Geri git   A-Z ye Herkonu > Duyurular-Kampanya-Kutlama

Seçenekler Stil

Erdoğan'dan 29 Ekim Mesaji
Alt 28.10.07, 22:59   #11
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Exclamation Erdoğan'dan 29 Ekim Mesaji

"Tek millet, tek bayrak ve tek vatan olarak sesimizi yüceltmenin tam zamanı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan, "Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da bana göre milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmesi olmasıdır. Bugünlerde aziz şehitlerimizin acısını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını millet olarak derinden hissediyoruz. Bir kez daha ilan etmek istiyorum ki, birlik ve beraberliğimize, anayasal düzenimize kast eden bölücü teröre karşı yürüttüğümüz mücadele, işte bu sağlam zemin üzerinde inanç ve kararlılıkla devam edecektir" dedi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Bugünün Cumhuriyet'in ilan edilişinin 84. yıldönümünü tam bir duygu birliği ve gururla kutlamanın heyecanının hep birlikte yaşandığını belirten Erdoğan, kutlamaları, bu birliği daha da derinleştirmek, milletin hiç bir ferdini dışarıda bırakmadan birbirimizi ve cumhuriyete sadakati en üst düzeyde göstermek için çok anlamlı bir fırsat olarak gördüğünü ifade etti. Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bugün Atatürk'ün en büyük eserim dediği cumhuriyet değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltmenin tam zamanıdır. Bu anlamlı günde aziz Türk milletinin kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha en anlamlı cevabı vereceğine inanıyorum. Bu duygu birliğini koruduğumuz, kışkırtma ve tahrikler karşısında birbirimizden şüphe duymak yerine daha sıkı kenetlendiğimiz sürece bölücü terörün hain saldırıları asla amacına ulaşmayacaktır. Ben, etnik kökeni, inancı, yaşam biçimi ne olursa olsun hiçbir vatandaşımızın devletine, milletine, bayrağına, vatanına ve cumhuriyet değerlerine sadakatinden asla şüphe duymuyorum.

Unutmayalım ki biz en zor zamanlarında dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da bana göre milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Bugünlerde aziz şehitlerimizin acısını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını millet olarak derinden hissediyoruz. Bir kez daha ilan etmek istiyorum ki birlik ve beraberliğimize anayasal düzenimize kast eden bölücü teröre karşı yürüttüğümüz mücadele işte bu sağlam zemin üzerinde inanç ve kararlılıkla devam edecektir. Unutmayalım ki yokluk ve imkansızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayan aziz milletimiz inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşı'nı zaferle neticelendirmiştir."

"EŞSİZ ZAFER"

Bu eşsiz zafer üzerinden yükselen Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, masajında, "Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye'yi Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha yakınız" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne mutlu bize ki milletimiz, birlik ve beraberlik içinde cumhuriyetimiz bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye'yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Bunda son yıllarda yakaladığımız siyasi ve ekonomik istikrarın da büyük payı vardır.

Milletçe bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkacak, cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki bundan sonra da cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız. Bizi aydınlık geleceğimize taşılan bu inançla Cumhuriyetimiz 84. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. Bu anlamlı günde, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, aziz vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

Yeni Şafak

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
leonking90 (30.10.07), nezz (29.10.07)

Alt 28.10.07, 23:22   #12
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Exclamation

Cumhuriyet; yurttaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir. Ulus temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyet'i korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir

Tesekkür edenler:
Hasani (29.10.07), leonking90 (30.10.07), nezz (29.10.07)
 (29Ekim 1929)lerden Cumhuriyet bayrami..
Alt 28.10.07, 23:56   #13
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Standart (29Ekim 1929)lerden Cumhuriyet bayrami..

Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyet Bayramı geçit törenini izlerken (29Ekim 1929)

Tesekkür edenler:
leonking90 (30.10.07)

Alt 29.10.07, 11:52   #14
karakule38
Herseyden Haberi Var

Tesekkür etmis: 421
Tesekkür almis 421 -> 189 Konu

Özgürlük, yeniden var oluş, bağımsızlık, bütün dünyaya meydan okuma, benimde yuvarlak kürede söz hakkım var deme, sorumluluk, medeniyet ve kültürel gelişme...
Selam olsun kanlarıyla, canlarıyla bizlere bugünleri armağan edenlere...
Ulu Önder ATATÜRK'E silah arkadaşlarına...
Ay yıldızlı şanlı bayrağımıza...

Bizler emanetlerin bekçileriyiz.
Son damla kanımıza kadar burdayız.
Ve her daim burada olacağız.

Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Nice 83 yıllara...

Alt 29.10.07, 12:23   #15
nezz
Site Ondan Sorulur

nezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 176
Tesekkür almis 86 -> 66 Konu

CUMHURIYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alt 29.10.07, 12:24   #16
nezz
Site Ondan Sorulur

nezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 176
Tesekkür almis 86 -> 66 Konu

EMEGİ GECEN TUM ARKADASLARA TESEKKURLER........

Alt 29.10.07, 22:22   #17
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

ÇOK ÖZEL FOTOĞRAFLAR

Bu bayram bir başka... FOTOĞRAFLAR söylenmeyeni de söylüyor. İşte o FOTOĞRAFLAR....

Türkiye kanlı terör örgütünün saldırıları nedeniyle yaşadığı sıkıntıyı tek yumruk olarak aşmaya çalışıyor... Cumhuriyetin 84. yıldönümü kutlamalarına da "birlik" ve "vatan sevgisi" damgasını vurdu.

Yurdun dört bir yanından çok özel fotoğraflar geldi. İşte duygulara tercüman olan o fotoğraflar;

Fotoğraf Malatya'daki kutlamalardan... İlk kez bir resmi geçitte tankta bir kız çocuğu yer alıyor. Asker bu bayramı çocukları ile birlikte kutluyor.... Anıtkabir'deki kutlamalara da çok sayıda subayın çocukları ile birlikte gelmesi dikkat çekti. Fotoğraf : Ensar Özdemir (A.A.)

Bu fotoğraf da Sivas'tan... Subaylar bu kez bir başkaydı. Onlarda bayrama ellerinde bayraklarla geldi...
Fotoğraf : İsa Sansar (A.A.)

Komutanların askeri gecidi selamlamalarına hayran oldu. Sonunda dayanamayıp, protokolün önüne geçti ve o da selama durdu. Beş yaşındaki Kaan Koçman, Kocaeli garnizon komutanı Korgeneral Metin Yavuz Yalçın'ın önünde böylesine ciddi ve vakurdu...
Fotoğraf : Tahir Turan Eroğlu

Kayseri'den askerleri hayranlıkla seyreden bu küçük asker objektiflere takıldı. Onu özel kılan ise silahının ucuna taktığı güldü...
Fotoğraf : Tevfik Işık (A.A.)

Kocaelinde bir koca gazi tören alanını işte böylesine kararlı ve vakur adımlıyordu. Sanki "biz daha ölmedik" der gibiydi...
Fotoğraf : Tahir Turan Eroğlu (A.A.)

Başında beyzbol şapkası alnında "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazan bir bant... Adana'dan gelen bu fotoğraf teröre verilen en güzel yanıtlardan biri... Fotoğraf : Aykut Unlupınar (A.A)

Edirne halkıda Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bu yıl çok özel duygularla katıldı. Bayraklarla sarılan bu beden, "Vatan bölünmez" diyordu...
Fotoğraf : Ebru Atar Özmen (A.A.)

"Başıma taç ederim bayrağımı, giderim Atamın izinden" diyen bu eski toprak Adana'dan tüm yurdu selamlıyordu...
cimcime68 (30.10.07), leonking90 (30.10.07)

Alt 30.10.07, 00:35   #18
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cok garip herkonu yani burdaki arakdaslar boyle bi konuyu atlamazdi mutlaka paylasim veya kutlardi ama galiba cok onemsiz konu gibi gelmis her ne ise kutlayanlardan ALLAH razi oldun NE MUTLU TURKUM DIYENE..

not kral akrep, karakule. nez, hasani,leonking payalsimlariniz icin cok ama cok tesekur ederim

Tesekkür edenler:
leonking90 (30.10.07)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil