Tekil Mesaj gösterimi

Alt 24.08.08, 23:39   #31
mozilla86
O Artik Bizden

mozilla86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 19
Tesekkür almis 16 -> 6 Konu

dinimiz adına açılan her konu, her güzel söz çok değerlidir, burası kesin... emeğinize sağlık

ibadetleri yerine getirme konusuna gelince, farz ibadetleri yerine getirmeyen kişi Allahın KUR'AN-I KERİM'de belirttiği emirlere uymamiş olur ve karşılığında cezası görülecektir diye biliyoruz...

Müslüman kardeşlerimizi uyarmak bizim boynumuzun borcudur ama uyarmanın da bence bir güzel yolu vardır, bence bu yolu bulup ordan hareket etmeliyiz. Kendimiz de bir ibadet yaparken yapmazsam Allah yakar diyerek değil de, eğer bu ibadeti yaparsam cennet bahçeleri bana müjdeleniyor diyerek, rabbim bu kadar nimeti bana sunmuşken ona şükretmenin en güzel yolu ibadettir diyerek yapmalıyız ibadetlerimizi, bence namazdan oruca bütün ibadetlerin mantığını kafamıza oturtabilirsek hepsini daha bir keyifle yaparız,

bizlere hep şu deniyor, namazını kıl yoksa allah yakar, evet kılmazsak allah yakar ama kılarsak da cennetle ödüllendirileceğiz neden bunu demek yerine olumsuz olanı seçiyoruz, ya da namazın insana olan maddi faydalarından dahi bahsetmekten kendimizi alıkoyuyoruz, manevi yönü zaten bambaşka eğer gerçekten kılabilirsek...

bazı insanlar namaz kılarken çok büyük bir zevk alırken bizler namazı kılarken sürekli şaşırıyoruz veya hızlı hızlı kılmak istiyoruz, bi işi yaparken ne zaman zevk alırız bunu bi düşünelim? ve bizler neden namazın o gerçek tadına ulaşamıyoruz bunu da düşünelim, ötesi namaz günde 5 vakit kılındıktan sonra biten bir ibadet mi bunu da düşünelim, yani seccadeyi topladiğimiz anda biten birşey mi namaz, namaz kılan kişi kıldığı namazın hakkını verecek şekilde yaşamak zorundadır bence, islamiyette temizlik herşeyden önce gelir "sadece maddi değil, manevi temizlik çok daha önemlidir" kaçımız namaz kıldıktan sonra haram veya günah olan şeylerle ilgilenmiyoruz, kaçımız namaz kıldığımız için manevi olarak da temiziz?

büyük insanlar namazlarından zevk alıyorlardı çünkü onlar sadece 5 vakit içinde değil tüm günleri boyunca haramdan ve günahtan sakınıyorlardı, çünkü biliyorlardı ki her secde de allah ile konuşuyorlar ve bir sonraki namaz vaktinde yine allah huzuruna çıkacakları için, ellerini dillerini bedenlerini pisliklerden uzak tutuyorlardı, biz bunu ne kadar başarabiliyoruz?

NAMAZINI KILAN KİŞİ KESİNLİKLE CENNETE GİDER ÇÜNKÜ NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR, AMA NAMAZI GÜNDE 5 VAKİTTE GELEN BİR İBADET OLARAK DÜŞÜNMEYEN HAYAT FELSEFESİNİ BUNUN ÜZERİNE OTURTUP, NAMAZ KILAN KİŞİ, NASIL BİR İNSAN OLMALIDIR SORUSUNA GÖNLÜ İLE CEVAP VEREBİLEN KİŞİ KESİNLİKLE CENNETE GİDER... YOkSA namaz kılıyorum ama ardı arkası kesilmeyen de günahlar zinciri benimle diyen bizler için hiç bir makam garanti değildir,
HAYATTA NASIL Kİ İŞİNİ TEMİZ YAPAN İNSANLAR SEÇİLİRSE; GERÇEK HAYATTA DA İŞİNİ TEMİZ YAPAN İNSANLAR (İBADETLERİNİ) SEÇİLECEKTİR.

bu kadar yazının üstüne namaz kılıyor musun diye birisi sorsa evet demeye çekinirdim, diyebileceğim cümle "kılıyorum allah kabul etsin ama ne kadar içten ve samimi onu bilmiyorum" olacaktır.
Offline   Alıntı ile Cevapla