Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

...Özlü Sözler...
Alt 27.09.07, 08:56   #1
Mc_Neal
O Artik Bizden

Mc_Neal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 81
Tesekkür almis 9 -> 9 Konu
Standart ...Özlü Sözler...

3Kuruşluk insanlara 5Kuruşluk değer verirsen gün gelir seni 1 Kuruşluk İnsanlara satar

Eflatuna Sormuşlar;
İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir?
Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler.Ne var ki çocukluklarını özlerler.
Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler;Ama sağlıklarını almak içinde para öderler.
Yarınlarından endişe ederken bugünlerini unuturlar.
Sonuçta,ne bugünü,ne de yarını yaşarlar.
Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar.Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
Lottswism (29.06.14)

Alt 27.09.07, 13:05   #2
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

Tesekkür etmis: 65
Tesekkür almis 164 -> 81 Konu

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

[ «« SeNiN KaDeRiNe YaZiLMi$ KaNDiRMaK»» ]
Tesekkür edenler:
BillieDilk (22.09.14)

Alt 27.09.07, 13:05   #3
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur

Alt 27.09.07, 13:08   #4
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

ÖZLÜ SÖZLER

· Içine birden garip bir çalisma istegi gelirse, otur bekle geçsin.
· Hayat sahnesinde bütün yeteneksiz figüranlara bir rol vardir.
· Herkesin haksiz olmasi senin hakli oldugunu göstermez
· Baskalarini sIk sIk affedin, ama kendinizi asla.
· Parayla saadet olur, ayse olur, fatma olur.
· Kitap okumuyorsaniz, tartismayalim.
· Asik ol ama kimseden sana asik olmasini isteme.
· Size kaç kere açik saçik dergi koymayin dedim su ahlak masasinin üstüne.
· Sinavlarda adini yazana 50 verilsin. Baslamak bitirmenin yarisidir.
· Altin gibi çocuktu, bozup bilezik yaptilar.
· Son gülen hep sen olacaksin. Çünkü hep geç anliyorsun.
· Gecekonducular dikkat! Mars'ta hayat varmis.
· Cesur ol, degilsen bile öyle davran, kimse aradaki farki anlamasin.
· Size çikmaz demedik mi? Hadi bakalim is basina!
· Soguktan gelen casusun durumu iyi degil. Kafayi üsütmüs.
· Kizdirmayin çarparim. (700 watt)
· Dünya delikanli olsaydi, top olmazdi.
· Mutlulugu yasaman için asik olman gerek, asik olman için beni sevmen gerek.
· Çevreye verilen rahatsizliktan dolayi özür dileriz. Sessiz Çogunluk!
· Gülümseyin çünkü gülümsemek dudaklarin ikinci olarak yaptigi istir.
· Temiz toplum bekleyebilir, önce semiz toplum! Bu da bir fikir.
· Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir.
· Castro için çalisiyorum ve karsiliginda puro aliyorum.
· Oturan Boga'ya göre bütün beyazlar cilt hastasiydi.
· Dünyanin en kolay isi baskasinin parasini harcamaktir.
· Kendi gelecegimizi hazirlariz, memnun kalmazsak kader deriz.
· Yalan söyleyenlerin çok iyi bir hafizaya ihtiyaci vardir.
· Insan yüksege çiktikça pantolondaki yamanin görünmesi ihtimali artar.
· Talihi açik olanin horozu da yumurtlar.
· Gel kalbimde yasa, kira falan istemem.
· Her sey yolundaysa bir seyler kesinlikle gözünüzden kaçmistir.
· Bir tarafiniz ne kadar çok kasiniyorsa eliniz ulasacagi yerden o kadar uzaktir (Tecrübe!)
· Evde patron oldugunu söyleyen bir erkege kesinlikle inanmayin. Çünkü muhtemelen baska yalanlar da söylüyordur.
· Eger öküzlerle domuzlar konusabilselerdi, konustuklari tek sey yem olurdu!
· Demokrasilerde istediginizi söyleyip, söylenenleri yaparsiniz!
· Nefes alamiyorum, atmosferi açin.
· Oturdugu yerden basariya ulasan tek sey tavuktur.
· Çevre yolunda ambulansa yarisin, azraili sinir edin
· Kimi dertten içer, kimi neseden, ben siseden içiyorum.
· Aptallarla tartismayin, çünkü onlara malum olur.
· Akilli olup dünyanin kahrini çekecegine, deli ol dünya senin kahrini çeksin.
· Ati alan Üsküdar'i geçti. Biz takibe devam ediyoruz. Merkez! Tamam!
· Kumari birakacagima bahse girerim.
· Düsün ve hepimizi sok et böylece.
· Rüsvet uluslararasi para birimidir.
· Bakarsan bag olur, bakmazsan göremezsin.
· Turiste güler yüz gösterin ki, aldatildigini anlamasin.
· Yazilidan sifir aldim ama önemli olan katilmakti.
· Ayda 200 milyon kazanmak ister misiniz? O zaman aya gidin.
· Erkeklerin asklari belediye otobüslerine benzer. Kimilerini indirir, kimilerini bindirirler.
· Baharin günesine, erkegin sevgisine güvenilmez.
· Aklim basimdan gitti, zaten söyle bir ugramisti.
· Diskolar Nuh'un gemisi gibidir, damsiz girilmez.
· Güzellik Allah vergisidir, sivilce de KDV'si.
· Mutlaka bir dil kursuna gidin. Yeni yüzlerle tanisin, borç isteyin.
· Halktan biri gibi davranma, zaten öylesin.
· Borç isterken dürüst olun, ödemeyeceginizi bastan söyleyin
· Orhan Pamuk'un son kitabinda kupon var gibi geliyor bana...
· En büyük intikam affetmektir. Benden ne zaman intikam almayi düsünüyorsun?
· Ufolarin sirri çözüldü, Nevsehir-Venüs dolmuslari.
· Notlarinizi bankaya yatirin. O da çogalsin, o da kazansin.
· Eskiden yerin kulagi vardi, simdi kadrolu paparazzisi var.
· Hayatimiz evle macera arasinda geçip gidiyor iste.... SUPERMAN
· Ögle yemeginde yemediginiz her ekmek, size aksam yemeginde bayatlamis olarak size geri dönecektir..
· Ayakkabinin kallesi ayagi arkadan vurur.
· Çirkin kadinlara da gülümseyin, sevap kazanirsiniz
· Temizlik imandan gelir. Kuru temizleme Iran'dan gelir.
· Sevdiginiz kiz tiras olurken yüzünü kesiyorsa onu terk edin.
· Insanlik prim yapacak, sakin kendinizi ucuza satmayin.
· Ask bir horoz sekerine benzer. Yalarsin yalarsin elinde sapi kalir.
· Unut dediler unuttum. Ama seni degil, unut diyenleri.
· Kaynanam kayboldu. Bulanlarin görmezlikten gelmesi rica olunur.
· Sabah uyaninca kendinden nefret etme, öglene kadar uyu.
· Futbolculara çok kiziyorum, hep çimenlere basiyorlar.
· Dünyada iki kör olduguna inaniyorum. Biri beni göremeyen sen, biri de senden baskasini göremeyen ben.
· Havayi idareli kullanin, yavas yavas nefes alin.
· Ak akçe eskidendi. Simdi dolar mark oldu.
· Rüsvetçilerle savasin. Onlari mafyaya sikayet edin.
· Hayatimda üç önemli sey var. Birisi sen, digeri sen ve üçüncüsü sensin.
· Arkanizdan konusmak gibi olmasin ama, çekilin de geçelim.
· Ben ve sen yoksak biz olur muyuz dersin?
· Sevmek yalansa dogru olmak istemiyorum.
· En agir isçi benim. Günde 24 saat seni düsünüyorum.
· Her seyin tabu sayildigi bir ülkede yasiyoruz. Zevkler ve renkler bile tartisiliyor.
· Aglama sevgilim, islaniyorum.
· Bahçeni temiz tut, çöpleri yan bahçeye at.
· Hem kalbimden çikmiyor, hem de kirayi vermiyorsun.
· Askimiza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim.
· Ne yanlis numara mi? Madem yanlis numara niye açiyorsun kardesim?
· Tanri varsa bu onun sorunu.
· Iki gönül bir olunca, samanligi polis basti.
· Tombul kizlarin rejimi hep yarin baslar.
· Beni takip etme, ben de kayboldum.
· Tahsil hayatim çok parlakti, hep yaldizli sifir alirdim.
· Yalan erkek için son siginaktir, kadin için ilk yardim.
· Kapi önünde ask yapma. Askin gözü kördür ama komsularin asla.
· Bir gün sismanlayip da dönersen geri, kalbimin kapilarindan sigabilirsen gir içeri.
· Askin gelisi, aklin gidisidir.
· Ask meraktan ötürü baslar, aliskanliktan ötürü devam eder.
· Erkeklerin gözleri, beyinlerinden daha çok gelismistir
· Ölüm çok tatli bir sey, bu yüzden hep sona saklanir.
· Çalismak eglencelidir, ama simdi eglence zamani degil.
· T.V. kullanma talimatini oku, genel kültürün artsin.
· Hiç bos vaktim yok, sabah aksam is ariyorum

Tesekkür edenler:
Lottswism (14.07.14), RichardTed (24.07.14)

Alt 01.10.07, 10:56   #5
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu

***9829; Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

***9829; Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

***9829; İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

***9829; Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

***9829; Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

***9829; Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. Cucong

***9829; Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

***9829; Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

***9829; Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld

***9829; Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

***9829; Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

***9829; Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. Bertolt Brecht

***9829; Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek, başkalarındaki "en iyiyi bulabilmek"; sağlık Ralph Waldo Emerson

***9829; Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

***9829; Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

***9829; Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

***9829; Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

***9829; Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort
***9829; Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez. Pestalozzi

***9829; Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

***9829; Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

***9829; Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun

***9829; Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM'dir. Abraham LINCOLN

***9829; İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez. Harriet Tubman

***9829; Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır. Diane Wakoski

***9829; Herşey aynı nefesten alır: ******lar, insanlar, ağaçlar... ******larlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm ******lar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür. Kızılderili Reisi Seattle

***9829; Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

***9829; Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar. John Steinbeck

***9829; Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

***9829; Sevilmek umuduyla sevmek insanidir.Fakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür. Alphonse de Lamartin

***9829; Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir. Bertnard Russel
Tesekkür edenler:
Lottswism (28.06.14)

Alt 01.10.07, 11:05   #6
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu

***8226; Isterseniz yanlıs düşünün, ama her durumda kendi kafanızla düsünün. (Doris Lessing)

***8226; Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Confucius)

***8226; Insanların mutlulukları yada mutsuzlukları,talihin olduğu kadar Kendi karakterlerinin de eseridir.!! (La Rochefoucauld)

***8226; Mutlu olduğunuz zaman, size bu mutluluğu veren faziletleri sonradan kaybetmeyiniz! (A.Maurois)

***8226; Mal kaybeden, bir şey kaybetmistir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmistir. (Goethe)

***8226; Herşeyi bildiğini sanma! gerçekte çok bilgili olsanda kendine Cahilim diyebilecek cesaretin olmalı. (Ivan Pavlov)

***8226; Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin atasözü)

***8226; Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. (Necip Fazıl Kısakürek)

***8226; Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür. (Aristo)

***8226; Yazı yazmayi öğrenmek, herşeyden önce düşünmeyi öğrenmektir. (Amie Suche)

***8226; Düşmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır. (J.f kennedy)

***8226; Üç kişinin bildiğini, bütün köy biliyor demektir! (Alman atasözü)

***8226; Kötü bir cemiyetin bozamadığı insanı, Kötü bir arkadaş bozar (La Edri)

***8226; Sanssizliga katlanabiliriz, çünkü disaridan gelir ve tümüyle rastlantisaldir. Oysa yasamda bizi asil yaralayan, yaptigimiz hatalara hayiflanmaktir. (Oscar Wilde)

***8226; Iyi agaç kolay yetismez;rüzgar ne denli güçlü eserse,agaç da o denli saglam olur. (J.Willard Marriot)
Tesekkür edenler:
Ambiliems (06.06.13)

Alt 06.10.07, 17:07   #7
simarik_kiz
Site Ondan Sorulur

1- Sana Ne Demeliyim Bilmiyorum.Güneşim Desem Güneş Batıyor.Hayatım Desem Hayat Kıs****ülüm Desem Oda Soluyor.Sana Canım Demeliyim,Çünkü Bu Can seninle Yaşıyor...
2- Sen benim içimde kalan nefes,Anlatamadığım duygularımsın
3- kavuşmak ölüm ise hasretin zulüm, elbet kavuşuruz bekle be gülüm, tek sana aittir kanayan şu gönlüm,ben yolumu çoktan çizdim, ya sen yada ölüm,aşkım
4- Sen dardaysan ben zordayım, sen ateşteysen ben kordayım, bir gün bu dünyadan göçüp gidersen, BiLKi SENDEN ÖNCE ORDAYIM
5- Seni seviyorum! Diyen dillere değil...senin için ağlayan gözlere inan.....
6- Ben seni seçtim sen benim için yalan dünyadaki tek gerçeksin...
7- İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler, hepsi gökteydi ama ben seni güneşim seçtim ve bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.
8- Sen gözümdeki bir damla yas olsaydın seni kaybetmemek için hiç ağlamazdım...
9- Günün 24 saati uyuduğum için bana deli diyorlar ama bu deliler sürekli seni rüyamda gördüğümü bilmiyorlar...
10- Gözlerinden süzülen bir damla yas olmak isterdim. Gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek için...
11- Sert rüzgârlar karanlık geceleri severmiş, aynen benim seni sevdiğim gibi...
12- Hüzünleri karlara yazdım, güneş çıkınca erisin diye, seni kalbime yazdım oradan hiç silinmeyesin diye...
13- Aşkımız için kan akıt dersen dünyanın atar damarını keserim ille de senin kanın dersen ben seni kara toprakta da severim...
14- En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme , unutma ki en yumuşak ilik en sert kemiğin içinden çıkar.
15- Gülmek senin için bir tutku olsun , olurda bir gün ağlarsan o da mutluluktan olsun
16- Biliyor musun, seni gökyüzündeki yıldızlara benzetiyorum. Ama tek farkın onlardan milyonlarca var. Ama sen bir tanesin.
17- Dün güllerle seni karşılaştırdım. Güller güzel ama sen daha güzelsin. Bütün vücudumu ateşlere at yansın. Ama sadece kalbim kalsın. Çünkü içinde sen varsın bir tanem.
18- Mutluluklar seninle olsun. Yalnızlıklar benimle... Git...Ama bir gün aklına geleceğim!..
19- Hani gözler vardır ya sözleri anlatır, hani sözler vardır ya gözleri ağlatır, hani anılar vardır ya değeri geç anlaşılır; bir de aşk vardır ya seni anlatır...
20- Aşk dudaktan çıkan bir kelimde değil gözlerden akan yaştır.Maksat bir sevgili uğruna ölmek değil uğrunda ölünecek bir sevgili bulmaktır.
21- Seni yüz kişi seviyorsa bil ki içlerinde ben de varım. Seni 10 kişi seviyorsa onlardan biri benim. Seni bir kişi seviyorsa o benim. Eğer seni hiç kimse sevmiyorsa bil ki aşkından ölmüşümdür!
22- Bırakıp gittin beni..Seni unuttum sanma, zaman alışmayı öğretti belki ama unutmayı asla...
23- Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!
24-Eğer Bir Gün Adını Anarken kısılırsa Sesim Hasretinden, Kapanırsa Gözlerim Aşkından, Durursa Kalbim Bilki Ben Yalnız Seni SEVDİM ...
25- Bana '''' Seni Seviyorum '''' diye yalanda söylesen, bu yalanı dünyanın bütün gerçeklerine değişmeye razıyım..
26- Yalnızların adamıyım uyku yok gözlerimde. Yalnızların adamıyım başkası yok gözümde. Yalnızların adamı seni düşünüyor her gece.
27- Beni sevmiyorsun diye sanma ki kalbim yetimdir. Ölürümde yalvarmam Aşkım Asaletimdir
28-Eğer bir gün gelir beni unutursan,bilgi silahım artik belimde değil elimde,ama içi bos,çünkü kursunu beynimde....!!!
29- Yapraklar dökülür, güller solabilir, seni herkes unutabilir, ben asla
30- sana gelemediğim gün,bil ki öldüğüm gündür....!!!
31- akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğime,varsın deli desinler,dünyalar benim olsun..
32- Deniz kumlardaki izleri siler ama hiç bir şey kalbimdeki sevgini silemez.
33- Gül nedir ki? Solup gider. Gün nedir ki? Gelip gider. Ateş nedir ki? Söner biter. Ama sana olan sevgim sonsuzdur, ancak mezarda biter.
34- Biliyorum Sen Güneşsin Etrafında Binlerce Gezegen Var, Ama Sende Biliyorsun Ki Ben Dünyayım Ve etrafımda Bir Tek sen varsın
35- "Acıya "Şikayetsiz "Katlanmak=AŞK
36- Dünya bir gündür, o da bugündür!
37- Sen, sen ol! Asla biz olma.
38- Sakın 30 yıl hukukun olmayan birine, sakın deme!
39- Azdan az, çoktan çok gider.
40- sadece şahlar hamleleri önceden sezer.
41- hayat, ölümle kumar oynama sanatıdır
42- özgürlük, sonu meçhul bir firardır.
43- Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
44- Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.
45- Asla birilerinin umudunu kırma, belki de sahip oldukları tek şey dur.
46- Bela, kişinin sevdiklerinden gelir.
47- Her gün seni düşünmek ve yokluğunu fark etmek nasıl acı veriyor bana bilirmisin..bir gün sende severmisin
49- Sen varya sevgilim. Avrupa kadar modern. Amerika kadar güzel. Afrika kadar sıcaksın. Ne var ki sevgilim . Antarktika kadar uzaksın..
50- Oyun bitince şah da, piyon da aynı kutuya konur...
51- Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir.
52- Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin
53- Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.
54- insanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim
55- Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır...
56- Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz
57- Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..
58- insanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim, bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim
59- Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!
60- Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...
61- Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar uzak onlar kadar erişilmezsin ama bir farkın var onlar bin tane sen bir tanesin.
62- seni günde bir kez düşünüyorum o da benim 24 saatimi alıyor
63- Eğer geceler uzun geliyorsa, sevgilin arayıp sormuyorsa, bir gün düşlerinde kavuşacağının yeminini vermişsen gönülden, işte o zaman sen deliler gibi seviyorsun arkadaş...
64- Martının denizi sevdiği kadar sevebilir misin ? Toprağın suyu sevdiği kadar sevebilir misin ? Leyla`nın Mecnun`u sevdiği kadar sevebilir misin? Hadi bırak bütün bunları da, Benim seni sevdiğim kadar sen de beni sevebilir misin ?
65- Hayati gözyaşlarınla ödüllendireceğine gülücüklerinle cezalandır....
66- Dumanımda o yoktu sigarayı bıraktım kadehimde o yoktu içkiyi bıraktım rüyalarımda o yoktu uyumayı bıraktım baktım ki onsuz olmuyor yaşamayı bıraktım
67- Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen vur kır kalbimi kalbimden akan kan yazacaktır ismini o zaman anlarsın sana olan sevgimi..
68- Hepsi Gidici Sen Kalıcı , Hepsi Anlık Sen Hayat Boyu , Hepsi Çocukça Sen Gerçekçe , Hepsi Öylesine Sen Ölesiye..
69- Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, Öldüm, iş işten geçti, dediler...
70- Yalnızım, yalnızlığım beni dinlemekte, yalanda olsa ne var ki bu şarkıyı söylemekte, yalanda olsa içimden bir bulut akıp geçiyor, yalanda olsa MUTLUYUM bu bana YETER
71- Bazen anlatmak zor geldi korktum, bazen cesurdum sen yoktun, ve artık bir karar aldım söylüyorum. Seni Çok ama Çok Seviyorum.
72- Sana Ne Demeliyim Bilmiyorum Güneşim Desem Güneş Batıyor, Hayatım Desem Hayat Kısa, Gülüm Desem Oda Soluyor, Sana Canım Demeliyim Çünkü Bu Can Seninle Yaşıyor..
73- Aşkına döksem gözyaşlarımı, elinle bir defa silecek misin? Şu kalbimi sana versem, bir gün gelecek sevecek misin?
74- Sonbahara inat Ağaç Hala Yeşermekte, Geceye inat Gün Hala Ağarmakta, Ben ise Kadere inat Hala Seni Sevmekteyim.
75- Bir çerçeve astım odama içi boş önemi yok, neden diye sorma neye baksam seni görüyorum nasıl olsa..
76- Düşünüyorum da; düşüncelerin en güzeli senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken, düşünüyor olmanı düşünmek galiba
77- Dünyada bir çok insan var.Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...
78- Ne Güneşi istiyorum Karanlığıma Ne De Yıldızları istiyorum Gece Yarılarında... Çok Değil Bir Tek Seni istiyorum Yalnızlığıma!!!
79- Gecenin sessizliğini dinle içinde beni bulacaksın.. Karanlığa bak yüzümü göreceksin.. Elini kalbine koy, gözlerini kapa ruhumu yolluyorum birazdan ÖPÜLECEKSİN..
80- Bu gün bir meyhane keşfettim mezarlığın tam karşısında , Eğer ki bir gün beni ararsan ya meyhanedeyimdir yada tam karşısında...
81- Bugünü yaşıyorsam yarının seni bana getireceğine inandığım içindir....
82- Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parçalayacak kadar asildir.
83- Bir sevgi diledim gözyaşı buldum. Bir dost diledim sırtımdan vuruldum. Derdime derman diledim derdimin tiryakisi oldum. Bil ki gerçek sevgiyi ben sende buldum!
84- Seven unutmaz unutansa sevmemiştir eğer sevip de unutmuşsa sevmesini bilmemiştir.
85- Kül olmuş ateş yanar mı? Buz tutmuş su akar mı? Bu gözler seni sevdi başkasına bakar mı?
86- Sevgini taşımak değil hasretini çekmek zor gülmeyi unutmak değil ağlamaya alışmak değil ölmekte değil özleyipte görmemek zor...
87- Sev ama yürekten olsun, gel ama ebedi olsun, gidersen beni de götür, gittiğimiz yer kara toprak olsun
88- Kızlar sevgiyi kalplerine,erkekler ise ceplerine koyar! benim ceplerim dolu sevgini bomboş olan kalbime yazıyorum
89- Seviyorum seviyorum haykırarak söylüyorum kimselerden korkmuyorum ölümüne seviyorum
90- bir gün bana soracaksın ben mi dünya mi diye.Ben dünya diyeceğim ve sen küsüp gideceksin ama bilmeyeceksin ki benim bütün dünyam SENSİN!
91- gülmek için mutlu olmayı bekleme, belki mutluluk gülüşünde saklıdır. sakin ağlayayım deme, kim bilir belki bir yerde senin bir tek gülüsün için yasayan biri vardır.
92- Eğer Son Nefesimi Vermeden Önce Mutlu Olacağını Bilirsem Cehenneme Bile Gülerek Giderim.!
93- Seni ben değil gözlerim seçti , onlar sevdi onlar beğendi , bahane gidersen ONLAR AĞLASIN !!!
94- Aşkımız için kan akıt dersen dünyanın atar damarını keserim ille de senin kanın dersen ben seni kara toprakta da severim...
95- Çiçekler bahçesinde gecsede ömrüm senin üstüne gül koklamam gülüm seni koklamak olsa da ölüm sen buna değersin be gülüm
96- Düşlerim vardı görmekten korktuğum,hislerim vardı söylemekten korktuğum,şiirlerim vardı yazmaktan korktuğum,şimdi sen varsın kaybetmekten korktuğum
97- Vücudun otobüs, beynin şofördür kalbin şoför maaline geçerse aşık oldun demektir.
98- Aşık bir insansan mantığını unut, mantıklı bir insansan aşkı unut. Hem aşık hem mantıklıysan kıskanırım seni ben.
99- Sen seni seveni göremeyecek kadar körsen seni sevende seni sevdiğini söylemeyecek kadar gururludur.
100- Gidene kal demeyeceksin.gidene kal demek zavallılar****alana git demek terbiyesizlere.dönmeyene dön demek acizlere yakışır...
101- Sadece çocuklar ağlar ve sadece Allah affeder eğer bir gün gidersen çocuk değilim ağlamam Allah değilim affetmem.
102- Gözlerin dalarsa ßiLki dü$ündüm Seni, kuLagIn CInLarSa ßiLki aNdIm Seni, GeCe UyanIrsan ßiLki ReSMiNi Öptüm, GözLeriNden Ya$ damLaRSa ßiLki SenSiz ÖLdüM..
103- Dünyada üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi ve ümit etmeyi. Seni sevdim sensin diye, kalbimi sevdim seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim belki seversin diye
104- seni denizdeki canlılara anlattım. benin canım sevgilim balıkları bile ağlattın
105- Bütün Kızlar Çiçek Olsun Arı Olmazsam Namerdim

Tesekkür edenler:
BillieDilk (30.08.14)

Alt 06.10.07, 19:24   #8
eye_of_tiger
O Artik Bizden

eye_of_tiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis 27 -> 16 Konu

destana gerek yokk
ben KALBİMDEN BASKA YERDE İNAN SENİ BULAMADİM ASKİM
Tesekkür edenler:
Lottswism (24.07.14)

Alt 11.12.09, 07:09   #9
sasa
O Artik Bizden

sasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 81 -> 4.294.966.835 Konu

..

"Yargıladığın sürece yargılanırsın, yargılandığın sürece derdin bitmez." (18 Mayıs 2007)

"İnsanın evrensel yolculuğu noktada başladı, bir daire çizip aynı noktada biter. Bu aleme nereden geldiyse, dairesini tamamlayıp dönüşü de aynı noktaya olur. Hangi kapıdan geçip, hangi yoldan geldiyse, aynı kapıdan geçip aynı yoldan döner. Gerçek aleminden bu aleme çıplak, kimliksiz ve hiç bir şeysiz geldi, aslına dönüşü de çıplak, kimliksiz ve hiç bir şeysiz olur. Yalnız (tek) ve benliksiz doğdu, yalnız (tek) ve benliksiz ölür. Aşkla ile var olan, aşk ile hiç olup aslına rücu eder. Hiçlik noktasında başlayan yolculuk, ancak hiçlik noktasında biter." (20 Mayıs 2007)

Üzerinde kul hakkı kalan biri pişman olup affedilmek için gücü nispetinde elinden gelen her şeyi yaptığı halde, hakkı yenen kişi hakkına razı olmazsa, üzerinde kul hakkı kalanın durumu her durumda hakkı yenene bağlanırken, hakkına razı olmayan kişi hakkındaki hüküm de Allah'a bağlanır! (30 Ağustos 2007)

AS / 2000-2007

Alt 28.02.12, 02:42   #10
sasa
O Artik Bizden

sasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 81 -> 4.294.966.835 Konu

--

- veni vidi vici

- bil bul ol .. bilmeden bulamaz -bulmadan olamazsin..
Tesekkür edenler:
Lottswism (29.06.14)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil