Tekil Mesaj gösterimi

Alt 08.08.08, 07:36   #2
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

İTÜ'deki istifaların perde arkası..

İTÜ'den yapılan açıklamada, ''yeni rektör atanması sürecinde basında çıkan istifalarla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı'' belirtilerek, ''İTÜ'den istifa eden herhangi bir öğretim üyesi bulunmamaktadır'' denildi. Peki gerçek ne?

Meğer tamamen aldatmaymış!

İstanbul Teknik Üniversitesinden (İTÜ) yapılan açıklamada, üniversiteden istifa eden herhangi bir öğretim üyesi bulunmadığı, ''atamaları doğrudan rektör tarafından yapılan enstitü müdürlerinin, yüksekokul müdürlerinin değişen rektörle birlikte istifalarının ise üniversitelerde yıllardır var olan teamülün gereği'' olduğu bildirildi.

İTÜ Halkla İlişkiler Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ''yeni rektör atanması sürecinde basında çıkan istifalarla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı'' belirtilerek, ''İTÜ'den istifa eden herhangi bir öğretim üyesi bulunmamaktadır'' denildi.

Görevlerinden istifa ettiği belirtilen öğretim üyelerinin, rektör değişimi sonucu görevleri otomatik olarak sonra eren 3 rektör yardımcısı, rektör danışmanları ile görev süreleri sona ermiş ve görevlerini vekaleten eski rektörün görev süresince uzatılmış olarak yürüten dekan vekilleri olduğu ifade edildi.

Görevlerini asaleten yürüten İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sumru Pala ve Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Remzi Akkök'ün bu görevlerinden istifa ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Dolayısıyla görevlerinden istifa etmiş olanların sayısı 3'tür. Atamaları doğrudan rektör tarafından yapılan Enstitü Müdürlerinin, Yüksekokul Müdürlerinin değişen rektörle birlikte istifaları ise üniversitelerde yıllardır var olan teamülün gereğidir. Benzeri istifalar eski rektörün görevi devraldığı 2004 yılında da teamüllere uygun olarak gerçekleşmiştir.''

İTÜ'nün birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik yanlı ve yanlış olarak basına iletilen bilgilerin, üniversitenin durumunu yansıtmadığı da ifade edildi.

AA