Tekil Mesaj gösterimi

Alt 01.10.07, 02:13   #70
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Al***305;nt***305;:
y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
yahu kac Zamandir Takip Ediyorum Bu konuyu fakat daldan dala semra kaynana gibi uzadida uzadi konu az bise bilgisi olanda unuttu gitti kafasi karman corman oldu Sözümün Özü su olsun Herkes Kendi inancini kendi bildigi gibi yada dede ocaklarinindan aldiklari ile yasasin dursun Tek Kaynak Olan Kuran_i Kerimdir + Arkadaslarin Sacma Sapan Uydurma Olarak Algiladigini Hadis_i Serif Kitablarini Cahillik Olarak Algilamiyorum Lakin Böyle Algilarsamm Hakaret Etmis Olurum ki Bu Mübarek Ayda Hic Kimseye Hakaret etmeye niyetim yok ,Sadece Tek Tarafli Yorum Katarak okumustur die iyi niyetimi bildiriyorum...Sunu Kimse Aklindan Cikarmasin ki Hz. Ali
Hz. Hasan Hz.Hüseyin Ve Daha Niceleri Peygamber Efendimiz Gönüller Sultani Hz.Muhammed (SaV)'in Akrabalaridir Ve Ehlibeyti Olusturur onun icin Onlari Ayri Bi kefeye Peygamber Efendimizi Ayri Bi yere Koymak Olmaz .. Hak ve Son Din İslamdir Hz. Muhammed (Sav) De Dinin Elcisidir ve Son peygamberdir.. Saygilar.
özümün Özü su olsun Herkes Kendi inancini kendi bildigi gibi yada dede ocaklarinindan aldiklari ile yasasin dursun Tek Kaynak Olan Kuran_i Kerimdir ??

İsteyen herkes dede olamaz. Öz manasıyla dede olmak için Evladı Resul olmak gerekiyor. Yani soyunun Hz. Muhammed ve Hz. Ali´den olması gerekiyor. Ancak hemen belirtelim ki Alevi inancında Yol, yolu kuranında üstündedir. Eğer bir bölgede Evladı Resulden bir dede yoksa ve durum zamanla Yolun bozulmasına sebebiyet verecekse durum değişiyor.