Tekil Mesaj gösterimi

Alt 14.11.07, 01:52   #2
Mesale
O Artik Bizden

Mesale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 124
Tesekkür almis 27 -> 18 Konu

hemcinslerim bana fena halde kızacak ama acaba yukardaki durumu hakkkıyla yapabilen kaç bayan vardır? İnanın bu bir hayal. şimid muhtemelen bazılar;ı ben ben evet kesinlikle bunalrın hepsini yapıyorum diyordur. ama kucağımızda çıta yükseltmek adına taşıdığımız bunca karpuzla farkına varmadan düşürdüğümüz karpuzun haberinde dahi değiliz. sevgi ve huzur karpuzu.

evet o düşeli çooook oldu. işte bu çıta yükseltmenin başlangıcından bu güne genel olarak toplumun sosyal yapısına bakılırsa gözle görülecek şekilde huzursuzluk, saldırganlık, sevgisizlik hakim olmuştur. köprü altı büyüyen çocukların sayısının artışını aslında bu soyut gelişmenin somut bir örneği oalrak da verebiliriz.. biz bayanlar hem çalışır yetinmez kariyer yapar, yetinmez evlenir, yetinmez çocuk yaparız dedik ama unutmayalım hayatın bir kanunu var. somut yada soyut istediğimiz ve elde ettiğimiz herşeyin bir bedeli var. biz bayanlar hepsini yaparız var mı itirazı olan derken sanıyorum toplmun ödediği bedelin farkın varmadık. ve bu gibi yazılar da bu bedeli hiç düşünmeden bayanalr bakın ne kadar güzel geliştik devam demenin yolunu yapıyor.

gelişmeyi kesinlikle kabul etmek lazım. buna bir sözüm yok. ama sanıyorum artık azcık durup düşünememiizn zamanı geldi ev yapımı ekmek toplum huzurunu getirmez. biz bu yolu kat ederken sevgi ve huzur yok oldu. özellikle biz bayanlara inanılmaz bir bencillik hakim oldu ben çiçeğim böceğim dünyanıan en güzel şeyine layığım mantığı. lütfen bu yukardaki gelişime bir de kaybettiklerimiz açısından da bakarak tekrar düşünelim.

bir de yukarda tam feminist bir söylem olarak bu gelişmeye karşı erkeklerin gelişmediği söylenmiş. olur mu hiç. kurtuluş savaşını kazanmamızı sağlayan o toprak misali olumsuzlukalrı emip huzur ve mutluluk üreten osmanlı kadını ile geçinen erkekelrimiz bu süre içinde her biri panter oloan bayanlarla geçinmek durumunda. bu ciddi bir gelişimdir. saygı duymak lazım.
Offline   Alıntı ile Cevapla