Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Polat devrimi
Alt 05.09.07, 15:02   #31
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Polat devrimi

Polat devrimi

Galatasaray***8217;da taraftarlar, başta UEFA Kupası olmak üzere Cim Bom***8217;un yarıştığı her kulvarda şampiyon olacağına yürekten inanıyor. Son 7 yıla damgasını vuran karamsarlıktan eser yok. Bu sezon transferin şampiyonu olan Galatasaray, gelecek yılın da transferlerini şimdiden bitirdi. Türk futbolunun en önemli yıldız adaylarından Manisalı Selçuk İnan ile Ankarasporlu Özer de şimdiden Galatasaraylı. Ve bu gurur tablosunun altındaki imza Adnan Polat***8217;a ait.

Galatasaray***8217;da ***8220;İcra Kurulu Başkanı***8221; olup ipleri eline aldıktan sonra önce mali bir operasyon başlatan Polat daha sonra da takımdaki revizyon için düğmeye bastı. Ardından da tarihte görülmemiş bir olaya imza atarak tribünlerin ve camianın uzun süredir beklediği değişikliklere imza attı. Geçtiğimiz sezon hata yapan veya sorun çıkaran futbolcuların biletini kesti. Transfer sezonunun önceki gün bitmesiyle rahat bir nefes alan futbolcular da bu temizlikten kurtulduklarına sevindiler.
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Rekor transferler
Alt 05.09.07, 15:04   #32
Hasani
Uzman

Standart Rekor transferler

Rekor transferler

Galatasaray, bu sezon transfere su gibi para akıttı. Sarı-Kırmızılılar, 10 futbolcu alıp, 15 futbolcu göndererek adeta yeni bir takım kurdu. Bu yeni takımın Galatasaray***8217;a maliyeti ise 39 milyon euroyu buldu. Sarı-Kırmızılı kulübün elini en çok yakan isim Lincoln oldu. Bonservisine 4.5 milyon euro ödenen Brezilyalı yıldız da yıllık 2.5 milyon euro alacak. Lincoln***8217;ün Cim Bom***8217;a toplam maliyeti 14.5 milyon euroyu buldu. Lincoln***8217;ü, maliyetleri ile Linderoth, Nonda ve Hakan Balta takip etti.

Galatasaray, gönderdiği 15 futbolcunun 10 milyon euroluk maliyetinden ise kurtuldu. Giderken Galatasaray***8217;a sadece Mondragon (500 bin euro), Tomas (1 milyon euro), Iliç (800 bin euro), Cihan (375 bin euro) ve Hasan Kabze (850 bin euro) para kazandırdı. Bu arada Hakan Balta transferi ile birlikte Galatasaray tam bir Alman takımı oldu. Feldkamp***8217;ın neredeyse tercümana bile ihtiyacı kalmadı.

Aykut, Barış Özbek, Serkan Çalık, Ümit Karan, Hakan Balta ve Volkan Yaman Almanya***8217;da doğma büyüme. Song Köln***8217;de, Lincoln Schalke***8217;de, İsmael Kaiserslautern***8217;de futbol oynadıkları için Almanca***8217;yı çok iyi biliyorlar. Ayrıca Linderoth, Carrusca, Ayhan, Nonda, Orkun ise çok iyi İngilizce konuşuyor. G.Saray***8217;da 26 oyuncudan 14***8217;ü yabancı dilde sıkıntı çekmiyor.
 Zorunlu Açıklama: Hurriyet.com.tr'nin Yayını Hakkında
Alt 05.09.07, 15:07   #33
Hasani
Uzman

Standart Zorunlu Açıklama: Hurriyet.com.tr'nin Yayını Hakkında

Zorunlu Açıklama: Hurriyet.com.tr'nin Yayını Hakkında

Dün ve Bugün Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesi www.hürriyet.com.tr'de gazetecilik adına yüz kızartıcı bir yayın yapılmıştır.

Sözkonusu sitede yayınlanan "spor tarihinin en büyük skandalları" başlıklı haber, yurtdışı kaynaklı bir haber olmasına ve Anadolu Ajansı tarafından Türk medyasına servis edilmesine rağmen, büyük bir sahtekarlık örneği gösterilerek Galatasaray Spor Kulübü'nün adı kasıtlı olarak "eklenmiş" ve Galatasaray'ın 1992-1993 sezonunda Ankaragücü'nü 8-0 yendiği maç; "spor tarihinin en büyük skandalları" listesinde gösterilmiştir.

Hürriyet.com.tr sitesinde A.A.(Anadolu Ajansı) imzalı yayınlanan haber, Anadolu Ajansı'nın "İngiltere merkezli bir internet sitesi"ni kaynak olarak gösterdiği ve abonelerine servis ettiği haberin orijinali Times Online sitesinde yayınlanan bir haberdir ve aşağıdaki linkten ulaşılabilir..

Haber için tıklayınız

Anadolu Ajansı imzası taşıyan "orijinal" haber ise dün ve bugün çeşitli medya organlarında yer almıştır. Bir örnek olarak, Ajansspor sitesinde linkte AA'nın servis ettiği haber incelenebilir.

Hürriyet Gazetesi İnternet Sitesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı'nı kaynak gösterdiği ve imzasını kullandığı haberde, Anadolu Ajansı'nın 10 maddeden oluşan "spor tarihinin en büyük skandalları" listesine 11-12 ve 13. maddeleri eklemiştir.

Listede 11. sırada yer alan satırlarda Galatasaray Spor Kulübü'nün adı iğrenç bir iftira ile birlikte anılmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü, bu ahlak dışı yayına ilişkin hukuki süreci başlatma kararı almıştır. Aynı şekilde, bu tür yayın yapan medya organlarına ilişkin olarak daha önce açıkladığımız önlemlerin sözkonusu internet sitesi için de uygulanması, bu akşam yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısının gündemine alınmıştır.

Gazetecilik ciddi bir iştir. Gazetecilik sorumluluk ister. Hürrriyet Gazetesi İnternet Sitesi yayın sorumlularını bu konu hakkında açıklama yapmaya ve Galatasaray Spor Kulübü'nden aynı sayfalarda özür dilemeye ayrıca davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
 Ümit Karan´dan Eğitime Destek
Alt 05.09.07, 23:59   #34
Hasani
Uzman

Standart Ümit Karan´dan Eğitime Destek

Ümit Karan´dan Eğitime Destek

Galatasaray´ın golcü futbolcusu Ümit Karan´dan eğitime destek. Ümit Karan, ortağı olduğu kolejdeki hazırlıkları kontrol etmek üzere Ankara´ya gitti.

Bundan sonra Ankara´daki işleri takip edebilmek için sık sık Ankara´ya gideceğini sözlerine ekleyen Ümit Karan LİG TV´nin sorularını yanıtladı. Ümit Karan "İnsanlar benim için morali bozuk dediler ama ben G.Saray´da hep mutluyum. İnsanlar sıkıntı yaratmaya çalıştılar. Her maç daha iyi olmaya çalışıyorum. Yavaş yavaş en iyiye ulaşacağım" açıklamasını yaparken ilk 4 haftayı da değerlendirdi.

"4 haftaya bakıldığı zaman futbol anlamında hoş bir görüntü sergiledik. Atak oynuyoruz. Rakiplere üstünlük kuruyoruz. Son maçtaki beraberlik bizi üzdü. Lincoln ve Linderoth çok iyi futbolcular. Takımın oturması uzun zaman alacak. 1-2 ay sonra üst düzeye ulaşacağız. Takım iyi yerlere gelecek" ifadesini kullanan Ümit Karan Karl Heinz Feldkamp hakkında ise "Takımdaki arkadaşlık üst düzeyde. Hocamız için yaşlı diyorlar ama yaşlı görüntüsü yok. Kendisine çok iyi bakıyor. Kalli iyi bir teknik direktör. Kalli baba olarak, biz de evlatlar olarak sezonu en iyi yerde bitirmek istiyoruz" dedi.

Ümit Karan milli takıma çağrılmaması hakkında yorum yapmaktan kaçınırken "Milli takım hakkında yorum yapmak istemiyorum. Milli takıma başarılar diliyorum" dedi.
Alt 06.09.07, 16:56   #35
Hasani
Uzman

Standart Cimbom'dan Simic bombası

Cimbom'dan Simic bombası

Sarı-kırmızılılar, Carlo Ancelotti'nin 4 sezonda sadece 49 maçta görev verdiği Milan'lı süper yıldızı ocak ayında transfer etmek istiyor. Sözleşmesi 30 Haziran 2009'da bitecek olan Simic'in bonservisinin 2 milyon euro olması bu işi kolaylaştırıyor

Servet'in yerine...
On yeni transfer yapan, 15 futbolcu ile yollarını ayıran G.Saray, şimdiden Ocak 2008'deki ara transfer dönemi için çalışmalara başladı. Stoperde Servet Çetin'den bir türlü beklediği verimi alamayan sarıkırmızılılar, bu mevkiye bir dünya yıldızını transfer etmek istiyor: Dario Simic. Servet Çetin'in savunmada pahalıya mal olan hataları nedeniyle stoperde oynatmak için Hakan Balta'yı renklerine katan G.Saray, bu futbolcunun da başarısız olması durumunda Dario Simic'i Türkiye'ye getirecek.

Milan'da mutsuz

Sözleşmesi 30 Haziran 2009'da bitecek olan Dario Simic, bu sezon henüz forma şansı bulamadığı için Milan'da mutsuz. Teknik direktör Carlo Ancelotti son 4 sezonda toplam 49 maçta görev verdiği Simic'in satılmasını istiyor. G.Saray ise savunmanın hem sağında hem de göbeğinde oynayan 32 yaşındaki Hırvat yıldızı transfer ederek savunmayı güvence altına almayı planlıyor. Dario Simic'in bonservis bedelinin sadece 2 milyon euro olması, sarı-kırmızılı yönetimin iştahını kabartıyor.
Alt 06.09.07, 16:59   #36
Hasani
Uzman

Standart Lincoln'ün ayakları 5 milyon dolar

Lincoln'ün ayakları 5 milyon dolar

G.Saray yönetimi, Brezilyalı süper yıldızı Lincoln'ü sakatlıklara karşı 5 milyon dolara sigorta ettirerek, güvence altına alacak.

Lincoln'e sigorta

Servete mal olan yıldızdan zarar etmek istemeyen Cimbom, Lincoln'ü 5 milyon dolara sigortalayacak.

İki maç yoktu
Galatasaray, futboluyla tribünleri mest eden Lincoln'ü sigortalayarak koruma altına alacak. Rize maçında yediği tekmelerin ardından sakatlanan ve 2 maç oynayamayan Brezilyalının, yeni bir sakatlık daha yaşamasından korkan sarı-kırmızılı ekip, buna bir önlem almaya kararı verdi.

Fiyat alınıyor
Schalke'den transfer edilen ve 15 milyon euro gibi küçük bir servete mal olan oyuncudan zarar etmek istemeyen yönetim, kasti tekmelerin Bursaspor ve Ankaragücü maçlarında da sürmesi üzerine Lincoln'ü koruma altına almak için alanında uzman sigorta şirketleriyle temasa geçti.

Yıldızlara özel
Diğer Avrupalı yıldızların yaptırdığı sakatlık sigortalarını da inceleyen Cimbom, en iyi teklifi veren şirkete Lincoln'ü 5 milyon dolara sigorta yaptıracak. Beckham, Ronaldo, Ronaldinho gibi futbolun ünlü isimleri ile ünlü basketbolculara da bu tür sakatlık sigortası yaptırılıyor.
Alt 06.09.07, 17:01   #37
Hasani
Uzman

Standart Kalli'nin evlatlarıyız

Kalli'nin evlatlarıyız

Galatasaray'da mutlu olduğunu belirten yıldız oyuncu: Her maç daha iyi olmaya çalışıyorum. Yavaş yavaş eski formda günlerime döneceğim.

EL ELE BAŞARIYA
Sarı-kırmızılı ekibin başarılı oyuncusu Ümit Karan mutsuz olduğu şeklindeki haberleri yalanladı. 'Morali bozuk, oynamıyor' denilerek bazı kişilerin sıkıntı yaratmaya çalıştığını kaydeden golcü oyuncu, "Galatasaray'da çok mutluyum. Her maç daha iyi olmaya çalışıyorum. Yavaş yavaş en iyiye ulaşacağım. İyi

bir takım olduk. Hep birlikte güzel yerlere geleceğiz" açıklamasını yaptı.

ATAK OYNUYORUZ
Geride kalan son 4 haftaya bakıldığı zaman futbol anlamında hoş bir görüntü sergilediklerini anlatan Ümit şöyle devam etti: "Atak oynuyoruz ve rakiplere üstünlük kuruyoruz. Lincoln ve Linderoth süper futbolcular." Yıldız oyuncu, Feldkamp ile ilgili olarak ise "İyi başarılı teknik direktör. Kalli baba olarak, biz de evlatlar olarak sezonu en iyi yerde bitirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
Alt 06.09.07, 17:04   #38
Hasani
Uzman

Standart Boşa kürek

Boşa kürek

G.Saray, altyapıdan çıkardığı 10 genci kiraya verdi Ferhat ise artık Manisasporlu. Yönetime tepki var.

G.Saray ezeli rakiplerinin bile imrendiği, geleceğin yıldızları olarak lanse edilen altyapısından yetiştirdiği oyunculardan yeterince yararlanamıyor. Sarı-kırmızılı ekip bu sezon da genç futbolcularının çoğunu ya sattı, ya da başka kulüplere kiraladı. Son olarak Hakan Balta'ya karşılık Ferhat'ın bonservisiyle, Aydın ve Anıl'ın ise kiralık olarak Manisa'ya verilmesiyle kadroda altyapıdan yetişen 4 oyuncu kaldı. Altyapıyı bu sezon A takımda Arda, Mehmet Güven, Uğur ve Fırat temsil edecek.

FELDKAMP ŞAŞIRTTI
Bu durum gençleri vitrine çıkarması beklenen Feldkamp için de eksi puan oldu. Kalli'nin, Ferhat'ı sattırması şaşırtırken, son şampiyonlukta payı olan Aydın'ın kiraya verilmesi de anlaşılamadı. Yönetim ise gençlerin gözden çıkarılmadığını, tecrübe kazanmaları için kiraya verildiğini savunuyor. Örnek olarak ise Manisa ve Kayseri'de kiralık oynadıktan sonra geri dönen Arda ve Uğur'u örnek gösteriyor. Ancak bu operasyon tartışılıyor.
Alt 06.09.07, 17:07   #39
Hasani
Uzman

Standart Rekabet iyidir

Rekabet iyidir

Frikikten attığı gollerle yıldızı parlatan Volkan, Hakan Balta'nın transferini fazla dert etmiyor.

GÜVENİM TAM
Hakan Balta'nın transferiyle defansın solunda kendisine ciddi bir rakip gelen Volkan Yaman, "İyi olan formayı giyecek" dedi. Takım içinde rekabetin iyi olduğunu belirten genç futbolcu, "Hakan çok iyi bir oyuncu. Ben rekabete açık biriyim ve kendime güveniyorum. Kim iyiyse o formayı giyecek" diye konuştu.

KALEYİ

TUTSUN

Attığı frikik golleriyle ilgili de değerlendirmede bulunan Volkan, 'kaleye tutsun' diye vurduğunu söyledi. Van Hooijdonk, Lincoln gibi teknik vuruşlar yapamadığını ama sert vuruşlar yapabildiğini kaydeden Volkan, Milli Takım'a çağrılmamasıyla ilgili olarak, "Bir üzüntü var tabii ancak bu hocamın kararı" dedi.
Alt 06.09.07, 17:11   #40
Hasani
Uzman

Standart H.Şükür'ü az tokatlamadı!

H.Şükür'ü az tokatlamadı!
Yıldız golcümüz Hakan Şükür'ün ilk hocası Ekrem Karaberberoğlu hata yapan oyuncusunu az tokatlamadı

Galatasaray ve Milli Takım'da birçok rekorlara imza atan golcü futbolcu Hakan Şükür'un ilk hocası Ekrem Karaberberoğlu, yıllar önce hata yaptığı zaman tokatladığı ve "Deve" diye hitap ettiği golcü futbolcunun başarılarıyla gurur duyuyor. Türk futboluna Hakan Şükür'un yanı sıra Yılmaz Vural, Oğuz Çetin, Bülent Uygun, Aykut Kocaman, Turan Sofuoğlü, Recep Çetin, Rahim Zafer gibi isimleri kazandıran 81 yaşındaki Ekrem Karaberberoğlü, Hakan Şükür'ün futbola ilk başladığı günleri İHA'ya anlattı. Sakaryaspor altyapısında görev yaparken Hakan'in 9-10 yaşlarında babası Selmet Şükür ile birlikte yanına geldiğini anlatan Karaberberoğlü, "Fiziğine baktım boyu uzun tam bir deve gibi. Onu önce sağ ve sol kanatta denedim, olmadı. Sonra libero oynattım, yine beceremedi. Düşündüm, 'Bundan olsa olsa santrfor olur' dedim. Antrenmanlardan sonra saatlerce Hakan'ı kafa vurmaya çalıştırıyorduk. Sağdan ve soldan yapılan ortalara Hakan, kafaya yükseliyor, Soner de onu marke ediyordu. Soner'den Hakan'a acımamasını, sert girmesini istiyordum. Hakan da yerde kalınca isyan ediyordu. Ben de 'Deve kalk, senin boyun ondan uzun, sen de onu devir' diye fırçalıyordum. Yaklaşık 4 sene böyle çalıştık ve Hakan'in A Takım'a alınmasını söyledim" diye konuştu.

Hakan Şükür'ün futbolculuğunun ilk dönemlerinde kafa toplarına korkarak çıktığını ve eğilerek kafa vurduğunu söyleyen Ekrem Karaberberoğlu, "Antrenmanda çalışa çalışa yükselerek ve boynunu da uzatarak kafa vurmaya başladı. Şu anda da hava toplarında Avrupa'nın en iyi futbolcularından biri. Türkiye'de, bana göre Gündüz Kılıç'tan sonra kafa topuna en iyi çıkan futbolcu Hakan'dır" dedi.
Antrenmanlarda acımasız olduğunu ve hata yapan futbolcularını çok kez tokatladığını itiraf eden Karaberberoğlü, "Benim öğrencim olup da tokatlarımdan nasibini almayan kalmamıştır. Deve (Hakan) de benim tokatlarımdan fazlasıyla nasibini almıştır. Hakan'ı gol kaçırınca değil, benim dediklerimi yapmadığı zaman tokatlıyordum. Gol kaçırabilir, hepsini atacak diye bir kural yok. Fakat, benim dediklerimi yapmayınca sinirleniyordum ve tokatlıyordum. Şimdi bile eski öğrencilerimi televizyondan izlerken hata yaptıklarını görünce tokatlamak istiyorum, ama oturduğum yerden sadece sinirleniyorum. Başlarında hocaları var ve ben işlerine karışmam" ifadelerini kullandı.
Hakan Şükür'ün attığı bütün gollerin kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Karaberberoğlu öğrencisinin geçen hafta Manisaspor'a attığı golü çok beğendiğini belirterek, "Topu takip edişi ve baka baka yükselip kaleye göndermesi mükemmeldi. Rekoru böyle güzel bir golle kırması Hakan'a yakışırdı. O golü çok beğendim. Milli Takım kampında ziyaret ettiğimde devenin boynuna sarılacaktım ama kalabalıktı" şeklinde konuştu.
Hakan Şükür'ün kendisine çok iyi baktığını ve çok güçlü olduğunu anlatan Erkem Karaberberoğlu, golcü futbolcunun 2-3 sene daha futbol oynayabileceğini söyledi. Yetiştirdiği futbolcuların hepsinin ahlaklı ve dürüst insanlar olduğunu, hepsinin önemli yerlere geldiğini ifade eden Karaberberoğlu öğrencilerinin başarılarıyla her zaman gururlandığını ve duygulandığını sözlerine ekledi.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil