aslında bunu pek aşk da denmez. Benim aşık olacağım insan şöyle güzel, şöyle yakışıklı, şöyle paralı olmalı diyemezsiniz. O hayalden kurtulmadığınız sürece aşık olmanız imkansızdır.
Aşka küsenler, aşkları umutsuz bitenler ya da aşklarına karşılık bulamayanların içine yenilen darbe, sonraki ilişkilere güvensizlik olarak yansıyor.
Tabii bir de reddedilmekten doğan küskünlük var. Aynı olayları bir kez daha yaşamaya dayanamam, mantığıyla hareket ederseniz aşka küskünlüğünüz de ömür boyu sürer.
Aşk hayatın kendisidir. Hayattan vazgeçer misiniz? O zaman aşkta da vazgeçmemelisiniz
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil