Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Vural'ın, Kürt açılımında kavga sevdası
Alt 10.08.09, 15:09   #1
kizilay

kizilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 250
Tesekkür almis 697 -> 320 Konu
Unhappy Vural'ın, Kürt açılımında kavga sevdası

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,Kürt açılımı konusunda tepkileri abarttı. Açıklamadan çok kavgaya dönüşen beyanatlarda Vural, Gül'e de 'Bizans tekfuru musun?' dedi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,'Kendisine 'muhafazakar demokrat' denilen bir parti, bugün siyasal Kürtçülüğün, siyasal amaçlarına ulaşılmasını 'demokratik açılım' olarak ileri sürmektedir' dedi.

Vural, Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız'ı TBMM'de kabulünden sonra gazetecilerin, ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı.

Vural, Gül'ün ''demokratik açılım'' konusunda ''kafayı kuma gömmemek lazım, artık jargon bile değişti'' şeklindeki sözlerine ilişkin soruya, ''Kafayı kuma gömen kendisi. Devekuşu politikası uygulayan kendisi. Türkiye'de silahlı terörle, Kürtçülüğü siyalaştırmak isteyenleri görmeyen kendisi'' karşılığını verdi.

Oktay Vural, ''Bu milletin askerine, polisine, öğretmenine, mühendisine kurşun sıkanları görmediler mi? Türkiye'yi bölmek isteyenlerin siyasal amaçlarının farkında değiller mi? Türkiye'nin hangi tehlikeyle karşı karşıya olduğunu bilmiyorlar mı? Bu milleti etnik kimliklere göre bölme senaryosunun farkında değiller mi? Bu muhteremler nerede yaşıyorlar? Kendilerine sormak lazım; bu milletin adını değiştirmek isteyenler yok mu, bu milletin coğrafyasını bölmek isteyenler yok mu, bu millete kurşun sıkanlar, Doğu ve Güneydoğu da Kürtlere kurşun sıkan PKK diye bir örgüt yok mu? Sayın Cumhurbaşkanı... Yok mu? 40 bin şehit yok mu?'' şeklinde sorular yöneltti.

Türk milletinin tarihinde etnik kimlik ayrımı, ırkçılık yapılmadığına dikkati çeken Vural, ''Kafanızdaki kategorik yaklaşımı, ırkçı yaklaşımı millete izafi edemezsiniz. Bu millet, bu coğrafyayı vatan yaparken kardeşlikle yaptı. Bugün milletimizin hiçbir ferdinde düşmanlık yok, kardeşlik vardır. Şimdi bu kardeşliği bozma projesi ile karşı karşıyayız'' dedi.

''GÖRÜŞME YAKLAŞIMI İÇİNDE OLMAYACAĞIZ'

Vural, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın bu hafta konuyla ilgili muhalefetle görüşeceğini, kendisine randevu verilip verilmeyeceğine ilişkin soruya, ''MHP olarak bin yıllık kardeşliğimizi bozacak, PKK ile müzakere döneminin başlatıldığı ve onlarla el sıkışıldığı bir dönemde, böyle bir konuda kesinlikle bir görüşme yaklaşımı içinde olmayacağız'' karşılığını verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de konuya ilişkin açıklama yaptığını anımsatan Vural, ''Hiç kimse böyle bir ihanet projesinin parçası olmamalıdır. Hükümeti de uyarıyoruz. Kendisine 'muhafazakar demokrat' denilen bir parti, bugün siyasal Kürtçülüğün, siyasal amaçlarına ulaşılmasını 'demokratik açılım' olarak ileri sürmektedir. AKP'ye oy vermiş herkesi bu konuda duyarlı davranmaya davet ediyorum. Nereye gidiyor partiniz, kimin sözcülüğünü yapıyor? Hangi siyasal amaçları gerçekleştirmek istiyor?'' diye konuştu.

''TÜRK MİLLETİ, AÇILIMA KAPALI OLACAKTIR''

''Sayın Cumhurbaşkanı sen Bizans tekfuru musun?'' diyen Vural, şunları kaydetti:

''Demokratik olduğunuzu göstermek için İstanbul'un adına da 'Konstantinopolis' diyelim. Böyle bir gaflet olmaz. Bu projeyi, Türk milletine düşmanlık projesi olarak görüyoruz. Sayın Ahmet Davutoğlu, 'Kardeşlik Projesi' diyor. Bu millet kardeşçe yaşamıyor mu ey Ahmet Davutoğlu? Üç beş terörist, askere, polise kurşun sıkıyor; onların istek ve taleplerini yerine getirmeyi 'Kardeşlik Projesi' olarak görüyorsun. Bu coğrafyada kardeşlik projesi, büyük Türk milleti ailesinin oluşmasıdır. Kardeşlik burada.

Kardeşlik dedikleri bölücülüğe prim tanımaktır. Hükümeti uyarıyoruz MHP olarak biz bu milletin birlik ve beraberliğini savunan bir parti olarak bu tip safsatalarla MHP'nin kapısını çalmaya kimse cüret edemez. Bir Cumhurbaşkanı kalkıyor Bizans'tan bahsediyor. Türk İslam Medeniyetine atıfta bulunması gerekirken Bizans'tan bahsediyor. İsmimizi 'Türkiye' olmaktan çıkartalım mı? Milletimizin ismini mi çıkartalım. Bunlar safsatalardır. Uyarıyorum, bu milleti böyle kışkırtmayın, yanlış yapıyorsunuz. Bu milletin birliğinden yana olanlarla bir hesabınız mı var?''

Söz konusu projeyi ''tarihe hakaret'' olarak değerlendiren Vural, ''Biz Afrika***8217;da bulunmuş yeni kabile miyiz? Cumhurbaşkanına çağrımız, ettiği yemini iyi okumasıdır ve o yemine sadık davranmasıdır. AKP'yle bu konuda giriştiği rol paylaşımını ve Cumhurbaşkanlığı makamını AKP'nin siyasi projelerinin uygulama yeri yapması da Cumhurbaşkanlığı makamıyla bağdaşmadığını söylüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı, milleti ve bu devleti temsil ediyorsunuz. Siyasal anlamda bölücülük, ayrımcılık, milli kimliği paylaştıracak bir takım projeler, sizin üstlendiğiniz görevlerle bağdaşmaz'' diye konuştu.

Etiketler: mhp oktay vural kürt açılımı abdullah gül bizans tekfuru

AA
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 11.08.09, 12:47   #2
D E V R İ M
Mp3 Avcisi

D E V R İ M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 4
Tesekkür almis 2 -> 1 Konu

mhp ve tabanının siyasetteki tek dayanağı o partiyi ayakta tutan tek nokta şehit siyasetidir.şu anda bahçelinin bağırış çağırışlarının tek sebebi barış ortamının başlayacak olması ortada insanları kışkırtacak birşey kalmayacak olmasıdır.bazı insanların da bunu desteklemesi içler acısı bir durum.
Tesekkür edenler:
kizilay (11.08.09)

Alt 11.08.09, 20:35   #3
HaLoo
Site Ondan Sorulur

HaLoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 130 -> 4.294.966.863 Konu

mhp nin 40 yıllık tarihi var ve onceside var bunun..turk milliyetciliginin kokenine bakınız..ozamanlar pkk mı vardı bu insalar gene aynı seyleri soyluyorlardı ozaman..bu tip laflar bazılarının agzına sakız olan klasik laflar tepkilerdir..basmakalıp kulaktan duyma laflardır..herhangi bir dayangıda yoktur..sehit cenazelerine giden hiç kimseye mhp gidin surda boy gosterin demiyor,atıp kesmenin luzumu yok..sehit cenazelerine isteyen herkes katılabilir kim olursa olsun..pirincle komurle siyaset yapanlarıda iyi biliriz ayrıca..mhp nin kıskırtmak gibi bir derdide yoktur,bunu destekleyen insanların icler acısı hali oldugunu dusunmekte senin gorusundur..seni baglar..sozde demokratiklesme sozde kurt sorunu kurt acılımı..bunun adı pkk acılımıdır bunun lami cimi yoktur..daha dun soyledigini bugun yalayan ve bunlarla muhattap olanların durusu gayet acıktır her zaman oldugu gibi..her seferinde demek birileri bunları hizaya sokuyor..dtp bolucu pkk nın siyadi kanadıysa ve sen dtp yi muhattap alıyosan ve sozde kurt sorununu cozmeye calısıyosan kurtlere en buyuk hakareti yapıyorsun..yeri geldi kaba kuvvette lazım kavgada lazım..sana karşı savasanlarla sen ALLAH yolunda savas diye bir ayet vardır..demek gerektiginde kavga olabiliyor kaba kuvvet olabiliyor..eger vatan soz konusuysa ve bu vatanda islamla sereflenen bir vatansa her zaman art niyetlilerin karsısındayız..kafalarını ezeriz..bagırıp cagırmaktanda gocunmayız..susup bir kenara cekilmek bizim durusumuzda yoktur..medyada uyutmaya devam etsin..uyuyanlarda uyumaya..uyanana ne mutlu uyanmayana yorum yok..7 yılda uyanamamakta cok kotu birsey olsa gerek..uyanmasıda zor olur herhalde kıs uykusuna girdi..ins.uyandıklarında basları agırmaz,sarhos sarhos gezmezler..yanar soner orası burası oynayan ikide bir gomlek degistiren ne oldugu belli olmayan,olmayan ideolojisinde durmadan sapmalar olan geliserek degistim diyerek ozunu unutan ve unutanlardan olmadık olmayacaz..lafda geldimi ama on numara konusuyorlar mikrofonlarda vatan millet sakarya diye..yazıklar olsun..insanın bir basbakanın koylusu olması cok harika bir olay oldugu gibi,bu makama yakısmayan biri olmasıda bir okadar uzuntu verici..herkesin hataları olabilir ama yanlıs olmamalı..

Alt 17.08.09, 09:44   #4
kizilay

1.bunun adı pkk acılımıdır bunun lami cimi yoktur..
2.dtp bolucu pkk nın siyadi kanadıysa ve sen dtp yi muhattap alıyosan ve sozde kurt sorununu cozmeye calısıyosan kurtlere en buyuk hakareti yapıyorsun.
3.sana karşı savasanlarla sen ALLAH yolunda savas diye bir ayet vardır
4.7 yılda uyanamamakta cok kotu birsey olsa gerek..uyanmasıda zor olur herhalde kıs uykusuna girdi.
5.herkesin hataları olabilir ama yanlıs olmamalı.

Haloo biraz abartmissin arkadasim

1.Bu Pkk yi hukumet getirmedi temizleme isi ona ayit ???
2.Kurtleri muhatab almayan zaten hakarette bulundugu için (PKK) olustu ????
3.Dogru ayet allah için savasin diyor ama muslumuna deyil kardesine deyil ?????
4.artik 7 yil boyunca uyanamadiysan bu kis uykusu seni bayagi bi gaflete sokmus artik hersey gozle gorunur vaziyette sen herhalde kendi ilçenden disari çikmiyorsun memleketi bi gez bakalim nasil olmus ????
5.herkez hata yapabilir dedigin gibi ama sakin yanlis yapma ? senin Bahçeli Basbakanin bir icratini ancak uç gun dusunenden sonra dogru yapti dedi ? Basbakansa aninda karar verdi ?

Alt 18.08.09, 01:37   #5
HaLoo
Site Ondan Sorulur

hiç abartmamısın abicim..ayrıca dediklerim tam ve ozunden anlasılamamıs suandada saptırılmıs ve yuzeysel bakılmıs biraz..

1)pkk yı hukumet getirdi demedim ayrıca pkk boyle temizlenmez..
2)kurtler cumhuriyet kurulduktan sonra 16 tane isyan cıkarmıslardır..bunlara kürt deil kürtcü diyelim biz..yoksa kurtlerle aramızda her zaman kardeslik hakimdir..turkiyede 20 milyona yakın kurt oldugu soyleniyor..dtp vb.partilerin aldıgı maksimum oy oranı simdiye kadar 2,5 milyondur..bu da %5 e takamul eder..maksimum oy oranınıda 2009 yerel secimlerinde almıstır..bunun icinde tehdit unsurlarıda var bizzat bildigim cevrelerden bunun kanıtlarıda var..bilinen gercekler zaten turkiye genelinde ama dile getirilmiyor..ee geriye kaldı 17,5 milyon kurt..bu demektirki kürtlerle bir sorunu yoktu bu milletin..dtp de kurtleri temsil etmiyor bilindigi uzere..dtp pkk nın siyasi kanadıdır ve kurtcu bir partidir..kurt milliyetciligi yapan bir partidir..dtp yi muhattap almak kurtleri muhattap almak deildir kurtlere hakarettir..kürt acılımı diye birseyde olamaz acılım olacaksa adı turk acılımıdır butun turkiyeyi ele alır bir etnik kokeni deil..ortada kurt meselesi yokki hailer ve isyancılar var..onları mı muhattab alalım sayın abim??????
3)sayın abicim once pkk(dtp)yı kurtlerden bir ayırın ondan sonra konusalım..pkk nın arkasında kim var?asıl buyuk hedeflerin buyuk ortadogu projesi oldugunu bilmiyormusun kurtlerin maşa oldugunu bilmiyormusun..pkk nın icinde ermenini falan filan yok mu?diyelim hep muslumanlar vatanına goz dikmemisler mi?bu savasmak icin yeterli deilmidir?o zaman butun muslumanlara yol verelim yapsınlar yapacaklarını..pkk ha
clı emellerine calısmıyormu masa olarak?ee ozaman?demek hakka karsı batıl gibi bir durum sozkonusu..
4)sayın abim sen hrhalde gurbetlerde yasıyorsun bildigim kadarıyla..benim turkiyede gitmedigim bolge yok..guneydogusundan tut dogu anadolusuna akdenizine ic anadolusuna marmarasına egesine karadenizine kadar..turkiyenin her tarafındanda dostlarım arkadaslarım kardeslerim abilerim var..ugrastım islerden dolayı turkiyenin bircok yerine gitme sansım oldu ve bu yıllarda her bolgeden kurtunden cerkezinden arnavutundan lazına vb.kadarda dostum var..uc bes capulcuya kurtleri alet etmek karıstırmak kimsenin haddine deildir..devletinde hataları olabilir ama bu kimseye bölücü acılımı yapma hakkını vermez..
5)ben kimsenin saksakcısıda deilim..sen tayyibin saksakcısı olabilirsin..devlet bahceliden bana ne..dogru yaptıgına dogru deriz destekleriz yanlısına yanlıs deriz tavrımızı koyarız..bu tayyip icinde gercerlidir bir baskası icinde..adamın adamı deiliz biz davanın bildigimizin adamıyız..bir goruse sahip olsamda her zaman objektifimdir..futbol takımı tutmuyoruz yaa..

Alt 18.08.09, 02:05   #6
HaLoo
Site Ondan Sorulur

ALLAH askına adamlar hala orda burda gosteri yapıyorlar daglara apo yazıyorlar pkk kıyafetleriyle toren alanına geliyorlar askeri bir merasim gibi o bicim kalabalık,15 agustos pkk nın yaptıgı ilk silahlı eylemin yıldonumune birseyleri saklıyorlar..kutlamalar falan yapıyorlar..hala sehitler veriyoruz..ellerde kurdistan haritaları dillerde apo orda burda yok kurdistandan vazgectik vazgec vazgecme kardesim kimseyi entrese etmez sen bölücüsün hala senin fıtratını degistirmez ve hala oyle takılıyorsunuz hala apoyu onu bunu muhattap alın diyorsunuz..sen kürtleride temsil etmiyorsun arkadas,sen senin gibi dusunen şerefsizleri temsil ediyorsun kurt halkını deil..sen kurtleri temsil edemezsin..kardesim pkk dtp ile masayamı oturulur..dun tukurdugunu bugun nasıl yalarsın..kardesim bunca sehiti bunun icin mi verdik?hangi devlet terorle boyle mucadele veriyor muzareke ediyor..ne kadar komik yaa yok demokratik acılım yok kurt acılımı..akp kaldırsana dokunulmazlıkları su hainler mecliste duracagına curusunler zindanlarda..yaa sagda solda normal birseymis gibi oldu sayın ocalan ocalan orda burda tv kanallarında delirmemek elde deil ya..

Alt 18.08.09, 11:19   #7
kizilay

5)ben kimsenin saksakcısıda deilim..sen tayyibin saksakcısı olabilirsin..devlet bahceliden bana ne..dogru yaptıgına dogru deriz destekleriz yanlısına yanlıs deriz tavrımızı koyarız..bu tayyip icinde gercerlidir bir baskası icinde..adamın adamı deiliz biz davanın bildigimizin adamıyız..bir goruse sahip olsamda her zaman objektifimdir..futbol takımı tutmuyoruz yaa..

Umarim saksakci deyilsindir arzuladigim gibi
Ben birak tayyibi hiç kimsenin saksakcisi deyilim olmam bana boyle soz edersen sana kirilirim
Benim yasim 39 bu yasima kadar en iyi hukumet Erbakandan sonra bu hukumet beni ilgilendirmez adi suymus buymus beni ilgilendiren hastahanede kuyruklarin bitmesi ilaçlarin artik devlet tarafindan karsilanmasi doktorlarin siraya girmesi yollarin genislemesi .......?
Ayrica dedigin gibi ben avrupada yasiyorum ve avrupalilar çok ama çok rahatsiz bu hukumetten hiç istediklerimiz olmuyor bunlar bizimle resmen alay ediyorlar diyorlar ?
Benim cevabim basit oluyor tabiiki bu arada siz simdiye kadar oynattiginiz atlara sayin artik simdi at siz oldunuz oynatan biziz diyorum ( Artik gogsum kabariyor gavur ellerinde)

Tekrar ediyorum hiç kimsenin saksakcisi olmadim olmam sozun bana agir geldi ozur bekliyorum?
Tesekkür edenler:
D E V R İ M (21.02.10)

Alt 18.08.09, 17:06   #8
HaLoo
Site Ondan Sorulur

sen bana bulundugun bir hitam icin ne ozuru bekliyorsun abi?ve hala o hitamındada devam ediyosun umarım saksakcı deilsindir arzuladıgım gibi diyorsun?bu ne demek oluyor?kendine soylenmesini istemedigin bir lafı sen ikinci kez gene bana soyluyorsun ve sonrada bu konuda sıkıntıların oldugunu soyluyorsun ve benim sana iade ettigim lafı geri cekmemi istiyorsun?oyle yagma yok..herkes donup once kendine aynaya baksın..bizimde bugune kadarki saygımız ortadadır bu forumlarda..ve hala saygılıyım..yoksa benim tepkilerim cok daha serttir yerine gore..

erbakanla tayyibin uyguladıgı ideoloji arasında ucurumlar varken en cok begendin iki hukumet bunlar olmasıda dusundurucudur..eyvallah dedigin icraatlar iyi guzel buna da kimse ses cıkarmaz zaten,ee peki bunlardan ibaretmidir devlet?tabi tabi=)ab kapılarında bize batılı muamelesi yapılırken arkamızdan kıs kıs gulenleride biliyoruz biz bak su ortadogululara diye=)ve nedense hala batılı olmak icin ugrasıyoruz=)adamlar bunlarada cok guluyorlar kimse kimseyi kandırmasın kendini hiç kandırmasın..batının usaklıgına soyunan bir hukumetle gurur duyan duysan..

Alt 18.08.09, 17:35   #9
kizilay

soru cevap gibi oldu
saksakci degilsindir arzuladigim gibi dedim bunda yanlis olarak ne gordun dostum su sitede ben senin ne gibi dusunceye ve saygiya sahip oldugunu zaten biliyorum ya degilse muhatab almazdim yazdigini
Karakter olarak iiyisin oyuzden saksakci olarak yazdigin yaziya kirildim az çok birbirimizin ne gibi fikirlere sahip oldugumuzu?
Ben Allaha bin sukur Milli Goruscuyum bununla gurur duyuyorum ama herkez boyle olucak demek deyil ya deyilse demokrasi olmaz
Her neyse konumuza donelim bu kurt bu bolucu bu terorist diye herkesi bolucu yaparsak olmaz PKK yi asla tasvip etmem ama unutmayin doguda seçim oncesi butun evlere dagitilan mektuplarin ne maana ifade ettigini anlarsak çok daha iyi olur mesela burada devlet yok burada devlet benim demek olur teroristler açisindan ??? yani sabah gidip dtpye oyu seve seve vermek zorunda kalan vatandaslar simdi bu durumda ne yapmali??
Herkes goç ederse Israilin Ergenekonun istedigi olmazmi?
Arkadasim Rize oturup demokrat bi ortamda yasamakla iki ates arasinda yasamak ayni seyler deyil uzulerek soyluyorum benim çok Kürt arkadaslarim var hakikatleri adamlar anlattimi insanin kani donuyor maalesef
Bakin buyuk orta dogu projesi diye bi varsayim var iste o buyuk Israil projesi buyuk Israil içinde dogunun bosalmasi lazim tipki filistindeki gibi Irak taki gibi bolunmus bi Kürt devletini yemek daha akillica ve kolay olur deyilmi ??
Iste izlenmesi gereken yol bu bak bakalim Kürt halki ezmemek için gerekirse maalesef üzülerek ifade ediyorum DTP lilerle bile bi araya gelmek gerikiyor ?

Ayrica bu tamamen benim sahsi gorusum dayatma diretme asla olamaz saygilarimla (saksakci da deyilim)

Alt 18.08.09, 17:59   #10
SkorP
Site Admin

SkorP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 160 -> 70 Konu

yorumlara baslamadan günlerdir anlamaya calistigim bu konuyu actiginiz iyi oldu.
Kisa ve öz tam olarak nedir bu kürt acilimi?
nerden cikti böyle bir acilim ?

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil