Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 24.03.08, 10:52   #21
onurbg
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis 2 -> 2 Konu

Al***305;nt***305;:
OsManLii´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ikincisi kimseyi kafirlikle itam etmiyoruz (HAŞA) kılan kılar kılmayanlarda inşaallah tez zamanda kılmaya başlar tekrar teşekür ederim konuyu açan arkadaşa
1 : ÖLÜ İSEN

2: DELİ İSEN

3: ÇOCUK İSEN

4: ****** İSEN

5: KAFİR İSEN

ne dersin sıyırdın bu sefer ha?

kardesim ben bunu dedim burada yazanlar yanlıs bence inanç ozgurlugu var yoksa yok mu??? kılan kılar kılmayanıda suçlamak yersiz... ama çok güzel bir konu arkadasa tesekkurler...

Alt 24.03.08, 10:55   #22
onurbg
O Artik Bizden

Tesekkür almis 2 -> 2 Konu

ve arkadaslar muslumanlık ta kac cesit mezhepi var biliyormuyuz aceba ve hepsinin ibadet sekilleri farklıdır... bunuda biliyoruz dimi sadece kendi mezhepimizden olan kişilere seslendigimizi ve baskalarınada kırıcı seslenmelerde bulunmamazı temenni ederim... herkeze tesekkurler...

Alt 24.03.08, 20:38   #23
OsManLii
Herkonu.com Fanatik

OsManLii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 63 -> 4.294.967.167 Konu

Al***305;nt***305;:
onurbg´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ve arkadaslar muslumanlık ta kac cesit mezhepi var biliyormuyuz aceba ve hepsinin ibadet sekilleri farklıdır... bunuda biliyoruz dimi sadece kendi mezhepimizden olan kişilere seslendigimizi ve baskalarınada kırıcı seslenmelerde bulunmamazı temenni ederim... herkeze tesekkurler...
arkadaş biz kimsenin inançlarından bahsetmiyoz konuyu iyi oku gayri müslimde var müslümanda var sadece müslümansak bizi uyarmak ve uyandırmak için güzel bi konu açmış ya Allah aşkına mezheple namazın ne alakası var benim mezhebimde namaz var senin mezhebinde namaz yokmu ne demek şimdi bu

(Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. Allah'ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı biliyor.
29 - Ankebut Suresi=45
Namazın akıllı, büluğ çağına girmiş, hayız ve nifastan temizlenmiş her müslümana farz olduğu konusunda görüş birliği vardır. Namazın farz olduğunu inkâr eden dinden çıkar. Çünkü namaz kesin ayet, hadis ve icma delilleriyle sabittir. Tembellik veya umursamazlık sebebiyle namazı terkeden âsî ve fasık olur.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 10.07.08, 14:08   #24
DeYViT_ViLLa
Herkonu.com Fanatik

DeYViT_ViLLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 141
Tesekkür almis 102 -> 30 Konu

sizlerde saolun arkadaslar
tüm dualarınız icin
AMİN

Alt 10.07.08, 14:53   #25
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Guzel konu en basta tesekkurler arkadasım..Ikıncı olarak ıse..Namaz farzdır ve Allahın emrıdır bunun tartısması bıle olmaz!!! Ama kımsede kımseyı yargılama hakkınada sahıp degıldır tabıkı..Sonucta herkes akıl sahıbı yanı Emreden emretmıs onu anlamak ıstemez ve gormez ıstemezse forumda anlasılmaz bosuna tartısmaya gırmemek lazım...Yanı herkes yaptıgından sorumlu olsun..Kılan Allah ıcın kılıyo kılmayansa elbet vardır bır sebebı sonucta ıkısıde akıl sahıbı...Yanı kılanla kılmayanı zaten Allah ayırmayacak mı?Neden aynı ortamda uzerımıze vazıfe olmayan bırsye ıcın atıp tutuyoruzkı anlamıs degılım..

Amac iyıyı gostermekse ınsanlara yanı Allahı anlatmaksa bu uslupta kımse kımseye bırsey anlatamaz..Yanı bana oyle bırısı yaklassa asla dınlemem mesela..Oyuzden dıkkat edelım kas yapalım derken göz cıkarmayalım..Ozamanda mesul olmus oluruz..Sımdı burada ayetler falan var cevaben verılmıs falan tamam guzelde zaten sartlı bakan bır ınsan onu anlamazkı!!!!Yanı ters tepkı olayı olur..

Bence namaz kılan kılsın kılmayanada forumda bırsey anlatmaya calısmasın derım..Sonuc negatıf olcaktır her sekıldede..Cunku herseyın bır yerı uslubu tarzı vardır..Eger o hakkıyla yapılıyosa zaten tartısma olayı hıc olmaz yok eger yapılamıyosa mıllet atar tutar bırbırıne..Emın olun ozaman namaz kılan sorumlu olur en cokta uzaklastırma adına..Ve suda bır gercekkı namaz hakkıyla yapılıyosa namazdır..Yoksa ınsanların yuzune atılcaktır ahırette umarım burada kılıyorum dıyenler hakkını vermeye calısanlardandır..Mesela ben namaz kılıyorum dıye yazarken hıc dusundunuzmu rıya karıstımı olaya!!!!! Yada cevabı ne ıcın verdıgınız !!!Yada bu tur konulara hemen cevap vermelımı ınsan,yoksa dusunmelımı bıraz!!!!

Bıldıgınız uzre bu tür konular bıraz derın ve hassas mevzular..Allah korusun bazen seytan sağdan yaklasır ınsana..Ve ınsan bunu herzaman ayıramaya bılır..Dıleırm namaz kılmayan ınsanlar namazını kılar yok eger kılmıyosada onları ne ben neden baskası yargılamayamaz ..O bızım işimiz değil!!!!
Yanı burda guzel bır konu var konudan ınsan okuyup kendı ıcınde dusunmesı gerekırken hemen atıp tutma muhabbetlerı..Konu vercegı dersı bu bakımdan kaybetmıs olmuyo mu?Herkes kendını savunmaya gecmıs gıbı tuhaf degılmı sızce?Yada herkes aynı fıkırde olmak zorundamı? Yada Olmuyosa onu dıslar gıbı cevap vermek nıye?Yada Bu dogru yolmu? Bu sorular uzar gıder..

Ve nufusumuzun yarısı namaz kılmıyo dıye bır mesaj okudum kesınlıkle katılmıyorum buna..Ne guzellıkte ınsanlar var yanı dedıgınız gıbı oyle tvde bayanlara bakıp zaman gecırmeyen ınsanda cok keısnlıkle.. Ben asla umutsuz bakmıyorum..Yanı Turkıye o durumda degıl zannettıgınız gıbı..

Yanı yınede herkes fıkrını beyan etmelı ama bazı konularda daha dıkkatlı olmak zorundadır..Yok eger olmuyorum dıyosa yıne kendısı bılır!!!Elbet bırgun anlar dıyorum ben yınede.....Tekrar tesekkurler paylasım ıcın......

Alt 29.07.08, 14:31   #26
seda
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 2
Tesekkür almis 14 -> 8 Konu

ne kadar guzel yazi ne yazikki dogru her seye zaman buluyoruz ama ne yazikki dini konular olunca hemen isimiz oluyor

Alt 29.07.08, 14:42   #27
exelans55
Herkonu.com Fanatik

exelans55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 92
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

bu bir slayt bana gelmisti valla saolsun çok güzel hazırlamış olan..ssaol david_villa

Alt 15.08.08, 14:53   #28
beyazgul_108
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

cok guzel bir yazi hazirlamissiniz..emeginize saglik..

Alt 15.08.08, 14:54   #29
ErGiN_HH
Site Ondan Sorulur

ErGiN_HH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür almis 60 -> 1 Konu

rabbim istifade eden kullarindan eylesin..

paylasim icin rabbim razi olsun

Alt 15.08.08, 15:24   #30
Psikolog_08
Site Ondan Sorulur

Psikolog_08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 104
Tesekkür almis 706 -> 450 Konu

bu paylaşımdan rahatsız olanlar mı var ne ?? tamam islam hoşgörü dini ama müslüman kardeşini uyarmakta tüm müslümanların görevidir.. ve bu paylaşımda da mükemmel bir şekilde bu yapılmıştır.. kesinlikle hiçbir kimseye eleştiri getirilmemiş burada iyice dikkatli okursanız anlarsınız.. ayrıca kılmayanlarda üstüne alınmasın canım hoşgörüyü siz gösterin madem hoşgörüden bahsediyosunuz..

tekrardan çok çok çok teşekkürler
"DeYViT_ViLLa"

Göbeğinde yalancı şehrin, sahici belde;
Ona sor, gidenlerden kalan şey neymiş elde!!!

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil