Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Neden Dünya Mutsuz?
Alt 29.11.07, 12:04   #1
Temur_Melik
Herkonu.com Fanatik

Temur_Melik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 21 -> 14 Konu
Standart Neden Dünya Mutsuz?

NEDEN DÜNYA MUTSUZ

Neden ben yalnızlıkların, mutsuzlukların hakim olduğu ömrü yaşıyorum. Dünya güzelliklerle dolup taşarken, her tarafta mutluluk kokarken eden ben mutsuzluklar arasında yaşıyorum. Mutluluk mu çok zor yoksa ben mi bulamıyorum. Neden mutlu olamıyorum.Bu hayatı devam ettirirken neden acılarla baş başa kalıyorum. Neden hep ben yıkılıyorum. Gibi serzenişleri hep duyarız.

Soruyorum mutluluk nedir? Kimler mutludur? Mutlu olmak için ne gerekir? Cevap yok. Çünkü mutluluk hayatın sadece bir boyutu ile değil varlığını bilip bilmediğimiz bütün boyutlarla ilişkilidir.

Mutlu olmakla sahip olmak bir biri ile bağlantılı değil. Her insanın mutlu anıda mutsuz anıda var. Mutulluk her hangi bir şeye sahip olmaya bağlı olarak gerçekleşmiyor.

Hayat bir birini nötrleyen anlarla doludur. Huzur dolu bir hayatın sonunda huzursuzluk çıkabilir. Hayatın geniş yelpazesi insanın ömür boyu mutlu yada mutsuz olmasına izin vermez. Bir birine karşı hep dengelerle hareket ettirir. Bizim hatamızsa bu dengelerin farkında olmamamız. Mutsuzluklarımızı oluşturan faktörleri abartıp mutluluğumuzu oluşturan faktörleri görmezlikten gelmemiz bizim hayatı mutsuz görmemizi sağlıyor. Hayatın acı ve mutsuz yanlarına konsantre olmamız hayatımızı çekilmez kılar.

Hayatımızdan şikayetçi olmamak ve huzur bulmak için hayatımızı tüm yönleri ile göz önüne alıp oluşan perspektifi doğru okumalıyız. Tezatlıkların iç içe olarak hüküm sürdüğü hayatta insanın mutlu olmak için en önemli sermayesi hayata bakışıdır. Hayat kişinin farkındalık düzeyine göre kişiye mutluluk sunar.

Mutlu olmak için hayatın zıtlıklarla dansını ve dünyanın kuruluşunda hakim olan zıtlıkların dengesini yakalayıp bu dengenin farkında olmamız gerekir.

Özkan Yavuz
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 07.12.07, 02:43   #2
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Genel olarak oyle gıbı gozuksede mutlu olanda cok..Yanı mutluluk kısıye ortama vs..bırısıne baglı degıldır eger o sekılde mutluluk aranıyosa zaten en basta hata vardır orda..Mutluluk ınsanın ıcındedır kendı elınde yanı..Dıyelım yarım su bardagı su var ınsan bos tarafını degılde dolu tarafını gormelı..Yanı bazen kucuk cıcek bıle mutlu edebılmelı ınsanı..Gibi yanı..

Bırde hayata gelıs gayesını unutan ınsanlar bence daha mutsuzum muhabbetıne takılıyo..Yanı mutlka hayatta uzucu seyler olcaktır ama altında ezılmemek lazım..Yanı zaten uzuntu olmasa sevıncın kıymetını bılmeyızde..Hersey aksıyle deger kaznır aslında..Hazırlıklı olmak lazım hayatta olumlu seyler olcagı gıbı olumsuz seylerde mutlka olcaktır..Hayata baktıgımız gözlük önemlı..Hayata bakıs yanı..Sonucta ölümlü dunya burda kımse kalıcı degıl..

Olaylara yasannlara maddesel bakıldıgı ıcın mutsuz herses ..Yanı ınsanlar mıdelerını doyuruyo ama ruhlar aç..Ruhu ac olan ınsana dunyayıda versenız mutsuz olur..

Yazı icin tesekkurler kardes....
simarik_kiz (09.12.07)

Alt 09.12.07, 19:09   #3
masal_1
Site Ondan Sorulur

masal_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 58
Tesekkür almis 175 -> 4.294.967.280 Konu

mutluluk.... ne güzel şeydir insanın yüreğine dolunca hani demişsin ya mutluluk hayata bakışımızdır kimbilir belkide biz bunu beceremiyoruz... sanki hayat bizim peşimizden koşmalı gibi düşünüyoruz ama öle değil biz bırakmamalıyız yakasını hayatın.. o bizsizliğe dünden razı ama biz..........................

Alt 09.12.07, 21:15   #4
baLLgozLu
Herkonu.com Fanatik

baLLgozLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 53 -> 4.294.967.283 Konu

dünya mutsuz ben değilim ki banane mutsuzsa dunya onuda biz ettık mutsuz

Alt 09.12.07, 22:29   #5
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

Tesekkür etmis: 65
Tesekkür almis 164 -> 81 Konu

Dünya Mutsuz degilki Insanlar Mutsuz aslinda Mutsuz olduklarini saniyorlar ama degiller Siz siz olun daima mutlulukla kalin...

[ «« SeNiN KaDeRiNe YaZiLMi$ KaNDiRMaK»» ]

Alt 09.12.07, 22:40   #6
Cino
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 33 -> 4.294.967.271 Konu

Bence Insanlar Cok Rahatliktan Bahane Ariyorlar.
Dunyanin Mutsuz Olmamasinada Katiliyorum.
Bir Cok Mutlu Olunacak Sey Dururken Mutsuzu Buluyorsaniz Ozaman Size Rahatlik Batiyor Demektir...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil