Tekil Mesaj gösterimi

Alt 10.10.07, 16:40   #5
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu

ANELKA BAYERN'E MEYDAN OKUDU
UEFA Kupası'nda Bayern Münih'le aynı gruba düşen Bolton'un Fransız yıldızı Nicolas Anelka, Münih'te oynayacakları maçta tüm futbol otoritelerini şaşırtacaklarını ve bundan büyük zevk duyacağını açıkladı.

Sammy Lee yönetimindeki Bolton, Salı günü gerçekleştirilen kura çekiminde F grubunda, Alman devi Bayern Münih, Portekiz'in Braga, Sırp ekip Kızılyıldız ve Yunanistan'ın Aris Saloniki takımlarıyla eşleşmişti. Statü gereği 2 maçı evinde 2'sini dışarda oynayacak olan İngiliz ekip, Braga ve Aris'le kendi sahasında, Bayern ve Kızılyıldız'la da deplasmanda karşılaşacak.

8 Kasım tarihinde Münih Allianz Arena'da Bayern'le karşılaşacakları maçı iple çektiğini söyleyen golcü futbolcu Anelka, kulübün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada, "Oraya gidip tüm herkesi hayal kırıklığına uğratmak istiyorum. Bayern Münih turnuvanın en güçlü takımı ancak ben Bolton'u Avrupa arenasında iddialı bir yere getirmek istiyorum ve Münih'te oynayacağımız maç da bunun için çok güzel bir fırsat. Daha önce Münih Olimpiyat Stadı'nda birçok kez oynadım ancak Allianz Arena'ya ilk defa çıkacağım ve bunun için sabırsızlanıyorum çünkü müthiş atmosferi olan dünyadaki sayılı stadyumlardan biri. Bu tip turnuvalarda çok baskılı ve zor maçlar sizi bekliyor ve bu kulüp için gerçekten çok muhteşem bir tecrübe olacak. Grup maçlarındaki ilk hedefiniz iç saha maçlarını kazanmak ve daha sonra deplasmanlardan alabileceğiniz en iyi sonucu almaktır" dedi.

İki farklı takımda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanma başarısı gösteren Bayern Münih teknik direktörü Ottmar Hitzfeld ise yaptığı açıklamada, "Gruptaki en güçlü rakiplerimizin Bolton ve Kızılyıldız olduğunu düşünüyorum. Öte yandan Bayern'in grubun favorisi olduğu da bir gerçek. Çok ilgi çekici ve iyi rakiplerin olduğu bir gruptayız ancak tek düşüncemiz 3. tura yükselmek" dedi.

Bayern Münih'in golcü futbolcusu Miroslav Klose ise yaptığı açıklamada, "İngiliz kulüplere karşı oynamayı çok seviyorum ve Bolton Wanderers'la yapacağımız maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Grubumuz hoşuma gitti. Daha önce Kaiserslautern forması giyerken Selanik'te oynamış ve bir de gol atmıştım. Eğer her maça tam konsantre olursak rahat bir şekilde gruptan çıkarız" dedi.
Offline   Alıntı ile Cevapla