Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Kutlu Doğum'a yakışmayan bir linç girişimi!
Alt 25.04.08, 10:02   #1
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu
Standart Kutlu Doğum'a yakışmayan bir linç girişimi!

Hakan Şükür, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük futbol yıldızı. Türk futbolunun neredeyse tüm ilklerinin altında imzası var. Dünyada en tanınmış Türk vatandaşlarının başında geliyor.

Diyanet, 'Kutlu Doğum Haftası'nı 20 yıldır kutluyor

Sahaya çıktığında hâlâ 20'li yaşlardakilere taş çıkartırcasına performans sergiliyor, ilerlemiş yaşına aldırmadan. Ama... İşte bu 'ama' yok mu Türkiye'nin başına en büyük belaları açan bu 'ama'... Sergen dünyanın en büyük yeteneği, ama... Hakan yaşayan bir efsane, ama... Parti kapatılmasına karşıyım, ama... Bu 'ama'lardan sonra gelen her cümle bir öncekini yerle yeksan eder.

Hakan Şükür'ün önceki gün Zaman'da çıkan demeçleri aynı gün bazı internet sitelerinden başlayarak gazetelere kadar öyle bir yayıldı ki dönüp ilk gün yayınladığımız haberi tekrar satır satır okuma ihtiyacı hissettim.

G.Saraylı taraftarlar, 2006 yılındaki Kutlu Doğum Haftası'nda tribünlere, 'Canlar sana feda olsun Ya Hz. Muhammed' pankartı asarak peygamberimize sevgisini göstermişti.

Ne diyordu Hakan Şükür: "Kutlu Doğum'a yakışır bir derbi olsun. Taraftarlar stada güllerle gelsin, hoşgörü elden bırakılmasın." Fair-play adına çok güzel bir çağrı. Neden Hakan bu açıklamayı yapmış; "Çünkü Hakan irticacıymış, Peygamber'in adını ağzına almış, dini futbola alet etmiş."

Taraftarlara sağduyu çağrısı yapanlar sadece bizim ülkemizde linç ediliyor.
Zira dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Kaka her yıl gelirinin yüzde 10'unu kiliseye bağışlarken, dindarlığıyla tanınan F.Bahçeli Kezman futbolu bıraktıktan sonra keşiş olacağını söylerken, yine F.Bahçeli Alex her maç öncesi orta sahada neredeyse ayin yaparken dini futbola alet etmiyor da, Hakan Şükür, taraftarları tarihin en önemli derbisi öncesi hoşgörüye çağırırken mi ediyor?

Hakan'ı yerden yere vuranlar Türk toplumunun hassasiyetlerini umursamadıklarını da gözler önüne seriyor aslında. Kutlu Doğum Haftası bu ülkede yıllardan beri kutlanan, hoşgörü ve güzel ahlak çağrılarının kalben yapıldığı bir etkinlik. Pazar günü Türk futbol tarihinin en önemli derbilerinden birisi oynanacak.

Kazanan takım neredeyse şampiyon olacak. Durum böyleyken, ev sahibi takımın kaptanı tarafından yapılan fair-play ruhuna uygun, hoşgörü çağrısının çarpıtılması niye? Geçen sezon Ali Sami Yen'de oynanan ve tarihe 'su savaşları' olarak geçen GS-FB derbisi hâlâ hafızalardaki tazeliğini korurken, bir bardak suda bu fırtınanın kopartılması niye?

Aslında daha geçen yıl Ali Sami Yen başta olmak üzere tüm statlarda açılan, 'Canlar sana feda olsun, ya Hz. Muhammed' pankartı bile toplumun bu konudaki hassasiyetinin göstergesi. Birkaç gazete ve internet sitesinde, 'G.Saray'da Hakan Şükür krizi' başlığını okuyan da bir şey var zannedecek.

Real Madrid'li futbolcuların, Papa 2. Jean Paul'ü ziyaret etmesi İspanya'da kilise ile sporun bağları şeklinde değerlendirilmişti.

Ama krizi yaşayanlar ne yazık ki, değerlerine bağlı Türk halkı değil, sadece oturdukları sırça köşklerden halkı bir tek haber bültenlerinde gören medya elitleri.

Yalman'a kulak verelim

G.Saray camiasını Adnan Öksüz ve Fatih Altaylı'dan ibaret sananlar bir de duayen başkanlardan Alp Yalman'a kulak versinler. Hakan Şükür'ün açıklamalarına en anlamlı yorumu yapan Yalman'dı. Yalman, 'Hakan'ın sözlerini çarpıtanlar toplumu ayrıştıranlardır.' diyor ve ekliyordu: "Ben Hakan Şükür'ün sözlerinde tuhaf görülecek bir taraf bulamadım. Tam tersine olumlu bir çağrı olarak gördüm. Her şeye hoşgörüyle yaklaşılmalı ve Hakan'ın niyeti de buydu. Centilmenlik çağrısı yadırganır mı?"

Kezman'ın, Hz. İsalı tişörtüne eleştiri gelmezken, Hakan Şükür'ün pet şişelerin havada uçuştuğu geçen yılki F.Bahçe maçını hatırlatıp centilmenlik çağrısı yapması farklı yorumlandı!

Hakan'ın açıklamalarına Fenerbahçe camiasının unutulmaz isimlerinden Cemil Turan da destek veriyordu: "Hakan, mücadelenin dostça geçmesini isteyen bir açıklama yapmış."

Tamamen iyi niyetle yapılmış hoşgörü davetinin çarpıtılması karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Hakan Şükür'ün son açıklamaları da alkışlanacak cinsten: "Sözlerimin arkasındayım. Yaptığım, bir centilmenlik çağrısıdır, bunun başka yönlere çekilmesine bir anlam veremedim. Ne yapsaydım, taraftarları kışkırtacak mesajlar verip, derbiyi savaşa mı dönüştürseydim? Geçen yıl oynanan derbiyi hâlâ unutmadık. O maçtan sonra 5 maç ceza aldık."

Ne denir ki; Hakan Şükür'ün açıklamalarına aklıselim sahibi herkes imzasını atar. Futbolda yıllardır bitirilmeye çalışılan şiddeti Şükür'ün saf duygularla ve tamamen taraftarı hoşgörüye davet eden açıklamalarıyla önlemek mümkünken, bir bardak suda fırtına kopartanların iyi niyetinden nasıl emin olunur? Bu ülke, rakip takımın bayrağını yırtan spor yazarlarını ve rakibini yendikten sonra bayrağı orta sahaya diken antrenörleri unutmadı.

sizce kutlu doğum haftasına yakışıyor mu ?

..

Alt 25.04.08, 10:18   #2
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Hakan Şukur belkı orada normal olan bırseyı soyledı yanı dınledim bende aksı bırsey yoktu ama bilinmezmıkı Turkıyede boyle seyler irticaya gırıyo gerıcı oluyo bu cumlelerı sarf edenler !!! Ama yabancılar dını duygularına hassasıyet gosterınce sorun yok ona saygı cok..Ama Din İslam olunca ırtıcaa...

Yanı bence Hakan Sukur anormal bırsey soylemedı ama o az cok Turkıyeyı bılen bırısı olarak bu cumlelerı kullanmasa daha ıyıydı..Yanı mıllet dın dıyınce degısıyo..

Bu sekılde soylemese iyi olcaktı..Yanı ne gerek var..Daha guzel bır sekılde mesajını ılete bılırdı..Yanı bu mevzunun konusulacagı okadar bellıkı bunu dusunmelıydı..Zaten mıllet dine laf soylemek ıcın bahane arıyo öyle seylere fırsat vermeseydı keske..

Alt 25.04.08, 14:18   #3
SENA
Herkonu.com Fanatik

SENA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 342
Tesekkür almis 159 -> 4.294.967.264 Konu

Bence cok güzel bi mesaj vermis Hakan Sükür..
Helal olsun valla böyle bi dönemde böyle bi aciklama yapmasi gercekten takidre layik =)

Gocunanlar istedikleri kadar gocunsun..

Hiristiyan olan hacini yapar cikar sahaya müslüman olan duasini eder cikar..
Bunda ne gariplik olabilirki???

Herseyin ardinda bi hinyetlik aramak zorunda degiliz
Efsane Hakandan efsane mesaj..
Insallah dualari kabul olur=)

gü***8467; gü***8467; ***8706;***1108;***8706;***953; ***1074;ü***8467;***1074;ü***8467; gü***8467;***1108;
gü***8467; gü***8467;***1084;***1108;***8706;***953; g***953;***1090;***1090;***953;...

gü***8467; ***1074;ü***8467;***1074;ü***8467;***1108;, ***1074;ü***8467;***1074;ü***8467; gü***8467;***1108;
***1091;***945;***1103; ***963;***8467;***1084;***945;***8706;ı g***953;***1090;***1090;***953;..
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Rqzi olsun
Alt 21.05.08, 15:29   #4
Monash
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu
Standart Rqzi olsun

cok temiz bir insan.

Alt 22.05.08, 08:18   #5
erdembayraktar
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

işte burası türkiye insanlar herşeyi biryerlere çekiyorlar yazık.

Alt 22.05.08, 23:25   #6
yusuf5858
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 4
Tesekkür almis 16 -> 7 Konu

utanıyorum ya şöyle bir düzgün adama yapılanları.futbol olarak artık bırakmasını düşünsemde kişilk olarak çok iyi

Alt 24.05.08, 22:14   #7
ZitroNe
O Artik Bizden

ZitroNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 7

herkes kendinden sorumludur

Alt 24.05.08, 22:47   #8
OsManLii
Herkonu.com Fanatik

OsManLii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 63 -> 4.294.967.167 Konu

Al***305;nt***305;:
dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Hakan Şukur belkı orada normal olan bırseyı soyledı yanı dınledim bende aksı bırsey yoktu ama bilinmezmıkı Turkıyede boyle seyler irticaya gırıyo gerıcı oluyo bu cumlelerı sarf edenler !!! Ama yabancılar dını duygularına hassasıyet gosterınce sorun yok ona saygı cok..Ama Din İslam olunca ırtıcaa...

Yanı bence Hakan Sukur anormal bırsey soylemedı ama o az cok Turkıyeyı bılen bırısı olarak bu cumlelerı kullanmasa daha ıyıydı..Yanı mıllet dın dıyınce degısıyo..

Bu sekılde soylemese iyi olcaktı..Yanı ne gerek var..Daha guzel bır sekılde mesajını ılete bılırdı..Yanı bu mevzunun konusulacagı okadar bellıkı bunu dusunmelıydı..Zaten mıllet dine laf soylemek ıcın bahane arıyo öyle seylere fırsat vermeseydı keske..

söylenmesi lazım asıl bunların böyle zamanlarda konuşulması lazım öncelikle Hakan Şükürü tebrik ederim centilmenliğinmden dolayı. VE dOST YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN yaa kim dur diyecek buna herkes biri konuşmazsa öteki susarsa kimin kime saygısı kalır millet din deyince değişmiyor. Üç beş solcu zihniyetin peşinemi düşelim bunumu istiyosunuz burası laik ülke olduğu gibi Müslüman bir ülke herkes dinini söylemekte dindar yaşamakta dini duygularını öne çıkarmakta serbestir. Hakan şükürün konuşmuş olduğu dini duygulardan ziyade olası kasırgayı önlemekti önledide her ne kadar kendine laf duyursada o bizim gönlümüzde bende bu milletin bir ferdi olarak tam destek veriyorum

Alt 26.05.08, 11:51   #9
DURCEK73
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

Bu Kadar Bu Konuyu Ele Almaya Ne Gerek Var Tabiki Kutlu Doğum Haftasindada Ve Her Zaman Hepimiz Hakan şükür Gibi Davranabilsek.

Alt 28.05.08, 21:55   #10
Ürgüp`lü
O Artik Bizden

Ürgüp`lü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 5

Garb`in afakini sarmissa celik zirhli duvar
Benim iman dolu gögsum gibi serhaddim var
Ulusun korkma nasil boyle bir imani bogar
medeniyyet dedigin tek disi kalmis canavar

Hakan bizim yureklerimiz toplu vurdukca bizi kimse sindiremez.Bence biz toplum olarak pegamberimiz degil peygamberimizi sevenlerin bile ugrunda oluruz.
Bizim hayatimiz kutlu doguma yakisir olur INSALLAH

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil