Geri git   A-Z ye Herkonu > Itiraf

Seçenekler Stil

Kiz arkadasim benden ayrilmak istiyor :( fikri olan varmı ne yapayım?
Alt 04.09.08, 03:26   #1
suatsabri
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu
Standart Kiz arkadasim benden ayrilmak istiyor :( fikri olan varmı ne yapayım?

arkadaslar ben Almanyada yasayan biriyim ve 3 senedir okumak icin Almanyaya gelmis bir kizla birlikteyim.Kiz aslen Brezilyali.
Daha düne kadar ne olur benle evlen, senin icin ölüyorum diyen kiz, bu sene ailesinin yanina (brezilyaya) tatile gitti ve saglik sorunlari yüzünden planlanandan daha fazla kaldi (yaklasik 3 ay).
Bu arada ban hep ben Almanyada yasamak istemiyorum ne olur evlenelim baska yerde yasayalim derdi (almanlari ve almanyayi sevmedi bir türrlü).Bende is ciddiye binsin konusuruz,diyordum.
Ne olduysa dönmesine yakin bana kafasinin cok karisik oldugunu ve bazi kararlar aldigini bana söyledi.Benimde israrlarimla zorla buna anlattirdim MSn de.Bana artik bundan sonra brezilyada yasamak istedigini ve eger istersem benimde onunla oraya gelip evlenebilecegimizi söylüyor.Bu arada okulunu bitirdi ve diplomasini almak icin almanyaya gelecegini ve sonra toparlanip gidecegini söylüyor.
Simdi 5 gün sonra gelecek ve burada onunla konusacagiz.
Sizce nasil konusayim?Ben gitmek istemiyorum brezilyaya ama onuda cok seviyorum.
Sanirim ayrilacagiz ve ben girdigim soktan nasil cikacam bilmiyorum.
fikri olan varmi?
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 04.09.08, 04:41   #2
muratgurbuz
Herkonu.com Fanatik

muratgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 134
Tesekkür almis 148 -> 59 Konu

Salla gitsin kardeşim,onun kafası belli ki birşeylerden dolayı bulanmış,o geleceğini düşünüyosa sen de kendi geleceğini düşün.Hiç kimse vazgeçilmez değildir,dik dur..

Alt 04.09.08, 07:33   #3
mikail.20
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 7 -> 2 Konu

Valla arkadas cok zor bi karar gibi ama kizin kafasina giren biri olmus yüzde yüz.Ayrilacak olan kisi karsisindaki sevdiginin yapamayacagi sartlar önüne sürer ki ben ayrilmadim sen ayrildin demek icin.Nedenmi mesela sevmiyormussun beni diyecek sevseydin arkamdan gelirdin dicek.Bizim kültürümüz farkli kardesim ER kisi neredeyse Hanimi ordadir.

Bence sen fazla takma bu isi kafana.hersey olacagina varir.Hayirlisi nasilsa öyle olsun senin icin.Ayrilirsada üzülme Allah hicbir olayi sebebsiz yasatmaz insana.

Alt 04.09.08, 10:02   #4
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Kardeş brezilyaya git onların evi mahallesi neredeyse gör. Sonra o semtin o mahallenin en güzel kızını al getir almanyaya evlen. seninkide çatlasın sinirden. Bak ondan sonra nasıl yalvarıyor sana kız milleti işte Sen yapacağını yapmışsın. Gelir veya gelmez. Gerisi ona kalımış. Ama bence o çoktan yolunu çizmiş. Ben senin yerinde olsam o yola sapmam

Alt 04.09.08, 14:59   #5
suatsabri
Mp3 Avcisi

öncelikle cevaplariniz icin cok tesekkür ederim,aslinda intikam icin leonking90 arkadasimin dedigini coktan haketti ya neyse onla ugrasacak ne vaktim var nede param.
bakalim ufakda olsa acik bir kapi birakiyor, gelince konusalim lütfen diyor.Allahtan hayirlisi belkide benim icin en hayirlisi bu olacak.

Alt 04.09.08, 15:12   #6
emel_86
O Artik Bizden

emel_86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 54
Tesekkür almis 39 -> 4.294.967.291 Konu

intikam kötü bir duygu döner seni kirletir bunu unutma. gitikten sonra böle bişey düşündüyse ya ailesi istemiyodur veya biri aklına girmiştir. gelince konuşucagınızı sölemiş konuşursunuz ama seni fazla üzmesine izin verme hayırlısı olsun

Alt 05.09.08, 21:18   #7
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

OSMANLIOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 27
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

İntikamı düşünme sakın aptallık olur. Sonra pişman olursun benden demesi.

Senin durumun çok karışık ama ben olsam önce karşıma alır ikna etmeye çalışırdım. Eğer olmazsa yüreğimin götürdüğü yere giderdim. Sevgi aşk kolay bulunan şeyler değil. Bir kere çalar insanın kapısı. İyi düşün ve kararını ver.

Aynı durumu yaşadım daha 2 ay önce ve sevdiğim kız için canımdan çok sevdiğim ülkemi bırakıp gitmeyi göze aldım. Sevdiğm kız bir türk fakat buradaki hayat şartlarından dolayı Türkiye'de yaşamaya adapte olamayacağını söyledi, bende onun için zorluklara katlanabileceğimi söyledim. Şartlar olgunlaşınca bırakıp onun yaşadığı ülkeye gideceğim. Hiç bir tereddüt de etmedim bu kararı verirken. Sana da tavsiyem kararını ver olumlu yada olumsuz ama asla dönme kararından
.
Bakma öyle hiç üzülmedim,
Nasıl olsa yalandın düşünmedim.

Alt 06.09.08, 01:46   #8
suatsabri
Mp3 Avcisi

zaten karsima alip konusacagim, ama bana devamli seni cok seviyorum ne olur dönelim brezilyaya diyor.Ama benim sorunum baska, birincisi orasi cok uzak bana, yine almanya ortada kaliyor, türkiyeye 2 saat,falan filan.Ama biz bu konuda böyle konusmamistik sanirim beni hayal kirikligina ugratan sey bu ve hazmedemedigim sey, beni nasil böyle bir durum icin birakip gidebilir.Beni böyle bir durum icih birakabilecek olan biri, sizce ileride iliski monotonlasinca daha rahat birakamaz mi?

Al***305;nt***305;:
OSMANLIOGLU´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
İntikamı düşünme sakın aptallık olur. Sonra pişman olursun benden demesi.

Senin durumun çok karışık ama ben olsam önce karşıma alır ikna etmeye çalışırdım. Eğer olmazsa yüreğimin götürdüğü yere giderdim. Sevgi aşk kolay bulunan şeyler değil. Bir kere çalar insanın kapısı. İyi düşün ve kararını ver.

Aynı durumu yaşadım daha 2 ay önce ve sevdiğim kız için canımdan çok sevdiğim ülkemi bırakıp gitmeyi göze aldım. Sevdiğm kız bir türk fakat buradaki hayat şartlarından dolayı Türkiye'de yaşamaya adapte olamayacağını söyledi, bende onun için zorluklara katlanabileceğimi söyledim. Şartlar olgunlaşınca bırakıp onun yaşadığı ülkeye gideceğim. Hiç bir tereddüt de etmedim bu kararı verirken. Sana da tavsiyem kararını ver olumlu yada olumsuz ama asla dönme kararından
.

Alt 06.09.08, 13:04   #9
shekerim_52
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 38 -> 4.294.967.233 Konu

eger ii bi sebebi varsa ayrilmak icin o zmn yapcak bsy yok

ama eger ki seni sevmiosa ask bitmis ve zorlamanin bi faydasi yok. ve bi kez daha denediysen demekki kiz seni coktan silmis

Alt 06.09.08, 22:41   #10
OSMANLIOGLU
Herkonu.com Fanatik

OSMANLIOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 27
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

Al***305;nt***305;:
suatsabri´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
zaten karsima alip konusacagim, ama bana devamli seni cok seviyorum ne olur dönelim brezilyaya diyor.Ama benim sorunum baska, birincisi orasi cok uzak bana, yine almanya ortada kaliyor, türkiyeye 2 saat,falan filan.Ama biz bu konuda böyle konusmamistik sanirim beni hayal kirikligina ugratan sey bu ve hazmedemedigim sey, beni nasil böyle bir durum icin birakip gidebilir.Beni böyle bir durum icih birakabilecek olan biri, sizce ileride iliski monotonlasinca daha rahat birakamaz mi?
Bakın insanların fikirleri çevrenin etkisi ile çok fazla değişiyor. Hele ki bu insan bir bayansa takip etmekte bile güçlük çekebilirsiniz. Ben ilk başlarda kız arkadaşımı Türkiye de yaşamay ikna etmiştim ama ailesi ile bir defa bu konuyu konuştu fikirleri tamamen değişti. Ben burayı bırakıp gitmeyi göze aldım onun için. Benimde gideceğim yok uçakla 4-5 saat civarı sürüyor. Mesafeler önemli deği böyle bir konuda. Uçağa bindiniz mi en fazla 24 saat sürer dünyanın öbür ucuna gitmeniz. Mühim olan onu kabullenebilmek.

Bence iyi ölçün biçin öyle karar verin. Aklınızda acabalar varsa onunla ilgili o zaman zaten her şey bitmiştir gidemeyeceğinizi söyleyin. Aşk bir kör misali karanlıkta yürümek gibidir. Diğer insanlar aynı yolu yürürken karanlıktan şikayet ederler ama körlerin dünyası hep karanlık olduğu için nereye gideceğini daha iyi bilirler.

Mantığın sana hükmederse sen kazanırsın, kalbin sana hükmederse aşk kazanır. Hangi kulvarda kaybetmeyi göze alabilirsin ki???
Bakma öyle hiç üzülmedim,
Nasıl olsa yalandın düşünmedim.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil