Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Muhsin Yazicioglu Ergenekon tanigiydi ?
Alt 06.04.09, 11:03   #1
kizilay

kizilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 250
Tesekkür almis 697 -> 320 Konu
Standart Muhsin Yazicioglu Ergenekon tanigiydi ?

http://www.tamoniki.net/2009/04/muhs...n-tangmyd.html
Bu taniklik hayatina maal oldu Allah kabrini nur mekanini cennet etsin
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
dost (09.04.09)

Alt 07.04.09, 14:08   #2
HaLoo
Site Ondan Sorulur

HaLoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 130 -> 4.294.966.863 Konu

evet gizli tanıklık yapıyordu..ama perde arkasını suan bilemiyoruz bizler..ergenekon suikastıda diyemeyiz bundan dolayı..bu tür soylemler cok,belkide normal bi kazadır bu da bilinmez..bu tur seyler ispatlanamadıgı surece varsayımdan ibarettir...ama cok tuhaf bir kaza olduguda kamuoyunca dikkat cekmektedir...artık zaman gostercek...ya da zaman hiçbirseyi degistirmicek oldugu gibi kapancak konu ve tarihin tozlu arsivlerinde kendine yer bulacaktır bir cok hadisede oldugu gibi...bilinmesi gereken seylerde varsa onları bilmek bize dusmuyor...

Alt 09.04.09, 09:57   #3
SkorP
Site Admin

SkorP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 160 -> 70 Konu

ergenekon tanigiysa kesin götürdüler adami.
iki gün sonra bulundugunda bu adami götürmüs ola bilrilermi demistim etrafimdakilere, ozaman niye götürsünler kimki filan denilmisti, taniksa niye gittigi ortada.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kazadan bir saat sorna cep telefonlarinin sinyallerini takip ederek enkazin yerini bildirmis dogru bildirmis hemde , buna ragmen baska yanlis yerlerde niye arama yapiliyor?
onun yani sira enkazi bulan köylülere niye dava acila bilri diye haberler cikiyor, bu ne rezalettir ya?
niye yanlis yerde araniyor dediler diyemi, bizi dinleselerdi daha önce bulunurdu dediler diyemi?
Adamlar öldü acilari aileleri cekiyor, secimle birlikde olay düstü gündemden zaten,sigortadan 200 bin tl verip susturacaklarda hepsini, isi yapanlarda oh gel keyfim gel.

hadi burda kurtuldular ötede nasil hesap verecekler cok merak ediyourm

Alt 09.04.09, 11:48   #4
HaLoo
Site Ondan Sorulur

muhsin yazıcıoglu buyuk bir siyasetcidir oylarla bunu degerlendirmek yeterli olmaz..bi kere dava adamı dogru bildigi yoldan sasmayan bir adam idealit ve bu ugurda yanında yetistigi manevi babası alparslan turkesten bile ayrılık yasamıstır..türk islam davasına hizmet gutmekteydi..turk dunyasındada cok saygın bi yeri vardır..birlestirici bir unsurdu..ve fikri olmayan bir konuda yoktur..ergenekondada tanıklık yapabilecek kadar..ayrıca tel avivde moskovada washingtondada vs.ne olur ne biter cok iyi biliyordu...kendi imkanlarıyla hizmet etmeye calısan biridir yıllarca..menfaatsiz is yapardı..arkasında ne basın nede bir guc vardı..oy icin siyasette yapmazdı..baskası olsa iki dk.ugrasmazdı bu sartlar altında..dusunun devlet sizi bos yere icerde tutuyor 5 yılıda hucrede iskence goruyosun genclik yılları hemde ve toplam yedi yılın orda tukeniyor..sonrada diyorki senin sucun yokmus kusura bakma cıkartıyo icerden..ama o ne yapıyor devlete isyan etmiyor devletin bana borcu var demiyor..devletine baglılıgını koruyor..bu da kapak olur herhalde birilerine..sadece bunlar bile onun buyuklugunu gosterir..buyuk adamdı mekanı cennet olsun..kaza olayıda zaten tam bir fiyasko bircok yonuyle rezaletten baska acıklaması yok...

Alt 09.04.09, 16:01   #5
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Ergenekon tanıgıymıs evet..Yazık oldu..Bu Ergenekon nasıl örgütlenmıskı işine gelmeyenı hemen ımha edıyo..Muhsın Yazıcıoglunu dıger sıyasetcıler gıbı çok tanımıyodum ama öldukten sonra ne kadar degerlı bır ınsan oldugunu anladım..Hayatını falan okuyunca..Ve uzuldum tabıkı..Allahım Rahmet Eylesın ..Ailesine sabır versın...

Ergenekonun ne kadar fazla örgutlendıgını gosterıyo resmen..Kaza zaten bastan sona celıskı ıle dolu..Takıp eden cocuk bıle olsa bunun kaza olmadıgını soyler..Kimi kandırıyolarsa..Olan ölenlere ve aılelerine oldu..Bır soz varya hanı Zalımler için Yasasın Cehennem..Baska dıycek bırsey yok..Dilerim en kısa zamanda sonuca ulasılır..Ne degısecekse işte..

Alt 09.04.09, 16:44   #6
_AlaborA_
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 1
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

walla gerçekten çok yazık oldu. her zaman gönlümüzdesin MuhSin Baba. Allah Mekanını Cennet Etsin.

Alt 11.04.09, 17:09   #7
HaLoo
Site Ondan Sorulur

arkadaslar ergenekon tanıgı oldugu soylenmeden once kimse ergenekondan bahsetmiyordu..acıklanıncada herkes teşhisi koydu hemen evet ergenekon düsürdü helikopteri diye..yarın baska bisey acıklansa ona mı yonelecegiz..herhangi bir dayanagımız varmı..ben burda ergenekon avukatlıgıda yapmıyorum..sadece kazadaki bilgi kirliligini hatırlıyorum..normaldir..millet olarak buna musaitiz...daha hiç bisey belli olmamıs..burda ancak yorum yaparız karar veremeyiz..komplo teorisi kurabiliriz ama oyle oldu boyle oldu diyemeyiz gercekler su yuzune cıkmadan bilmeden..kendimizi avuturuz sadece..gercekleride ne kadar ogrenebiliriz orasıda mechul..kimbilir daha ne gelismeler yasancak bu konuyla ilgili..suikastsede belki de baska seyler cıkcak altından baska gucler yada ergenekon hersey olabilir yani..boyle hemen karar verilirse zaten dogruya ulasılamaz..hala daha susurluk cozulememis hala recep yazıcıoglu kazası cozulememis bunlar insanlara anlatılmamıs ne var ne yok bilmiyoruz her kafadan ayrı bir ses..filmini izleyip cozdum diyen varsa da onlar baska mesele..ikisinide öldürdüler diyoruz ve buna inanıyoruz inanmak istiyoruz bunlar gercekse bile kanıtlanamadıgı surece iddiadan ote gecmez..oylede kalır...

Alt 11.04.09, 19:40   #8
aslanbey
O Artik Bizden

aslanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 26
Tesekkür almis 28 -> 17 Konu

birakin diger celiskileri boyle bir teknoloji caginda enkaz yerine 48 saat de ulasmak bile cok dusundurucu

ben kendisini MHP den ayrilali beri takip ediyorum gercekten cokdegerli bir sahsiyetti

olumu resmen suikast herkezde bunu biliyor ama kimse ustune gitmiyor gidemiyor, meclis arastiricakmis arastirsin bakalim ne bulucak buldugunu acikliya bilicekmi, hic sanmiyorum

Alt 11.04.09, 21:24   #9
HaLoo
Site Ondan Sorulur

abi beni yanlıs anlamıssınız..demek istedigim hala arastırılan bir konu ve acıklıga kavusmamıs..kesin suikastta olabilir ergenekon da olabilir mevzu bu deil,mevzu resmi bir acıklamanın henuz olmaması..diger turlu soylenenlerin pek anlamı yoktur..konu cozume kavuscakmı kavusmicakmi onuda gorucez..eski orneklerden bir kesit daha yasayabiliriz..bu ulkede faili mechul cok,cozumlenemeyen hadise cok..hala tartısılırlar..bakalım bu konuda net bir bilgimiz olcak mı...

Konu HaLoo tarafından (11.04.09 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir..

Alt 12.04.09, 03:19   #10
fatkoc58
Super Moderator

fatkoc58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 144
Tesekkür almis 264 -> 4.294.967.210 Konu

açık, olmayacak yarın bi yerde bomba patlatırlar bu konuda rafa kalkar .. eğer bu bir sukast ise bunda yapan kadar devlette suçludur .. senin resmi makamın üstüne düşmeyen bir açıklama yapıyorsa gerkeni yapmak senin zaruriyetindir .. adam öldükten sonra ailesinin yanına gidip başsağlığı dilemekle kendisini aka çıkarmak isteyenlerde elbet bir gün kararırlar.. sonuç olarak öyle yada böyle bu ülkede bugüne kadar devlet bu tarz konularda hep pasif kalmış yada pasif bırakılmıştır susurluk vs. gibi bu gidişlede devam edeceğe benziyor .. son olarak ergenekon ile şunu söyleyeim konuyla alaklı degil ama o kadar adamı içeri alıp kesin bir hükme bağlayamazlarsa şuankilerinde durumu muhsin yazıoğlundan farklı olacağını düşünmüyorum çıkanlar onların bindigi helikopterlerde pilot olarak görev alacaktır..

İnsan inandığına denktir. Yapabileceğini düşündüğü kadardır.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil