Geri git   A-Z ye Herkonu > Itiraf

Seçenekler Stil

{{{{olum}}}}}
Alt 10.10.07, 23:56   #1
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Standart {{{{olum}}}}}

hakindaki dusunceleriniz sammi olalim lutfen geyik muhabeti olmasin..ha niye actim merak degil olmu hatirlatmak bi an bile olsa bazen dunya zevkine kanip cok sacmalik ediyo ama olum aklimiza gelince icimizi pismanlik kapliyo simdi olum aklimda ahiret silat koprusu 3000yilik zamanmis ALLAHim sen hayirlisini ver..

olumden korkum yok ama sadce ahireten korkum amelimden korkum var

bide olum ask mesk derler sacma insan ask icin olmez ya askim icin olurum su bu gibi sozlerede manyakca palavra olsa gerek..

neyse siz ne dusunuyosnuz?

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 11.10.07, 00:15   #2
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

Tesekkür etmis: 65
Tesekkür almis 164 -> 81 Konu

Ölüm... hmmm ölüm heran her dakkika nefes kadar yakinimizda olabilir...hepimiz birgün ölecegiz ama kuzencim dedigin gibi ahiret korkusu herkezde var o yüzden hic birsey icin gec degil...hak yemeyin,kimsenin hakkina girmeyin,dinimize uygun yasayalim biraz...
ölüm bambaska bi dünyaya acilan kapidir!!!

BEN HAYATTA EN COK ÖLMEYI SEVDIM

[ «« SeNiN KaDeRiNe YaZiLMi$ KaNDiRMaK»» ]

Alt 11.10.07, 01:18   #3
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Ben ölümden korkuyorum..Bu korku hazırlıksızlıkdan gelıyodur mutlaka..Kabır azabı falan..Sonrası falan..Dogrusu korkuyorum az..Yanı canını veriş bıle..Azrailin gelıs suretı falan..Canın cıkmasını kıtablar şöyle izah edıyo ..Bir dıkenlı cubugun dalın ıcınızden cekılmesı gıbı dusunun falan gıbı..Yanı peygamberler bıle ölümün acısını duyarak ölmusler..Kaldıkı biz nasıl duyarız bılmem.... öyle kolay degıl yani..Allah yardım etsın ne dıyım..

Alt 11.10.07, 03:45   #4
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

ÖLüm Haktır!

Alt 11.10.07, 09:00   #5
cimcime68
Herseyden Haberi Var

olum aklildan cikmak gerk her yanimizda golgemizden bile yakin diye dusunmeli ben iki tafa olume cok yakindim okdra kokunc biseykiii kaza yaptiktan sonra herdayim olume gidiyomusum gibi geliyo..korkum cok buyuk kabir azabi olum ve olum sonrasi hayat zaten olumden sonra baslamiyomu biz yalan dunyanin yalanci ceneyinde ugrasirken gercek dunyaniyi unutp suslu puslu masalara kaniyoz bazen aile sorunu bazen is bazen para bazen ask mesk ki bunlardan onemli olumu unutup gidiyo olum yaklasinca yani yaslaninca derde dusuyoz namaz hac ve sayra oysa genciligin kioymetini neden bilmiyoz anlamiyom hatalrim mutlaka vardir iyi muslaman olmak icin caba gosteriyom ama bi karinca kadar bile olamiyorumdur ALLAH bizleri afetsin yaradanim insallah dogu yolundan ayirmaz amin..

Alt 11.10.07, 09:02   #6
nezz
Site Ondan Sorulur

nezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 176
Tesekkür almis 86 -> 66 Konu
Red face

Al***305;nt***305;:
dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Ben ölümden korkuyorum..Bu korku hazırlıksızlıkdan gelıyodur mutlaka..Kabır azabı falan..Sonrası falan..Dogrusu korkuyorum az..Yanı canını veriş bıle..Azrailin gelıs suretı falan..Canın cıkmasını kıtablar şöyle izah edıyo ..Bir dıkenlı cubugun dalın ıcınızden cekılmesı gıbı dusunun falan gıbı..Yanı peygamberler bıle ölümün acısını duyarak ölmusler..Kaldıkı biz nasıl duyarız bılmem.... öyle kolay degıl yani..Allah yardım etsın ne dıyım..
Evet dost aynen ben de kabir azabından hazırlıksız ölümden rabbimin isdeklerini yerıne getirmeden ölmek isdemıyorum İnşallah Rabbimiz hepimize emirlerini yerine getirerek ölümü kısmet eder.... AMİN...

Alt 11.10.07, 09:31   #7
Loveboy
Herkonu.com Fanatik

Loveboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 77 -> 49 Konu

Ölmek hergün uykudan uyanmak sanki....

Alt 21.10.07, 13:41   #8
tugbarobbie
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

ölüm ........... cok uzun bi yol gibi görünür ama nefesiniz kadar yakindir. ölümle bugün veya yarin karsila bilirsiniz, bir bulmaca gibi dir ama tabi bulmacada cözüm var ölümdeyse acik bir oyun var. ben bu kelimeyi aklima getirince bi tuaf oluyorum herkesi gözü önüme aliyorum icim karariyor sanki kafamin ici sorularla doluyor cevap bulamadigim sorular daha da kötü oluyorum ama ne olursa olsun positiv düsünmeye bakiyorum benim asil korkum ölmek degil ölümden sonra olmayan bir karanlik o karanlikdna korkuyorum varligin olmadigi bi karanlik hic yasamamisin gibi sanki hic kisme yok hic birseeeeeeeeey bu en büyük korkum benim ama ne olursa olsun allahim ynaindayim ben ve bu düüsnceleri aklima getirmeye bakiyorum bu konu hakkinda arkadaslarimla bile konusdum sonuc yokdu sonuc aglama krisi oldu, neyse icinisi iyi tutun müslümanlignisi leke getirmeyeceg gibi yasayin ozaman birsey olmaz diyorum

Alt 27.10.07, 00:47   #9
cimcime68
Herseyden Haberi Var

ALLAHim sana kavuscam gunu geciktirme..

Alt 23.01.08, 22:01   #10
CraSh
O Artik Bizden

CraSh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 2
Tesekkür almis 28 -> 21 Konu

Olum'de hayatın bir parçası okadar enterasanki şuan bunu yazarken bile ölebilirim ben Allah'ın yarattığı herşeye hayranım. Ölüm diyince aklıma direk yaptığm günahlar yaptığım sevaplar direk bir terazide süzülür bende öyle bir şey var.. ahiret korkum artar onun için ibadetimizi yaşlanınca değilde bunu okudğun gibi yapmaya başlasan daha iyi olur. Ölüm başka bir dünyaya açılan kapıdır her canlı ölümü tadacaktır.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil