Geri git   A-Z ye Herkonu > Itiraf

Seçenekler Stil

bir istirhamım var
Alt 13.01.09, 18:02   #1
hatasan
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 4
Tesekkür almis 7 -> 6 Konu
Standart bir istirhamım var

mrb arkadaşlar, ben itiraftan ziyade sağlık çalışanları ve hasta-hasta yakınları karşı karşıya gelmeleri hakkında fikirlerimi sunacağım. Sağlık bakanlığı çok düşünceli bir tavır sergiledi. Hastanelere hasta hakları birimi kurdu ki; en az 6 yıl boyunca eğitim verdiği doktorlardan veya en az 4 yıl eğitim verdiği hemşire ve diğer sağlık personelinden herhangi bir zarara uğrarlar ise haklarını bilsin ve nasıl bir tavır takınacağını (!) bilsin
şimdi insanın aklına şu sorular gelmiyor değil;
1) sağlık çalışanlarının hakları birimi ne zaman kurulacak ?
2)acaba sağlık bakanlığı çalışanlarına ;yemeden içmeden, tuvalete gitmeden veyahut uyumadan , en dinç , en güler yüzlü ,an anlayışlı, en akıllı, en pratik, en yorulmayan, en hasta olmayan, en çok hasta bakıp hepsine aynı anda bakabilen , en sosyal hayatı olmama eğitimini bu 4-11 yılda verdiği eğitimle mi verdi ?( hemşirelik fakültesi 4 yıldan başlıyor, tıp fakültesi en az 6 yıllık eğitimi, uzmanlık en az 11 yıllık eğitimi doçentlik ve üzerini söylemiyorum bile )
3) sırf tv çıkan sağlık haberlerinin tamamen sağlık çalışanlarına yönelik suçlamalarla halkın daha muayene olmadan sağlık çalışanlarına düşman olması fikri nasıl ortadan kaldırılacak ?

daha kurulacak bir çok cümle var, fakat arkaşdaşlar eğitim bu kadar değersiz mi?, Bilginin insana kattığı kıymet bu kadar ucuz mu? Eminim bu yazıdan sonra bir sürü insan doktorların ve hemşirelerin kötü muamelelerinden bahsedecek. Sizden şunu isteyeceğim; bir dakika durun ve kendiinizi doktor olarak düşünün. Sabah 6.30 da kalktınız 7-7.30 da hastanedesiniz, hastalarınıza bakıp poliklinikte hasta muayenesine 8-8.30 arasında gittiniz ve kapıda en az 70 hasta var. Hepsinin kaçıracağı arabaları, yetişeceği bankaları, evde hastaları , ayakata duramayan muayeneye getirdiği 70 hasta. Hepsi de aynı anda içeri girme yi planlıyor.Her hasta içeride hastaların ne kadar uzun durduğunu fakat kendisinin ne kadar kısa kaldığını söylüyor. Tabiki her kurumdaki insanların hem iyisi hem de kötüsü var.
Lütfen hastaneye gittiğinizde sağlık çalışanlarının da siz olduğunuzu düşünün, saygılar....
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
mavi78 (14.01.09)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil