Tekil Mesaj gösterimi
 beni yok etme özgürlüğüne sahip(mi)siniz!
Alt 07.02.08, 22:59   #31
zilan76
O Artik Bizden

zilan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 7
Tesekkür almis 12 -> 8 Konu
Wink beni yok etme özgürlüğüne sahip(mi)siniz!

Özgürlük kavramı eskilerde daha anlamlıydı. artık popüler kültürün etkisi ile içi iyice boşaltıldı. Zülfü Livaneli'nin dediği gibi rekjlamlara bakın anlayacaksınız. 'şu jöleyi sür özgür ol, şu içeceği iç özgür yaşa'

bu kavramı bugün kullananların başında şeriat eksenlilerde bulunuyor.

Türban özgürlüğü!

kimdir bunlar?

ortaçağ zihniyetindeki tefeci-bezirgan sınıfının kalıntıları olan bugün büyük sermaye sahipleriyle entegre olmuş yardakçılar!

kimdir bunlar?

ortaçağda halkı sömürmek için binlercesini onbinlercesini asmaktan kesmekten çekinmemiş asalak bir sınıf!

kimdir bunlar?

dini ideoloji olarak kullanan ama aslen para'ya tapan kan emiciler!

kimdir bunlar?

Pir Sultanları, Nesimileri, Şeyh Bedrettinleri vs öldürerek halkın direncini yıkmaya çalışan katiller!

kimdir bunlar?

kadınları eve, kocasına itaate, sadece doğum yaptırmaya, köle gibi kullanmaya çalışan karanlık bir zihniyet!

kimdir bunlar?

din ile geçinip, din kurucusunun torunlarını katledenler, kızlarını esir alanlar, inandıkları peygamberleri bile çarmıha gerenler!

kimdir bunlar?

Türban için inancının gereğini gerine getirmek istediğini haykıran ama aynı inancın gereği olan faiz hakkında zerre kadar konuşmayan, faizle geçinen, faize tapınan tefeciler!

kimdir bunlar?

devrimci yükselişe karşı ABD projesi olarak kullanılan yeşil kuşak katilleri!

kim bunlar?

CIA koruması altında yaşayan Fettullah Gülen fosili ve şürekası!

kimdir bunlar?

sivas'ta aydınlarını yakanlar!

kimdir bunlar?

bugünün yakınmaları arasında timsah gözyaşları döküp, yarını darağaçları arasında kurmak isteyenler!

kimdir bunlar?

muhalefette demokrasi çığlıkları atarken, iktidarda zorba bir cellat hüviyetine bürünenler!

türban bir özgürlük ihlalidir. ama bugün simgeleştirilen ve yarınların özgürlüğünü yokedecek olan özgürlük ihlalidir!

hep diyorum ya. muhalefette demokrat iktidarda tiran!

sizi gidi sizi...