Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

15 dakika boyunca ölüm kustular!!Bir kız için 44 kişi katledildi!!
Alt 05.05.09, 14:58   #1
HaLoo
Site Ondan Sorulur

HaLoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 30
Tesekkür almis 130 -> 4.294.966.863 Konu
Standart 15 dakika boyunca ölüm kustular!!Bir kız için 44 kişi katledildi!!

Köylüler: Katliam kız yüzünden
Mardin'de 44 kişinin öldürüldüğü kanlı baskının sır perdesi aralanıyor...

Mardin'de 44 kişinin can verdiği kanlı baskının ardındaki sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. İlk gelen bilgilere göre, olay kan davası yada arazi anlaşmazlığı yüzünden işlenmedi. Türkiye'yi şoka sokan katliamın ardında kız meselesi var. Nişan evini basanlar, nişanlanan genç kızı kendi oğulları ile evlendirmek istiyordu. Bu talepleri geri çevrilince cezalandırmak istedi.

Adalet Bakanı Ergin'le birlikte Mardin'e giden İçişleri Bakanı Beşir Atalay,"Olay yerine Cumhuriyet savcısı, mülki idare amirleri, jandarma bölge komutanı ve diğer yetkililer intikal etmişlerdir ve gerekli çalışma başlatılmıştır.

Olayın hemen ardından konuyla ilgili bilgimiz olmuştur. Sayın Başbakanımız MYK toplantısındaydı. Kendisine bilgi arz ettim. İlgili arkadaşları, Emniyet Genel Müdürünü ve Jandarma Komutanını çağırdım ve gece boyu, gerekli talimatları verdim. Olaya Cumhuriyet Savcısı el koydu. İlk tespitlere göre, köy içinde aile arasında ihtilaf ve husumetler sonucu gelişen bir olay olarak değerlendirilmektedir" dedi.

SALDIRININ SEBEBİ KIZ MESELESİ

Saldırganların, nişanlanan Sevgi Çelebi***8217;nin köydeki bir yakınlarıyla evlenmesini istediklerini, taleplerinin yerine getirilmemesi ve kızın başkasıyla evlendirilmek istenmesi üzerine olayın meydana geldiği iddia edildi.

AA muhabirinin görüştüğü Bilge köylülerinden bazıları, dün akşam meydana gelen silahlı saldırıyı yapanların nişan töreni düzenlenen Sevgi Çelebi***8217;nin kendi yakınları olan bir kişiyle evlenmesini istediklerini ve bu talebin kızın ailesince kabul edilmediğini ifade ettiler. Köylü vatandaşlar, şöyle konuştular:

"Saldırganların ailesiyle damadın mensup olduğu Arı ailesi arasında 20 yıl öncesine dayanan bir husumet bulunuyordu. Saldırganlar bu nedenle Sevgi Çelebi***8217;nin Habip Arı ile evlenmesine karşı çıkıyorlardı. Bu konuda bir süre önce saldırganların mensup olduğu aile bireyleri ile gelinin ailesi arasında tartışma yaşandığını öğrenmiştik. Saldırı olayının nedeninin bu olduğunu düşünüyoruz."

BAKANLAR BİLGE KÖYÜNDE İNCELEME YAPTI

Bakanlar Atalay, Ergin ve Eker, beraberinde Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Mardin Valisi Hasan Duruer ile Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi gören yaralı Murat Çelebi'yi ziyaret etti.

Ardından Şeyhan Özel Tip Jandarma Karakol Komutanlığı'na gelen Atalay, Ergin ve Eker, burada Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ata Kalkan ile görüşerek, olayla ilgili bilgi aldıktan sonra Bilge Köyüne geçtiler. Köyde olayın
meydana geldiği Cemil Çelebi'nin evinde bir süre incelemede bulunan bakanlar, burada olay yeri inceleme ekibinden, devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Köyde yakınlarını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileğinde bulunan Bakan Atalay, "Türkiye bir hukuk devletidir, hiç bir suç cezası kalmaz. Yapılan
saldırı insanlık dışıdır. Hastanedeki cenazeler otopsinin ardından toprağa verilecek" dedi.

8 YAKININI KAYBEDEN NİNE

Bilge Köyü'nde oturan ve olayda 2 oğlu, 2 kızı, 3 gelini ve bir torunun kaybettiği için ağıt yakan 75 yaşındaki Sultan Çelebi, saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediğini belirterek, "Benim ocağıma ateş düşürenlerin ocağına da ateş düşsün. En ağır ceza verilsin. Hepimizi mahvettiler" dedi. Bakanlar daha sonra köyden ayrılarak, Mardin'e geri döndüler.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde düzenlenen saldırıda 44 kişinin öldüğü 32 haneli Bilge köyünün erkeklerinin tamamının korucu olduğu öğrenildi.

32 haneli köyün tamamının aynı aileden ve soy isimlerinin "Çelebi" olduğu Bilge köyünde, erkeklerin tamamının koruculuk yaptığı bildirildi. Akşam
saatlerinde eski köy muhtarı Cemil Çelebi'nin kızının nikahı için köydeki aileler, kadınlı erkekli bu eve gitti.

İKİ EVE YAYLIM ATEŞİ

Görgü tanıkları, saat 21.00 sıralarında köy imamının telkini üzerine önce evde namaz kılındığını kaydetti. Bu sırada, silahlı 5-6 kişilik bir grubun, iki eve uzun namlulu otomatik tüfeklerle ateş açtığını bildirdi. Yaklaşık 15 dakika süren saldırıya, köyün 3 ayrı bölgesinde nöbet tutan korucular karşılık verdi. Silahlı kişiler, daha sonra vadinin içine doğru kaçtı.

Jandarma ve Özel Harekat timleri, saldırının ardından geldikleri köyde güvenlik önlemi aldı. Güvenlik güçleri, saldırının gerçekleştirildiği evlerden yaralıları ambulanslarla hastaneye sevk ediyor. Ayrıca ölenler de evlerden ambulanslarla civardaki hastanelerin morglarına kaldırılıyor.

BAKAN ATALAY: 8 KİŞİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Atalay, sabah yaptığı açıklamada, saldırganların yakalanması için operasyonların sürdüğünü, kanlı baskınla ilgili 8 kişinin silahlarıyla birlikte gözaltına alındığını söyledi. 8 zanlının
sorgulanmasına Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda
başlandı.

ÖLENLERLE FAİLLERİN SOYADI AYNI

İçişleri Bakanı Atalay, gözaltına alınan kişilerle ilgili bir soru üzerine, ***8220;Hepsi bu köyden, maalesef ölenlerin de şu anda fail diye gözaltına alınanların da çoğu aynı soyadı taşıyor ***8221; dedi.
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
eSen52 (05.05.09)

Alt 05.05.09, 15:26   #2
GüLce
Moderator

GüLce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 287
Tesekkür almis 377 -> 4.294.966.581 Konu

evet bende az önce okudum bu haberi.yine basi sonu belli olmayan bir oyun bu.
Inanilacak gibi degil, yazik degilmi giden canlara.
44 kisi ey allahim ya..
Allah gani gani rahmet eylesin

Alt 05.05.09, 19:16   #3
eSen52
Site Ondan Sorulur

eSen52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 319
Tesekkür almis 246 -> 20 Konu

Allah akil fikir versin bu "insanlara" .. cok yazik ya Sacma sapan seyler yüzünden 44 kisi ..
Allah rahmet eylesin ..

Alt 05.05.09, 20:44   #4
esmermeleq
O Artik Bizden

esmermeleq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 21
Tesekkür almis 16 -> 15 Konu

bunlari nasil yapabiliyorlar yazik gunah degilmi 44 kisi ya uuufs allah rahmet eylesin yapanlar allahindan bulsunlar ya

Alt 06.05.09, 10:45   #5
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Yapanları onlarda daha feci katletcen aslında ama işte...
Bizim içimizde Allah korkusu var, böyle bişeyi telafuz dahi edemiyoruz,
Adamlar planlayıp uyguluyorlar.
Allahım İnşallah Bu dünyada ahirettede onlar en feci şekilde cezalandırır.
Ölenlere Allah rahmet eylesin.
Allahım Günahlarını Affetsin inşallah...

Alt 06.05.09, 13:30   #6
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu
Exclamation

Katliamı yapanlardan itiraflar...

'Köyün kökünü kurutacaktık'

Bilge Köyü'nde 44 kişiyi katleden Abdülkadir Çelebi'den tüyler ürperten sözler...

Mardin***8217;in Mazıdağı İlçesi, Bilge Köyü***8217;nde Abdülkadir Çelebi, 4 oğlu ve 3 akrabası tarafından "Korucu" silahlarıyla gerçekleştirilen katliamın arkasından kadın ve toprak kavgası çıktı.

Göç nedeniyle köyde sadece korucuların kalmasından sonra gidenlerin toprakları, korucu aileleri arasında paylaşıldı. Ancak, kendilerine az arazi verildiğini ve haksızlığa uğradığını iddia eden Abdülkadir Çelebi, köye yeniden dönmek isteyen ailelere tepki gösterdi. Eski muhtar Hamit Çelebi ile yeni muhtar Cemil Çelebi ise akrabalarının köye dönüşünü destekledi. Çelebi, ilk sorgusunda, gerekçesini, bir tecavüz olayına dayandırdı. Abdülkadir Çelebi***8217;nin, bu konuda şunları söyledi:

Tecavüze karşılık kız

"Eski muhtar Hamit Çelebi ile yeni muhtar Cemil Çelebi***8217;nin ailesinden biri, bizim ailemizden bir kıza tecavüz etti. Bunun üzerine biz de o ailedeki kızın, (öldürülen Sevgi Çelebi) bizim ailemize gelin verilmesini istedik. Ancak bu kızı bize vermedikleri gibi gidip düşmanımız olan aileye verdiler.

Bu böyle devam eder

Nişan evine daha önce gidip bunun bozulmasını istedim. Bozulmaması halinde bunun sonuçlarının çok ağır olacağını söyledim. Ama kabul etmediler. Kaç kişi öldürmüşüz bilmiyorum"

Sorgucuların, "Çocuk, kadın herkesi öldürmenizin nedeni neydi?" sorusuna ise katliam şüphelilerinden birisi şu karşılığı verdi: "Eğer biz çoluk-çocuk herkesi öldürmemiş olsaydık, ortaya çıkan kan davası nedeniyle ilerde bizden birilerini öldürürlerdi. O ailelerin tamamının köklerini kazıyıp bizden intikam alacak kimseyi bırakmamak için hepsini öldürmeye karar verdik. Köyün dışında olanları da yaşatmayacak ve köklerini kurutacaktık. Sağ kalanlar varsa onlar da bizim ailelerimizden intikam almaya çalışırlar. Bu böyle devam edip gider."

Alt 08.05.09, 12:08   #7
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Allahım akıl fikir versin ..Bunun insanlıkla falan alakası yok..Eline bir silah alan kendını birsey sanıyo..Yani coluk cocuk ayrım yapmadan herkesı katlettiler..Bu ınsanların terorıstlerden ne farkı var sımdı..Bırısı dagda dıgerı asagıda..Hıc kımse kendı kanununa gore hareket edemez..Adamlar kendılerı kanun koyuyo resmen..Tabi Devleti sayan kım..İğrenc insan dışı mahluklar..Allahım mutlaka cezalarını vercek ..Yazık cok yazık...

Alt 08.05.09, 16:22   #8
3838
Site Ondan Sorulur

3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 82
Tesekkür almis 59 -> 47 Konu

vuranlarda ayni soyadini tasiyormus ölenlerde , 44 kisi ya nasil kiydinizzz katliam cikmis resmen , gelinin en mutlu gününde bide. Allah belalarini versin

Alt 13.05.09, 00:06   #9
kamen
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

Eeee bunlar türk kürt kaderşilğinden bahseder birde !

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil