Tekil Mesaj gösterimi

Alt 24.02.08, 14:05   #2504
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

'Hakkınızı helal edin!'

Galatasaray'da Özhan Canaydın şoku! Mali kongrede konuşan başkan Özhan Canaydın, Mart 2008'de yapılacak seçimli olağan mali genel kurulda başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı. Canaydın, "Hakkınızı helal edin!" dedi.

Onurlu bir veda

3 dönemdir başkanlık görevini yürüten, aday olması halinde seçilmesine kesin gözüyle bakılan Canaydın dünkü mali kongrede üyeleri şok eden kararını açıkladı:

"Sıhhatim yerinde, her görevi yapmaya hazırım ama sizlere veda ediyorum. Aday değilim. Hatalarıyla sevabıyla üç dönem görev yaptım. Hakkınızı helal edin"

Galatasaray'ın dün yapılan
mali genel kurul toplantısına Özhan Canaydın bombası düştü. Kongrede aday olması halinde kazanmasına kesin gözüyle bakılan Canaydın, başkan adayı olmayacağını açıklaYasak Kelime herkesi şok etti. Bu kararından yönetim kurulu arkadaşlarının hiçbirinin haberi olmadığını vurgulayan Canaydın, "Sıhhatim yerinde, her görevi yapmaya hazırım. Ama bugün sizlere veda ediyorum. Aday değilim" diye konuştu.

ADAYLARA SESLENDİ
"Hatalarımızla sevaplarımızla 3 dönem geçirdim, taktir sizindir. Yönetim kurullarıma, eski ve yeni hepsine teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin" diye devam Canaydın, seçimde başkan adayı olacak isimlere de seslenerek şöyle devam etti: "Futbolda, basketbolda, sutopunda iyi bir gidişat var. Seçim telaşıyla bu güzel gidişe mani olmayalım. İstikrarlı, vakur bir seçim dönemi geçirelim. Çok dikkatli olalım."

5-1 İÇİN ÖZÜR DİLERİM
Sportif açıdan Avrupa kupalarında başarılı olamadıklarını itiraf eden Canaydın ama bu başarının altyapısını hazırladıklarını söyledi. Canaydın, toplantıda, Leverkusen karşısında alınan 5- 1'lik mağlubiyet nedeniyle de özür dileyerek, "Tam yetki verdiğim futbol şubesi adına, UEFA Kupası'ndaki üzüntülü neticeden dolayı özür diliyorum. Umarım bu heyetimiz, önümüzdeki maçlarda yüzümüzü güldürecek" dedi.

HİÇ TESLİM OLMADIM

Galatasaray'ın prestijini her konumda en iyi şekilde korumaya ve en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını kaydeden Canaydın, muvaffak olduğunu sandığını dile getirdi. Başkan Canaydın, genel kurul haricinde hiçbir kuvvete teslim olmadığını ve olmayacağını vurgulaYasak Kelime, bundan sonraki yönetimlerin de bu felsefeden caymayacaklarına inandığını söyledi. Başkan, 6 sene içindeki icraatlarını da anlattı.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Canaydın, kulüp şirketlerin birleşmesinde gereken izinlerin SPK'dan alındığını ve bütün karşı açılan davaların düştüğünü sözlerine ekledi. Canaydın'ın aday olmayacağını açıklaması, salonda şok etkisi yarattı. Duygusal anlar yaşadığı konuşmasını bitiren Canaydın, genel kurula katılan üyeler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Özhan Canaydın, daha sonra yönetimdeki arkadaşlarıyla öpüştü.