Tekil Mesaj gösterimi

Alt 08.11.07, 15:00   #226
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Şehit babaya son dokunuş

Şehit eşi dik durdu, eğmedi başını. Geride kalan yavruları ise yürekleri dağladı...

Tunceli'de terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek, Kırşehir'in Kaman ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Kaman Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine,ellerinde Türk bayraklarıyla katılan yaklaşık 10 bin kişi, bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in cenazesi, Devlet Hastanesi morgundan alınarak babasının Hacıpınar Mahallesi'ndeki evine götürüldü.

Şehit Şimşek'in cenazesi, buradan kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na getirildi. Şehit Şimşek'in eşi Selda Şimşek (19), çocukları İlker (4) ve Alper (2), tören alanında şehit Bahtiyar Şimşek'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu başında dimdik ayakta durmaya çalıştı. Ağlamayacağım diye yemin etti. "Ağlamayacağım ve teröristleri sevindirmeyeceğim" diye haykırdı.

Şehidin arkasında bıraktığı iki evladının görüntüleri de yürekleri burktu. Küçük Alper, babasının resmi elinde hıçkırıklara boğuldu. Ama o henüz habersizdi neden ağladığından. Sadece şaşkın bakışlarıyla cenazeyi izliyordu...

Terör örgütü PKK'ya en büyük acıyı çocuklarını yine asker yaparak, göstereceğini belirten Selda Şimşek, şunları söyledi: "Ben size en büyük acıyı çocuklarımı da asker yaparak göstereceğim. Kökünüzü kazıyacağız. İki tane daha asker yetiştiriyorum. Ağlamıyorum." Kadın polislerin yardımıyla güçlükle ayakta durabilen Selda Şimşek, kocasının tabutu başında bir süre bekledikten sonra baygınlık geçirdi.

Acil servis ambulansı içinde yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından Selda Şimşek, Türk Bayrağı'nı omzuna sararak eşinin cenaze namazına yetişti.

Şehit Bahtiyar Şimşek'in cenazesi, Kaman Müftüsü Cemalettin Bal'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törenle Hacıpınar Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi.

Törende vatandaşlar, terör örgütü aleyhine mesajlar içeren pankartlar da
taşıdı.