Tekil Mesaj gösterimi
 Neden Dünya Mutsuz?
Alt 29.11.07, 11:04   #1
Temur_Melik
Herkonu.com Fanatik

Temur_Melik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 21 -> 14 Konu
Standart Neden Dünya Mutsuz?

NEDEN DÜNYA MUTSUZ

Neden ben yalnızlıkların, mutsuzlukların hakim olduğu ömrü yaşıyorum. Dünya güzelliklerle dolup taşarken, her tarafta mutluluk kokarken eden ben mutsuzluklar arasında yaşıyorum. Mutluluk mu çok zor yoksa ben mi bulamıyorum. Neden mutlu olamıyorum.Bu hayatı devam ettirirken neden acılarla baş başa kalıyorum. Neden hep ben yıkılıyorum. Gibi serzenişleri hep duyarız.

Soruyorum mutluluk nedir? Kimler mutludur? Mutlu olmak için ne gerekir? Cevap yok. Çünkü mutluluk hayatın sadece bir boyutu ile değil varlığını bilip bilmediğimiz bütün boyutlarla ilişkilidir.

Mutlu olmakla sahip olmak bir biri ile bağlantılı değil. Her insanın mutlu anıda mutsuz anıda var. Mutulluk her hangi bir şeye sahip olmaya bağlı olarak gerçekleşmiyor.

Hayat bir birini nötrleyen anlarla doludur. Huzur dolu bir hayatın sonunda huzursuzluk çıkabilir. Hayatın geniş yelpazesi insanın ömür boyu mutlu yada mutsuz olmasına izin vermez. Bir birine karşı hep dengelerle hareket ettirir. Bizim hatamızsa bu dengelerin farkında olmamamız. Mutsuzluklarımızı oluşturan faktörleri abartıp mutluluğumuzu oluşturan faktörleri görmezlikten gelmemiz bizim hayatı mutsuz görmemizi sağlıyor. Hayatın acı ve mutsuz yanlarına konsantre olmamız hayatımızı çekilmez kılar.

Hayatımızdan şikayetçi olmamak ve huzur bulmak için hayatımızı tüm yönleri ile göz önüne alıp oluşan perspektifi doğru okumalıyız. Tezatlıkların iç içe olarak hüküm sürdüğü hayatta insanın mutlu olmak için en önemli sermayesi hayata bakışıdır. Hayat kişinin farkındalık düzeyine göre kişiye mutluluk sunar.

Mutlu olmak için hayatın zıtlıklarla dansını ve dünyanın kuruluşunda hakim olan zıtlıkların dengesini yakalayıp bu dengenin farkında olmamız gerekir.

Özkan Yavuz
Offline   Alıntı ile Cevapla