Tekil Mesaj gösterimi
 Bağışlar nasıl değerlendirecek?
Alt 15.10.07, 15:12   #8
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Standart Bağışlar nasıl değerlendirecek?

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Melih Tunca: "Bir yıllık gelir bir günde sağlandı"

"Kampanyayı organize eden HABERTÜRK'e ve Milli Takımımıza teşekkür ediyorum, Kampanyaya katılan tüm vatandaşlarımıza da
Mehmetçik Vakfı olarak teşekkür ediyoruz. Mehmetçik 25 yılını dolduran bir vakıf. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde vatan hizmeti
yaparken şehit olan askerlerimizin yakınlarına, gazi olan askerlerimize destek amacıyla bu vakıf faaliyet göstermektedir.

Vakıf bağışçılarımızın bağışlarını bu evlatlarımıza ileten bir görev ediniyor. Er, onbaşı, çavuş olarak askerliğini yapan askerlerimizin şehit olması ya da gazi olması durumunda vakıf olarak yardım sağlayabiliyoruz. Ömür boyu maddi yardım, gazilerin çocuklarına üniversitede dahil eğitim
yardımı gibi destekleri sağlayan bir vakıf. Devlet desteği yok. Mehmetçik Vakfı milletimizin destekleriyle ayakta kalan bir vakıftır. Bu noktada bağışların önemi
çok büyük.

Bir yıllık gelir bir günde sağlandı

Bu kampanya ile vatan evlatlarının unutulmadığı mesajı veriliyor. Kampanyada toplanan paralar evlatlarımızın yakınlarına ulaştırılacaktır. Şuana kadar toplanan bağışların miktarı bizim bir yılda topladığımız bağış miktarından daha fazla.

Şehit asker için 10 bin YTL

Türk silahlı kuvvetlerimiz şehadet durumlarında hemen konuya müdahale ediyor. Bir şehadet söz konusu olduğunda 10 bin YTL ödeme yapıyoruz Mehmetçik Vakfı olarak. Gazilerimize uzuv kayıplarına göre
ödemeler yapılıyor.

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla