Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Türkiye Ağlıyorrr....
Alt 22.10.07, 07:53   #1
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu
Standart Türkiye Ağlıyorrr....

İlk kara haber Yozgat***8217;a düştü!

Piyade er Lokman Eker***8217;in şehit haberini alan anne Cemaynur ***8220;Yavrumu nerede koydunuz da geldiniz. Beni de götürün, beni de vursunlar***8221; diye gözyaşı döktü

Hakkari***8217;nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan Lokman Eker***8217;in Yozgat***8217;ın Buzacıoğlu köyünü yasa boğdu. Çatışmada hayatını kaybeden askerlerden Piyade Er Lokman Eker***8217;in şehit olması haberini Yozgat İl Jandarma Komutanlığı***8217;ndan Binbaşı Ali Yiğit ile Yüzbaşı Birol Abbas, köye giderek bizzat Eker Ailesi***8217;ne bildirdi.

Lokman Eker***8217;in şehit olduğunu öğrenen anne Cemaynur ve baba Ali İhsan Eker, gözyaşlarına boğulurken, köylüler Eker ailesinin evinin önünde toplanıp, acılarını paylaşmaya çalıştı.

***8216;İZMİR***8217; DERKEN ŞEHİT DÜŞTÜ

Anne Cemaynur Eker, ***8220;Konuştuğumuzda yavrum ***8216;Sırtımda 50 kilo yüküm var***8217; diyordu. Öldüğünde de o yük sırtında mıydı? Gelirken Lokman***8217;ımı niye getirmediniz? Yavrumu nerede koydunuz da geldiniz? Beni de götürün, beni de vursunlar***8221; diye feryat etti. Terhisine 35 gün varken şehit düşen Lokman***8217;ın babası Ali İhsan Eker, ***8220;Operasyonla ilgili bilgi vermedi. Sadece ***8216;Haberleri izlemeyin üzülürsünüz***8217; diyordu***8221; dedi.
Tam 4 aylık sessizliği şehit haberiyle bozuldu

Abdurrahman Doğan, tam 4 aydır ailesiyle telefonla bile konuşamıyordu. Aile ilk kez evlatlarından haber aldı: Oğlunuz şehit oldu
PİYADE Er Abdurrahman Doğan, terörist saldırı sonucunda şehit düştü. Abdurrahman***8217;ın hayatını kaybettiği haberini vermek için jandarma ve sağlık ekipleri Adıyaman merkeze bağlı Çemberlitaş köyüne gitti. Acı haberi duyan Doğan ailesi 4 aydan beri telefonla bile görüşemedikleri oğullarının ölüm haberiyle sarsıldı. 8 aylık asker olan şehit Abdurrahman Doğan***8217;ın babası Remzi Doğan ve annesi Feride Doğan sinir krizleri geçirerek baygınlık geçirdi. Abdurrahman***8217;ın ağabeyi ise kardeşinin geri kalan askerliğini yapmak istediğini söyledi. Babayı teselli etmek de başka bir şehit babasına düştü.

Hükümet artık bir şey yapsın

Vedat Kutluca***8217;nın ailesi perişan: Artık analar ağlamasın. Hükümet hemen yapacağını yapsın
5 aylık asker Piyade Er Vedat Kutluca***8217;nın Kırıkkale***8217;nin Keskin ilçesi Maden Mahallesi***8217;ndeki baba evinde matem yaşanıyor. Şehit askerin babası 65 yaşındaki Abidin Kutluca, feryatlar ederken, annesi Gülhanım Kutluca yakınlarına sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Vedat***8217;ın amcası Veysel Kutluca ise ***8220;Bu olaylar ne zamana kadar sürecek. Başka analar ağlamasın. Hükümet bir an önce ne yapacaksa yapsın. Onlarca askerimiz şehit oluyor. Tezkereye güvenmiyorum***8221; dedi.

ABLA, BEN ŞEHİT OLACAĞIM

PİYADE Komando er Zekariya Yatı***8217;nın ölüm haberi Ordu***8217;nun Kumru İlçesi Fizme Beldesi***8217;ndeki evine kor gibi düştü. 7 aylık asker ve 8 aylık nişanlı olan Zekeriya Yatı***8217;nın 6 kardeşi vardı. Anne Hatice ile baba Hasan Yatı, oğullarının şehit olduğu haberiyle birlikte sinir krizleri geçirdi. Rukiye Yatı, ***8220;Bana telefonda ***8216;Abla ben şehit olacağım***8217; dedi. Ben de ***8216;Ağzından yel alsın, bir daha öyle bir şey söyleme***8217; dedim. Bana ***8216;sizi çok özledim***8217; dedi. Ondan sonra şehit haberi geldi***8221; diye konuştu.

Oysa bugün eve dönecekti

Görev süresi bir hafta uzatılan Uzman Çavuş Mustafa Uysal, hain saldırıda şehit düşmese bugün evinde olacaktı. Babasına sarılmayı beklerken ölüm haberini alan Beyza, gözyaşlarına boğuldu. Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın oğlu Samet (4) ise acı haberi mahallede top oynarken aldı

Türkiye şehitlerine ağlarken, geride kalan gözüyaşlı yetimler yürekleri dağladı.
Hakkari'de eli kanlı örgütün düzenlediği saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın Aydın Söke***8217;de oturan ailesi acı haber ile sarsıldı. Eşinin şehit düştüğünü öğrenen Meral Uysal (34), sinir krizleri geçirdi. Şehit Uzman Çavuşun 11 yaşındaki oğlu Hüseyin ile 14 yaşındaki kızı Beyza babalarını kaybettiklerini dershanelerinde öğrendi. Küçük yüreklerinde büyük acıyı yaşayanyetimler ayakta bile durmakta zorlandı. Yaslı aile, garnizon komutanlığı tarafından tahsis edilen otomobille, şehit Uysal***8217;ın defnedileceği
Manavgat***8217;a gitmek üzere yola çıktı.

SON GÖREVİYDİ

Bu arada Uzman Çavuş Mustafa Uysal***8217;ın son görev gününde şehit olduğu ortaya çıktı. 1 yıl önce Hakkari***8217;ye tayin olan Uysal***8217;ın görevi bitmiş, hizmet süresi 1 hafta uzatılmıştı. Şehit Uysal önceki gece son görevini tamamladıktan sonra ailesinin yanına dönecekti.

Hain pusuda şehit düşen 29 yaşındaki Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın şehadet haberi ise Afyonkarahisar'daki evine ateş düşürdü. Hiç birşeyden habersiz top oynayan şehidin oğlu Samet, acı gerçeği öğrenince hıçkırıklara boğuldu. Şehidin eşi Naciye Gürdal***8217;a ***8220;Eşin yaralandı diye***8221; haber verildi. Acılı eş bunu üzerine ***8220;Niye herkes burada, komutanlar burada? Selçuk***8217;um şehit oldu biliyorum***8221; diyerek feryat etti.

MEZARIMI DERİN KAZIN

Öte yandan 1 çocuk babası Gürdal'ın 20 gün önce izin dönüşü bir arkadaşına "Ben gidiyorum, bayrağa sarılı halde gelirim, mezarımı derin kazın***8221; dediği ortaya çıktı. Gürdal***8217;ın bu nedenle izinli geldiği memleketinde, canı kadar sevdiği oğlu Samed'i bir an olsun yanından ayırmadığı öne sürüldü.

Köy duvarında künyesi kaldı: Komando 7/1

AFYONKARAHİSAR'ın Dinar İlçesi***8217;nde göz yaşları sel oldu aktı. Hakkari'deki saldırıda şehit düşen 20 yaşındaki Piyade Er Yavuz Öztürk'ün Göçerli

Köyü'ndeki ailesi yasa boğuldu. Öztürk ailesine acı haberi Haydarlı Jandarma Karakol Komutanı İbrahim Ayın, sağlık ekibiyle birlikte verdi. Ayın'ı kapıda gören şehidin annesi Fatma Öztürk, komutanın boynuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Bu sırada karakol komutanı İbrahim Ayın***8217;ın da gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

***8220;BEN KESİN ŞEHİT OLURUM***8221;

Şehit Öztürk'ün babası Şükrü Öztürk oğluyla 20 gündür konuşmadığını söylerken "Oğlum askere gitmeden önce bana Doğu***8217;ya gidip komando olmak istediğini söylemişti. Oğlum Doğu***8217;da şehit oldu. Askerimiz kanını yerde bırakmasın" diyerek feryat etti. Öte yandan şehit piyade erin askere gitmeden önce ***8220;Ben muhakkak şehit olurum***8221; dediği ortaya çıktı. Hayali komanda olmak olan Öztürk'ten geriye bir duvara sprey boyayla yazdığı ***8220;Yavuz Isparta Dağ Komando 87/1***8221; yazısı yadigar kaldı.

Hakkari***8217;deki iki kardeşten biri şehit

ESKİŞEHİR şehidine ağlıyor... Ağabeyi Serdar Özüpek ile birlikte Hakkari'de görev yapan Astsubay Çavuş Soner Özüpek'in şehadet haberi, Kırım Caddesi'nde yaşayan ailesini gözyaşlarına boğdu. Anne Cemile Özüpek, yakınlarının

yardımıyla ayakta durabildi. Gözü yaşlı anne ***8220;Hep vatanıma hizmet etmek istiyorum' derdi. Ama ettirmediler. Ağabeyi de Hakkari'de asker. Birlikte vatanı koruyorlardı. Hep 'Gider, geliriz' dediler. Ah yavrularım benim"diye feryat etti. Şehit olan oğlunun fotoğrafını gösteren baba Tuncer Özüpek ise ****natli olmaya çalışarak ***8220;Vatan sağolsun. Başka ne diyebiliriz ki?" dedi.

Alt 22.10.07, 10:25   #2
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

arkadaşlar sizlerden bir istirhamın daha var.Pkkya destek olan amerikayı boykot edelim.coca-cola içmeyeli.mcdonaltsa girmeyelim.amerikan malı hiç bir şeyi kullanmayalım.lütfen.

Alt 22.10.07, 16:41   #3
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

Analar aglıyor,Babalar ağliyor.yürekler agliyor.artık buna dur diyelimm

Alt 22.10.07, 16:48   #4
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

Al***305;nt***305;:
leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
arkadaşlar sizlerden bir istirhamın daha var.Pkkya destek olan amerikayı boykot edelim.coca-cola içmeyeli.mcdonaltsa girmeyelim.amerikan malı hiç bir şeyi kullanmayalım.lütfen.
ben o boykotu coktandor yapiyorum ve hayet ediyorum Turkun MALI varken neden gevurun mali..

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
leonking90 (22.10.07)

Alt 04.11.07, 19:28   #5
artistweddinger
Herkonu.com Fanatik

artistweddinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 47
Tesekkür almis 17 -> 15 Konu
Question

Al***305;nt***305;:
leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

niye Müslümanlara bu kadar zulüm yaparken bu boykotu yapmiyordunuz ve önermiyordunuz

Alt 05.11.07, 02:26   #6
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

Al***305;nt***305;:
artistweddinger´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
niye Müslümanlara bu kadar zulüm yaparken bu boykotu yapmiyordunuz ve önermiyordunuz
kendi adima diyeyim bi cok yerde yaptim ve onerdimmmm sadce nete degilll reailde de yaptim ama hic sonuc almadim yine yapcam yine yapcam yine yapcam ............hep yapcammmmmm......hem muslumanlar icin hem turkiyem icin......

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!

Alt 05.11.07, 07:56   #7
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

Şair ne diyor;
''Müslümanlık nerde,bizden geçmiş insanlık bile
Adem aldatmaksa maksat,aldanan yok.Nafile
Kaç hakiki müslüman gördümse makberdedir
Müslümanlık bilmem amma,galiba göklerdedir.''

Alt 05.11.07, 19:37   #8
artistweddinger
Herkonu.com Fanatik

artistweddinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 47
Tesekkür almis 17 -> 15 Konu

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Şair ne diyor;
''Müslümanlık nerde,bizden geçmiş insanlık bile
Adem aldatmaksa maksat,aldanan yok.Nafile
Kaç hakiki müslüman gördümse makberdedir
Müslümanlık bilmem amma,galiba göklerdedir.''
güzel siir ama ne niytle ekledigini bilmiyorum

Müslümanligi baska yerde Kimse aramazsin Kendimiz yasayalim...

Unutulmamasi gereken birsey var oda Herkes ALLAH teala hesap verecegi gün vardir..

Cimcime Kardesim.. Usanmak yok insaALLAH ALLAH yolunda yürümeye devam.. unutmamaliki yollar dikenli ama sonu güzel ve Güllerle doludur...

ALLAHin selameti Bende Ümmetenim deyipte Ümmet gibi yasamaya calisanlarin Üzerine olsun...

Alt 13.11.07, 00:42   #9
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Gönül isterki Hic bir ANA aglamasin..

O isil isil parlayan masmavi gözler yok artik
Yerini aglamaktan kizarmis gözler almis
O al al yanaklar sararis solmus
Gülmüyor herzaman gülen yüz gülemiyor
Yüreginde büyük bir aci var nasil gülsün ki zavallicik
Aglama ana ne olur aglama..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil