Tekil Mesaj gösterimi

Alt 13.11.07, 00:12   #3
lekker
O Artik Bizden

lekker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 4 -> 3 Konu

Yurtiçinde; savaş beden eğitimi, özel harekat, yakın muharebe, teşhis-tanıma, uzak mesafeli keşif ve devriye, sızma, yaşamı sürdürme - sorgulama sorguya mukabele, kaçma - kurtulma, hedef tarifi - ateş tanzimi - hasar tespiti, özel operasyon, psikolojik harekat, halka yardım, paraşüt, komando, gayri nizami savaş, koruma, kış muharebesi, kurbağa adam, serbest paraşüt eğitimi.

İhtisas kurslarında; atlatıcı ve yer ekip komutanlığı, tahrip teknikleri, mayın ve bubi tuzakları, ilk ve acil yardım, cerrahi teknisyen, hayatta kalma-kurtulma, cephane imha, hafif silah uzmanlığı, ağır silah uzmanlığı, istihbarat uzmanlığı, harekat uzmanlığı, muharebe kursları, psikolojik harekat kursları, muharebe arama-kurtarma (MAK).

Yurtdışında; özel kuvvetlerde uzmanlık, hava indirme, sivil işler, halkla ilişkiler, devriye, yaşamı sürdürme, psikolojik harekat kurslarıdır

egitimleri 3.5 yil sürmektedir tamamen gönüllülük esasina göre secilirler basvurada bulunan 200 subaydan sadece 20 tanesi egitimleri basariyla bitirebilirler ve dünyada güven atisi yapan tek özel birliktir ayrica dünya genelinde 4 kere yapilan özel birlikler yarismasinda devamli birinci olmalari nedeniyle bu yarisma kaldirilmistir almanya fransa ve ingiltere basta olmak üzere bircok ülke bordo berelilerden egitim almalari icin askerlerini ülkemize yollamaktadirlar
Offline   Alıntı ile Cevapla